Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Withy14

Stran: 1 ... 13 14 [15]
211
Ahoj, k tvému dotazu: Jardáa radí Clonezillu a pokud dáš maximální kompresi, tak by se ti ten Windows měl vlézt na flashku bez potíží, když tak vypni (pokud máš zaplé) hibernaci to ti uvolní další 2-4-8GB (podle toho, kolik máš ramky. Clonezilla se o to dokáže postarat taky - excludne ti pagefile a hiberfill a místo 25 budeš mít třeba 17GB. Další místo se dá ušetřit tak, že si CCleanerem projedeš disk (ale pozor, některá data ti může smazat nevratně, tak si čti, jaká). A v neposlední řadě můžeš vymazat obsah složky C:\Windows\SoftwareDistribution\Download, je to úložiště updatů, Windows to má jako cache (v XP sou to takové ty modré složky s %KB... v názvu).

Acronisu bych se vyhl, protože už se mi stalo, že mi nová verze neotevřela archiv vytvořený ve starší (naopak bych to pochopil), navíc jejich formát je proprietární pro Acronis, takže když si z něj budeš chtít vykopírovat určitá data, budeš muset sáhnout po nějakém jejich nástroji (možná, že existuje něco, co umí TIB otevírat a je to zdarma/open-source), navíc je to komerční produkt a CLonezille nesahá ani po kotníky (na druhou stranu Clonezilla disponuje podstatně šiší nabídkou funkcí, než jen zálohováním a není navíc tak uživatelský přívětivá, ale je to perfektní nástroj).

Zálohovací médium - pokud chceš použit flashku, tak si udělej radši dvě kopie, CD/DVD nedoporučuji (CDček by bylo hodně, životnost DVD média je zase diskutabilní, nehledě na to, že v dnešní době flashek, externích HD a cloudu mi CD/DVD přijde jako pozůstatek doby ledové, samozřejmě nechci nikoho naštvat, pokud má někdo pro tato média využití, tak proč ne, ale já už sem tato média nepoužil doma takových 10 let, i systém si instaluji s flashky).

Poslední věc - doporučil bych udělat sysprep -generalize před samotným backupem. Sysprep vymaže všechna nepotřebná data, odebere zařízení ze Správce zařízení a po následném restore se ti bude počítač tvářit tak, jako bys jej dostal z obchodu, provede se ti znova konfigurace Windows, nainstaluji se ovladače. Výhodou sysprepu je, že se ti vyčistí počítač od nesmyslného balastu (třeba dávno nepouživané ovladače), navíc daný systém budeš moci dát na jiný počítač (dokonce i jiný HW, takhle se děla deplyoment, pokud nemáš k dispozici MDT server), zůstanou ti i aplikace a dokumenty, nevýhoda je, že prvotní spuštění bude trvat téměř stejně tak dlouho, jak instalace nového systému (navíc některé specifické aplikace mohou přijít o licenci - například strojařské nemají sysprep moc v lásce). Když tak si o tom nastuduj technet od Microsoftu.

212
Windows a jiné systémy / Re:Vytvoření domény do PC
« kdy: 11. 06. 2013, 08:51:28 »
to MalyTomi: Předpokládám, že se jedná o Windows klienty (je to ve Windows sekci), tudíž bych asi moc nedoporučoval Debian (a klidně mě ukamenujte, ale to dříve budu kameny v hoře obracet, než abych si nasadil Ubuntu na servery, tam přijde CnetOS, Gentoo, BSD a podobně)

to Alexander: chtělo by to bližší specifikace - počet klientů, architektura (jestli máš i staré Windows - například XP, jestliu je to čistě 32 a/nebo 64 bit). Jinak obecně na doménu bys měl mít dva serververy kvůli redundancy (ale někdy to není možné). Velmi zjednodušený setup - nainstalovat Windows server (doporučuji 2008-R2 nebo 2012), spustit dcpromo a postupovat podle pokynů na obrazovce, dcpromo setup se postará o instalaci všech nezbytných rolí a funkcí daného serveru. Pak ve správě serveru uvidíš Uživatelé a účty domény (nebo tak nějak) a Správa zásad skupiny (opět něco podobného, nevzpomínám si na české ekvivalenty). Každopádně, pokud bys s tím chtěl pomoct, tak napiš klidně i PM. Co se týče knížek, tak dobrá je například Mistrovství Microsoft Windows Server 2008, ale sou tam rozdíly oproti R2 verzi a to nemluvím 2012.

213
Windows a jiné systémy / Re:Přesun SBS 2011 do virtuálu
« kdy: 11. 06. 2013, 08:17:59 »
Není problém nainstalovat converter na local (respektive asi budeš muset mít na localu minimálně VMware player, nevzpomínám si na jeho závislosti), přesunout SBS sem, nainstalovat ESXi na daný server a přesunout do něj (dá to sice více práce, ale někdy občas není jiné cesty).

214
Windows a jiné systémy / Re:Přesun SBS 2011 do virtuálu
« kdy: 10. 06. 2013, 15:36:30 »
Zajímavé počtení, asi sem měl štěstí, že mi to nikdy při migraci neudělalo. Je pravda, že sem migroval pouze 2008-R2, protože nižší verze se mi nechtělo už podporovat (rovnou sem vytvořil nový server a přemigroval role, dá to sice víc práce, ale zase se u toho dá i pár věcí naučit). Jenže spousta věcí, které Microsfot uvádí, nejsou úplně přesná (teda nejen Microsoft, i když u něj sem narazil na spoustu věcí, které se liší od reálu - SQL Express, WSUS, MDT). Každopádně, pokud se zadaného postupu obáváte, tak se domnívám, že by bylo ideální:

1. Vytvořit ve virtuálu úplně nový server, ten připojit do domény a povýšit na řadič domény
2. Vytvořit zde všechny role, které má stávajicí a které chcete zachovat (problem bude akorát s federační autoritou a sharepointem, pokud je používáte, tyhle role by určitě měl převést někdo zkušený, na druhou stranu, pokud tyto role daný server má, tak by neměl mít roli DC, měl by být jen součásti domény, jinak se toho nezbavíte, proto by měly být nainstalované zvlášť)
3. Pomoci adsiedit převést všechny role (tady myslím FSMO a podobně) na nový (není nutné, ale Microsoft to doporučuje)
4. Pomocí dcpromo zrušit starý DC (opět se dá i jinak, ale radši to tu nebudu rozvádět, MS by s tím určitě nesouhlasil)

Výhoda je v tom, že se toho starého zbavíš úplně, nevýhoda je, že nelze jeho název a DNS přeést na nový (ta doména má o něm záznamy ještě minimálně další půlrok).

Při daném postupu odpadá jakékoliv hraní se stávajicím serverem (navíc nehrozí problémy s různým HW, na to sou Windows dost háklivé).

215
Windows a jiné systémy / Re:Jak na zálohování dat?
« kdy: 10. 06. 2013, 10:27:10 »
Přikláním se k názoru šmouly. Podle mě bude lepší vytovřit si raidové pole se třemi čtyřmi disky (raid 5, nebo i raid 6 - ale tady bych dal více disků), a zálohovat zde, výhodou je možnost iSCSI (což u pásek není moc dobře možné, nemůžete zapisovat a číst simultánně na jednu pásku a-nebo simultánně nechat přistupovat dva a více objektů k tomuto médiu, iSCSI target můžete připojit k více zařízením, ale to sem nikdy nedělal).

216
Hardware / Re:Bude stačit 450W zdroj?
« kdy: 10. 06. 2013, 08:31:17 »
Nevím, jestli mám povolené dávat sem linky, ale když si na googlu zadáš extreme power supply calculator, tak ti to hned na prvním odkazu hodí velmi užitečnou stránku.

217
Windows a jiné systémy / Re:Přesun SBS 2011 do virtuálu
« kdy: 10. 06. 2013, 08:09:25 »
Microsoft varuje, ale nevím proč (respektive asi proto, že nemají rádi moc konkurenci). Ten conventer tohle právě řeší. Přemigroval sem takto několik GC/DC naprosto bez problémů. ESXi a obecně VMware sou v tomle hodně dobří. S klidem ten konverter použij. Co se týče těch limitů na 32GBRAM a 8CPU, tak ta předchozí verze tento limit neměla, a do nové existuje "hotfix" (nějaký downgrade), který sice umožňuje maximum 32GB na host, ale přímo na fyzické mašině může být více. Hyper-V od Microsoftu je podle mě zatím jen "demo", nevím sice jak ve 2012 serverech, ale v 2008 to neumělo nic (s ESXi se to určitě srovnávat nedá). Jediná nevýhoda ESXi je správa, na tu je potřeba Windows mašina.

Jediné, čeho se vyvaruj, je zálohování AD ve virtuálu pomocí standardních WIndows nástrojů. Dělej to tak, že si vytvoři´š kopii 1:1 daného virtuálu a nebo použij nějaký sotisfikovaný nástroj. Taky, jakmile dojde k migraci, tak ten fyzický odpoj od sítě (kdysi se mi stalo, že sem vzdáleně migroval doménu do virtuálu, pár dni nato vypnuli a zapnuly proud, byl to půldenní výpadek, a pak mi nastartovaly oba dva stroje, trochu mi to dělalo problém v DFSR :D , o DNS ani nemluvím).

218
Vývoj / Re:Změna přihlašovacího dialogu WIndows
« kdy: 07. 06. 2013, 13:40:16 »
Ano, o AD vím (měl sem to v jedné doméně, kde sem takto nastavoval chování pro více jak tisíc uživatelů, i když od 2008-R2 nahoru už se ty disky dají mapovat přes GPO, v 2003 a 2008 si to nepamatuji, jestli to šlo, nebo ne, díkibohu za to, že AD zná i proměnné, i když pokud by neznal, tak bych na to udělsl jednoduchý program), bohužel sem pracoval i se sítěmi, kde to nebylo žádoucí (AD nebyla implemenována z důvodů financí - CALy sou docela zákeřná věc). Na ten Credential provider se podívám. Dík moc.

219
Vývoj / Změna přihlašovacího dialogu Windows
« kdy: 07. 06. 2013, 11:59:42 »
Ahoj, chtěl bych se zeptat, zda je možné ve Windows nahradit login dialog. V době Novell Netware to šlo tak, že se nainsaloval NetWare klient, ten se psustil ještě dříve než login dialog do Windows, pokud se účet a heslo uživatele Netwaru shodovali s Windows účtem, tak už se pak WIndows dialog neoběvoval. Chtěl bych podobnou věc ve Windows 7 a 8, ale vypadá to, že to není možné (mé hledání na Googlu nevrací zatím to, co bych potřeboval). Další možnost je, spouštět mnou vytvořený dialog jako službu s tím, že dokud by to uživatel nevyplnil, nebo nedal cancel, tak by ho to nepustilo na plochu (při Cancel by neměl přístup například ke svému domovskému disku, ale na public share ano). Ale radši bych tu změnu toho dialogu přímo, abych se vyhl dvojímu přihlašování. Jinak je to čistě pro testovací účely, chtěl bych totiž částečnou funkconalitu Netwaru nahradit právě tímto dialogem (hodně se mi líbilo mapování disků na uživatelské bázi).

220
Server / Re:CentOS 6.4: autentizace přes AD
« kdy: 07. 06. 2013, 11:35:27 »
Mám vytvořený program, který se stará o tvorbu uživatelů v doméně, program sice ještě není takový, jaký bych chtěl, ale pokud ho vyhotovím, tak bych se o něj mohl podělit, kdyby někdo chtěl, to je proto, jak David napsal, že se to dá editovat ručně (nechtělo se mi to dělat pro tisíc uživatelů, na to sem byl moc zdechlý :D, jediná "nevýhoda" daného programu je, že je udělán ve Visual Studiu, ale AD je součást Windows, tak no big deal). Jde totiž o to, že programy, které toto obsahují (takzvaná správa identit), sou strašně drahé, a já sem potřeboval jen určité funkce (tvorba domain users a groups, složek ideálně v DFSR a exchange mailboxů, ale na ty mailboxy volám externí program, který se válí někde na netu).

221
Software / Re:VMware při startu zasekne počítač
« kdy: 07. 06. 2013, 08:32:25 »
Problém bych viděl i v té RAMce. Přestože mají 7 podstatně menší paměťové nároky než Visty (respektive sou stejné, ale 7 mají lepší management a v případě nutnosti tu RAMku uvolní dané aplikaci, tak pro plynulý chod s Aerem požadují 2GB), takže vám zbývají 2GB na virtuál a ostatni aplikace (nenažrané web prohlížeče s flashem, office, hudba prostě cokoliv). Podle procesoru soudím, že máte DDR3, a pokud máte  nějaký menší budget a chcete si pohrát is jinými systémy (doporučil bych Fedoru, BSD a Gentoo, samozřejmě, že ty druhé dvě už vyžadují pokročilejší znalosti, hlavně teda Gentoo), tak jděte do 8GB aspoň, vzhledem k nástupu Hasswellů a předzvěstí DDR4 sou dnes tyto paměti levné (relativní pojem, pro toho kdo nevydělává, je to moc :D ). Jinak 64-bitové Windows 7 Pro a Enterprise umožňují takzvaný XP mód, ale abych se přiznal, tak na 4GB je to naprosto nepoužitelné (holt Microsoft Hyper-V není ještě "dodělané", ve 2012 serverech sem jej netestoval zatím, ale v 2008 a 2008-R2 to nebyla role Windows, kterou bych doporučil).

222
Server / Re:CentOS 6.4: autentizace přes AD
« kdy: 06. 06. 2013, 16:30:23 »
Pročítal sem si teď ten log a nedává to moc hlavu ani patu, pokud to máš v interní síti, tak by do toho snad firewall neměl zasahovat, pokud tedy není jednech z těch serverů GW, v tom případě bych si vypln na chvilku všechna pravidla pro interní provoz. IUvidíš, co se stane.

223
Server / Re:CentOS 6.4: autentizace přes AD
« kdy: 06. 06. 2013, 16:22:11 »
Ahoj, když sem kdysi něco podnného dělal, tak tomu LDAP  dotazu vadily speciální znaky - háčky, čárky, podtžítka. Zkus v AD vytvořit primitivního uživate, například: uzivatel a heslo heslo, dej tomu uživateli práva domain admina a otestuj to s ním, pokud to pojede, budeš vědět, kde je chyba.

224
Software / Re:VMware při startu zasekne počítač
« kdy: 06. 06. 2013, 16:06:32 »
DObrá poznámka pane Roman, na druhou stranu a doufám, že se neurazíte, mít virtualizaci na 32-bitovém non-enterprise systému a zvláště v dnešní době mi nepřijde normální. V minulosti to řešili PAE instrukce v systémech, proto třeba i Windows 2000 mohlo být použito na rozsáhlejší práce, a u Linuxů byly PAE kernely, ale tato doba už tak nějak končí (respektive PAE instrukce určitě přetrvají, ale nemyslím, že to bude ve virtualizaci, spíše to bude na aplikační úrovni, protože omezení je furt stejné - 4GB v celku, ale ne na systém, nýbrž na aplikace, v překladu české wikipedie je strojová instrukce, ale to moc dobře nechápu, jak to myslí, protože strojová instukce není to samé jako aplikace, asi je to myšleno tak, že nějaká instrukce, například MOV, se může pohybovat jen v tom 4GB adresním prostoru, jenže toto omezení platí pro celou aplikaci, jestli MOV operuje na intervalu A-B, tak PUSH instrukce daného programy bude operovat na tom samém intervalu A-B) - Windows 2012 server už ani v 32-bitové verzi není.

Jinak se omlouvám, že sem sem zatáhl trošku asembleru.

Stran: 1 ... 13 14 [15]