Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - JardaP .

Stran: 1 ... 361 362 [363] 364 365 ... 738
5431
By mne zajimalo: Upozornil vas zamestnavatel na to, ze komunikaci sleduje?

5432
Studium a uplatnění / Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« kdy: 26. 07. 2016, 22:09:45 »
Mohli jsme to uzavřít tím, že když Jarda řekne VŠECH inzerátů, tak to samzřejmě neznamená všech, ale znamenáto, že Jarda nějaké takové inzeráty viděl.

Tak promin, ja porad zapominam, ze sem chodi Nekola a par dalsich jedincu, kteri trpi poruchou, jejimz dusledkem je, ze kazdy kousek napsaneho textu chapou do slova doslova.

5433
Studium a uplatnění / Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« kdy: 26. 07. 2016, 22:05:01 »
Akorát to umí hanit nejlepší a nejrozšířenější jazyk. Prý PHP :D ROFL, to je konkurence!

Nevim, jestli je PHP konkurence, ale pochybuju, ze by Java byla nejrozsirenejsi jazyk.

5434
To je divný, že to funguje, když jsi to popsal jako nefunkční shit. Banky samozřejmě půjčují z velké části kryté peníze, jinak by to nefungovalo. Opravdové peníze znamenají co? Peníze jsou vždy jen zástupci reálné hodnoty. Takže my tu máme pořád větší bohatství, ale peníze, které to zastupují, ho nevidí? :D Nebo jak, kámo?

Ano, funguje to.... Tedy funfuje to doopravdy?

Jinak opravdove penize meli treba Cinani za Jengis Khana. Byl to kus tusi popsaneho papiru a za ten ti kdykoliv vyplatili treba hrivnu stribra. Dnes takovy kus papiru ma hodnotu treba krabice vajec. Ovsem za par let to budou jiz jen 4 vejce.

Evidentně nechápete, jak fungují dnešní peníze.

"If two parties, instead of being a bank and an individual, were an individual and an individual, they could not inflate the circulating medium by a loan transaction, for the simple reason that the lender could not lend what he didn't have, as banks can do.....   Only commercial banks and trust companies can lend money that they manufacture by lending it." 
-- Professor Irving Fisher, economist in his book 100% Money (1935)


Tedy polopaticky, aby to i lopaty pochopily: Banka ti pujci penize, ktere z fleku vyrobi. Vyrobi je tim, ze do bunky databaze na serveru zapise cislo. Je to tak asi jedna transkacni SQL operace.

No ještě chvíli a začneš si snad i shánět ženskou, což je ta největší lopaťárna

Blaznis? Jeste aby zacal fusovat do sexu.

5435
Software / Re:NTPD se nenahodil se startem systému a nereaguje
« kdy: 26. 07. 2016, 21:42:14 »
V deamon.log jsem nasel   ..........

Chapu to spravne, ze jste v 00:02:26 v noci rebootoval, ve 00:02:31 uz bezelo ntpd a vesele logovalo? A kdo potom pustil ntpdate ve 00:13:40? Navic pokud bezi ntpd, ntpdate by melo odmitnout bezet: ntpdate[10983]: the NTP socket is in use, exiting

Takze me napadaji dve moznosti: budto ntpd potichu chciplo a ani do logu neprdlo, jak rychle spadlo, takze ntpdate bez problemu proslo - nebo se vam tam nejak automaticky pousti jakysi inteligentni skript, ktery sestreli ntpd, aby mohl spustit ntpdate.

5436
Co ti na tom není jasné? Banky jsou přece součástí toho všeho. Ty tvoje peníze zase půjčí dál. Takže bohatství pořád poroste a nikdo s tím nemá problém. Až na pár lopat, které neumí počítat a sledují hloupá videa na youtube :D

Ano, bohatstvi roste, ale ne v populaci, ale bankach. Banka neni populace. Krome toho ten narust je virtualni, protoze ty penize jsou virtualni. Ty banky vlastne pujcuji pujcky, ne zadne opravdove penize.

5437
Jakej dluh pořád? Ty chceš snad půjčovat zadarmo? Nebo chceš mít stále stejné množství bohatství v populaci? Nebo co vlastně chceš?

Tedy nejak mi neni jasne, jak se pujcovanim za urok zvysi bohatstvi v populaci. Ano, bohatstvi se zvysi, ale ne v populaci. Zvysi se v bankach, v populaci se naopak snizi o ty zaplacene uroky.

5438
Odkladiště / Re:Zastoupení Apple mezi uživateli
« kdy: 26. 07. 2016, 15:08:14 »
Nepusobi na vas negativne celej ten marketing okolo Applu, ze je to strasne kool a ze to ma kazda lama, co nemusi vratit kazdou flasku vod piva?

Pusobi to pozitivne na fanousky Apple. Nejaky vyzkum zjistil, ze pri ohlaseni novinky od Apple u nich dochazi k aktivaci mozkoveho centra, ktere se normalne aktivuje napriklad ve stavu nabozenskeho zaniceni.

5439
Ne, ti uprchlíci sem míří, protože je sem levice zve, protože si naivně myslí, že tím zachrání své pozice. Viz třeba podpora rodin s více jak dvěmi dětmi, ochrana (kradení) dětí státem a další obvyklé výmysly levice, co chce spasit svět.

Aha. A jiste jste i schopen to dolozit leaknutou fakturou tiskarny, ktera jim tiskla ty pozvanky. Jink, samozrejme, by tam ti lide stale sedeli na zadku a pokojne chicipali hladem, zizni a nemocemi, ci cekali, az jim nekdo hodi na hlavu kazetovou ruskou nebo Assadovu barelovou bombu.

5440
Studium a uplatnění / Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« kdy: 26. 07. 2016, 12:39:20 »
@Ondra Satai Nekola: tady mas jeden takove lehci: http://jobview.monster.com/v2/job/View?JobID=169473255 . Videl jsem i takove, kde pozadavky znalosti byly tak dvakrat tak dlouhe.

5441
Trochu mino. Ty svickove damy supluji to, co ma dodat stat, ktery se k tomu zavazal podepsanim mezinarodnich dohod. A ti novinari se tedy opravdu o konani dobra nepokousi. Naopak, rozdmychavaji ve spolecnosti vlny nenavisti. Dobrem pro ne je akorat to, ze prodaji sve vypotky.

5442
Problém je, že v té křišťálové kouli nic nevidím, a to mě děsí. Nic si nedokážu představit :-))) Ale žádná kaše se nejí tak horká jak, je.

Tak jiste, treti svetova valka nemusi byt hned jaderna, ze.

Citace
Aktuální společenské klima je založené na agresivním hlásání manipulací a ovládnutí veřejného prostoru elitami - tedy aktivisty a novináři.

Aha, takze politicke "elity" jsou jen nevinne obeti manipulace novinari a aktivisty. No, aktivisti jsou aktivisti a delaji to, co aktivisti obvykle delaji. Jejich vliv bych neprecenoval.

Novinari jsou obvykle prostituti, kteri skacou, jak se jim rekne. Ty, kteri taci nejsou, nikdo necte a ani nezverejni. Novinari hlavne haji zajmy vydavatele, ktery by je jinak odesel. A vydavatel ma dva hlavni zajmy. Prodat ty sve sracky, coz vyzaduje dostatecnou davku skandalu, lzi, populismu a maipulaci, jinak by to nikdo necetl. Dale mu pak jde o pokriveni politickeho systemu tak, aby to vyhovovalo jemu nebo jeho kamosum. Takovy vydavatel totiz obvykle nebyva jen vydavatel, ale ma investice napriklad ve zbrojnim prumyslu a ty mu nesou vic, jak nejake noviny.

Citace
Čekám, že se mlčící většina probudí a přestane je vnímat, půjde si svou cestou. Nejspíš ale nějaká forma rekonquisty nás nemine. Státy jako Německo, Francie jsou už de facto odepsané. Tedy pokud se v nich ta mlčící většina neprobudí v následujích dvou letech. Ale ono se dá docela dobře žít i ve státech, kde se na ulici střílí běžně, jako třeba v Izraeli, Brazílii, nebo USA.

Tak to si pockas. Nez se mlcici vetsina zvedne od TV serialu, tak prijde doba ledova a tehdy je zvedne jen to, ze jim zamrznou krystaly v  LCD panelu televize. A az se zvednou, bude to jen proto, aby si vybojovali obrazovky, ktere nezamrzaji.

Jinak ti nic nebrani ses odstehovat do nektereho z tech statu, kde se na ulici bezne strili. Akorat bych se tedy vyhnul Rusku, to uz je lepsi Mongolsko, i kdyz se tam asi moc nestrili.

Treba vyhrabes i nejakeho zidovskeho predka a muzes se odstehovat i do uzasneho Izraele. Stahnou z tebe predkozku a poslou te rovnou do armady, nasledne si muzes najit nejakou krasavici s zadeki jak holstynska dojnice a knirem jak dragoun. Ale osobne bych radsi zil v jurte v tom Mongolsku.

5443
Studium a uplatnění / Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« kdy: 26. 07. 2016, 10:54:05 »
Odpovídáš na můj příspěvek, aniž jsi ho četl? Ptám se, protože to tak fakt vypadá. Já psal, že jsou firmy (tedy většinou firmičky), co mají na ITáka požadavky ve velmi širokém záběru. Psal jsem, že rozhodně netvoří většinu pracovního trhu. A určitě se to netýká VŠECH inzerátů, jak jsi původně psal.
Nepiš jako blbec a nebudu na tvé blbosti reagovat.

Tak jiste. Inzeraty, ktere jsem videl ja, byly v novinach a na to, ze by byly od nejake sestakove firmicky, rozhodne nevypadaly. Uz kvuli mistu, ktere zabiraly na strance. Jiste, netyka se to VŠECH, ale ty velke byly presne takove. A videl jsem i pozadavek na vek do X let. Co jsem videl, jsem videl. Muzes se posrat, ale to na tom nic nezmeni.

5444
Studium a uplatnění / Re:Nesmyslné testy při pohovorech
« kdy: 26. 07. 2016, 09:55:00 »
Tak když ve všech inzerátech, tak mi teda ukaž 5 z nich. Tak teda jenom 3. Anebo i 2. Dva inzeráty, kde hledají někoho na IT pozici a požadují tam věk do 25 let. Myslím, že nenajdeš ani jeden.
Uvádět v inzerátu požadavek věku je dle našich zákonů diskriminační - tudíž zakázané. Né, že by to občas někdo neudělal, ale není to masové a v inzerátu na IT pozici jsem to neviděl dost dlouho. Ano, obchází se to třeba tak, že se napíše "do mladého kolektivu...". Ale to už není hranice 25 let.

Ano, je jiste velka revoluce, ze se dnes pozadavek na vek obchazi blabolem, ze je to do mladeho kolektivu (idealne i dynamickeho=holka pro vsechno, protoze nemame stehovaky). Je to jen politicky korektni forma tehoz.

A inzeratu s dlouhym seznamem pozadavku na znalosti, tak na pul celeho IT oboru, jsem videl celou radu. Ze jste je nevidel vy, je vas problem. Asi jste se spatne koukal.

5445
Software / Re:NTPD se nenahodil se startem systému a nereaguje
« kdy: 26. 07. 2016, 01:01:18 »
-bash: systemctl: command not found

Tak nevím...

Ehm, tohle se tu uz jaksi vyresilo, kdyz si nekdo vzpomnel, ze Debian 7 je Wheezy, kde jeste neni systemd.

Zkuste do /etc/ntp.conf pridat radek:
logfile /var/log/ntpd.log

Po rebootu mrknete, jestli ten log existuje a neco obsaguje. A koukal jste do /etc/syslog, mesages, daemon.log, jestli tam po rebootu jsou nejake hlasky od ntpd?

Stran: 1 ... 361 362 [363] 364 365 ... 738