Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - JardaP .

Stran: 1 ... 720 721 [722] 723 724 ... 738
10816
Hardware / Re: Záchrana disku WD1600YS
« kdy: 03. 03. 2011, 19:42:31 »
Pokud ta data pro vas opravdu maji cenu, tak co treba toto? http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=wd1600ys-01shb0&_sacat=See-All-Categories Bratru za 47 dolaru.

10817
Hardware / Re: Záchrana disku WD1600YS
« kdy: 03. 03. 2011, 19:33:23 »
Kdyby v tom disku bylo vacuum, tak by nefungoval. Ty plovouci hlavy by jaksi nemely na cem plout a rovnou by se ohoblovaly plotny. Krome toho by se ten disk asi prehrival (vystavovaci civky a elektronika okolo, pokud tam zrovna nejaka je).

10818
Desktop / Re: Když nehýbu myší, systém se zastaví
« kdy: 03. 03. 2011, 19:30:16 »
ssh z druheho stroje a cumet na top a iotop?

10819
Distribuce / Re: Rozmazané písmo ve Fedoře
« kdy: 03. 03. 2011, 00:34:47 »
Ujeta obrazova frekvence? Antialiasing na LCD displayi, ktery nekdy vypada pekne blbe?

10820
Software / Re: Vypnutný num lock a nefunkční Skype
« kdy: 03. 03. 2011, 00:33:22 »
Pokud ten Skype nebude chtit chodit, tak se da stahnout take staticky slinkovany. Ma vsechny knihovny v sobe a mel by chodit vsude. Staci rozpakovat treba nekam do /opt a spustit, eventuelne nejak pribastlit do menu. Jen s nim byva potiz, ze mu nechodi notifikacni zvuky. To je proto, ze nenajde adresar /usr/share/skype/sounds, ve kterem ty zvuky ocekava. Je potreba vytvorit symlink /usr/share/skype/sounds na adresar se zvuky, ktery je v adresari Skypu v /opt a melo by to chrochtat.

10821
Software / Re: Adresáře mají špatnou diakritiku
« kdy: 02. 03. 2011, 10:06:11 »
Asi vás trochu překvapím :)
Jinak ty data jsem kopíroval z Ext4 disku (interní) na FAT32 (externí)... názvy to rozhodilo až tím vytahováním pomocí testdisku, předtím to bylo OK.

Davat to na FAT32 asi nebyl dobry napad.

10822
Software / Re: Názvy složek - problém s diakritikou
« kdy: 01. 03. 2011, 21:05:11 »
To jste preinstaloval system a ted obnovujete /home? A na cem a jak to mate zazalohovane? Co mate v systemu nastaveneho za kodovani a co jste mel na predchozi instalaci?

10823
Distribuce / Re: Historie balíčků
« kdy: 01. 03. 2011, 19:39:26 »
Debian: /var/log/dpkg.log

10824
Nabízím práci / Re: HW Quoting and Configuration Specialist
« kdy: 01. 03. 2011, 18:14:26 »
popis pozice na strankach oracle, kontaktni osoba s e-mailem na gmailu. vsechno budi duveru :)

Ale no tak, proste to specha a v Oracle jim zrovna nejde MS Exchange.

10825
Hardware / Re: Targa LR502 NTA - 1131:7133
« kdy: 28. 02. 2011, 22:12:14 »
Ciste pro zajimavost: Zkousel jste to pod rootem, aby se zkusilo, jestli nekde nechybeji nejaka pristupova prava nebo jestli jste se neopomnel pridat do nejake skupiny?

10826
Sítě / Re: MAC adresa a sledování uživatele
« kdy: 28. 02. 2011, 21:54:59 »
smoofy: Nas ve skole nefackovali a az na par vyjimek to take slo. Nevidim, proc by se s tim melo zacit dnes. Uz proto, ze by se to mohlo zneuzivat. I ucitel je jenom clovek a nevidim duvodu, proc by se mel na nekom odreagovavat, protoze se pohadal se starou nebo mu buchta z dyzy nechtela dat.

Pokud si rodice vychovali z deti odporne spratky, nevidim, proc by meli chodit do normalni skole a ne treba do specialni skoly pro spratky. Mohou se tam ucit lepit pytliky, na nic jineho stejne vetsinou dobri nebudou a jednou se jim to treba bude hodit. Pokud skola pro spratky neexistuje a pritom je povinna skolni dochazka az do X, je v systemu nekde chyba.

10827
Sítě / Re: MAC adresa a sledování uživatele
« kdy: 28. 02. 2011, 15:41:54 »
smoofy,  Ucitel_Hudebni_Vychovy: Pokud touzite po telesnych trestech, prihlaste se o nejakeho S/M klubu. Tam je jiz zavedeny maji a ztrestaji vas, kolik se do vas vejde.

Ucitel_Hudebni_Vychovy: Pokud dnes jsou na skolach zaci, kteri hovno umi, nemuze to byt proto, ze treba skola ma prilis nizka kriteri u prijimacek? A to mozna zamerne, protoze prispevky dostavaji podle poctu zaku a tak radsi naberou i lemply, protoze i za lemply jsou penize?

BTW, pokud se system vyuky na ss nezmenil, tak bych ty vysledky bral s rezervou. Vyuka na ss byla vetsinou smrtelna nuda a uceni z pameti. Ucitele se vubec nesnazili, aby nekdo neco chapal a akorat chteli, abychom se vse navrceli a hlavne porad psali a do nekonecna opisovali zpravy z mereni, texty, ktere jsme jiz meli jednou opsane z tabule do sesitu. Vse napatlat tusi podle sablony a stejne jim to nikdy nebylo dost dobre. Akorat nas servavali, jak by nas s tim na vysoke skole vyhodili. Coz neni pravda, na VS se psalo rukou, grafy protahovaly fixou od ruky a psalo se jen to, co melo smysl. Pozadavek byl ten, ze to musi mit hlavu a patu. A tak, zatim co na ss jsem mel prospech vzdy okolo prumeru, na CVUT jsem mel prospechove stipendium. Na biflovani nemam pamet, nemuze se po mne chtit vic, nez abych vecem rozumnel.

Krome toho osnovy na ss byly postaveny uplne uchylne tak, ze treba na pochopeni elektroniky  nebo automatizace jsme nemeli matematick zaklad. Pokud by ale ty osnovy byly staveny tak, abychom ten matemticky zaklad meli, vetsina tridy by asi na matematice vyhorela. Cili by bylo nutno casem tridy preorganizovat na blbe a chytre a ty ucit veci jine a jinak.

Cili, pokud se uci porad tak, jako drive, akorat se pri tom pouziva Internet, nebyla reforma prilis zasadni a nedivte se, ze zaci do skoly chodi jenom proto, ze musi. Coz samozrejme nevylucuje, ze nekteri jsou nabubrela hovada. A budte rad, ze to neni tak, jako v USA, kde take zaci obcas ucitele zapichnou nebo zastreli.

10828
Sítě / Re: MAC adresa a sledování uživatele
« kdy: 28. 02. 2011, 00:30:12 »
A chytat cizí Macy a hackovat je u mě gauneřina protože jak k tomu příjde ten postižený který o ničem neví.

Jeste byste to mohl nejak vysvetlit spamerum. A dodejte, ze se mi nelibi, kdyz do spamu davaji moji adresu jako adresu odesilatele.

Jinými slovy, ten, komu pomočená podlaha na záchodě nevadí, může klidně močit mimo záchod?

Samozrejme. Napriklad do flasky a nosit si to domu.

10829
Sítě / Re: MAC adresa a sledování uživatele
« kdy: 27. 02. 2011, 17:01:09 »
@Hawran, Miroslav Prýmek: Filtrovani MAC je na howno. Zrovna spamera to nezastavi. Tomu rychle dojde, ze kdyz se nemuze pripojit, bude muset odchytit neci MAC a poslat to na konto nekoho jineho. Pokud spravce chce mit prehled a zabezpeceni toho, co se mu deje na siti, bude se muset poohlednout po necem jinem. A zrovna skoly jsou prostredim, kde by se znalosti toho, jak filtrovani MAC obejit, sirily rychlosti blesku. Znate to: "No, udelas to takle..., ale nikomu to nerikej, aby se to moc nerozkriko." A uz to jede, za tyden to umi i skolnik.

@Ucitel_Hudebni_Vychovy: To je dobry. Mohl byste napsat, jak to hodlate zaridit? Nebo preventivne natlucete vsem a priznani z nich vymlatite?

10830
Sítě / Re: MAC adresa a sledování uživatele
« kdy: 27. 02. 2011, 10:36:23 »
Takže nám zbývá jediná otázka: co má (měl) tento dědeček společného s někým, kdo záměrně porušuje pravidla použití školní sítě?

@Miroslav Prýmek: To, ze vasi definici nekale cinnosti jste jej, stejne, jako vsechny disidenty, odpurce statnich zlodejen a dalsi podobne, oznacil za stejneho pachatele nekale cinnosti, jako jsou zaci, kteri pouzivaji Internet v hodine.

@hawran diskuse: Take by mne zajimalo, jak zabezpecit servery podle MAC. Za 5 minut s Wiresharkem vedle nejake poslucharny budu mit tolik pouzitelnych MAC, ze nebudu vedet, kterou si vybrat drive. A mam macchanger.

Stran: 1 ... 720 721 [722] 723 724 ... 738