Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tom Liberec

Stran: 1 ... 20 21 [22]
316
Software / Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« kdy: 06. 05. 2013, 09:17:54 »
Píšeme si ale tak jako tak o rozlousknutí pochodů generátoru PSEUDO - náhody, nikoliv náhody.

Pán se ptal spíše na obchodní model. On přeci nikde netvrdí, že je to recept na geniálně rychlé zbohatnutí. A firem lovících různé hejly je přeci mraky. Dá se říci, že jsou to i reklamní agentury jenž se snaží přimět člověka už od dítěte...... kup to, půjč si na to ....

Podle mne v USA určitě vychází nějaký speciálně zaměřený časopis na podobné programy pro lidi jimž hry o velké výhře tvoří celý život ( případně jen do bankrotu ), zřejmě by stálo za to inzerovat tam. Nebo jak tady někdo napsal velkého hejla hledat mezi firmami jenž tam inzerují podobné věci.

A pokud už někdo vstupuje do nerovné hry s kasínem, byť počítačovým a jeho šance tedy hodnotíte jako výrazně menší neboť náhoda (PSEUDO) hraje pro kasíno, proč slabší straně nevypomoci. Aneb kdo je v té hře na kasíno hodný a kdo zlý. Ten kdo dostal v nějakém státě licenci na provoz ?  Nebo až třeba následně lékaři léčící lidi ze závislostí na "zábavě" sázení  ?
Třeba budou jednou kasína stát před problémem jak zvýšit počet proměnných aby počítač hráče neměl šanci. Nebo státy prohlásí, že je takové sázení nelegální. Nebo hazardního hraní chtiví vyfasují čip do hlavy a budou hrát loterii se svým mozkem třeba na téma najdi synapsi jenž brzy odumře ........ 

317
Software / Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« kdy: 06. 05. 2013, 08:18:08 »
Odpověď pro Pindala. Ono jde o to zda ruletu, či kasína jako celek a v tuto chvíli jedno zda reálná s krupiéry nebo internetová či reálná s elektronickou ruletou vnímáme jako fér a nepodvodný bynznys. A to už ve své podstatě. Pokud to má být zábava pak se nebame o penězích a nevím jak kdo ale já se po jedné hodině těžce nudím a to i v případě pohledné krupiérky.

318
Software / Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« kdy: 06. 05. 2013, 08:14:19 »
Možná jste měl spíše zájem o řešení jak svou práci ochránit do do by uzavření smlouvy. To bych viděl až jako krok 3.

319
Software / Re:Jak prodat zdrojové kódy?
« kdy: 06. 05. 2013, 07:46:28 »
Hm, prodat.  Není mi jasné jak moc veřejný může takový prodej být. To by bylo potřeba ozřejmit. Je totiž otázkou zda se předpokládá kupec mezi lidmi jenž mají hodně peněz nebo spíše někdo z řad IT firem, či někdo z hráčů ........
Tedy  mě napadá pro skupinu 1 např.časopis Ekonom či podobný vycházející ve světovém jazyce. Pro skupinu dva je podobných časopisů a internetových možností také dost. Skupina třetí to nevím s tím nemám zkušenosti. Osobně jen vím, že existuje poměrně snadná možnost vsazení u reálné rulety s obsluhou s více než 50 % šancí na výhru. Dlouhodobě to zřejmě nefunguje.

Protože Vás zajímá zrealizování obchodu napadá mne jiná věc. Jak zajistit aby cílová skupina, resp.jak ji vybrat, dostala informace nebo je již měla, že daný software není finančním a programovým nefunkčním nesmyslem. A pak teprve řešit jako bod 2 způsob oslovení takové skupiny.
Podle mého názoru potřebujete nějak zjistit kdo vlastně jsou potencionálně kupci, např.z množiny IT firem zabývajících se podobnou tématikou, tedy dopředu přesvědčených o tom, že to fungovat může nebo alespoň negativně nezaujatých. Tedy těch jenž alespoň zčásti vědí jak fungují řekněme vstupní předpoklady ale nemají vaše hlubší znalosti té problematiky a schopnost věc dotáhnout do konečného produktu, který má jak jste uvedl možnost dalšího rozvoje.
- Osobně bych nikdy nehrál proti ničemu, co je řízeno čipem z důvodu právě vlastní předpojatosti vůči tomu, že se to nedá softwarově naprogramovat, ovlivnit proti sázejícímu. Nemám důvěru ve stát, že by byl vůbec schopen něco takového kontrolovat. 

320
Distribuce / Re:USB distribuce s Apachem
« kdy: 06. 05. 2013, 06:00:04 »
Není to dlouho byla podobná problematika zde řešena :  http://pysk.blog.root.cz/2013/04/18/zyxel-nas-a-debian/, nyní je k ní již uzavřená diskuze. 
Jestli se domnívám správně v ZyXEL NSA 325 tak jako tak nějaký LINUX / UNIX je. Domnívám se však, že by nebylo moudré se s mými zkušenostmi pouštět do nějakého ovlivňování chodu software spouštěného a uloženého na některém čipu. Pokud by to tedy fungovalo po startu zařízení s USB a zároveň byla možnost nadále ukládat soubory, tak to je přesně to oč mi běží. V podstatě mi jde o to abych drobné věci v PHP nemusel zkoušet přes localhost Xamppu, prostě výrazně reálnější simulaci webového serveru doma po bytě.

Jak čtu pozorněji odpověď pana Krčmáře bude možná dokonce schůdnější doinstalovat Apache do UBUNTU na notebooku. Jenomže osobně budu zřejmě i tak přesně tam co nyní s toho důvodu, že nebudu vědět jak to celé provozovat. Buce to zřejmě i po instalaci složitější než napsat do prohlížeče localhost/progr1/navstevnikniha.php
 

321
Distribuce / Re:Slax 7 CZ postřehy a zkušenosti
« kdy: 06. 05. 2013, 05:43:59 »
Slax se mi zasekl, zřejmě vinou některé z něj otevřené webové stránky. Takže nyní po nabootování z USB se nedá používat myš, pouze klávesové zkratky a to ještě spíše ve stylu ukončit. Napadlo mě, že by možná pomohlo se na USB dostat prostřednictvím jiného OS, Windows nebo Ubuntu, případně tu mám i letitou verzi Slaxu běhající s CD na 128 MBa a někde něco smáznout. Protože jsem začátečník jednodušší řešení jsou pro mě ta pravá. Mám Slax 7 CZ i na další USB flash ale nechce se mi to vzdát úplně bez boje. Předem díky.   

322
Distribuce / Re:Slax 7 CZ postřehy a zkušenosti
« kdy: 02. 05. 2013, 15:29:27 »
Dotaz. Při spouštění tohoto systému s USB flash jsem si všiml, že to vypisuje nějakou zmínku o XAMPP. Takže nevím zda je Xampp již integrován nebo je systém na integraci připraven. Každopádně zkusím Xampp v NASu zda to bude fungovat.   

323
/dev/null / Re:Je dobře podnikat?
« kdy: 02. 05. 2013, 15:14:41 »
Na nějakého beta testera by to chtělo nějaký velký projekt. Já jsem něčeho takového zúčastnil jako tester softwarové firmy, jenže to bylo někdy okolo roku 1993 když se předělávala celá daňová soustava. A bylo to tím, že si nás 3 všiml šéf v té době veliké regionální softw.společnosti. Bylo to hodně na honem a šéfová projektu u mě byla i po 23 hodině večer............ 

324
Server / Re:Úvaha o stavbě mini web serveru
« kdy: 02. 05. 2013, 10:26:29 »
Tímto způsobem sežene nová klienty tak na rok. Může je ale otrávit například zbytečně složitá administrace webhostingu a za rok si někoho raději nechají doporučit od známého.

Ty náklady bych prosil nějak alespoň odhadem uvést. Nezdá se mi, že by to byla až taková zanedbatelná legrace.

325
/dev/null / Re:Je dobře podnikat?
« kdy: 02. 05. 2013, 09:18:07 »
Zaměřte se na svou první větu. Tj.aby jste něco uměl, měl co nabídnout a vaše služby byly žádané. Ovšem na spíše zmenšujícím se trhu je to samozřejmě trochu problém.

326
Opověď přímo k vyjádření diskutéra JardaP.  Nemáte tak zcela pravdu. Pokud jde o invalidní důchodce, existuje kromě důchodu, který opravdu většinou není vysoký, příspěvek na mobilitu ( bez ohledu na skutečnou mobilitu OZP ), příspěvek na péči ( kdy náklady na péči o leckdy velmi těžce postižené OZP vzal na svá finanční bedra v roce 2005 - 2006 kompletně stát ). Co je však podstatné a v nedávné minulosti byla praxe doslova otřesná je příspěvek zaměstnavatelům OZP . Nyní 75 % úplných mzdových nákladů + až 2000 dalších prokázaných nákladů. V minulosti však až 3 krát či 4 krát  12000 na jednu OZP ( klidně tedy 3. - 4. pracovní poměry, více než ze 100 % dotované státem - K tomu ještě nemalé vratky daně s příjmu. ) !   To například některé OZP vedlo k tomu, že si nerozumně brali půjčky nebo měnily byty za větší a teď mají problém to zaplatit. V tuto chvíli je to však tak, že invalidní i starobní důchody byly valorizovány pouze o 1/3 inflace vztažené k tzv. průměrném spotřebnímu koši.
Další obrovské náklady nesou města, zejména ta ve kterých jsou Jedličkovy ústavy a aby to nevypadalo politicky špatně v rámci INDEPENDENT LIVING si berou za úkol stavět pro OZP bezbariérové byty. Pokud v některých domech o byty ze strany OZP přestane být zájem vyřeší se to změnou statutu takového bydlení a najednou bydlíte v centru multikulturního dění, leckde s velmi nepříjemnými dopady. - Vzhledem k tomu, že za stát kopou právníci tak 2. - 3. ligy dostává vláda díky neuváženým krokům na frak, pokud ty kroky nebyly od počátku záměrem nějaké na OZP se obohacující kliky na MPSV.

Vedle mne tak bydlí i lidé soustavně namočení v alkoholu nebo OZP jenž žijí vlastní finančně mentálně sociální krizi již přes dvacet let. Od radnice dostanou i notebook, který jim slouží jako komunikační prostředek na Skype a Facebook.
Jako v USA kde původně byl strach s toho aby polovina obyvatel nezůstala bez přístupu k IT a dopadlo to ta, že 80 % populace na tom hraje hry a má to vyloženě na zábavu.

   

327
Server / Re:Úvaha o stavbě mini web serveru
« kdy: 01. 05. 2013, 13:58:57 »
Různé webhostinové firmy nabízejí i některé zajímavé bonusy, vytvoření stránek zdarma, webové wysiwyg editory zdarma ( Zoner ) ap. Přebít by se to jistě dalo ale finančně by to bylo neúnosné. Navíc alkohol, pivo a ženské nejde vzdáleně poskytovat prostřednictvím datových linek.........

328
V podstatě s tím co píšete souhlasím. I když prvotní motivy různých parlamentních stran byly různé v podstatě se dá napsat, že jsou to pouze politické reprezentace ( nebo celkový součet výboru členstva, VV ) různých zájmových skupin. Prostřednictvím zákonodárné činnosti pouze udržují a prosazují své zájmy.
- Ovšem, není zde nic, lépe řečeno nikdo kdo by je dokázal v systému parlamentní demokracie nahradit. Nikde není dáno, že další vláda bude lepší. Občané nejsou ochotni nést ani nefinanční náklady svojí účasti v politice, bohužel nedokáži to ani já. A to i přes poměrně značný náraz na to jak opravdu v praxi funguje komunální politika. ........... zastupoval jsem firmu s 80 nyní již 100 zaměstnanci.

Obtížně vstřebávám i samotný obrovský rozdíl mezi ideou strany se kterou sympatizuji a hlásím se o členství a faktickou reálnou politickou praxí jak v komunální tak krajské a zejména parlamentní politice.
O politicko historické nepoučitelnosti velké části občanů jsem i jako redaktor webového portálu poměrně dost napsal k nelibosti zejména ostatních, redaktorek.

S posledním souvětím naprosto souhlasím, problém je pak i minimální mzda a nemožnost daná zákonem evidovat např malým r, sociálně a etnicky znevýhodněné menšiny žadatelů o práci. - Uvozovky tam ani psát nebudu.  Přiznání složky MPSV , ÚP že 70.000 občanů této menšiny není na ÚP již evidováno neboť ztratilo právní nárok na tuto evidenci ( V posledních 2 letech musí být žadatel evidován jako plátce pojištění minimálně 12 měsíců, proběhly soudy, Ústavní soud, ohledně toho které náhradní doby se započítávají a které nikoliv. ) je jen ukázkou kam to celé vede. Uveřejňuji i link na  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10318730018-polosero/210562222000003-polosero-zpretrhane-lasky/  - kde je kromě jiných "dokumentován" i případ romské matky 7 dětí jenž jí byly pro finanční neschopnost vyjít s dávkami odebrány. Včetně vysvětlení kde byl otec a zcela pro mne šokujícího vyjádření úředníka MPSV o tom, že se o takové případy bude  nutno starat dlouhodoběji a účinněji ............  Nějak mi uniká zda ta matka 7 dětí byla nesvéprávná a jejich otci ani nemluvě. To vše přes pomoc církevní charity.  -  Jetě bych chtěl dodat, že jsem 30 let na vozíku a žiji v bytovce města, nyní je to sociální bydlení. Romské případy s postiženými dětmi, či jiné mám kromě jiných OZP za sousedy a ve čtvrti nějakých 150 metrů je sociálně vyloučená lokalita, budova, kde MPSV s ESF počet obyvatel pouze odhadují.

Nejsem příznivcem nových, nebo zvyšování stávajících daní ale daň z hlavy podmiňující volební právo ........ ?  Vždyť u nás se nezkoumá nejenom to zda žadatel o chudinské dávky kdy přispěl do systému, nýbrž ani to zda do toho systému přispěl někdo s blízkých příbuzných 20 let nazpět.
Ovšem přiznávám, že nevím jak celý systém řekněme zrestaurovat tak aby se zcela nevymknul principům parlamentní demokracie. Občané musí sami prohlédnout, zkratky a revoluční řešení podle mého názoru nezaručují kladný ale spíše záporný výsledek.

Stran: 1 ... 20 21 [22]