Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - mhi

Stran: 1 2 3 [4]
46
Hardware / Tipy na malá levná CPLD/FPGA
« kdy: 10. 09. 2019, 21:43:20 »
Sice to neni uplne Unix otazka, ale predpokladam ze to tu spousta lidi resi. Navrhuji jakousi aplikaci, ktere se prodavaji tisice kusu, ale je potreba srazet cenu co nejnize dolu a hlavne pouzivat spolehlive soucastky (fine pitch obvody pod draha/mezera < 0.2mm se jevi jako problem kvuli mechanickemu namahani plosneho spoje a vubec narokum na vyrobu). Dulezite taky je, aby se obvod delal idealne i za 10 let a nestal raketu.

Rad bych zacal pouzivat nejaka modernejsi CPLD/FPGA (dnes uz to vcelku zacina byt to same, pokud se nepletu tak spousta "CPLD" je uz v podstate jako FPGAcko akorat jsou "instant-on", nebo jejich konfigurace je ultra rychla).

Problemy jsou 2:
- cim vetsi obvod, tim obvykle obskurnejsi pouzdro
- kde kupovat (pozor, objednavky treba po 5k, takze Farnell se svymi 700 ks nejake Intel/Altery Max V neobstoji), v CZ mi neprijde ze by se na rozdil od spousty dalsich obvodu daly veci od InteluAltery/Xilinxu/Lattice rozumne kupovat.

Ted pouzivame treba radu Xilinx XC95xx nebo Lattice LC40xxZE, pouzival jsem i MAX II, ted' mam na stole MAX V (ktery uz je tak maly, ze se toho trosku bojim). Mate nekdo nejake tipy na mala levna FPGA s integrovanou conf pameti ci CPLD, na ktera se soustredit ? Potreboval bych, aby to bez problemu umeli osazovat a plosnak nemel vysoke naroky na kvalitu, tzn. asi do 0.2mm draha/mezera.

Vylozene mne laka treba Lattice ICE40UL, jen jsou problem ta pouzdra... (vim, dela se i QFN, ktere jde zapajet v klidu i rucne, nicmene zrovna s QFN mam v tomto konkretnim produktu dost hrozne zkusenosti z mechanickeho hlediska).

Co tedy pouzivate, delate-li neco takoveho a kde to kupujete?

47
Odkladiště / Přípojky dílny na zahradě
« kdy: 22. 07. 2019, 14:03:27 »
Stavim na zahrade takovou malou garaz, dilnu. Vzdalenost od domu je cca 20m, nicmene k mistu kde jsou rozvody elektro/voda/ethernet switch+router je cca 80m.

Rad bych propojil dilnu a dum: NN 3F/400V, voda, stlaceny vzduch, ethernet (staci asi 100Mbit). Vse bych rad vedl jednim vykopem, preci jen rozhrabat celou zahradu nekolika trasami aby bylo NN a data oddelene se mi moc nechce. Plan je tedy strcit co nejhloubeji: NN + vodu, zapiskovat, a nekam mene hluboko pod povrch strcit ethernet + stlaceny vzduch.

Moje otazky:
- je to docela delka, bude soubeh ethernetu a rozvodu NN delat problemy?

- jakou byste volili vzdalenost mezi NN a ethernetem ? Plan byl hloubka vykopu cca 70cm, dolu voda + elektro a ethernet o cca 30cm vyse, tzn. 40cm pod zem (nad tim bude travnik).

- ethernet bude v nejake chranicce, bude realne v pripade problemu (ze mi treba nejaky delnik presekne kabel atd.) natahnout v takoveto delce a s dvema obloukovymi ohyby po ceste (90st) protahnout novy kabel ?

- druha varianta ethernetu je delka v chranicce cca 25m a potom vedeny pod soklem domu (prset by tam nemelo, ale mrznout to bude).

- jakou chranicku pouzit na ten ethernet ? Klasiku 40mm do zeme, nebo neco jineho ?

48
Vývoj / CSS text-overflow: ellipsis v tabulce
« kdy: 06. 07. 2019, 23:45:49 »
Nezabyvam se tvorbou webu, tak se omlouvam za mozna zacatecnicky dotaz. Potrebuju udelat HTML tabulku se seznamem nejakych dokladu. Nektere sloupce neni mozne zkratit ani zalomit a maji vcelku fixni podobu (treba datum vzniku dokladu), tam neni problem s pomoci "nowrap". Nicmene je tam par sloupcu, jako treba oznaceni osoby, nebo cislo dokladu (muze byt jen cislo, nebo i treba 50 znaku), pripadne poznamka, a u nich bych rad, aby nedoslo k zalomeni, ale jen zkraceni. Celkove chci, aby kazda polozka byla na jedne nezalomene radce HTML tabulky a nebyl tam scrollbar, lze-li fixni sloupce a kus tech variabilnich umistit na obrazovku.

Na to by melo fungovat text-overflow: ellipsis, ovsem jak se zda ,chodi to pouze pokud jsou definovane fixni rozmery sloupcu. Ja bych ovsem rad nechal prohlizec, aby si to urcil sam (jako u zalamovani) a pak pozkracoval co je potreba aby se to veslo na jednu radku. Cilem je, aby to chodilo stejne funkcne na tabletu, mobilu i PC s malym ci velkym rozlisenim - tedy aby bylo na prohlizeci co tam vyrenderuje. Na kazdem zarizeni pak bude u nekterych sloupcu zkraceni vypadat jinak.

Text mohu pred-zkratit na serveru, nicmene to vubec neresi problem (nevim co dane zarizeni potrebuje). Jedna se sice o interni aplikaci, ale rad bych aby se dala pouzivat lepe nez nyni (kompat staci s poslednimi verzemi prohlizecu FF/Chrome/Android browser).

Resi se to napr. zde, ale "moje" reseni jsem tam nenasel.

https://stackoverflow.com/questions/17779293/css-text-overflow-ellipsis-not-working

49
Do ruznych starsich Alpha/Sparc/Power serveru se pouzivaly stejne graficke karty jako do x86 stroju.

Mam Alphu, ve ktere je uplne stejna grafika jakou jsem mel v supliku z x86 sveta, jedine cim se lisila je BootROM (po prehozeni fungovaly obe v tom "druhem" svete).

Docela rad bych do 2 stroju, jedno je PowerPC a druhe SPARC ( sun4u) pridal grafickou kartu, ale kupovat original za tisice korun se mi moc nechce. Neresil jste nekdo tento problem? Predpokladam, ze by melo jit jen o to sehnat spravnou PCI grafiku z Inteliho sveta a mit do ni spravny obsah ROMky.

Nebo bude problem jeste v openfirmware daneho stroje, ktery musi grafiku podporovat ? Necekam graficky boot, jen aby OS (AIX, Solaris, Linux, NetBSD) umely spustit X server a pouzit USB klavesnici + mys...

Stran: 1 2 3 [4]