Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Filip Jirsák

Stran: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 384
3586
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 21:47:25 »
Asi jste si to zaměnil s užším pojmem "reklamní kampaň".
Ne, já jsem to nezaměnil. Řeč byla o kampani na Indiegogo, a začal jste s tím vy. Kampaň na Indiegogo je jasně definovaná, má jasně daný začátek a konec, kampaň s fixním cílem má velmi jasně daný cíl a pouhým porovnáním dvou čísel (fixního cíle a skutečně vybrané částky) můžete zjistit, zda kampaň byla či nebyla úspěšná.

Aha. Takže CZ.NIC si nějakým tajuplným výpočtem určilo, že úspěch bude vybrat 150 tis. USD.
Ne. CZ.NIC si určil, že potřebuje vybrat 150 000 USD. Pokud se peníze v kampani s fixed goal vyberou, je to úspěšná kampaň, pokud se nevyberou, bude kampaň neúspěšná a peníze se vrátí přispěvatelům.

To číslo vůbec nevíme, jestli je reálné, nebo jestli je s rezervou, aby výsledky vypadaly dobře.
Ano, ve vašem zmateném světě o tom čísle nevíme vůbec nic. V reálném světě musí být ta částka tak vysoká, aby se pokryly náklady a příslušný projekt se dal realizovat. Už dost projektů dojelo na to, že částku podcenily a za vybrané peníze nedokázali projekt dokončit. Na druhou stranu ta částka nesmí být moc vysoká, protože by to snižovalo pravděpodobnost, že se jí podaří vybrat. Takže je v nejlepším zájmu vlastníka projektu stanovit tu částku co nejpřesněji.


Je to prostě hausnumero, které nemáme jak ověřit.
Proč byste ho chtěl ověřovat?

Proti tomuto hausnumeru poměřujete, že vybrali 9x více, což považujete za úspěch. 9x hausnumero je stále jen hausnumero bez vypovídací hodnoty.
Kdybyste se ucházel o zaměstnání, měl nějakou představu o nástupním platu a nabídli vám 9× tolik, podle vás by to byl neúspěch? Kdybyste prodával dům a někdo vám nabídl 9× víc, než kolik jste chtěl, byl by to neúspěch?

Pokud má něco hodnotu, tak je to ziskovost projektu
V tom případě by vás měli okamžitě utratit, protože jste nepochybně neziskový projekt. Ve skutečnosti existují i jiné hodnoty, než peníze.

Každopádně bych byl, jako investor, poměrně naštvaný podpořit Omnii, pak se dívat jak se jí vede, pak vidět, jak ji CZ.NIC zlevňuje, aby nakonec neměl (údajně) zisk a musel jít znovu na Indiegogo.
Ano, to víme, že když něco dělá CZ.NIC, vy jste kvůli tomu naštvaný. Ale s tou Omnií to máte celé nějaké pomotané. Přispěvatel za nějakých podmínek přispěl, podmínky byly splněné a on dostal, co bylo slíbené. Proč by měl být naštvaný? Pokud je vytvořen a dodán produkt, který kampaň slibovala, měl by být přispěvatel spokojen – proč by měl chtít ještě něco víc, co mu nikdo neslíbil?

Jestli CZ.NIC má nebo nemá z Omnie zisk vůbec nemusí souviset s Moxem. Muset či nemuset jít na Indiegogo je pouze vaše fikce – nikdo nemusí jít na Indiegogo, jde tam ten, kdo to považuje za výhodné. Pro někoho může být výhodnější půjčit si od banky, pro někoho použít vlastní kapitál, pro někoho je výhodný institucionální investor a někdy je výhodnější crowdfunding. Dokonce se to dá i různě kombinovat. Není žádné musí a nemusí, prostě si každý namíchá takový mix investic, jaký mu připadá výhodný.

Přečtěte si definice crowdfundingu.
Získávání výsledné částky od většího počtu přispěvatelů – na rozdíl od institucionálních investic, kde bývá jeden nebo několik málo velkých investorů. Přesně tohle je kampaň na Turris Mox – přispět může každý, přispěvatelů jsou stovky.

Co prosím?
No ano, tak si dostudujte, co je neziskovka, když to nevíte. Zisk je kladný hospodářský výsledek, tj. rozdíl mezi výnosy a náklady. Zisk samozřejmě může mít i neziskovka – nikdo nemůže být pořád v mínusu, a je nereálné, aby každá neziskovka každý rok končila přesně na nule. Neziskovka se od výdělečné společnosti liší tím, že zisk si nemohou rozdělit vlastníci, zůstává stále ve společnosti. U CZ.NICu je to ošetřené „jenom“ stanovami, to ale nemění nic na tom, že CZ.NIC nepodniká za účelem dosažení zisku.

Podle mě je alarmující a hanba, že lezou na Indiegogo
Hanba je to, že jste si pořád nezjistil, co to Indiegogo je.

Běžná firma si nehraje na dobroděje.
Hraní na dobroděje je ovšem čistě vaše fikce. Crowdfundingové kampaně běžně používají i firmy. Říká vám něco třeba Pebble nebo Ubuntu Edge?

CZ.NIC je težce ziskový projekt (viz jejich výsledovky na justici) a proto mi přijde nestoudné to, jak se prezentují.
Jak se zase prezentují? Jenom aby to zase nebyla nějaká vaše další fikce…

3587
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 21:08:28 »
Jsou velmi výrazně v plusu a mně prostě přijde alarmující, že jdou s dalším projektem na Indiegogo.
Ano, na školách by se měly vyučovat ekonomické základy, aby pak lidé nebyli zmateni z takhle základních věcí. Vám už základní školství nepomůže, ale můžete se dovzdělat jinde. Hledejte věci jako diverzifikace a snížení rizika nebo ověření záměru. Možná vám pak taky bude jasnější, jak funguje crowdfunding.

Myslel jsem "investory" z Indiegogo.
Aha, takže investování z cizích zdrojů vy nazýváte hraní si s penězi druhých. Musím vás zklamat, ale investování z cizích zdrojů je naprosto běžná věc. A existují i jiné formy, než crowdfunding, to je naopak mezi způsoby investování novinka.

3588
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 18:53:05 »
To není důkaz úspěšnosti. Pokud vybrali 9x víc, ale 10x víc utratili, pak je to stále neúspěch.
Psal jste o úspěšnosti kampaně na Indiegogo. Rozumíte slovu kampaň?

Kdyby to byl úspěch, musel by být někde přebytek
Nemusel. To je jen vaše utkvělá představa. Už vám to mnohokrát napsalo spousta lidí, buď je váš pohled velmi omezený a nic jiného než přebytek nechápete, nebo prostě komentáře ostatních ignorujete a pořád si jen melete svou. Nevím, co je horší.

Crowdfunding má svá pravidla. Zejména se jedná o podpoření projektu, který by jinak vzniknout nemohl.
Aha, a ta pravidla jste určil vy? Nezapomněl jste to Indiegogo oznámit? Oni se vás možná zapomněli zeptat a celou dobu provozují něco úplně špatně.

V takovém případě je na místě se ptát, jestli se nejedná o obcházení ochrany spotřebitele.
Nepřipadá vám to trochu na hlavu? Vy nejdřív prohlásíte „není to čtverec, je to kruh“ a vzápětí se začnete rozčilovat „jak to může být kruh, když to má rohy?“ Možná zkuste nejprve přemýšlet, než budete tvrdit, že nějaká věc je něčím jiným, a vzápětí vyvracet, že tím jiným ale být nemůže.

CZ.NIC je komerční firma.
Vizte komentář k předchozímu odstavci. Právní formu CZ.NIC si můžete snadno zjistit. Vy tvrdíte, že CZ.NIC je firma, i když dobře víte, a vzápětí se začnete rozčilovat, že se jako firma nechová. No, nechová, ta firma je jen ve vaší hlavě, tam hledejte problém.

tím končí jakýkoliv rozdíl mezi sdružením a běžnou firmou. To, že si něco napsali do stanov - to si může napsat i s. r. o. do společenské smlouvy.
Nikoli, účelem podnikání je vytvářet zisk. Naproti tomu spolek (o kterém jste psal) nesmí mít jako svou hlavní činnost podnikání.

Ne? Takže je to nezisková organizace, kde podstatná část členů pracuje bez nároku na odměnu? Nebo neziskovost končí jen tam, kde se to hodí? (Tedy zaměstnanci mají mzdu, ale zákazník se má klanět?)
Je to nezisková organizace. To „nezisková“ se vztahuje k organizaci, nikoli k jejím zaměstnancům. Příště,než se budete pouštět do nějaké debaty, zjistěte si význam alespoň základních pojmů, které se v té debatě používají.

Jasně. Takže z pohledu zájemců je to neziskovka (což není) a máme ji tak brát. Ale když se chceme ptát, tak je to věc VLASTNÍKŮ? Uff. Měl byste si udělat  pořádek v myšlenkách. Pokud jsem neziskovka, pak musím plnit veřejně prospěšný účel a transparentnost je podmínkou. Ale CZ.NIC není neziskovka, pod veřejnou prospěšnost nespadá ani projekt. Jako každá komerční firma má dokonce ze zákona povinnost tvořit zisk. Ne každý projekt se musí podařit, ale nemůžete si dát jako firemní doktrínu ztrátovost určitého projektu. Pak totiž nemohou být uznatelné daňové náklady (náklady jsou uznatelné, mají-li souvislost se ziskem, nebo zamýšleným ziskem).
No jo, když vy debatujete o něčem, o čem vůbec nic nevíte. Že nerozděluje zisk má CZ.NIC napsané ve stanovách. Pokud jste neziskovka, nesmíte rozdělovat zisk. Tečka. Nemusíte ani plnit veřejný účel (což CZ.NIC plní) a nemusíte být transparentní.

Z čeho soudíte, že se jedná o nekomerční projekt?
Z toho kdo ten projekt dělá, jak ho dělá, jak ho prezentuje.

Viděl jste někde nějaké výsledky, nebo např. zprávu o tom, na co použili zisk z projektu? Nějaký být musí, když to 9x překonalo prvotní odhady, a když bylo postupně možné snižovat cenu Omnie.
Aha, takže je to neúspěšný projekt, který měl zisk. Tak aspoň už jsem se dostali k tomu, jaká jsou podle vás kritéria úspěšnosti projektu – úspěšný je takový projekt, který za úspěšný prohlásíte.

Tak s tímto nesouhlasím!!!! Skvělé projekty CZ.NICU nikdo neupírá, ale NEJSOU omluvou na to, aby si hráli s penězi druhých.
A že si s vašimi penězi hraje TP-Link vám nevadí? A vy si klidně hrajete s penězi svého zaměstnavatele. Neodpověděl jste na otázku, kdo to dělá lépe. Ono je totiž dost možné, že problém není v CZ.NIcu, ale ve vás. Pokud to někdo jiný dělá lépe, bude snadné ptát se, proč to CZ.NIC nedělá stejně dobře.

Viktor Kožený a jeho fondy vyplatily docela slušný zisk asi 90 % investorů. Přesto je ZLODĚJ za to, že oškubal zbylých 10 %. Zde neplatí matematika plusů a mínusů a konečného součtu. Krást se nemá, ani když ten lup rozdáte chudým.
Netuším, jak jste přišel na těch 90 %. Každopádně Kožený lidi oklamal. Tady klamete akorát vy, když tvrdíte, že CZ.NIC je podnikatel a že Turris musí být komerční projekt.

3589
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 15:42:13 »
Jo, prodává se. I normálně v obchodech, třeba https://www.czc.cz/wifi-routery/turris-omnia/produkty. Pokud zákazníci nemají zájem, obchodník to na sklad nehodí.
Vy to ale nechápete ;) Miroslav Šilhavý vám vysvětlí, že když má obchodník Turris Omnia na skladě, znamená to, že o ně nikdo nemá zájem a tak jim to na skladě leží. A když Turris Omnia nemají na skladě, znamená to, že o ně nikdo nemá zájem a tudíž je ani na sklad neobjednávají.

3590
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 15:39:08 »
PeterM zabúdas na jednu vec - transparentnosť- je síce pekne povedať ok je to na indeego ale kto to platí?
Nebylo by jednodušší, než se takhle hloupě ptát, nejdřív si zjistit, co je Indiegogo a co je CZ.NIC? Napovím – Indiegogo je crowdfundingový portál., to znamená, že tam může přijít kdokoli s nějakým projektem, na který chce vybrat peníze – a kdokoli pak chce, může do daného projektu investovat. Seznam těch, kteří na daný projekt přispěli – tedy těch, kdo to platí – je u každého projektu dostupný (samozřejmě u každého příspěvku záleží na tom, jestli přispěvatel chtěl uvést své jméno, nebo přispěl anonymně).

Je omnia naozaj tak úspešná - teda predáva sa
Už tu bylo mnohokrát řečeno, že měřítko „prodává se“ je pro nekomerční projekt dost nevhodné měřítko. Neustálé podsouvání tohoto měřítka je tedy znakem hlouposti nebo záměrné manipulace.

teda je dobre riešenie skúsiť mox ako pokracovanie
Myslíte, že by tuhle otázku mohl posoudit i někdo jiný, třeba vlastníci CZ.NICu, a nebo rozhodovat o tom je výhradně vaše kompetence?

Keby je to súkromná firma nepoviem pol slova ale toto je financované  s cznic teda keď to poviem jednoducho aj s mojich peňazí - rozumej nám okolo 15 cz domén.
Kdyby to byla soukromá firma, peníze by měla asi odkud když ne od svých zákazníků?

Mimochodem, když vám to tak vadí, že to je placené i z vašich peněz – mohl byste uvést nějakého správce TLD, který má domény alespoň stejně levné jako CZ.NIC a dělá toho pro „internet“ alespoň tolik, jako CZ.NIC? I kdybych to vnímal tak, že peníze investované CZ.NICem do Turris Mox jsou peníze hozené do kanálu, pořád vedle toho dělá CZ.NIC tolik užitečného a jeho domény jsou tak levné, že patří ke světové špičce.

3591
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 12:07:09 »
Otazky o financovany a nieakych vyslednych cislach predaja, kolko to stalo a podobne nenajdes ani ciarku!
Je to možné, ale mne takové otázky nezajímají a nevím, proč by mne zajímat měly.

Hovori o uspechu pretoze to vybralo 9x je hlupost.
Hloupost je plést si „kampaň“ a „produkt“. Miroslav Šilhavý explicitně psal o kampani. Kampaň na Indiegogo je dost přesně definovaná věc, v určitém okamžiku začíná, v určitém okamžiku končí, má cíl vyjádřený peněžní částkou.

Uspech to je vtedy ked sa produkt dobre predava aj po pol roku/ roku ale tieto data ako to naozaj je s Omniou nikto nechce zverejnit. Preco?
To se na to ale díváte jako na komerční produkt firmy, která se tím chce živit. Což není případ CZ.NICu.

Na to, že to nikdo nechce zveřejnit, jste přišel jak? Vy jste se na to ptal CZ.NICu?

Nebolo by krasne zavriet usta vsetkym kto pochybuju krasnim clankom
Těch, kteří pochybují, asi není tolik – a pochybuju, že zrovna tohle by je zajímalo. A Miroslavu Šilhavému by to ústa nezavřelo, ten je dokonale imunní vůči jakýmkoli faktům, dokonce i vůči jakýmkoli odpovědím. Můžete mu stokrát vysvětlit, že CZ.NIC není firma a Turrisy nejsou její komerční produkt, ale on si bude pořád trvat na svém.

Ale to NIKTO nespravy ani pan Krcmar, Preco? Lebo  potom by bolo asi vsetym jasne ze po uspechu na indegoo sa predalo len "par" kuskov a o Omniu je proste 0 zaujem.
Odpověděl jste si sám. Prečo by to měl někdo spraviť, když vy „odpověď“ znáte předem a skutečná odpověď vás vůbec nezajímá.

Potom by musel niekto verejne povedat je to fail
O tom, jestli něco je nebo není úspěch, nerozhodujete vy, když se vás to netýká. Rozhodují o tom vlastníci, tedy členové CZ.NICu. Úspěch klidně může být i to, že se pokryly náklady, tedy že projekt není ve ztrátě. Vaše představa, že úspěch by byl jedině to, pokud by se router prodával po tisících, je sice hezká, ale aplikujte si ji na své projekty a nevnucujte ji ostatním.

O celom financovani urcitej zaujimovej skupiny ktora vybera peniazky s CZNIC na "svoje" projekty. Lenze to sa na roote nesmie povedat lebo je ziavne kto kumu ruku sucha.
Psát to na Rootu klidně můžete, ostatně teď jste to napsal a nic se nestalo. A nejste ani první ani poslední. To, že tomu nikdo nevěnuje pozornost, není tím, že by bylo zakázané o tom psát, ale proto, že je to prostě nesmysl. Stejně argumentují zastánci chemtrails, placaté Země a všech dalších konspiračních teorií.

Mox -  Pan krcmar to chcel zahrat tak ze ved si dohladajte na roote preco je to fail. Proste zasa to nieako potichucky upratat.
Zase si vymýšlíte. Brání vám tady někdo v diskusi? Můžete si sem psát ty svoje konspirační výmysly?

Inak na tom indegoo som si presiel zoznam "prispievatelov" je zaujimave ze sa relativne casto opakuju nakupy 4x Mox Upgrades ale nikdy si nekupy samotny mox a podobne "nakupy".
Tak tomu asi nerozumíte, no. Proč v tom hned hledat něco nekalého? Ano, někdo na začátku přispěl a vybral si za to nějakou základní sestavu. Později přibyla možnost rozšíření, tak v další objednávce přidal rozšíření. Co je na tom divného? Jak byste postupoval vy, kdyby na začátku byla možnost objednat něco, co chcete, a později přibyla možnost doplnit to ještě něčím dalším, co chcete také?

Inak k tomu POE co citam na indegoo tak tam ich vyvojar opisuje ze POE tak mozes napajat MOX cez ethernet ale nemozes napajat napriklad IP kameru MOX-om. Teda POE kamera proste nepojde lebo MOX ani s POE modulom to neda. Co to akoze ma znamenat?
PoE znamená napájení po ethernetu. Zařízení podporující PoE tedy mohou být dvou typů – napájecí zařízení a napájené zařízení. Turris Mox může fungovat jako zařízení napájené po PoE, což u routeru může být podstatné, protože ho můžete mít někde pod střechou a nechcete k němu vést 230 V. Pokud napájené zařízení nepoužívá nějaký standard (což bohužel u takovýchto zařízení nebývá úplně obvyklé – obyčejně má každý router svůj konektor a svůj adaptér), je potřeba to tedy řešit přímo pro dané zařízení. Pro napájení dalších zařízení naproti tomu můžete použít cokoli – prostě mezi napájené zařízení a druhý konec síťového kabelu (ať už končí ve switchi nebo routeru) vložíte PoE injektor. Napájet to přímo z routeru je někdy možné, ale pak zase musí být odpovídajícím způsobem dimenzovaný jeho zdroj. Ostatně, Mox je navržen jako modulární systém, co vám brání vyvinout pro Mox vlastní PoE injektor modul.

3592
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 09:43:11 »
Místo plkání s Vámi by bylo daleko účelnější, kdyby na tyto otázky odpovídal CZ.NIC.
Všimněte si takové drobnosti – že ve vašem textu není jediný otazník. Stěžujete si, že vám nikdo neodpovídá na otázky, ale přitom jen omíláte stále dokola svá nesmyslná tvrzení.

Stejně jako někdo URČIL, že kampaň na Omnie byla úspěšná. To je jen tvrzení, žádný důkaz k němu není.
Jasně, vybrat skoro 9× více, než bylo v plánu, to je obrovský neúspěch. Nedivte se, že jsou vaše tvrzení všem k smíchu, když tvrdíte, že není úspěch, když kampaň vybrala několikanásobek toho, co bylo potřeba.

3593
Sítě / Re:Kampaň Turris Mox končí, co může za nezájem?
« kdy: 11. 05. 2018, 09:15:06 »
Víte, že už jste dost otravný s tím neustálým omíláním věcí, které už vám byly mnohokrát vyvráceny, neustálým vydáváním vlastních dojmů za fakta, neustálým podsouváním předpokladů, že všechno musí být podle vás.

Proč to děláte? Diskutovat o tom evidentně nechcete, když v každé další diskusi začínáte od nuly a ignorujete vše, co vám bylo řečeno v předchozí diskusi. No a pokud vám jde jenom o to, aby byl svět seznámen s vašimi dojmy, k tomu myslím úplně stačí, že jste je zveřejnil už padesátkrát a není nutné je opakovat všude, kde se objeví písmena „nic“ vedle sebe.

3594
/dev/null / Re:Blbost v Linuxu s OpenJDK
« kdy: 08. 05. 2018, 15:31:27 »
Ja ale resim, jak tam nastrkat jdk od Oraclu. Zadne zasekane OpenJDK nechci.
V tom případě si ale budete muset nainstalovat Oracle JDK a ne OpenJDK. A ten příkaz

Kód: [Vybrat]
update-java-alternatives -avám jako výchozí Javu nastaví to Oracle JDK, když v systému žádné jiné mít nebudete.

Jinak v tom mém komentáři bylo OpenJDK jenom jako příklad – chyběl vám příklad v manuálu. OpenJDK jsem v příkladu zvolil proto, že jste o něm začal psát vy, že jste si ho nainstaloval.

3595
/dev/null / Re:Blbost v Linuxu s OpenJDK
« kdy: 08. 05. 2018, 14:01:44 »
1. Ukazte mi, kde v man update-alternatives nejaky example toho, jak se to pouziva? NIKDE! DPC muzete mit sebelepsi manual, ale bude stat za hovno, pokud tam nebbude par use case prikladu!!!
Víte, ono se předpokládá, že ten příkaz budou používat lidé, kteří mají IQ alespoň 30. Takže nepotřebují příklady na příkaz, který má celkem 3 příkazy.

Vy napište do příkazového řádku:

Kód: [Vybrat]
update-java-alternatives -a

a stiskněte Enter. To byste mohl zvládnout, co myslíte? To vám nakonfiguruje Javu tak, že pod příkazy java, javac atd. budete mít vždy nejnovější nainstalovanou verzi.

No a když se budete hodně soustředit, mohl byste zvládnout i ty dva zbývající příkazy.

Kód: [Vybrat]
update-java-alternatives -l
To vám vypíše dostupné balíčky pro Javu – třeba pokud máte nainstalované OpenJDK 1.8.0, vypíše to:

Kód: [Vybrat]
java-1.8.0-openjdk-amd64       1081       /usr/lib/jvm/java-1.8.0-openjdk-amd64
Příkazem

Kód: [Vybrat]
update-java-alternatives -s java-1.8.0-openjdk-amd64

Pak tuhle Javu nastavíte jako výchozí. Pokud vám výpis pomocí -l vypíše jiné balíčky, můžete libovolný z nich použít při nastavování přes -s. Docela jednoduché, že?

3596
/dev/null / Re:Blbost v Linuxu s OpenJDK
« kdy: 08. 05. 2018, 13:32:10 »
Tak se divam na Debbian wiki abych zjistil, jak pracovat s update-alternatives a je tam co? Je tam hovno.
Proč to pořád hledáte bůhví kde a nepřečtete si prostě manuál? man update-alternatives

No to si delaji zadek ne? Tak dpc, ja mam pro kazdy cipaty prikaz v jdk/bin definovat symlink do /usr/bin??? To si delate kozy, ne???
Ne, nemáte. To právě za vás dělá update-alternatives.

Takze si nainstaluju JDK 7, 8, 9, pak 10, a pro kazde spicene JDK budu muset rucne pro vsechny jeho commandy v bin vypisovat linky do update-alternatives???
Jo, nemehla jako vy to dělají přesně takhle. Lidé, kteří umí alespoň číst a napsat man update-alternatives ty linky nevytvářejí ručně ale používají právě update-alternatives. Případně konkrétně pro Javu pomocí update-java-alternatives, kde si prostě jediným příkazem vyberou, které JDK chtějí používat.

Ale těší mne, že to vy to budete muset dělat ručně, protože přece nemůžete použít něco, co jsem vám poradil já.

3597
Hardware / Re:Postavení super výkonného a super malého PC
« kdy: 08. 05. 2018, 08:56:49 »
Cetl si o cem je tahle diskuze nebo to tu jen zasiras blbostma ?
Nebo? Tahle diskuse je od začátku jenom o blbostech. Super malý super levný počítač za cenu běžné pracovní stanice? V jednom vláknu výkonem procesoru 7× rychlejší aplikace oproti Intel Core i5? Tam už zbývá jenom požadavek, aby to na jednu tužkovou baterii běželo 10 let.

3598
Hardware / Re:Postavení super výkonného a super malého PC
« kdy: 07. 05. 2018, 22:25:42 »
Spustil jsem prave jednu mrdku Java EE aplikaci ktera mi startovala na kompu stabilne 150 sekund. Spoustel jsem ji z RAM disku. Zrychlení proběhlo o nula celá nula nula hovno. Takže zase pěkně kecáš Jirsák. Neser.
Aha, pán nikdy neslyšel o diskové cache. Připomínáte mi zdejšího uživatele „j“. Ten také čím víc neví, tím víc nadává. Zkoušet jste to měl spíš s podtaktovaným procesorem, abyste viděl, jaký vliv na to mají ti vaši trpaslíci s lopatičkou.

3599
Hardware / Re:Postavení super výkonného a super malého PC
« kdy: 07. 05. 2018, 22:22:10 »
Ty vole něčemu jinému byses měl věnovat ty, asi těžko doploy spring aplikace bude procházet jarka na disku aniž by si je nenačetl do paměti... to snad jede přes paměť. Leda že jsi to ty programoval, to bych se potom nedivil.
Sláva, takže už jste pochopil, že JARka musí být v paměti, a pokud v ní nejsou, musí se načíst z disku. Teď si ještě zjistěte, co je pomalejší – jestli čtení z disku do paměti, nebo práce procesoru (při zpracování toho JARka). Napovím vám – o několik řádů pomalejší je to čtení z disku. Proto jsem psal, že je potřeba mít hlavně dost RAM, aby operační systém ta JARka měl už nakešovaná v paměti a nemusel je tahat z pomalého disku.

Když už jste v souvislosti s procházením JARek sám zmínil disk a RAM, už doufám sám vidíte, jaká hloupost bylo to, když jste napsal, že procházení JARek urychlí rychlejší procesor.

3600
Hardware / Re:Postavení super výkonného a super malého PC
« kdy: 07. 05. 2018, 18:58:22 »
Ty jarka tam v PC parsuje co, trpaslík s lopatičkou? Nebo vole procesor? No vidiš. Tak mi neříkej, že to na rychlejším stroji neurychlím.
Jistě, rozbalení ZIPu je extrémně výpočetně náročná úloha a procesor s o 20 % vyšší frekvencí vám jí zkrátí na 1/6 času.

Ano, na rychlejším stroji procházení tříd neurychlíte. Jediné, co na tom jde pomocí hardwaru urychlit, abyste to vůbec zaznamenal, je přechod z HDD na SSD a z SSD do RAM.

Pokud si myslíte, že rychlost parsování souboru závisí především na rychlosti procesoru, měl byste se věnovat něčemu úplně jinému než programování.

Stran: 1 ... 238 239 [240] 241 242 ... 384