Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Filip Jirsák

Stran: [1]
1
Nebylo by možné uživatelům bez přezdívky vygenerovat nějaký unikátní kód, třeba osmimístný hexadecimální řetězec nebo něco takového? Aby bylo možné od sebe jednotlivé uživatele bez přezdívky rozlišit. Nebo alespoň takhle použít jejich číselný identifikátor. Případně, pokud k tomu bude mít vydavatelství odvahu, generovat jména jako náhodné kombinace přídavného jména a podstatného jména z nějakého seznamu 8)

Ten rozlišovací název (kód, číselné ID nebo jméno) by se mohl zobrazovat v závorce za „bez přezdívky“. Bylo by tak možné od sebe rozlišit různé „bez přezdívky“ v jedné diskusi, případně snáze ignorovat trolly napříč diskusemi.

2
Nebylo by lepší u schvalovaných komentářů zobrazovat datum publikace (schválení) místo data napsání? Myslím, že by to pomohlo lepší orientaci v diskusi, a možná by pak zase začal fungovat funkcionalita zobrazování nových komentářů (pokud je to vázáno na čas a ne na ID komentáře).

Chápu, že pak zase může vzniknout problém, když někdo jiný třeba danou věc vysvětlí a teprve pak se v diskusi objeví schválený příspěvek, který bude vypadat, že dotyčný to vysvětlení úplně ignoroval. Ale pokud redakční systém umí pracovat jenom s jedním časem a není snadné to změnit, připadalo by mi to jako menší zlo. (Navíc většina komentujících, jejichž komentáře procházejí schvalováním, stejně ignoruje, co píší ostatní, takže tenhle problém stejně v praxi nenastane.)

3
O serveru Root.cz / Funguje ještě na Rootu moderování?
« kdy: 23. 11. 2020, 17:02:39 »
Funguje ještě na Rootu moderování komentářů pod články? Uživatel 87vdf4vg82 si pod článkem Postřehy z bezpečnosti: ze světa tajných služeb zcela nepokrytě rozjel agendu, za kterou by se nemusel stydět ani Aeronet. Je to od začátku totálně mimo téma článku, ale nic se neděje a cela „diskusní“ vlákna (87vdf4vg82 nestačilo jedno, musel to rozjet rovnou na více frontách) jsou tam pořád.

4
O serveru Root.cz / man.root.cz – chyba certifikátu
« kdy: 14. 11. 2020, 09:54:40 »
Prohlížeč hlásí na https://man.root.cz chybu NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID.

6
Nebylo by možné zavést na zdejším fóru možnost uživatelské blokace jiných uživatelů? Že bych si určil uživatele, jejichž dotazy vůbec nechci na hlavní straně root.cz vidět. Například to, že Pivotal dlouhodobě používá zdejší fórum jako náhradu Googlu, je dost otravné.

7
Hardware / Adaptér HDMI (Display Port) → USB-C
« kdy: 18. 08. 2019, 11:11:35 »
Existuje adaptér, který by měl na vstupu HDMI (a napájení) a na výstupu USB-C (tedy Display Port skrze USB-C)?

Existuje možnost signál Display Port poslat skrze USB-C port. Podporují to např. Mac Booky nebo telefony od Samsungu – mají jen USB-C port, k němu je ale možné připojit externí monitor (buď přímo, pokud monitor podporuje USB-C, nebo skrze redukci USB-C → HDMI). Mne ale zajímá opačná situace – starší zařízení s HDMI výstupem, a možnost k němu připojit displej, který má jen USB-C vstup (používá tedy právě přenos Display Port signálu přes USB-C). Výhoda takového displeje je, že se připojuje jenom tím jedním USB-C kabelem, odkud si bere i napájení.

Google nepomáhá, protože ignoruje požadovaný směr signálu a pořád vrací samé redukce z USB-C na HDMI…

8
Odkladiště / Minimální interval mezi změnami hesla
« kdy: 27. 03. 2019, 12:13:03 »
Článek Nekomplikujte lidem přihlášení, jinak začnou být kreativní, říká Jim Fenton mi připomněl jednu otázku týkající se politiky hesel. Někde je součástí politiky hesel pravidlo, které stanovuje minimální interval mezi změnami hesla – např. pokud si heslo změníte, další změnu můžete udělat až za 30 minut (těch 30 minut je v naší vyhlášce o kybernetické bezpečnosti).
Chápete někdo, jaký to má bezpečnostní účel? Jaký je vektor útoku, kterému to má bránit? Chápal bych to ještě jako obranu, aby si uživatel nemohl heslo změnit „na oko“ a vzápětí vrátit na původní, ale to řeší historie hesel (např. ta vyhláška NÚKIBu vyžaduje pamatovat si historii 12 hesel). Jaký je vektor útoku založený na tom, že si uživatel změní heslo a vzápětí si ho změní ještě na jiné, nebo že to samé udělá útočník?

9
O serveru Root.cz / Přihlašování do diskusního fóra
« kdy: 19. 02. 2019, 08:52:37 »
V poslední době (myslím, že od změn 28. 1.) se chová divně přihlašování do diskusního fóra. Za prvé není možné být přihlášený na více počítačích – když se přihlásím na jednom a pak na druhém, na prvním příště nejsem přihlášen.

Co je ale horší, po přihlášení se dostanu do posledního otevřeného fóra, ne do fóra, ze kterého jsem se začal přihlašovat. Tj. když otevřu několik diskusních fór v záložkách a v jedné ze záložek se přihlásím, po přihlášení se dostanu do fóra z poslední otevřené záložky. Myslím, že z toho pak vznikají příspěvky zařazené úplně chybně jako např. tento: https://forum.root.cz/index.php?topic=20772.msg307142#msg307142

10
O serveru Root.cz / Nezobrazují se náhledy ostatních zpráv
« kdy: 28. 04. 2015, 21:11:54 »
Pokud píšu komentář do fóra, a někdo do stejného tématu mezi tím přidá komentář, zobrazí se o tom sice upozornění, ale jeho text je prázdný, a dole v diskusi se zobrazí i nové komentáře - ale opět s prázdným textem.

Stran: [1]