Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jakub Neburka

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9
31
Desktop / Re:Lehké programy pro Debian
« kdy: 14. 03. 2013, 13:01:14 »
Mrkni ve VirtualBoxu na Crunchbang linux http://crunchbang.org/ , je to lehké distro založené na OpenBoxu a Debianu. Tam snad najdeš inspiraci pro programy. Používal jsem jej na IBM X20 s 380MB RAM, což je dost stará šunka :-)

standa

Díky moc, to vypadá dobře!

32
Desktop / Re:Lehké programy pro Debian
« kdy: 13. 03. 2013, 15:08:49 »
Jinak se omlouvám, s tím xscreensaverem jsem se unáhlil, gnome3 knihovny v závislostech nemá, ale má tam toho celkem požehnaně. Můžete mi někdo poradit nějakou alternativu na zamykání Xek, kterou bych našel v repozitářích debianu (wheezy)?

33
Desktop / Re:Lehké programy pro Debian
« kdy: 13. 03. 2013, 15:06:10 »
Snad pomůže následující odkaz, pochopitelně tam není vše, protože je to staršího data, ale k orientaci to snad postačí.http://harbhag.wordpress.com/2010/07/02/best-lightweight-applications-for-linux/ Když budeš hledat konkrétní věci, tak je se vypiš. A snad to s komunitou dáme dohromady.  ;)

Díky :) Takových seznamů už jsem pár viděl, problém je spíš v tom, že potřebuju poradit programy specifické pro Debian, protože ty, na které jsem zvyklý tam občas nejsou nebo jsou skompilovány s podporou příliš mnoha věcí. Proto mě zajímá, co používají lidé na Debianu, pokud nepoužívají celá DE..

34
Desktop / Re:Lehké programy pro Debian
« kdy: 13. 03. 2013, 15:03:06 »
Mutt, mcabber, moc. Nemaji ani zavislosti na gtk a kdelibs ;)

Mutt už je na mě trochu moc hardcore. Některé věci ještě přeci jen raději klikám ;] (a taky jsem ještě k muttu nenašel pro mě vhodný tutorial)  'moc' je super.

35
Desktop / Lehké programy pro Debian
« kdy: 13. 03. 2013, 13:44:41 »
Ahoj.

Chystám se na jednom desktopu přejít na debian. Problém, který řeším, je, že nepoužívám žádný standardní desktop a programy, na které jsem zvyklý z Gentoo, v repozitářích Debianu buď vůbec nemůžu najít nebo jsou tam jen alternativy, které mají spoustu závislostí.

Například xlockmore (xlock) na debianu (wheezy) snad vůbec není a xscreensaver má v závislostech gnome!! (nebo minimálně nějaké gnome3 knihovny)

Také nevím, jaký zvolit file manager. V gentoo používám nautilus 2.32 (protože potřebuje jen GTK2), už jsem používal kdysi i pcmanfm nebo thunar, ale nevím, jak na tom teď jsou.

Můžete mi někdo poradit nejpoužívanější desktopové programy a utilitky pro debian, které mají co možná nejméně závislostí? Tím myslím, že k nim nemusím instalovat Gnome3 ani KDE4 ani podobné obludy? Gtk2 a Qt knihovny samozřejmě používám. Neraďte prosím celé prostředí, používám ratpoison (případně openbox) a jsem na ně zvyklý ;]

Díky

JN

36
Server / Re:Stdout na obrazovku i do souboru
« kdy: 13. 03. 2013, 10:00:19 »
Univerznalni reseni, ve kterem to bude fungovat ve vsech pripadech: Napiste si vlastni Unix, ktery bude navrzen tak, aby to tam vzdy fungovalo. Obavam se, ze je to jedina schudna cesta.

 ;D Asi tak. Nejlepší je, když někdo potřebuje udělat všechno najednou..

37
Distribuce / Re:Výběr distribuce pro začátečníka
« kdy: 12. 03. 2013, 09:23:11 »
Pokud se necheš hned pouštět do instalace na hdd, doporučuji nějakou živou distribuci. Já takhle používám z flashky Slax. Změny se mi na flashku ukládají, takže se to dá celkem dobře použít i k běžnému provozu (psaní, brouzdání na netu, občas i nějaké to programování).

Slax je ale dost specifický. Například filesystémem ;]. A není pro něj zatím moc balíků. Pro začátek bych doporučil něco standardnějšího. Záleží ale na tom, z jakého hlediska se chce tazatel linux učit. Jestli chce poznat desktop nebo se naučit konfigurovat služby a tak podobně..

38
Distribuce / Re:Výběr distribuce
« kdy: 12. 03. 2013, 09:19:51 »
Arch je jeden z mála poměrně čistých linuxových OS. A tím se taky liší: konfiguráky jsou většinou tam, kam je autor toho sw dal a ve "vanilla" stavu (co si sám nezprovozním, to nemám). Oproti tomu jiné linuxy třeba vytvářejí zvěrstva typu /etc/system/network, odkud se přes milion jiných souborů konfigurace kamsi inkludují apod.

S konfigurací Archu máš úplnou pravdu. To byl jeden z důvodů, proč jsem před lety přešel z Gentoo na Arch - protože jsem si zachoval možnost vše přehledně přes konfiguráky nastavit a přitom jsem už nemusel kompilovat :) Na druhou stranu mě zase Arch o něco později odradil tou svou aktuálností. Arch se mění pod rukama rychleji, než to stačím sledovat :(

Doporučil bych taky Debian. Dlouho jsem se mu bránil, i když to pro mě bylo vždycky téměř synonymum linuxu. A nakonec jsem zjistil, že tam spousta věcí moc hezky funguje "out of box" a přitom je to celé ještě dost slušně konfigurovatelné. Sice je to zrovna ten příklad toho přesunu konfiguráků, o kterém píšeš. Ale občas je to i posun k lepšímu.

39
Vývoj / Re:K čemu programování v BASH?
« kdy: 07. 03. 2013, 14:01:41 »
Třeba pro psaní vlastních initscriptů, skriptů pro ramdisk, skriptů pro reakce na udev eventy a podobně. Prostě pro customizaci OS.

Obecně je shell dobrý na prototypování věcí, které se dají jednoduše napsat v příkazové řádce. Pokud potřebuji něco rychle vyzkoušet, pak to napíšu v shellu nebo pythonu a pak, když je třeba optimalizovat, tak to přepíšu do C. Ale většinou to vůbec přepisovat nemusím :)

Asi hlavní výhoda shellu je, že má pajpy a správu jobů atd. a člověk tak může použít hotové standardní utilitky místo psaní vlastní funkčnosti.

Jinak záměrně píšu shell a ne bash, protože z mé zkušenosti je lepší nepoužívat bashismy. (busybox v ramdisku má třeba jen ash)

40
Windows a jiné systémy / Re:Příkaz avahi-resolve pro Windows
« kdy: 06. 03. 2013, 16:37:38 »
Vyřešeno. Knihovna bonjour64.msi opravdu stačí. Pak lze použít chrome pro zobrazení stránek na http://<hostname>.local/

41
Windows a jiné systémy / Re:avahi-resolve pro Windows
« kdy: 06. 03. 2013, 16:00:29 »
Zprovozni si normální DNS.  ::) Jinak tahle hrůza má starší verzí toho nesmysl, nebo si vykuchej novější verzi Bonjour.msi/Bonjour64.msi z instalace iTunes  ;D

Kód: [Vybrat]
msiexec /a iTunes.msi TARGETPATH=iTunes.out

Vlastní DNS by asi nebyl problém, ale zařízení mám na předváděčky a instalace do cizích sítí. Nemůžu všude nastavovat DNS :(

Teď jsem byl u dvou kolegů s wondows. Kolega A přes google chrome zobrazí http://hostname.local/script.cgi (kde se dozví adresu), kolegovi B chrome odpoví, že nemůže zařízení najít - stránku nezobrazí. Oba jsou se zařízením na stejné síti :/ Teď abych hledal, jakou knihovnu a s čím si kolega A nainstaloval :(

42
Windows a jiné systémy / Příkaz avahi-resolve pro Windows
« kdy: 06. 03. 2013, 15:25:57 »
Ahoj.

Potřeboval bych Windows alternativu k příkazu avahi-resolve. Víte někdo o něčem?
Mám v síti několik linux zařízení, na kterých běží dhcp-client a avahi-daemon a potřeboval bych, aby si i lidé s windows mohli zjistit jejich adresy, aby se k nim mohli připojit přes putty.

Díky.

43
Hardware / Re:Jaký notebook pro programování
« kdy: 06. 03. 2013, 11:32:32 »
Ale co je podstatne: pokud chces opravdu pracovat a vydelat si aspon na chleba: minimalne 8, ale lepe 16GB RAM a solidni SSD nejmene 120GB ale lepe 256GB (dneska tam vidim M4, 520 nebo 840 PRO protoze 320ky uz jsou dost drahy a ne zrovna dobre dostupne).
Opravdu? O__o

44
Hardware / Re:Jaký notebook pro programování
« kdy: 06. 03. 2013, 09:48:31 »
Teď koukám na to hp5103. Jestli jsem to dobře našel, tak je to Atom. Tak na tom bych VB opravdu neprovozoval :) To si pomůžete téměř s čímkoli.. Ještě je tu ale jedna alternativa. Můžete dál používat starý notebook a VB a překlady nechat běžet vzdáleně na nějakém PCčku...

45
Hardware / Re:Jaký notebook pro programování
« kdy: 06. 03. 2013, 09:44:55 »
Tip na programování je desktop i7-3770, 4*8 GB RAM, 2x LCD 1920*1200.
Fakt netuším co pořád lidi mají s těmi notebooky.

Asi aby nemuseli pořád zběsile synchronizovat..

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9