Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jakub Neburka

Stran: 1 [2] 3 4 ... 9
16
Desktop / Re:Rada pro začátečníka
« kdy: 28. 03. 2013, 16:34:50 »
Myslím, že bez Windows se nějakou dobu ještě neobejdete. Ale pokud máte trpělivost, tak zkoušejte. Na stránkách Wine je sekce s kompatibilitou windows her a programů. Na linuxu je nejlepší pařit multiplatformní hry typu quakelive nebo staré dosovky v dosboxu :D Ale hry pro linuxový steam se také množí. Zkuste v dualbootu třeba Mint nebo Ubuntu..

17
Hardware / Re:Instalace Ubuntu na tablet bez BIOSu
« kdy: 28. 03. 2013, 13:40:36 »
chalanisko chcel poradit a nie pocuvat vase premudrele reci  ???   http://www.youtube.com/watch?v=qIYKKLX8lJM

Tak tohle howto je tak trošičku podvod, že? :) Vlastně nejde o instalaci ubuntu na HW tabletu, ale o spuštění ubuntu jako aplikace v androidu a připojení přes vzdálenou plochu. Ale efekt dobrý. Jen by mi trochu vadilo, že stahuju čísi neověřenou binárku... To je z mého pohledu trochu nebezpečné..

18
Vývoj / Re:test -e soubor
« kdy: 26. 03. 2013, 17:10:16 »
Inak, samozrejme, to spravanie je v
man test
zdokumentovane:

"Except  for  -h  and  -L, all FILE-related tests dereference symbolic links. "

Jojo, až dole. Tam jsem asi nikdy u testu nedošel :) Vždycky jsem čerpal jen z toho, co je u -e.

19
Vývoj / Re:test -e soubor
« kdy: 26. 03. 2013, 14:56:34 »
Omlouvám se za zbytečné téma. Problém vyřešen.
Kód: [Vybrat]
test -e symlinkselže pokud symlink ukazuje na neexistující soubor a to dává dobrý smysl.
Berte téma za uzavřené. ;]

20
Vývoj / Použití test -e soubor na link
« kdy: 26. 03. 2013, 14:48:08 »
Dobrý den.

Ladím shell skript a konečně jsem přišel na chybu. Chtěl bych se ale zeptat, zda mi můžete někdo dát tip, jak elegantně řešit můj problém:

Jde o to, že jsem si naivně myslel (po přečtění man stránky), že:
Kód: [Vybrat]
test -e souborotestuje, zda cesta 'soubor' existuje a že je úplně jedno, jakého je soubor typu (file, dir, device, link, atd). Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že pokud je 'soubor' symbolický link, tak test selže.

Můžete mi někdo poradit, jak otestovat, že soubor s danou cestou existuje nezávisle na jeho typu a to elegantněji než udělat OR z postupného testování na všechny typy?

Myslíte, že:
Kód: [Vybrat]
test -e soubor || test -h soubormůže být už konečné řešení?

Díky..

21
Software / Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« kdy: 25. 03. 2013, 16:14:45 »
Ďekuji za názor, ale i tak bych přivítal jednoduché vysvětlení, zda-li může mít uvedený rozdíl na svědomí takovéto chování.
Linuxu se budu učit i navzdory jednoduchosti práv v linuxu a bordelu ve widlích.

Jednoduchou odpověď jste dostal. Ano, rozdíly být můžou. Může být použitý jiný shell a před voláním může být jiný environment.. Na konkrétnější odpověď jste poskytl málo informací. Doporučoval bych do skriptů přidat nějaké debugovací výpisy...

22
Hardware / Re:Instalace Ubuntu na tablet bez BIOSu
« kdy: 25. 03. 2013, 15:28:59 »
Vyskúšal daľšiu variantu inšalácie cez môj počítač :pripojil som tablet a spustil > spustil som live cd > prešiel všetky kroky inštalácie po rozdelenie diskov,tablet bez problémov detekovalo na moje prekvaprnie android používa FAT32 a nie EXT file system ,rozdelil so štandardne disk(/,/home,swap)dal formátovať a inštalovať,všetko pebehlo korektne tak ako malo,až po ukončenie inšalácie a reštart.Po reštarte som odpojil tablet od pc a reštartoval som ho, na moje prekvapenie nabehol znova android,

Nechci být hrubý, ale pokud se někdo chystá na to instalovat linux (byť ubuntu) na (x86 nekompatibilní!!) tablet, předpokládal bych, že bude mít alespoň nějaké znalosti fungování OS, PC a jiných zařízení. Jestli jsem pochopil dobře citovaný odstavec, tak jste nabootoval ubuntu live cd na vašem PC a instaloval na disk připojeného tablet. Předpokládám, že vaše PC nemá ARM procesor a tak jste bootoval x86 live cd. To byste musel použít sakra sofistikovaný způsob instalace (něco ve stylu cross-platform debootstrap), aby se vám to povedlo.

Jak už někdo psal: To, co chcete, opravdu není na instalaci typu další-další, ale spíš na pár večerů nad terminálem. Vaší nadějí je vydání officiálního Ubuntu pro ARM tablety. Sám bych to ocenil, ale nevím, jestli se něčeho takového dočkáme a jestli to bude free :/


23
Hardware / Re:Instalace Ubuntu na tablet bez BIOSu
« kdy: 25. 03. 2013, 15:11:35 »
Jednu radu do příště: První krok   PŘED   koupí HW je studie kompatibility s linuxem a nalezení nějakých seriózních postupů. Někteří výrobci mají třeba přímo nějaký linuxový image, který se jen nahraje na sd kartu nebo něco. A přinejhorším se z takového systému dá udělat alespoň bootstrap Debianu/Ubuntu nebo přes chroot nainstalovat gentoo a podobně..

24
Hardware / Re:Přesun systému z disku na disk
« kdy: 25. 03. 2013, 09:56:23 »
Ještě jedna poznámka. Na ubuntu mám špatnou zkušenost s odděleným /boot FS. Vždycky se mi po nějaké době zaplní nebo mi kvůli malé velikosti znemožní update :(

Jo, protoze se pri updatech nemazou stare vmlinuz a initrd a dalsi kramy a vy se s tim take nenamahate.

Tak pozor. Tak blbej zase nejsem, soubory ještě smazat umím. A dokonce i poznám, které můžu smazat. Takový jsem šikula :D Ale jsem zvyklý z jiných dister, že 32M na boot BOHATĚ stačí a když jsem posledně dal Ubuntu asi 128M na boot, tak mi jeden update řekl, že potřebuju na boot asi o 100M víc!! A to jsem měl v bootu jen jedno jádro! Proboha na co to to Ubuntu potřebuje??!! O__O

25
Software / Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« kdy: 25. 03. 2013, 09:51:53 »
Já ten prográmek spouštím z rc.local, nemůže být někde chyba v prioritách procesů? - tomu ještě moc nerozumím.
Jo takhle! No ale to je nová informace, kterou jsi nám nedal.  Startovací skripty se spouští v jiném prostředí než jaké máš, když jsi přihlášený. Nejčastější problém je, že startovací skript má jinak nastavenou proměnnou PATH. Zkus do toho skriptu dát název i s celou cestou: "/usr/local/bin/redemptic ..."
+1, nejčastější problém v rc je s PATH ;]

26
Software / Re:Je nějaký rozdíl mezi skriptem a řádkou?
« kdy: 24. 03. 2013, 16:23:44 »
A co vyzkoušet tu -d volbu?

27
Hardware / Re:Přesun systému z disku na disk
« kdy: 23. 03. 2013, 12:54:48 »
Postupoval bych takto:
1. vytvoření oddílů na novém disku a nakopírování dat.
2. úprava konfiguráků (fstab a podobně)
3. nabootovat nějaký live systém, udělat chroot na ubuntu na disku a nainstalovat grub jako při první instalaci nebo update..

Ještě jedna poznámka. Na ubuntu mám špatnou zkušenost s odděleným /boot FS. Vždycky se mi po nějaké době zaplní nebo mi kvůli malé velikosti znemožní update :(

28
Vývoj / Re:K čemu programování v BASH?
« kdy: 19. 03. 2013, 10:17:44 »
Protože python je hovadsky rychlý, že? :D

Mezi skriptovacimi jazyky je pomerne rychly. A tipoval bych, ze nekolikrat rychlejsi nez Bash, aspon u vypoctu, ale benchmark jsem nedelal. Mozna pomuze: http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:KnpvNsrHq9YJ:www.murga-linux.com/puppy/viewtopic.php%3Fmode%3Dattach%26id%3D16212%26sid%3D9ec56d74e859eb32ab750e74981181a7+&cd=3&hl=cs&ct=clnk&gl=cz&client=firefox-a

Treba Pythoni seznamy a slovniky jsou podle toho vic nez 20x rychlejsi nez Bashove.

No to ano. Pokud srovnáváte python s bashem, tak to opravdu rychlý je. Ale s c/cpp se to nedá porovnat..

29
Vývoj / Re:K čemu programování v BASH?
« kdy: 18. 03. 2013, 09:20:02 »
BASHu sa vyhybam oblukom lebo:
1) je hovadsky pomaly
2) zdaleka nema tolko funkcii ako ZSH

Pokial potrebujem, aby nejaky script bezal rychlo, napisem ho radsej v DASH/ASH. Pokial ide o narocnejsi script, napisem ho v ZSH. ZSH sice nie je take rychle ako DASH, ale pise sa v nom velmi pohodlne. Pravda, na niektore tasky sa jednoducho hodi viac sed (a sedscript) atd.

Samozrejme, ked ide do tuheho (a rychlost nie je podmienka), tak to radsej zbastlim v Pythone, pretoze je dodavany "aj s baterkami" (rozumej modulmi).

Protože python je hovadsky rychlý, že? :D

Z mé praxe se vyplatí neupřednostňovat shell žádný. Když napíšu soubor s funkcemi pro shell, tak chci, aby fungoval pokud možno v BASH, ASH, DASH, atd. úplně stejně. Nebudu přece psát knihovnu funkcí pro každý shell znovu. Proto váš příspěvek opravdu nechápu. Všechny interpretované / skriptovací jazyky jsou pomalé. Ale o rychlost u programů pro shell fakt nejde. Spíš o rychlost psaní programu.

30
Distribuce / Re:Distribuce vhodná na vývojářský server
« kdy: 17. 03. 2013, 16:49:33 »
:o Gentoo ... musim se priznat, dost s tim bojuji... a kdyz zrovna nebojuji, cekam na dokonceni kompilace :-\

To je normální, alespoň ze začátku ;] Toho se nelekej :)

Stran: 1 [2] 3 4 ... 9