Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - D.A. Tiger

Stran: 1 [2]
16
Desktop / Fluxbox 1.3 a formát ikon v menu
« kdy: 20. 06. 2011, 10:10:27 »
Zdravím.

Stáhl jsem si nový Fluxbox 1.3 a po úspěšné kompilaci mě čekalo nemilé překvapení : V menu se nezobrazují ikony  v jiném formátu, než XPM :-( Přitom většina ikon v setu Faenza, který používám právě pro Fluxbox, obsahuje ikony ve formátu PNG. Máte podobné zkušenosti? Asi nebude velký problém napsat skript, který ikony převede, ale nechce se mi moc to takto řešit (jen jako krajní možnost), už proto, že sice Faenzu používám přednostně, ale existuje dost ikon (např z Win aplikací a pod), které v tomto setu zástupce nemají, navíc mám Faenzu nainstalovaný pro použití též v KDE a nechci zbytečně duplikovat data.

Opravdu tedy Fluxbox nepodporuje formát PNG, nebo dělám něco špatně? Díky moc za případnou radu.

17
O serveru Root.cz / Editace příspěvků v diskuzi
« kdy: 27. 04. 2011, 11:04:41 »
Zdravím redakci.
Chtěl bych se zeptat, zda a proč byla z diskuzních příspěvků odstraněna možnost pozdější editace. osobně jsem ji využíval, protože patřím k těm diskutujícím, které ještě napadne až po chvíli, že to či ono se mělo napsat jinak, či něco poupravit. Myslím si že je to o dost lepší, než dopisovat potom několik dalších korekčních příspěvku.

Díky.

18
Software / Divné zobrazování písma v Opeře
« kdy: 24. 04. 2011, 12:23:57 »
Zdravím,

Po aktualizaci Opery na verzi 11.10, se začaly u spousty stránek podivně vykreslovat písma. Některé znaky v textu (viz screenshot) se vykreslují velkými písmeny a jsou jakoby rozmazaná. Dělá to třeba na webech root.cz, nebo opera.com; zatímco písmo textu na AbcLinuxu, nebo na tomto fóru se zobrazuje naprosto v pořádku. Skoušel jsem se dívat do nastavení, ale změna fontu neměla na to žádný efekt, a jinak nevím kde by mohl být problém. Dělá to jen Opera, např. Konqueror, nebo Iceweasel zobrazují fonty v pořádku.

Nesetkal se tím už někdo? Nevíte prosím jak to řešit? Dopředu dík.

19
Desktop / Ovládání kompozitoru KDE 4 z řádky
« kdy: 27. 03. 2011, 11:47:14 »
Zdravím,

nevíte, prosím, někdo zda a jak lze ovládat plasmu v KDE 4 přes příkazovou řádku? Konkrétně bych potřeboval dát do spouštěcích skriptů (bash) pro hry běžících pod wine nějaký příkaz, který by vypnul kompozitní efekty ještě před spuštěním wine a po ukončení je zase zapnul. Mnoho akcelerovaných her pod wine se totiž s kompozitními efekty plasmy nesnese a v těch lepších případech jen spadnou. V těch horších se seknou a je nutné vyrestartovat XServer.

Dopředu díky

20
Software / Nastavení KGet v Opeře a Firefoxu
« kdy: 21. 11. 2010, 20:24:52 »
Zdravím,

potřeboval bych nastavit v prohlížečích Opera a Firefox jako download managera KGet místo nativních nástrojů. Je sice možnost použít volbu "otevřít v...", jenže to vždy nefunguje spolehlivě. Nemohu na to za Boha přijít.  Pokud to někdo řešil prosil, bych o radu jak to nastavit. Dopředu díky.


21
Distribuce / Debian CD/DVD repositář
« kdy: 22. 05. 2010, 13:49:48 »
Zdravím,

mám docela velké množství programů, které si kompiluji ze zdrojových kódů a následně z nich tvořím deb. balíčky. Žel bohu je musím potom jeden po druhém nainstalovat pomocí dpkg. Napadlo  mě tedy, že by nebylo marné si vytvořil vlastní CD/DVD repositář s deb balíčky (podobně jak mají instalační DVD), a pak už jen pomocí cdset přidat do seznamu repositářů a instalovat obvyklým způsobem.

Žel bohu nemám ani ponětí jak na to. Nemáte s tím někdo prosím zkušenost? Neexistuje třeba nějaký nástroj, kterému předám seznam hotových balíčků, a on už jen vytvoří ISO-image, které vypálím na médium (či něco podobného?)

S tím mě napdá ještě jedena otázka. Nevíte, prosím, jak postupovat, aby byly balíčky co - pokud možno - nejméně závislé na konkrétní verzi Debianu? Mohu ovlivnit průběh kompilace, tvorbu samotného balíčku, ale do projektu samotného se mi moc zasahovat nechce :-( je to možné? Stačí rada, odkaz...

Dopředu dík   

22
Vývoj / Funkce string:find( ) v Lua a tečka
« kdy: 19. 03. 2010, 12:58:45 »
Zdravím

Mám takový problém s funkcí jazyka Lua string:find( ) vyhledávající znaky v řetězci. Potřebuji podobnou funkci jakou má například Perl která dokáže podle zadaného separačního znaku převést řetězec na subřetězce. Protože Lua žádnou takovou funkci nemá, tak jsem si ji napsal (testovací verzi uvádím na konci dotazu). Ve zkratce funguje tak, že pomocí Lua funkce string:find( ) se určí pozice separačního znaku v řetězci a z těchto hodnot se potom určí počátek a konec požadovaného subřetěce. Tyto hodnoty jsou poté předány funkci string:sub( ), která požadovaný výsek řetězce separuje. Tento proces probíhá tak dlouho dokud funkce nedojde na konec zpracovávaného řetězce. Návratovou hodnotou funkce je počet nalezených subřetězců.   

Vše funguje tak jak má, až do té chvíle, kdy se pokusím zpracovat řetězec jehož části jsou odděleny znakem ".".  string:find( ) vrací potom (z mě neznámého důvodu) nesmyslné hodnoty a celý proces jde do háje. Nepomůže ani před separační znak vložit znak zpětného lomítka. Nevíte, prosím, někdo proč? A popřípadě co s tím dělat. Díky moc,

Popisovaná fukce :
function split( in_str, sub_str, out_dim )
  local a = 0                         -- pozice pred hledanym znakem
  local b = 0                         -- pozice za hledanym znakem
  local c = 0                         -- cislo cyklu
  local s = 0                         -- zacatek hledaneho subretezce
  local length = string.len( in_str ) -- Celkova velikost prohledavaneho retezce
 
  print( "Source string    : " .. in_str )
  print( "Length           : " .. length )
  print( "separator string : " .. sub_str )
 
  while b ~= -1 do
    a, b = string.find( in_str, sub_str, b )
    if b ~= nil then
      b = b + 1
      a = a - 1
    else
      a = length
      b = -1
    end
   
    print( "___________________" ) 
    print( "Cycle : " .. c )
    print( "a = " .. a )
    print( "b = " .. b )
    print( "s = " .. s )
    print( string.sub( in_str, s, a ) )
                 
    s = b
    c = c + 1
  end
 
  return c
end 

Výstup funkce split  - testovací řetězec se znaky ":"
> test_str1 = "ABCD:EFGH:CHIJK"
> x1 = split( test_str1, ":", nil )
Source string    : ABCD:EFGH:CHIJK
Length           : 15
separator string : :
___________________
Cycle : 0
a = 4
b = 6
s = 0
ABCD
___________________
Cycle : 1
a = 9
b = 11
s = 6
EFGH
___________________
Cycle : 2
a = 15
b = -1
s = 11
CHIJK
> print( x1 )
3


se znaky "." (vypis jsem trochu zkrátil )
>test_str2 = "ABCD.EFGH.CHIJK"
>x2 = split( test_str2, ".", nil ) 
Source string    : ABCD.EFGH.CHIJK
Length           : 15
separator string : .
___________________
Cycle : 0
a = 0
b = 2
s = 0

___________________
Cycle : 1
a = 1
b = 3
s = 2

___________________
Cycle : 2
a = 2
b = 4
s = 3

___________________
Cycle : 3
a = 3
b = 5
s = 4

___________________
...
___________________
Cycle : 14
a = 14
b = 16
s = 15

___________________
Cycle : 15
a = 15
b = -1
s = 16

> print( x2 )
16

23
Hardware / Připojení mobilu k PC a Linux
« kdy: 11. 03. 2010, 23:26:51 »
Zdravím,

Řeším takový malý problém. Mám mobilní telefon Samsung SGH U800, který se umí připojit k PC ve třech režimech :
1) Samsung PC Studio, kde lze pomoci programu Wammu pracovat s adresáři kontaktů a sms, nastavit některé parametry telefonu, a mělo by dokonce být i možné odesílat sms nebo rovnou volat.
2) Přehrávač medií
3)Velkokapacitní zařízení, kde se telefon chová jako klasický flash disk 

Nevíte někdo, prosím, zda je možné systém nakonfigurovat tak, aby dokázal rozpoznat v jakém režimu telefon běží a předat to dále (hal, KDE, apod) aby se podle toho dala nastavit odpovídající akce (spustit Wammu, připojit nový disk, popř spustit hudební přehrávač, atpd..)? To mě vede i k druhé otázce, zda někdo netušíte, jestli někde není popsaný spůsob jak mobilní telefony komunikují s počítačem? Je mi jasné, že u každého typu a výrobce to bude pravděpodobně odlišné, ale určitě tam něco společného bude, od čeho by se dalo odrazit...

Dopředu díky za rady

Stran: 1 [2]