Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - prezek

Stran: 1 [2] 3 4 ... 16
16
Vývoj / Re:Detekce letního času
« kdy: 24. 03. 2017, 23:29:12 »
IMHO mu jde o to, že zařízení ten čas někde zobrazuje, a pro obsluhu je to opruz přepočítávat.
Trefa, připojené zařízení je PLC s obslužným displejem a měl by na něm běžet aktuální čas.  Bohužel na přechod letní/zimní čas nemyslel programátor PLC a tak ho musím nastavovat zvenku.


Filip Jirsák:
Díky za návrh CRON_TZ=UTC, prověřím jestli to funguje.

 

17
Vývoj / Detekce letního času
« kdy: 24. 03. 2017, 18:04:49 »
Zdravím, je v Linuxu nějaká možnost spustit příkaz při přechodu mezi letním a zimním časem?
K Raspberry mám připojené zařízení, které bohužel nepoužívá klasické unixtimestamp počítadlo, ale celý datum a čas a nepřechází automaticky mezi letním a zimním časem. Po změně času tedy musím měnit čas v zařízení. Zatím jsem to dělal tak, že jsem si spočítal, jak dlouhý sleep mám použít a nechal běžet tento nepřehledný příkaz:
Kód: [Vybrat]
((sleep 23400;echo "">>log.log;date >> log.log;./modbusClient setTime >> log.log)&)&Rád bych to nějak lépe zautomatizoval.
Byla by možnost při startu a každou celou hodinu kontrolovat časovou zónu a v případě změny provézt nastavení, ale nepřijde mi to moc "čisté".
 Díky, Petr

18
Hardware / Re:Funkční RS232 -> USB konvertor
« kdy: 23. 02. 2017, 21:03:59 »
Zatím jsme se nedozvěděli, co nejde, co jsi zkoušel, co máš k dispozici k testování.

Takže:
1) jaký OS používáš?
2) daří se nainstalovat ovladače?
3) fungují převodníky?
4) jaké máš možnosti testování? Osciloskop, voltmetr, arduino, sluchátka, LED diodu, drát?

19
Já - vývoj embedded - HW, SW (Cortex-M3, ATmega, Android, ...), východní Čechy 10 let praxe - necelých 30k.

Dcera známého v Praze - SW v bankovnictví, nebo něco podobného - řekla si o 50k, sami jí na to odpověděli, že by si měla říct o víc a dali jí 60k.

Syn bývalého kolegy - Brno - kreslení plošných spojů nástupní plat po škole - 30k (programátoři snad mají v té firmě víc)

20
Sítě / Re:Je portscan cizich IP legalni?
« kdy: 23. 01. 2017, 21:31:28 »
Co kdybych to stahoval na osekané Malině, kde nemám ani Xka, natož nějaký webový prohlížeč? Ale wget a bash tam je, a s těmi se dá udělat ještě mnohem víc...

K čemu by bylo stahování pdf na stroj bez X?
Ale budiž:
Kód: [Vybrat]
rm www.raspberrypi.org/index.html;wget -nc -rl 1 https://www.raspberrypi.org/magpi-issues/

21
Sítě / Re:Je portscan cizich IP legalni?
« kdy: 22. 01. 2017, 17:28:03 »

Je nelegální jednou za pár týdnů kliknout na skript který se pokusí stáhnout nová čísla? Momentálně tam mám 50..59 aby nehrabal zbytečně dlouho, a na další desítku ho posunu až bude potřeba, vzhledem k -nc stahuje jen ty které na disku skutečně nemám... ;)

A není lepší se podívat na stránku https://www.raspberrypi.org/magpi-issues/ , jestli něco přibylo? Taky se tam dají najít pdf, které nemají správný tvar...

22
Studium a uplatnění / Re:Je lepší začít s C nebo C++?
« kdy: 06. 01. 2017, 09:33:21 »
Můj názor je takový, že pokud chce programovat mikrokontroléry, nebo věci úzce spjaté s HW (ovladače apod.), měl by se učit C. Pokud bude dělat pouze na PC, tak spíš C++.


23
Software / Re:Software pro prohlížení logů
« kdy: 06. 12. 2016, 09:13:22 »
Řeším to takto:
cat logfile |grep -v tohlenechci |grep -v tohleTakyNechci |grep -v aniTohleNechci |less (prohlédnu a hned přidám další grep -v).
Čísla původních řádků: cat logfile |nl|grep -i error |less
Na opravdu velké logy používám perl, dokáže "grep -v" i 10x rychleji: cat logfile |perl -e 'while(<>){if ($_=~/tohlenechci/){}else{print $_}} velmi ošklivé a velmi účinné, pokud máte 2GB log, kde je 98% jedna otravná hláška.
Pořadí dějů ve více log souborech: logy jedině s timestampem, pak používám konstrukci: cat log1 log2 |sort|grep -v

Díky, timestampy mám, takže profiltrované řádky hledám v původním textu podle nich, jen jsem si představoval něco klikacího. Příkazového řádku se trochu bojím. Perl vyzkouším, díky.

A proč už dávno na to nemáš svou vlastní aplikaci?
Na grafy jsem si prográmek udělal, na zobrazování textu zvýrazňování a vyhledávání si netroufnu (zabralo by to více času, než kolik by to ušetřilo). Říkal jsem si, že to je věc, kterou potřebuje každý druhý embedded vývojář i spousta PC/web/... softwérářů. Čekal jsem, že na to existuje spousta malých ale výkonných programů plných barviček s ideálním počtem klikátek, aby se v tom dokázal zorientovat i každý začínající arduinista.

echo "Proc jsem si jen ty logy nerozdelil do nekolika tematickych souboru, kdyz musim logovat takove mnozstvi bordelu"; rm -rf /home/tuxik/projects; echo "Mas co jsi chtel, zajdi na pivo, zapij zal a priste to delej poradne, ted mas tri dny cas na premysleni"; sleep $((60*60*24*3)); PRPOPR="/home/tuxik/projects/prvni_poradny_projekt"; mkdir -p $PRPOPR; cd $PRPOPR; vim main.c

loguju většinou embedded zařízení přes sériovou linku do PC, tedy jedním streamem (někdy více zařízení najednou do více souborů).  Pokud bych to pokaždé dělil na 20 souborů (nebo kolik parametrů vlastně sleduju), tak bych v tom měl imho ještě větší zmatek než teď.


Ve chvíli kompilace a spouštění programu nevím, co jsem udělal špatně a co se při tomto spuštění pokazí a tak loguju všechno, co by se pokazit mohlo (o čem vím, že už se někdy pokazilo). Ve chvíli, kdy narazím na nesprávnou funkci začnu prohrabovat log. Kontrolou jednoho logu pak trávím nejčastěji 10 minut - 2 hodiny, přijde mi tak zbytečné data sypat do nějaké databáze, ale možná by to taky bylo řešení.

24
Software / Software pro prohlížení logů
« kdy: 05. 12. 2016, 13:20:16 »
Zdravím.
Při vývoji programů generuji logy, ve kterých pak hledám zajímavé informace.
Dopředu nevím, co zrovna budu potřebovat, a tak do nich sypu cca 5000 řádků/minutu.
Důležité záznamy pak hledám pomocí regulárních výrazů v PSPadu. Je to ale pomalé a někdy mi chybí porovnání pořadí dějů.
Líbilo by se mi:
  • barevně zvýrazněné pozice určitých textů.
  • přepínat mezi vyhledanými řádky a celým souborem se zaměřením daných řádků.
  • vygenerování grafu s časovou s několika řadami dat z textu
  • historie hledání

Jak procházíte logy vy? Znáte nějaký user friendly sw pro Windows/Linux Mint, který by splňoval mé představy, případně měl jiné užitečné vychytávky?
Díky, Petr

25
Hardware / Re:Jaké LED žárovky domů?
« kdy: 04. 08. 2016, 21:58:00 »
Třeba ty, co mají CRI > 90?

26
Před pár lety jsme se nějaké věci učili na Fakultě elektrotechniky VUT Brno. Neuronové sítě, genetické algoritmy, strojové vidění...

27
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 02. 06. 2016, 00:28:50 »
Ja se ucil v MS Office a s LibreOffice bojuju. Když pohnu obrazkem, tak se mi cela stranka rozsype. Kdyz kopiruju format, tak se mi nezkopiruje font, ... Cizí děti bych tím nezatěžoval. Dceruška má tu smůlu, že není cizí a tak musí ve škole pracovat s MSO a doma s LO. Když něco zpracuje doma, tak to musí i doma vytisknout a nebo ve škole předělat tak, aby to k něčemu vypadalo.
Teď už ale musím končit.
Slyším šramot.
 Asi nesou kazajku.
Držte mi palce ať na mě už nezkoušej lobotomii. Ještě mě bolí hlava.

28
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 01. 06. 2016, 23:47:10 »
To nesmíš posuzovat podle úrovně chovanců v ústavu, kde se právě nacházíš.
Musíš uznat, že jsem dobrej, že se mi povedlo ošetřovatele oblafnout a skrýt tablet s internetem a teď můžu pod prostěradlem flamewarovat na rootu a plánovat útěk pomocí provazů smotaných z drátů, které vytahám z tabletu až tenhle boj vyhraju.

A proč bych někomu posílal svůj životopis v editovatelné podobě, to už je skutečně nad veškeré mé chápání.
Moc zkušeností nemám. Práci jsem si ještě nikdy nehledal. Životopis jsem posílal jednou - pdf+docx. Myslím ale, že je normální, že se kromě mailu člověk domlouvá třeba po telefonu a člověk z personálního pak může doplnit nějaké údaje do životopisu např. úroveň konverzace v anglickém jazyce apod. Je dobré si uvědomit, že s každou nepříjemností pro personální se snižuje šance na přijetí. Mě třeba docela dost vadí, když si chci zkopírovat kousek pdf a ono to nejde.

uciteli vysvetlil, proc to odevzdava v PDF a v cem to ma vyhody :-)
když to musel učiteli vysvětlovat, tak to spíš podporuje moje tvrzení, že to většina lidí (původně jsem tvrdil dětí) nezvládne. PS:Dceruška musí taky dělat projekty v LibreOffice, protože jsem moc velkej skrblík.


Tak to pochval svoji zenu, inteligence se z vetsi casti dedi od matky.:-D
Z tohoto příspěvku cítím narážku na moji nízkou inteligenci. Prosím o upozornění, čím jsem se prozradil. Bohužel jsem moc blbej na to abych poznal, jak jste poznali, že jsem blbej. Příště bych si na to chtěl dát pozor.



Musíte si uvědomit, že lidé, kteří navštěvují root nejsou běžní průměrní lidé a na základních školách studují i děti, které budou topiči, uklízečkami, politiky, ...

29
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 01. 06. 2016, 22:53:47 »
Zajímavé čtení o Linuxu na jednom gymplu.
http://www.openoffice.cz/pouzivaji-openoffice-org/gymnazium-jevicko-pouziva-openoffice-org?highlightWords=martin+raus

Zajímalo by mě, jestli je i někde zpětná vazba bývalých maturantek, jak využily znalost html tagů na podnikatelské škole a jaký měly náskok oproti ostatním, když se musely přeučovat na kancelářský software běžnější ve firemní sféře.

30
Windows a jiné systémy / Re:Rychlý přechod na Windows
« kdy: 01. 06. 2016, 22:37:14 »
Další debil, co nepochopil psaný text, že... Viz "Celá rodina používáme léta linux ubuntu/mint, k úplné spokojenosti." Nechceš si jít zamudrovat s agitačním pošukem Laelem?

P.S. Jestli u vás na personálním neuměj vytisknout PDF, tak ty slepice vyhoďte.

To, že jsme několik let spokojeně používali na HTPC Mint neznamená, že můj šestiletý syn (i když je to génius, jehož některé matematické znalosti nemají ani učitelé na vyšším stupni základní školy) nebo moje 11 letá dcera (která většinou nemá v kraji konkurenci v matematických a logických soutěžích) někdy v Linuxu spustili textový editor, nebo převáděli cokoli do pdfka.
i nám nikde nesdělil, jak má staré dítě, jaké má zkušenosti s PC, na jakou školu chodí, prostě nic z čeho by se dalo vyvodit, že dítě zvládne něco složitějšího, než kliknout na namodralou ikonku vpravo nahoře.

Machírci, kteří by nejraději vyhodili z personálního oddělení jejich spolehlivé pracovité zaměstnankyně ještě před tím, než jim pošlou životopis v rozumně čitelné a editovatelné podobě si zaslouží přistřihnou hřebínek.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 16