Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - prezek

Stran: [1] 2 3 ... 16
1
ABC a Čtyřlístek. V ABC je teď sirál o programování.

2
Bazar / Re:Prodám smartphone Google Nexus 5 16GB
« kdy: 18. 06. 2019, 14:48:33 »
Ahoj, pokud by to u ostatních nedopadlo, tak bych mě by se docela hodil. Pracuju v Mejtě

3
Já jsem dostal čokoládovou kolekci, kalendář a prémie. Ale kolekci a kalendář mi nechtěli dát, že prý jsem ve zkušební době, tak mám smůlu. Když jsem ale zjistil, že kolega, který nastupoval ve stejný den (na jiné oddělení), dostal kolekci kalendář tričko (antistatické) a mikinu, tak jsem seřval svého šéfa a další den jsem měl kolekci i já. Jen nevím, jestli si mě nechají i po zkušební době, když jsem tak drzej :(

4
Odkladiště / Re:Ma jeste smysl kupovat bitcoin?
« kdy: 21. 10. 2017, 23:21:17 »
BTC vnímám jako bublinu, která zbytečně devastuje životní prostředí. Té elektřiny, co těžaři propálí... Myšlenka to byla zajímavá, ale nějak se to zvrtlo.

5
Zdravím,
jaký byste doporučili levný způsob zálohování pro 20 PC s Windows a 2 Windows servery. Já jsem soukromě používal Duplicati, ale verze 2.0 je experimentální. Líbí se mi, že je kontrola souborů pro zálohování rychlá a že má webové rozhraní (možnost kontroly zálohování na dálku), ale bojím se to doporučit - nedokážu odhadnout spolehlivost.

Díky, Petr

6
Studium a uplatnění / Re:Socialistické tituly Ing. a Mgr.
« kdy: 12. 05. 2017, 09:49:12 »
Naprosto zdegenerovaná situace s tituly je ve školství (a mám pocit, že na středních školách je to zcela extrémní). Každý, kdo má bakaláře, na kterého si udělal navazujícího inženýra, si píše Ing. Bc. a je schopen se hádat do krve, že na to má právo. Dále se to hemží hromadou Ing. Mgr., Ing. et. Ing. Mgr. et Mgr. a další písmenkové permutace. Skoro to připomíná Rimmera a jeho stříbrný diplom za plavání, bronzový diplom za plavání...

Pokud má Ing. z jiného oboru, než Bc., tak by měl psát oba. Člověk může být strojní inženýr a mít bakaláře z politologie. Někdy se mu může hodit jeden titul, jindy druhý...

7
Hardware / Re:chyba gps 200-500m, chyba výšky 400m?
« kdy: 09. 05. 2017, 20:49:21 »
U GPS modulů jsem podobné podivné chování pozoroval. Výrobce čipu byl Mediatek, Při zamračeném počasí, průjezdem tunelu, apod. se občas některé GPS zbláznily. Restart nepomohl, odpojení napájení nepomohlo. Musel se provézt studený restart. Zřejmě mají nějakou SW chybku. Výrobce modulů mi tvrdil, že to není možné(vliv počasí), ale já to pozoroval hodněkrát.

8


A skade ste prisli na to deleno? Ved to nikto nenapisal, ani jednotka neni A/h ale Ah. Skor mi to pripada, ze cestina vo fyzike ma z casu na cas problem s casom  8)

Ampér za čas  má jednotku A/h  a to, že se v tom měří baterky zmínil jw. Tato veličina například je zajímavá například při působení ideálního zdroje napětí na ideální indukčnost.


Pokud jsi měřil mAh na výstupu z USB a ne přímo na baterce, tak je potřeba to převést na watthodiny a počítat s nima.
Na to, jestli počítat s proudem (lineární obvod), nebo s výkonem (spínaný měnič) se ptal tazatel už v původní otázce. Výsledkem diskuze je, že se používají běžně lineární (TP4056) i spínané (bq24259) nabíječe.

9
Já bych zkusil Sigfox, nebo něco podobného. Určitě bych nenechával žádnou konfiguraci (wifi) na uživateli, pouze pokud by chtěl.

10
Vývoj / Re:Adresa lokální proměnné v C
« kdy: 19. 04. 2017, 15:31:48 »
nebylo by řešením jednoprvkové pole?
Možná ještě nějaké to volatile.
Optimalizace taky může pracovat s tím, že c není nikde měněno a pošle pokaždé ukazatel na nějakou nulu...

11
Hardware / Re:Opravdu se elektromobil nabíjí 50 kW?
« kdy: 18. 04. 2017, 10:32:05 »
potrebujes 20kW na kazdych 100km

Tak šup zpátky do školní lavice. Zopakovat si kalorie, jouly, watty, watthodiny, ....

12
Co znamená tohle?
Citace
Above-standard medical care

13
Ale občas někdo zůstane v práci déle, napracuje si a v pátek to pak zabalí třeba ve tři.

To jako, že je normální být v práci déle, než do tří? U nás kolem 2. začínají lidé mizet, kolem třetí je tu pár lidí a když tu jsem do čtyř, tak tu jsem často sám.

14
Vývoj / Re:Jak programovat ARM procesory?
« kdy: 27. 03. 2017, 00:04:06 »
1. Kup si nejaky vyvojovy kit s debugerem napriklad STM32VLDISCOVERY.
Na netu je spousta navodu, jak do toho prelozit a nahrat program jak ve win, tak v Linuxu.
Obchody jsou treba tme.eu (postovne 40,-), sos, farnell, mouser, mausel, rs, pvelectronic,...
2. Porid si neco pro mereni a diagnostiku (multimetr, ttl seriovy prevodnik, LED diody, osciloskop, logicky analyzator ...)
3. Najdi si priklad, ktery u tveho kitu rozsviti diodu a vyzkousej ho.
4. Prozkoumej datasheet a schemata, abys mohl upravit program a rozsvitil jinou diodu
5. Napis program, ktery rozblika diodu.

15
Vývoj / Re:Detekce letního času
« kdy: 25. 03. 2017, 23:54:26 »
Vzhledem k tomu, že jsem včera usnul při psaní a dneska se mi taky klíží oči,  tak jsem jen nastavil cron, aby mi každý den ve 2 a ve 3 nastavil správný čas. Víc už nejsem schopen zvládnout. Až mě někdy děti pustí k počítači včas, tak to zkusím omezit.

CRON_TZ=UTC mi bohužel nefunguje, nemá to vliv na čas spuštění příkazu, spouští se v lokálním čase.

Při častější synchronizaci se bojím kolize dat na sběrnici modbus, přes kterou probíhá nastavování času, ale i další komunikace. Nemám možnost vyzkoušet si chování na stole a nikdo mi nezaplatí kontrolu zdrojového kódu co se všechno může stát.

Na to, aby šly hodiny relativně správně, stačí synchronizovat 2x za rok. Sice se hodiny trochu rozeběhnou, ale chyba v řádu minut nikoho netrápí.

Omlouvám se, jestli nedávám smysl, usínámmmmmmm. Petr

Stran: [1] 2 3 ... 16