Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - turista-

Stran: 1 2 3 [4]
46
Server / Re:Hledam freehosting
« kdy: 26. 05. 2013, 16:48:27 »
Být vámi, tak bych se odpoutal od požadavku na freehosting.

Placený hosting se dá snadno sehnat za měsíční cenu jednoho malého piva, a myslím, že vám to stojí za ušetřené problémy.

47
Odkladiště / Re:Nechápu těžbu měny Bitcoin
« kdy: 19. 05. 2013, 18:41:00 »
Ještě bych měl jednu technickou otázku:

Co když se budu snažit btc síť DOSovat tím, že si vytvořím X účtů a budu btc neustále posílat mezi nima? Tím způsobím zpomalení ostatních transakcí a bobtnání blockchainu, ne? (technický princip btc znám jenom povrchně, možná se mýlím)

Pokud to tak je, může se tomu síť nějak bránit? (těch účtů můžu mít miliony a peníze mezi nimi posílat chaoticky, takže to těžko někdo může detekovat)

Na to jsou transakční poplatky. Jsou víceméně dobrovolné. Ale transakce se zahrnutými poplatky minéři zahrnují do vytěžených bloků přednostně, protože si ty poplatky nechávají. A velikost bloku i frekvence jejich generování je limitována.

Takže zmíněný útok pomocí miliónů transakcí bez poplatků by dopadl tak, že během útoku by pravděpodobně žádný běžný uživatel nemohl provést bezpoplatkovou transakci - vyhnila by na někde konci fronty.

48
Odkladiště / Re:Nechápu těžbu měny Bitcoin
« kdy: 19. 05. 2013, 18:26:40 »
Ať je to jak chce, problém mi teda zůstává - můžu vzít botnet a do sítě posílat libovolné náhodné transakce (jejichž generování je pro mě snadnější než pro minery jejich ověření). Je to tak?

To by nešlo. Každý "dobrý" node (myslím ten, na kterém běží oficiální bitocoind) sleduje své sousedy, a pokud některý šíří příliš mnoho neplatných transakcí, ja označen za "Misbehaving" a zabanován. A samozřejmě, dál do P2P sítě se vždy propagují jen transakce platné.

Za chvíli vám v botnetu dojdou nezabanované IP. Jediné, co byste mohl udělat, je zahltit několik nodů klasickým DDosem. Ale to nemá moc smysl, protože to už je efektivnější zaútočit např. na weby směnáren, těch je mnohem méně.

49
Odkladiště / Re:Nechápu těžbu měny Bitcoin
« kdy: 17. 05. 2013, 19:30:45 »
A jak jsem napsal, ani to zlato nepovažuju za dobrou investici. Před rokem, dvěma o něm psal každej blboun, jak poroste donekonečna, spousta hejlů nakoupila - a ono poslední dva roky nic.

Však taky zlato není investice na dva roky, nečeká se, že ho směníte za peníze tak brzy. Do fyzického zlata se investuje dlouhodobě - a to nikoliv pro zisk vyjádřený v penězích, ale pro jistotu.

Např. banky zkrachují/vláda provede měnovou reformu/proběhne válka. Ti, co měli peníze, nebudou mít nic. Ti, co měli majetek, jako např. dům či to zlato, těm pravděpodobně zůstane a více či méně obtížně to lze prodat vždy.

50
Odkladiště / Re:programovanie v dvojici
« kdy: 01. 12. 2012, 17:21:01 »
okrem toho, ze sa ani jeden z nich neflaka

Tohle bych vyzdvihnul. Pokud pracují u počítače dva, tak většinou nelze, aby si jeden z nich četl magazíny na netu nebo kecal s někým po ICQ :-)

51
Odkladiště / Re:Jak začít s měnou Bitcoin?
« kdy: 15. 11. 2012, 10:31:51 »
Nemusím nic nikam převádět, platba se mi může automaticky strhnout z platební karty.
Pokud máte nastaven PayPal takto "nebezpečně" (kdo vám hackne paypal, může pak platit a strhává se to z karty), tak můžete platební kartou platit rovnou, ne? Navíc PayPal si účtuje poplatky poměrně vysoké (zejména od těch obchodníků).

prodejce stejně BC bude chtít převés zpátky na nějakou normálnější měnu a podstupuje kurzové riziko.
Záleží, jaké má prodejce náklady. Třeba předplatné nějakého elektronického magazínu či jiné internetové služby, přičemž ten provozovatel má jako náklady např. serverhosting. A ten hosting se již dnes za bitcoin dá koupit docela dobře. https://en.bitcoin.it/wiki/Trade

Nespatřujte v Bitcoinu nějakou univerzální měnu, to nikdy nebude. Bitcoin je elektronická měna s nízkými poplatky, bez hranic a decentralizovanou implementací, tj. vhodná zejména na malé zahraniční platby související s internetem, přičemž není třeba se upisovat u banky/paypalu kvůli platební bráně.

Stran: 1 2 3 [4]