Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - turista-

Stran: 1 [2] 3 4
16
Odkladiště / Re:Bitcoin - vývoj ceny
« kdy: 07. 11. 2017, 15:03:00 »
No tak prakticky: mám barák a dvě krávy v nějaké válkou ohrožené oblasti Sýrie, jak přesně odtam tu hodnotu dostanu a nakolik mi v tom BTC pomůže? Konkrétně prosím - po jednotlivých krocích.

V současnosti byste to tam nejspíš prodal a směnil za USD hotovost (samozřejmě za tržní cenu, která u té krávy bude asi vyšší než v době míru, u baráku naopak nižší). Obchod funguje i za války. Ty peníze si dáte do batohu, po cestě vás o ne oberou. Můžete tady použít systém zvaný Hawala, což je o něco bezpečnější, ale to není zadarmo.

Pokud byste část z těch USD směnil za bitcoiny (opět zdůrazňuji, že trh funguje i za války), tak po cestě seberou jen ty dolary. Bitcoiny pak směníte někdy později (ať už opět na černém trhu, nebo, až někde svůj pobyt zlegalizujete, to na burze zamaskujete jako zisk z obchodování).

Na localbitcoins.com i dalších podobných tržištích máte spoustu inzerátů na nákup/prodej BTC za cash téměř v jakékoliv zemi světa. Ta směna funguje už teď.

Není pochyb o tom, že kryptoměny jsou báječné pro jakoukoli nelegální činnost. Spíš bych ale v tomhle případě použil Monero než BTC.

Ono z celé diskuze je vidět, že máte velkou víru ve stát, jeho zákony a spravedlnost. V Evropě to v současné době i celkem funguje, svět v průměru je na tom hůř.

Co je dnes legální, může být o 100km dál či na stejném místě, ale o pár měsíců později, nelegální. Majetek vám tak může být zabaven i když jste "nic špatného neudělal". Kryptoměny umožňují být na tomto alespoň trochu nezávislý.

17
Odkladiště / Re:Bitcoin - vývoj ceny
« kdy: 07. 11. 2017, 12:22:57 »
Doba se mění. V Sýrii máte občanskou válku a mobily i internet tam stále fungují, stejně jako v okolních zemích. Uprchlík (pokud by na začátku té války už byl bitcoin rozšířený) si mohl úspory ve formě bitcoinů pronést přes hranice, aniž by mu je nějaká milice cestou sebrala.

Já považuju princip, že lze mít poprvé v historii peníze "v hlavě" za revoluční.
Mno, je a není. Revoluční je, jak to jde zrealizovat snadno a bez účasti kohokoli cizího (konkrétního). Jinak to zas tak kulervoucí není - úplně stejně by fungovalo, kdybych si ty peníze uložil do jakékoli banky s internetovým bankovnictvím a přes hranice si taky neponesu nic víc než heslo v hlavě ;)

Říkáte jinými slovy to samé. Není tam ta třetí osoba.

Zatímco seed bitcoinu je přímo heslo k těm penězům, tak heslo do IB je pouze heslo, podle kterého vás pozná vaše banka, která drží peníze a ona rozhodne, zda vám povolí provést převod.

V situaci jako je tato (občanská válka, země rozdělená mezi znepřátelené skupiny, mezinárodní embargo, chcete zahraniční převod, hodně uprchlíků mělo problém se zákonem, protože odmítli nastoupit do armády apod.) bych si spíš tipnul, že váš účet bude obstaven a prostředky znárodněny.

18
Odkladiště / Re:Bitcoin - vývoj ceny
« kdy: 06. 11. 2017, 12:48:20 »
Hlavní problém té teze o bezpečnosti je, že je založena na předpokladech, které nejsou splněny (získávám a utrácím kryptoměny, nepřevádím do fiat).

Záleží, o jakém horizontu se bavíme. Zatím jsou kryptoměny stále ve fázi adopce, ač počet uživatelů trvale roste, tak většina lidí stále neví, co to je.

To je jako byste e-mail kritizoval, že je to přece k ničemu, protože musíte nejdřív zprávu opsat do počítače, přijímací strana musí mít taky počítač a zase ti to vytisknout. Takže vlastně fax je mnohem lepší.

Při dostatečné adopci nebudou už brány fiat-bitcoin tolik potřeba.

Pokud použiju opět analogii s emailem - dneska potřebujete papírovou poštu jen pro řešení výjímečných případů, především se zastaralou státní správou apod. Stejně tak se může stát, že se v businessu i osobním životě bude používat Bitcoin, ve fiatu se budou pouze platit daně a státní zaměstnanci.

Internet zbořil mnohé bariéry v přenosu informací (cenzura je dnes těžší než před 30 lety) a Bitoocin může totéž udělat s financemi.

To záleží o jaké situaci vlastně mluvíš, proti čemu by vlastně měl BTC chránit. Např. před měnovou reformou by tě uchránit mohl. Ale před nějakým zásadním zhroucením společnosti těžko. Hlavní problém je v tom, že abys mohl s BTC disponovat, potřebuješ k tomu docela dost podmínek (elektřina, rozumně stabilní připojení k netu, fungující infrastruktura internetu, ...) a ještě další podmínky jsou potřeba k tomu, aby celá ta síť rozumně fungovala (internet musí být rozumně propustný, nesmí být nějaké části odříznuté hodně restriktivními firewally atd. atd.)

Stačí se podívat, co se jako "rezerva pro špatné časy" a jako "nouzový transfer hodnoty" používalo v historii - na venkově potraviny, hlavně maso, cukr apod. V případě velkýho průseru pak v koncentrácích zlato, šperky, známky. Když se pořádně zamyslíš nad tím, proč zrovna tohle a ne třeba akcie, určitě dokážeš říct několik vlastností, které tyhle komodity mají a BTC je nemá.

Doba se mění. V Sýrii máte občanskou válku a mobily i internet tam stále fungují, stejně jako v okolních zemích. Uprchlík (pokud by na začátku té války už byl bitcoin rozšířený) si mohl úspory ve formě bitcoinů pronést přes hranice, aniž by mu je nějaká milice cestou sebrala.

Já považuju princip, že lze mít poprvé v historii peníze "v hlavě" za revoluční.

19
Odkladiště / Re:Bitcoin - vývoj ceny
« kdy: 04. 11. 2017, 00:15:57 »
Jinými slovy, Ty nemusíš prokazovat svoji nevinu, oni musí prokázat Tvoji vinu a spojit Tě s trestnou činností.
A jsi si jistý tím, že to platí i u prokázání původu majetku?

Zákon o prokazování původu majetku je akorát o tom, že musíte doložit, že jste váš majetek získal ze zdaněných příjmů (a to pouze pokud se jedná o nesoulad alespoň ve výši 5 mil. Kč). Nemusíte prokazovat, odkud příjmy jsou, ale pouze to, že byly zdaněny, což se snadno prokáže z vašich daňových přiznání.

Takže pokud si směníte BTC na Kč, toto zdaníte jako ostatní příjem sazbou 15% a následně si za to koupíte nějaký majetek, je to zcela v pořádku, i kdyby to bylo za 10 milionů.

20
Sítě / Re:SSH s Putty cez firemné HTTP proxy
« kdy: 26. 10. 2017, 16:52:14 »
Uz jenom obnova dat na sdilenych discich muze byt pekny opruz, nemluve o ztrate dat celeho oddeleni treba za den. Navic u nejake zero-day diry se to muze i pekne sirit po klientske siti....a spravci muzou jenom doufat, ze maji dobre nastavene prostupy do serverove casti. Je to proste uplne zbytecna dalsi dira, u ktere jenom dotycny veri, ze jemu se to stat nemuze (at uz opravnene, nebo -vetsinou- neopravnene. Je proste videt, ze vyvojari maji na bezpecnost pohled asi jako ja na Javu - uz jsme o tom slyseli ;-)
Už jen používat sdílené disky s všeobecným právem zápisu je díra sama o sobě. Leda na nějakou krátkodobou výměnu dat (každé ráno se to smaže), nebo že každý uživatel má svůj adresář, kde má právo zápisu a ostatní mohou pouze číst.

21
Sítě / Re:SSH s Putty cez firemné HTTP proxy
« kdy: 26. 10. 2017, 13:42:18 »
Nechapu, a to jako nemuzes veci, na ktery zamestnavatel nechce abys v praci chodil, cist doma?

Já se zeptám opačně. Proč by je četl doma, když je může číst v práci?
Mnohé profese je nesmysl platit "od hodiny". Spíš je vhodné si takovým "benefitem" udržet schopné lidi. "Schopný" != "pracuje 8 hodin nonstop".

Uz zive vidim jak priznavas, zes byl pripojenej pres tunel domu, kdybys nekde chytil nejakou sifrovaci breberku. To by byla najednou vsechno chyba spravcu, kterym urcite neco proslo....

Ve správně nastavené síti by "šifrovací breberka" neměla způsobit víc, než nutnost přeinstalovat (nejlépe automaticky) danou pracovní stanici a ztrátu práce za 1 den. Teoreticky by mohla ještě napáchat nějaké škody například ve verzovacím systému, ale commity lze rollbacknout a proti se snad žádný takový mallware na SVN či GIT nezaměřuje.

22
Odkladiště / Re:Těžíte bitcoiny/ethereum?
« kdy: 26. 08. 2017, 18:48:13 »
stačilo plácnout na stůl dvacku a koupit si těch startovních 1000BTC...věděl jsem o tom, mohl jsem to udělat, vysral jsem se na to.
Za dvacku byste nic nekoupil. Burz bylo velmi málo, v Evropě žádná. Poslat peníze na MtGox znamenalo mezinárodní převod do Japonska s tučným poplatkem.

23
Nebo si jendoduše vyplnit funkční kontaktní email u majitele/admina domény.
Pak startssl nabízí možnost nechat si zaslat kód na něj.

24
Odkladiště / Re:Bitcoin na doraz?
« kdy: 18. 01. 2016, 23:56:29 »
A problém je spíš s tím, že teď lze transakce po zapsání měnit, takže si nikdo nemůže být jistý, dokud se to nedostane do blockchainu.
Pokud transakce obsahuje jako sequence number 0xFFFFFFFF (maximum), pak ji už změnit nelze. Update peněženek je triviální.

Uživatel (popř. obchodník přes payment request, takže pro uživatele se usecase nemění, rpsotě naskenuje qr kód jako dřív) si tak může zvolit zda transakci půjde nahradit jinou, nebo ne.

25
Odkladiště / Re:Bitcoin na doraz?
« kdy: 18. 01. 2016, 16:07:35 »
dejme tomu. A jak víš že to jsou všechny??? ten týpek si to mohl naprogramovat na míru a mohl mít hromadu bitcoinů předpočítanou ještě než ten pokus začal. ty bitcoiny by prostě nebyli vůbec vidět  8)

Z téhle odpovědi je vidět, že toho moc o bitcoinu (a o blockchainu) nevíš. Neexistují žádné bitcoiny, co "nejsou vidět". To je princip blockchainu. Platí to, co je v něm. Co v něm není, neplatí. A blockchain je veřejná databáze. Takový log, ke kterému se pouze přidává na konec, staré záznamy je extrémně nesnadné měnit.

26
Odkladiště / Re:Bitcoin na doraz?
« kdy: 18. 01. 2016, 12:49:46 »
proč myslíš že ten jejich zakladatel a šéf zůstal v utajení?? protože si vygeneroval miliony v bitcoinech než to začalo bejt in a pak to tajně rozprodával vždycky když kurz vyletěl nahoru a prodal jich tolik že to hnulo trhem a bitcoin zase spadnul dolu

Ty mince vygenerované v počátcích bitcoinu se ještě nehnuly. Tj. nikdo je neprodal a v zásadě ani neni jisté, jestli od nich někdo vůbec má privátní klíče.

27
Bitcoin není dle ČNB a ECB platební prostředek (měna) ani investiční nástroj (cenné papíry), ale zboží (de facto to lze brát jako futures). Tudíž se stejně daní.

A co rozhodnutí Evropského soudního dvoru, že "bitcoinové transakce „jsou osvobozeny od DPH na základě ustanovení o transakcích týkajících se oběživa, bankovek a mincí používaných jako zákonné platidlo.“ ?

Podle toho by se zdálo, že to zboží není a je to spíše platidlo.

28
Odkladiště / Re:Prodej bitcoinů – daň z příjmu
« kdy: 07. 01. 2016, 18:58:06 »
neznámý: a to právě tak jednoduché není. Ten článek sice říká, jak nakládat s čím, ale neodpovídá na otázku, co to ten bitcoin vlastně je. Má totiž částečně povahu cenných papírů, měny i zboží/komodity.

Rovněž je otevřená otázka, v případě aplikace různých časových testů, limitů, apod., čím vlastně prokážete, kdy, kde a za kolik jste bitcoiny nabyl. Bitcoiny bylo před 4 lety možné za pár šupů (např. za peníze ze hry Second Life) koupit na různých amatérských burzách, které vám žádné doklady nevystaví, popř. už zkrachovaly, či koupit na ulici na inzerát, či prostě vytěžit na běžném PC s běžnou grafárnou, bez investic a bez dokladů.

Je bitcoinová adresa, která je moje (lze prokázat dig. podpisem), kde leží bitcoiny bez hnutí 3 roky, důkazem splnění časového testu? A kdo vystaví orazítkovaný výpis z blockchainu, aby mu rozuměl úředník? :-)

29
Odkladiště / Re:Proč bitcoin?
« kdy: 09. 11. 2015, 20:49:25 »
- opravdu trváš na tom "které jsem všechny vytvořil já" i za situace, kdy někdo ovláda 51% sítě?

Ano. Je to tak. Minéři mohou akorát transakce blokovat. Rozhodně je nemohou vytvářet, když nemají privátní klíč k jejím vstupům.

- staré bitcoiny si můžeš tak leda okuřovat na domácím oltáříčku, protože jejich cena se bude limitně blížit nule.

V případě forku budou vaše "staré bitcoiny" v obou sítích. Dokonce s nimi můžete v obou sítích dělat transakce. Tj. pokud trh ocení obě vzniklé sítě, a vzniknou burzy pro obě dvě, tak je můžete v obou sítích prodat.

- co jávím třeba tajný, nepublikovaný kvantový počítač, který za nějakou rozumnou dobu k tvému veřejnému klíči vymyslí soukromý. To je riziko v horizontu 20 let podle mě minimálně stejně pravděpodobný

V tom případě bude ale nefunkční veškerá kryptografie v IT, protože je založena na podobných algoritmech jako bitcoin, často dokonce na slabších. Kromě toho, pokud bitcoin používáte správně (tj. nepoužíváte jednu adresu 2x), tak najít privátní klíč k veřejnému vám ke krádeži nestačí. Vy totiž neznáte veřejný klíč, znáte jen bitcoinovou adresu, což je jen jeho hash hashe toho veřejného klíče. Musel byste "hacknout" tři algoritmy najednou - SHA256, RIPEMD160 a ECDSA. A kvantové počítače se, pokud vím, hodí jen na to ECDSA.

Kromě toho, pokud se objeví zvěsti, že je některý algoritmus slabý, není nic lehčího, než definovat nový formát adres (bitcoin protocol lze rozširovat) a prostředky si postupně přeposlat na nové adresy.

- Taky je potřeba si uvědomit, že zlý Bob nemusí ty stroje přímo vlastnit. Stačí chytře naaranžovat situaci -

A vy si uvědomte, že pooly zpravidla nemají kontrolu nad "svými" stroji. Pokud se jeden z nich začne chovat divně, minéři změní jedno url v konfiguraci a přepnou se tím na jiný. A motivace minérů není zničit síť - protože jejich příjmem jsou bitcoiny, tak chtějí, aby bitcoin měl co největší hodnotu.

30
Server / Re:Chyba 500 v Lighttpd
« kdy: 12. 08. 2015, 18:42:44 »
Viz např. http://www.acmesystems.it/foxg20_cgi
Ovšem myslím si, že člověk s vašimi znalostmi (pletete si interpret a kompilátor) by to dělat neměl.
Vám by mělo na všechno, co potřebujete, stačit PHPko.

Stran: 1 [2] 3 4