Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tom fi

Stran: 1 [2] 3 4 5
16
Jenom dodám, že například v New Yorku má přes 90% vražd na svědomí černoch nebo hispánec ... stejně tak obětí vraždy byl běloch jenom v 6% případů..
http://newobserveronline.com/new-york-nonwhites-commit-92-of-violent-crime/

Coz je otazka toho, jak se to interpretuje. Take by se dalo rici, ze pres 90% vrazd spacha nizka socialni vrstva na socialni vrstve vyssi. Nizka socialni vrstva jsou vetsinou cernosi a hispanci, ta vyssi pak bili. To ma historicke duvody a nikomu se nepodarilo to zkorigovat nebo se o to moc nepokousi.

Ale ne... To co říkáte že je interpretace je blbost...

Obetí vražd je opět nevíc mezi hispánci a černochy... tedy podle Vás, nízká sociální vrstva se vraždí navzájem...

Navíc ta vaše "interpretace" je založená na čem? KDE jste k těm údajům přišel?... Nebo si cucáte z prstu a říkáte že to je Interpretace?
Já Vám dal odkaz přímo na statistiku kriminality, a vy mi zde předhazujete jenom vaši domněnku, že černoši a hispánci jsou chudí (což jste zatím nepodložil) a z toho (jelikož černoši a hispánci hodně vraždí a zároveň jsou podle vás chudí) podle vás vyplývá, že chudí páchají více vražd.

Takže prosím o odkaz na četnost chudých bělochů, černochů a hispánců v New Yorku, když tvrdíte, že tam je korelace mezi chudobou a kriminalitou... Ty statistiky chci i proto, že chudý drogový dýler zní fakt divně.

17
Nový, opět mě tvoje komenty z celého vlákna nejvíc zaujali. Řekni, jak vidíš budoucnost (10 let ?) v návaznosti na imigranty, feministky a další vlivy podobného ražení?

No, ja se s tou kristalovou kouli porad moc neumim. Nicmene se rozhledni a extrapoluj: Nastup ultrapravice, silici nadvlada korporaci a bank, rozlezajici se konflikty, ekonomicke problemy... Riziko, ze by snad lidi dostali rozum, je pomerne male. Lidi obvykle dostanou rozum pouze docasne, po nejake poradne valce.

Feministky a emigranti me tedy ve spanku nestrasi. Jestli se chces neceho bat, tak zkus korporatni fasismus. Jestli soudruzi podepisou TTIP a CETA, tak korporace budou za chcili rozhodovat o tvem zivotim prostredi, pracovnich podminkach, zdravi, kvalite potravin a vubec vsem, o cem usoudi, ze klade prekazky volne soutezi.

@Lama: CR sice kolonie nemela, nicmene podepsala nejake mezinarodni dohody, ze kterych vyplyvaji urcite zavazky. S nejakymi koloniemi to nema zadnou souvislost.

To, ze na nas rejzuji zapadni firmy, je dano tim, ze to tak nedouk Klaus a jeho boys nastavili. Ta spousta podniku se neprodala, ale prodal je nekdo konkretni. Casto je zamerne nechal zkrachovat, aby je mohl levne prodat kamosum. Praktika, ktera se stale deje, napriklad ve spitalech, do kterych nasazuji management, ktery naseka neresitelne dluhy, az je nutno nemocnici privatizovat. Soudruzi behem privatizace resili dulezitejsi problemy, nez treba vytvoreni funkcniho podnikatelskeho prostredi. Viz druhota platebni neschopnost, leckdy zapricinena uz tim, ze bankam trvalo nekolik mesicu, nez prevedly prachy z jednoho uctu na druhy, zatimco prijemce nemel na mzdy a nakup materialu. Problem, ktery nikdo neresil, protoze nekdo si na nem asi dobre nakradl. Takove prachy, ktere tri mesice visi v lufte, jsou pro banku prachy zadarmo a lze je treba pujcit. V celostatnim meritku to dela obrovskou castku. Podobne nikdo neresil LTO, protoze na tom se dalo nakrast, jako nikde jinde a odtud nejspise pochazi znacna cast nasi podnikatelske kasty. BTW, ty prachy za rozprodane fabriky, samozrejme hned nekdo prosustroval za zakazky kamosum nebo rovnou ukradl. Jen v CR se muze stat, ze se ztrati par miliard a nikdo neni scjopen rici kam. Takze nevim, cemu se divis. Samozrejme, jako obvykle za to muze EU, migranti a feministky.
Nikdo neříká že za korupcí stojej imigranti a feministky, oni ostatně ani korupci nepotřebujou, do prvních nacpou prachy občani a do těch druhých ostatně taky.

Má otázka především směřovala na celospolečenské tendence zasazené do bezpečnostního rámce jedince.

Řečeno pro idioty: chci bejt v evropě za 5 10 let?
Problém je, že v té křišťálové kouli nic nevidím, a to mě děsí. Nic si nedokážu představit :-))) Ale žádná kaše se nejí tak horká jak, je. Aktuální společenské klima je založené na agresivním hlásání manipulací a ovládnutí veřejného prostoru elitami - tedy aktivisty a novináři. Čekám, že se mlčící většina probudí a přestane je vnímat, půjde si svou cestou. Nejspíš ale nějaká forma rekonquisty nás nemine. Státy jako Německo, Francie jsou už de facto odepsané. Tedy pokud se v nich ta mlčící většina neprobudí v následujích dvou letech. Ale ono se dá docela dobře žít i ve státech, kde se na ulici střílí běžně, jako třeba v Izraeli, Brazílii, nebo USA.

Jenom dodám, že například v New Yorku má přes 90% vražd na svědomí černoch nebo hispánec ... stejně tak obětí vraždy byl běloch jenom v 6% případů..
http://newobserveronline.com/new-york-nonwhites-commit-92-of-violent-crime/


A ano jsou stále menšina, a NE, tahle statistika není vycucaná z prstu...
http://www.nyc.gov/html/nypd/html/analysis_and_planning/crime_and_enforcement_activity.shtml

koukněte se i na statistiky znásilnění, sexuálních deliktů, okradení atd... hlavně ty Jardo si promni oči.
Zkuste najít statistiku například v Evropě (tím myslím sledování statisticky významných ukazatelů u kriminality... ať už to znamená cokoliv) ... integrace po evropsku znamená zamlčování, což bez kontroly médií tak dobře nejde... do budoucna tedy čekám větší kontrolu nad internetem a médii v zájmu hatefree kultury.

18
Studium a uplatnění / Re:Ziadost o zvysenie platu
« kdy: 19. 07. 2016, 15:30:52 »
Podla toho, ake perly tu vypustas, tak si sa nikdy ziadneho vyberoveho konania nemohol zucastnit, urcite nie na strane, ktora konanie organizovala. A doloz tvoje tvrdenie nejakou statistikou, prieskumom. V tvojom pripade, by som slovo LOPATA pouzil len ako nastroj na upratanie tvojich sraciek, ktore si vypustil tu na diskusiach  8)
upřímně je mi blivno, z toho, že vy se odvažujete skrývat se za nickem Platon. Jestli tohle je diskuse, tak to jsme za těch víc než 2000 let hooodně klesli. 0 argumentů, 100% urážek
Podle toho, co jste napsal, tak jste toho četl málo od javamana. To, co napsal Platon, zcela přesně sedí. Jakákoliv diskuze na toto téma je zbytečná a kontraproduktivní, kromě té, která má za úkol vyvolat další javamanovo mentální blití k obecnému pobavení ostatních diskutujících. ;)
Ano četl jsem toho od javamana málo... já diskutuji ve vlákně "Ziadost o zvysenie platu"
-----
 to tedy mění kompletně situaci... hádám že javaman se taky v první třídě počůrával... to nezapomeňte taky uvést jako argument ve věcné diskusi proti jeho názorům. Ono vlastně není třeba vyměňovat si pohled, nebo obhajovat určitý názor... stačí naházet špínu na diskutujícího a je vyhráno.
----- Doufám že nemusím rozebírat co jsem tím myslel .... a omlouvám se javamanovi pokud jsem se jej dotknul

a ano vidím, že jsem se spletl a očividně to tu jako platforma pro výměnu názorů není moc vhodné.
Však já zase pujdu o dům dál ... klidně si tu "diskutujte"

19
Studium a uplatnění / Re:Ziadost o zvysenie platu
« kdy: 19. 07. 2016, 14:37:52 »
Podla toho, ake perly tu vypustas, tak si sa nikdy ziadneho vyberoveho konania nemohol zucastnit, urcite nie na strane, ktora konanie organizovala. A doloz tvoje tvrdenie nejakou statistikou, prieskumom. V tvojom pripade, by som slovo LOPATA pouzil len ako nastroj na upratanie tvojich sraciek, ktore si vypustil tu na diskusiach  8)
upřímně je mi blivno, z toho, že vy se odvažujete skrývat se za nickem Platon. Jestli tohle je diskuse, tak to jsme za těch víc než 2000 let hooodně klesli. 0 argumentů, 100% urážek

20
Studium a uplatnění / Re:Ziadost o zvysenie platu
« kdy: 19. 07. 2016, 11:53:48 »
Co se týče žádosti o zvýšení mzdy... mzda je jenom jeden faktor zaměstnání.... ale chápu že chceš zvednout mzdu, takže pokračujme:

1. uvědom si proč chceš zvednout mzdu. na motivech záleží.. on je rozdíl jestli máš problém vyjít s penězi... nebo si začal plánovat rodinu a víš, že z mateřský asi nevyžijete, nebo že bys prostě chtěl žít na vyšší noze, že se rozhoduješ o koupi domu, nebo se cítíš podhodnocen vzhledem ke kvalifikaci, kolega bere víc, jsi přetížen prací oproti prvním rokům nyní děláš víc práce, propustili kolegy a máš víc zodpovědnosti, chceš si pořídit nové auto a podobně... pokud víš oč ti jde... velmi často příjde člověk na to, že výše mzdy je relativní pojem, ve finále mnoho lidem nejde o syslení peněz, aby mohli koukat na své tučné bankovní konto... Já nevím, třeba chceš za zvýšenou mzdu platit hodiny angličtiny nebo já nevím... :)
2. Pokud to jde, zvaž dostupné  možnosti jak toho co chceš dosáhnout... například navýšením mzdy, změnou zaměstnavatele, změnou pozice apod :)

Tyhle dva kroky myslím dobré, aby sis zrekapituloval v hlavě jestli je reálné co chceš, uvolnit se a získat důvěru v to vyjednávání. No a pokud nemáš vyloženě na hroty vztah z šéfem, tak to s ním běž projednat...

Třeba tady zatracovaný argument "kolega má víc, tak já chci taky" je zcela přirozený a nevím proč bych nemohl jít k šéfovy a říct něco alá:
"Ahoj Láďo, dozvěděl jsem se, že Standa bere minimálně o 10 000 víc a protože mi to připadá zvláštní, chtěl jsem s tebou až si uděláš čas probrat důvody proč tomu tak je, případně jestli bych nemohl dostat přidáno, protože podle toho co můžu zhodnotit ze svého pohledu, mám myslím podobný zkušenosti a produktivitu jako on ... Tak kdyby sis udělal někdy v týdnu čas, budu rád."

Nechat si vysvětlit okolnosti a nejasnosti "proč" je myslím zcela normální, lidský... nemusíme ze sebe dělat stroje do kterých stačí hodit korunu a on se rozběhne.... a nemyslím že je na zaměstnanci aby dělal obhajobu svých požadavků/hledal "prostředky pro svou mzdu" ("chci přidat protože koukni kolik jsem vydělal"... s takovým přístupem by nárok na odměnu měli jen vývojáři externích systémů, ale vývojáři interních by si ani neškrtli).


To javaman...
Jo a k těm platům... zveřejňování mezd přispívá ke spokojenosti a cílevědomosti práce zaměstnanců (vědí co berou, jak se můžou posouvat apod.) no a samozřejěmě i k stabilitě zaměstnanců ... víme ? :)

http://www.independent.co.uk/news/business/news/more-than-half-of-uk-employees-feel-they-need-to-change-companies-to-get-a-pay-rise-a6979301.html   (myslím že jsme na tom ještě hůře než UK)

21
Studium a uplatnění / Re:Ziadost o zvysenie platu
« kdy: 19. 07. 2016, 08:30:24 »
Ano... plat/mzda často podléhá "utajení"... co utajení nepodléhá jsou pohyby na tvé účtě... takže můžeš říct, že měsíčně ti přichází na tvůj soukromý účet XX tisíc kč... nebo je tvůj účet taky vázaný smluvně pracovní smlouvou? :)

No a kdo by přeci jenom tvrdil "mami to oni ale nesmí"... tak kdyby mi klučina poslal informaci o porušení pracovní kázně na základě zveřejnění výše mzdy... tak mi dal krásný papírek, který bych si určitě schoval.


http://www.odbory-online.cz/pravni-poradna/pravni-ochrana-zamestnance/odmenovani/sjednani-stanoveni-nebo-urceni-mzdy/739-3/mzda-jako-osobni-udaj

"Informace o výši mzdy je osobním údajem zaměstnance, který s ním může nakládat podle svého uvážení. Zaměstnanec tedy může všechny své kolegy i jiné osoby informovat o tom, kolik bere, zaměstnavatel však nikoli. Zaměstnavatel rovněž nemůže zaměstnance v nakládáním s jeho osobními údaji nikterak omezovat. Přesto se v různých pracovněprávních dokumentech často objevuje ustanovení, které zakazuje zaměstnanci sdělovat třetím osobám výši své mzdy. Takové ujednání je však neplatné."

22
Studium a uplatnění / Re:Ajťáci ve státní správě
« kdy: 16. 05. 2016, 10:41:37 »
Realita c.1 ... sefuje tomu hnojar, kterej PC zvladne zapnout "tim velkym cudlikem". Ale ma VS ... coz je samo pozadavek.

Realita c.2 ... protoze rozpocet je treba utratit za kazdou cenu, a ke konci roku sou dycinky prebytky, tak se na "testovani" nakoupi zcela nesmyslny HW ... ktery si po vanocic ITci odkoupi, za 1/10, ... protoze "nevyhovel" (treba takhle par GPU po 20kKc/ks).

Realita c.3 ... toner v tiskarne vymenuje externi dodavatel za 5kKc/ks (za tu praci, ne za toner).

Mno nevim, u me pripadnej zajemce o praci kterei si do CV da statni spravu konci zcela automaticky. A to nejen v IT. Protoze stejnej bordel panuje na vsech frontach.

Krásné, výstižné... jo a nevíte o nějaké takové práci... já že bych se už chtěl usadit :)... bohužel hádám, že bez tlačenky to asi nepujde :/ ... přitom já bych se uměl flákat ještě efektivněji (udělal bych na to směrnici podle ITILv3) a optimalizoval bych jim tam i ty procesy nákupu vánočního HW .. nasadil nagios na kávovar, tiskárnu navrhnul outsourcoval úplně... to by mi zabralo tak týden...

... zase si tak říkám, já bych tam asi nevydržel... koukat pořád na kávovar jestli je zelený, z toho by mi jeblo... takže zase to není práce pro mě... přitom tak minutku to vypadalo jako docela dobrá práce :D

23
Odkladiště / Re:Neplacení poplatků České televizi
« kdy: 26. 04. 2016, 16:25:22 »

Jenže ty důvody byly ve stylu, že i když to třeba někdo nevyužije, pro jiného to může být užitečné, což trošku plave na vodě.
To je základní princip spolupráce a solidarity. Vítejte mezi lidmi.

V rámci solidarity požaduji, aby vznikl nový pořad šachy CT, kde bude 24h denně vysílat záznamy z šachových turnajů. No a aby nepřišli stávající pořady nabuben, stačí zvýšit koncesionářský poplatek o 30kč...

Dále v rámci sodiarity požaduji aby byl zřízen "Český rozhlas Šachy" (Zkratka ČErš)... kde by se vysílaly 24h denně zápisy zajímavých utkání, historických, moderních dějin šachů a podobně.

Hra v Šachy jak známo jsou blahodárné pro náš organismus. Pravidelné zaměstnávání našeho mozku, které šachy nabízejí, významně snižuje riziko Alzheimerovy choroby a tzv. stařecké demence, rozvíjí logické myšlení, plánování, předvídavost, trpělivost, smysl pro pravidla... a mnoho dalšího.

Je tedy v zájmu obecného zdraví a konkurenceschopnosti obyvatel a předcházení závažným chorobám... No a blbci co nechtějí rozvíjet mozkovou činnost holt budou aspoň solidárně platit.


24
Sítě / Re:Nasazení IPv6 v domácí síti
« kdy: 17. 04. 2015, 15:14:27 »
pokud máš dva mikrotiky zároveň tvůj ISP nenabízí IPv6, zkusil bych jeden z nich předělat na openwrt (instalovat balík s AICCU, nebo najít rovnou balík s ním) a využít služeb SIXXS a jejich AYIYA tunelu... stačí se registrovat zažádat o tunel a dostaneš rovnou /64 sít...

http://wiki.openwrt.org/doc/uci/aiccu

25
Sítě / Re:Nasazení IPv6 v domácí síti
« kdy: 17. 04. 2015, 11:52:08 »
ještě upřesním, že upřesnění by zasloužil každý komentář vyjadřující jak se IPv6 chová... komentáře typu odkaz na knihu, nebo míra nevraživosti k DUID upřesnění nepotřebují :D

26
Sítě / Re:Nasazení IPv6 v domácí síti
« kdy: 17. 04. 2015, 11:44:23 »
Dobry den,
chcel by som v svojej sieti nasadit IPv6 a nahradit tak casom IPv4 ale neviem sa dopracovat k pre mna zrozumitelnemu obsahu, kde by bolo popisane napriklad to ake segmenty zvolit na DHCP serveri pre intranet (na IPv4 10.*, 172.16.*, 192.168.*).

Viete mi pripadne odporucit nejaku dobru literaturu ktora by vedela zodpovedat na vsetky moje otazky?

Původně jsem chtěl reagovat i na komentáře... ale po prvních pár jsem zjistil, že bude lepší se jenom pobavit nad názory, zkušenostmi a znalostmi ostatních a ignorovat je z hleska informativnosti, každý komentář co zde zazněl by potřeboval minimálně upřesnění a mnoho komentujících nějak ignoruje název tématu "v domácí síti".
-----------
Doma je DHCPv6 server zbytečnost. Zajisti si nějak rozsah veřejných IPv6 adres pro tvou síť (buť od poskytovatele, nebo třeba formou tunelu co zde někdo navrhoval, pokud to bude přes tunel, zjisti si jak nastavit ten konkrétní tunel na routeru, ale to je snad jasné). nastav LAN rozhraní routeru na tuto adresu a všechna ostatní zařízení by se měla automaticky chytnout (pozor od té doby kdy "aktivuješ" IPv6 na routeru budou mít veřejnou adresu (z internetu by se na ně mohl kdokoliv bez námahy dostat), takže na routeru je dobré aktivovat stavový firewall na routeru/aktivovat nějaký firewall hlídající síťovou komunikaci a aplikace a mít plně aktualizované vše na počítatčích ze kterých budeš přistupovat k netu.

Odkazovaná literatura od autora Satrapy je dobrý začátek jak proniknout do zákoutí IPv6.

27
Odkladiště / Re:Jak kontaktovat eBay?
« kdy: 17. 04. 2015, 07:35:00 »
To jakože někomu vadí platba přes paypal a tak své platební operace svěří nějaký nesledovaný český stránce? ...
Můžeme to označit jako "selektivní paranoia" :D

28
Hardware / Re:Záruka na systém koupený s počítačem
« kdy: 10. 04. 2015, 08:38:37 »
Ale to nevadí... jen je nech ať se perou :)

29
Hardware / Re:Záruka na systém koupený s počítačem
« kdy: 09. 04. 2015, 11:35:41 »
Jo a ještě jsem zapomněl o třech dalších výhodách jaké mají proti reklamujícímu:
3. mají zkušenosti s reklamacemi a s tím "co na lidi zabírá"
4. většinou rozumněj oblasti reklamovaného zboží lépe než reklamující
5. vědí že vše co behem jednání s vámi řeknou je jenom tlachání... zkuste je přesvědčit ať to co říkají podepíšou :)

30
Hardware / Re:Záruka na systém koupený s počítačem
« kdy: 09. 04. 2015, 11:30:22 »
Tak můj pohled.
OS byl dodán s notebookem a je nutný k jeho provozu. Zařízení se po opravě nechová jak by měl. Takže je něco špatně.
Kdyby se mi podařilo zjistit tuto závadu už při přebírání věci z reklamace, věc bych nepřebral a druhý den bych jim předal dopis
   "nesouhlas se způsobem vyřízením reklamace"

kde bych popsal celou událost tak jak ji vidím (jak se reklamovaná vada stala, v jakém stavu se mi snaží prodejce reklamovanou věc vrátit). Dále bych jim v tom dopise připomněl že na vyřízení reklamace mají ze zákona 30 dnů, pokud se jim to v této lhůtě nepodaří obrátím se na ČOI se stížností. Pakliže ještě nevypršela tato doba, upřesnil bych, že se dostavím po uplynutí 30denní lhůty a pokud stále bude věc ve stavu, který neodpovídá vlastnostem notebooku bez vad (v tomto případě například zřetelně pomaleji fungující zařízení než bylo v době koupě), pak očekávám vrácení peněz, protože je vada neodstranitelná. Pokud se nepodaří reklamaci vyřídit ke spokojenosti obou stran, informuji o tom COI a nechám si vypracovat znalecký posudek podle výsledku znaleckého posudku pak celou věc spolu s vyčíslením nákladů předám k vyřízení svému právníkovi, který jistě pomůže náš spor ohledně vyřízení reklamace vyřešit, doufám že ke spokojenosti obou stran.


Pakliže ta doba 30dnů vypršela, dal bych jim ještě pár dnů (pak budu vyžadovat vrácení reklamovaného zboží, ať je v jakémkoliv stavu),  to bych v dopise prezentoval jako poslední vstřícný krok, aby věděli, že jsem na ně hodný, i když dle zákona bych nemusel :)

Můžu Vám říct, že v naprosté většině případů jim takový dopis změní pohled na ten problém... Prodejce co se snaží obalamutit spotřebitele nesnáším, protože oni oproti spotřebitelům mají několik výhod:

1. člověk co jde reklamovat věc si připadá už sám o sobě jako hlupák (hlupák že koupil šmejd, jestli s tím sám něco neprovedl a podobně) ... toho umí  "reklamační osůbka" náležitě zneužít

2.  podstatě jsou to často lidi, který zákony, normy, návody nezajímají, ani je nikdy nečetli protože z jejich pohledu jde o to "pravdu má ten, kdo má větší výdrž a fantazii", na každý Váš argument jsou schopni vymyslet z hlavy nějaké znění zákona, nebo normu nebo cokoliv co zní dostatečně věrohodně a je alespoň minimální šance že uspěje.

už jsem byl svědkem mnoha "zajímavých" vyjádření stylu:
----  Však vidíte že je to namontovaný křivě, že to není rovnoběžné -> "to já nemůžu posoudit, k tomu se musí vyjádřit na centrále"
----  Jo pane Vy jste to rozbalil a teprve pak zjistil, že to nefunguje? Tak to nemůžete vrátit na nějaký rozpor s kupní smlouvou, musíte to reklamovat.
---- "Ukažte mi že ten počítač po reklamaci funguje, hele on se seknul" ->  "Ten počítač se seknul, protože technik připojil myš až za běhu, což je v rozporu s vyhláškou 50 o zacházení s elektrickými zařízeními"

To jsou "diskuse" se kterými jsem se při reklamacích opravdu setkal (osobně jsem byl přítomen).

Stran: 1 [2] 3 4 5