Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - RDa

Stran: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 153
1366
Hardware / Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« kdy: 16. 07. 2020, 10:52:08 »
Je nejake KVM, ktere bych pripichnul k vzdalenemu pocitaci a ethernetu a pripojil se k nemu ze sveho pocitace (vnc, rdp nebo neco takoveho)? (na reseni problemy, kdy vzdaleny pocitac neodpovida/nestartuje a fyzicky se k nemu nevejde monitor/klavesnice)


lokalni laptop ------sit------ KVM krabicka -------usb/hdmi-------- vzdaleny pocitac

Existuje to bez krabicky, kdyz si koupite desku se vzdalenou spravou.
(mam napr. https://www.asus.com/Commercial-Servers-Workstations/P10S-M/ )

A dokaze to natvrdo vypnout i zapnout pocitac, vnutit tomu virtualni diskety nebo disky, ta vase predrazena krabicka by jen prenasela obraz jednim smerem.

1367
Muzes delat fyzicky swap na /dev/sdaN a virtualku poustet s dvouma diskama, prvni malej placeholder, a druhy ten tvuj fyzicky disk, takze /dev/sdaN swapem ve virtualce nebude, pac vsechny oddily budou /dev/sdbX. Zaroven to vyzaduje mountovani pouzivanych partisen, napr. pro rootfs pres UUID, aby ta zmena sda-sdb nevadila.

Zalezi ale na distribuci, zda chybejici oddil nebude povazovat za kritickou chybu, jak to systemd rado nesmyslne dela.

1368
Hardware / Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« kdy: 15. 07. 2020, 23:00:37 »
Taky je mozny reseni si poridit 4K monitor co umi naraz 4 vstupy (ackoliv ten muj ma 2xDP + 2xHDMI) a k tomu 4 klavesnice :)

1369
Vývoj / Re:Jak lingvisticky číst zdrojový program?
« kdy: 14. 07. 2020, 19:01:27 »
A pak ze programovani nepotrebuje zadny talent :)

Moje (vnitrni) cteni onoho kousku je asi takto:

funkce Main
MAX neceho bude 1000
cislo i (index?), taky nejake a,b
pole cisel velikosti MAX
cyklus pres vsechny prvky pole ukladajici soucet a b do aktualne iterovaneho


u casti "soucet a b" se jiz zaroven mracim pac maj nedefinovany hodnoty :)

Kdyz se totiz divam na kod, tak v tom nevidim jen pouhy textovy soubor, ale mozek me interpretuje to co vidim rovnou jako neco, co ten kod je. Typovani neprikladam vahu (to tak uz je, a taky momentalne pouzivam casteji netypovane skripty), za to pod nazvy symbolickych konstant a promennych potrebuji videt smysl, k cemu budou slouzit. A,B je slaby, pole je fajn. Doporucuji se mrknout na Madarskou notaci, kdyz chcete k tomu formalni teorii.

Je to stejny jako ze nectete root.cz jako eR ou ou Tee tecka cee zet, ale jako RuutCeeZet, a u toho zaroven uz tusite, ze root je buh!

1370
Hardware / Re:KVM s DisplayPortem a USB?
« kdy: 14. 07. 2020, 13:34:18 »
Kolik tech DP vstupu potrebujes? Ja navrhoval 2:1 prepinac (DP+USB3) a melo to i 4 port USB3 hub i autodetekci.

1371
/dev/null / Re:proč mi všecko mažete??
« kdy: 10. 07. 2020, 19:58:16 »
A proc si vlastne tato entita nevytvori normalni uzivatelsky profil? Nekoho kdo ma potrebu se schovavat za XYZ falesnych profilu a psat sve zvasty na cizim serveru fakt nechapu.

1372
Hardware / Re:Notetebook Toshiba Satellite A300 sa nechce zapnut
« kdy: 10. 07. 2020, 09:56:43 »
Dakujem za odpovede
Viete odporucit nejaky regulovany zdroj za rozumnu cenu? Uvazoval som nad tym davnejsie. Respektive aky regulovatelny zdroj mate na mysli, existuje aj taky do ktoreho zapojim notebook nabijacku na 230V a odtial ju nasledne regulujem? Alebo treba zohnat taky ktory ma uz vystup rovnaky ako ma kontektor pre nabijanie na notebooku? Nestaci napr merac spotreby ktory sa zapoji medzi zasuvku a nabijacku?

Zdroj nebo mereni proudu musi probihat na DC strane, tj. vstupu pro nabijeni NB.
Nemate moc tuseni o tom, jak elektronika funguje vid?


Nejake schemy som nasiel tu ale bohuzial mi to nic nepovedalo

Tak timto jste to zabil.. proc se vubec poustite do oprav neceho, cemu vubec nerozumite? Prosim nemrhejte nasim casem, kdyz nemate ani zakladni chapani zapojeni.

Ale jestli se chcete trapit: v PDF na posledni strane je strom zdroju - spolu s indikaci (zelene) kdy je ktery zdroj zapnut.
Debug postup je:
  Pripojit zdroj/nabijecku
  Zmerit zda jsou zdroje +5VPCU a +3VPCU funkcni (meli by jet v stavu pripojene nabijecky)
  Pak se da mackat power tlacitko a sledovat signal MAINON
  A pak overtit vsechna zdroje ktere visi na MAINON
  atd..

1373
Odpoved na puvodni otazku je neco jako 15K-150K :) nemas zac.

1374
O serveru Root.cz / Re:Aura na foru
« kdy: 08. 07. 2020, 11:35:01 »
Btw. jak je možné, že se toto téma nezobrazuje na stránce root ve forech, když je 3. nejnovější? To to tu nějak cenzurujete?

AFAIK do prehledu na prvni strance se nedavaji prispevky z kategorie "O serveru Root.cz". I kdyz jsi zalozil tohle vlakno treba v jine sekci, tak se to tam chvili mohlo generovat, ale presunem do spravne sekce adminem fora se to jiz nadale negeneruje. Kdyz si otevres Forum, tak tam jsou nejnovejsi prispevky jiz bez rozdilu na to ktere vlakno to je.

1375
Studium a uplatnění / Re:Elektro nebo IT VŠ?
« kdy: 04. 07. 2020, 15:05:48 »
Mi prijde ze na pozici "síťaře/sysadmina" neni potreba VS, ale spis kurzy od dodavatelu konkretnich technologii (Cisco, MS, VMware, atd).

1376
Hardware / Re:toshiba satellite a300 notetebook sa nechce zapnut
« kdy: 03. 07. 2020, 03:14:34 »
Mereni napeti neni moc informativni (ano, je tam nejake potreba, ale o funkci to nic nerekne). takze to zacni napajet z regulovatelneho zdroje kde vidis i spotrebu - meni se spotreba kdyz se zmackne power, nebo nemeni? Tohle ti da odpoved na to, zda je vadnej spinac. A pokud to chces opravovat, sezen si alespon schema - kde uvidis nejaky always on zdroj, ze ktereho bezi ty zapinaci obvody, a pak se dopatras k tomu, v jakem poradi se zdroje zapinaj a muze je (ted jiz napetovym merakem) overit. Taky nejake zakladni zivotni funkce rekne "baterry/nabijeci" LED (pokud to to zarizeni ma) - pokud by nesvitila, tak asi nejaka vada zdroje..

1377
Odkladiště / Re:Výpadok T-mobile
« kdy: 01. 07. 2020, 11:35:36 »
Me by to taky zajimalo, prece to nemohli mit na jednom serveru a cluster/cloud jen tak nepadne (snad tam nejsou nemehla, co udelaj deploy spatne verze na vsechny stroje).

Na webech se pise:

„V současné době evidujeme výpadek interních aplikací T-Mobile, jenž byl způsoben pádem diskového pole. Výpadek postihl všechny obslužné kanály operátora, včetně samoobslužných. Na odstranění závady se intenzivně pracuje, plné obnovení provozu očekáváme do 15:00,“ řekl mluvčí operátora Jiří Janeček.

1378
Vývoj / Re:FUSE súborový systém à la "overlayfs+tmpfs"
« kdy: 30. 06. 2020, 10:51:30 »
Taky zvazuji napsat vlastni "meta/cache/tieredFS" (ale treba to uz existuje), protoze bcache mi nevyhovuje (nelze pridat na existujici device, kdyz detekuje stream velkeho souboru tak se necachuje, a je to spis neriditelnej blackbox).

Moje predstava je:
  • Jeden NVMe proxy/cache filesystem device (dale SSD)
  • Vicero klasickych diskovych poli (dale HDD), muzou byt jak lokalni tak remote

Do SSD se nakopiruje:
  • cela adresarova struktura HDD (vsech poli, jako union) - inody + lookup tabulky
  • soubory urciteho adresare (aktualni projekt na kterem se dela)
  • male soubory (do volne kapacity)

System (at uz lokalni, nebo pres nfs/smb) pracuje tedy primarne s tim SSD - ucel je urychlit prohledavani disku a operaci s malyma souborama. A taky to, aby se pole HDD zbytecne neodparkovalo kazdou chvili, pripadne aby ho slo i zcela zastavit. Podpora vicero lower cest je nutna - chci mit globalni SSD cache, pro vsechna HDD pole (je lepsi mit vicero nezavislych svazku, rekneme po 6-8 discich, nez treba trvat na tom, ze system bude funkcni jen kdyz bude online vsech "sto" disku).

Vsechny zapisy pujdou jdou jenom do SSD (i kdyby se jednalo o nn GB novych videozaznamu, radove uvazuji o 4T SSD s 1T free space, 3T cached, z 50T hdd poli), a mimo pracovni dobu / v noci se provede flush na HDD pole, a eject z flashe nepotrebnych veci (at uz starych, nebo velikych).. on ten eject muze byt udelan i kdyz dojde volne misto.

Chci, aby ta cache vrstva pouzivala klasicky filesystem (ext4) a treba skrze extended attributy delala ty "cross-device hardlinks", s tim ze overlay se zmenama, nebo nacachovane casti souboru budou reprezentovany jako sparse file (samozrejme musi ke kazdemu bloku byt pak jeste modified flag). Zmeny v adresarove strukture se daj reprezentovat v ramci SSD drzenim dvou vetvi - jedna co dela jen cache 1:1 k hdd strane (per hdd), a druhou, ktera je viditelna k uzivateli. Pripadne snapshoty se daj resit pak skrze vicero techto uzivatelskych casti.

Ohledne zaloh.. pri zapisu do nizsi vrstvy lze generovat log zmen, ktery by sel prenest a drzet v zaloznim stroji, dokud tam bude misto, ty inkrementy se nemusi aplikovat a dovoli rollback kdyby se smazalo neco co nemelo.

Najde se treba nejaky student co by tohle chtel resit? :-)

1379
Ve V4L2 existuje nejaky dummy loop driver, ktery spojuje dve rozhrani - jednim do toho hazes frejmy a na druhe strane to muze cist jina aplikace. Takze budes mit v systemu s kamerou tri devicy, z prvniho do druheho si to prehazes svym processingovym filtrem, mezi druhym a tretim je to spojeni v kernelu, a z tretiho to cte cilova aplikace.

1380
Hardware / Re:Reálný zájem o ARM desktop
« kdy: 27. 06. 2020, 11:43:45 »
Predstava, ze by melo smysl delat takovy projekt pro par desitek/stovku kusu, mi prijde z meho pohledu naprosto nerealna.

Já bych hlavně takovou desku ani nechtěl. Na Raspberry Pi je fajn, že to je tak masová záležitost, kdy většinu problémů řešil už někdo přede mnou, takže vlastně ani žádné nejsou. Mám vážné obavy, že tohle by byl pravý opak.

Tak se staci podivat na Turris, coz je treba slozitosti podobny tomu autorovu pocinu.. ale muze se to lisit dvouma faktorama

 - Turris delali lidi co do elektroniky bohuzel nikdy nedelali, nebo na na takove urovni - muj osobni pocit z kvality provedeni, zde ma autor vyhodu ze se v oboru pohybuje a treba ma neco za sebou a dnes jiz jenom remixuje sve reseni

 - vyber komponent - muzete se snazit o sebelepsi cenovou vyhodnost, ale kdyz dodavatel komponent je nesdilny a nespolupracujici, projevi se to v nahodnich chybach zarizeni, zde muze autor pouzit komponenty ktere jiz prosli detskymi nemoci (nepouzivat novinky, ale overene dily)

Nicmene cena za 20K to zabiji a to dost, realne prodejny je neco za 5-6K max, kdyby se melo jednat o nevzorkove mnozstvi.

Stran: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 153