Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - smonty

Stran: 1 [2] 3
16
Vývoj / Re:Java bez garbage collectoru
« kdy: 07. 04. 2014, 08:09:35 »
jestli se nepletu tak: java nema destruktor. a tim ze existuje reference na objekt tak existuje. reference ukazuje na null, objekt se zrusi. jak by jste zarucil tuto funkcionalitu?

17
Distribuce / Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« kdy: 05. 04. 2014, 22:55:47 »
Správně, zkouším si to zatím ve virtuálu. Umím se sendmailem, ale chci se naučit postfix. Nevidím důvod proč by se to nedalo naučit tak že pojedu dle správného návodu a postupně se dozvídat víc o konfigurácích. Naopak za velmi trnitou cestu považuji, když po desáté obnovuji snapshot a začínám od začátku, protože někdo popisuje něco co tato verze vůbec nezná a konfigurák to neschroustá...

Ptám se naposledy, má prosím někdo ověřený postup dle kterého postupuje při konfiguraci na CentOSu?

Díky.

já to rozhodně nevím. ale když mám na nějakou věc / technologii komplexnější know how a někdo to po mě vyžaduje způsobem podobným Tvému, tak s ním vyrazím dveře. pokud se naopak tazatel netáže na nějakou delikátní otázečku kde odpověď na ní je výzvou pro mne samého :)

18
Distribuce / Re:Postfix-mysql-dovecot (CentOS)
« kdy: 05. 04. 2014, 22:44:31 »
(zajímavý téma. aspoň pro administrátory začátečníky)

chceš mít pod mail serverem mysql na ukládání emailů chápu-li to dobře? (proč ne mariadb?) něco jsem našel konkrétně jak se postfix kamarádí s mysql.

bylo by zajímavý to uměl konfigurovat tak aby to dobře fungovalo :D :D :D napadá mě že si to asi zkoušíš doma jen tak... bylo by zajímavý si napsat nějakej skriptík a ostřelovat server mailama co to vydrží? :) nebo na to už existuje nějakej tool

19
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 05. 04. 2014, 17:45:10 »
zklidni.

vic v tom seznamu chybi nez tam je. ale protoze nikdo a zda se, ze ani ty neznas zadani, tak je seznam na projiti asi lepsi nez strilet od boku.

určitě. jen do monetu této diskuze bych nevyjmenoval ani jeden takový nástroj ;)

20
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 05. 04. 2014, 17:43:57 »
Vykašli se na to, zničí tě to... Ať už tvůj výrobek nebo ta webová zhůvěřilost, zničí ti to konfigy a už nic nenastavíš... Copak je tak složité občas napsat useradd, userdel nebo chmod?

je to brutální blbárna. zatím mám 4 stroje a bude jich nevím kolik? aktuálně to dělám tak že mám u klávesnice A4, načáranou tabulku s věcí co dělám a fajfkuju si na jakým stroji jsem to udělal. pak to po sobě běsně kontroluju jestli je všechno ok, protože se k tomu nemám čas vracet. a měl bych to nějak vybalancovat....

jak říkám. tučňák mě moc baví ale asi mě nikdy nebude živit VS. potřebuju to nějak inteligentně umlátit. a když se něco naučím tak dobře pro mě ;)

21
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 05. 04. 2014, 11:48:05 »
http://systems-management.findthebest.com/

díky! dobrej seznam a vůbec dobrá stránka. neznák, zkouknu :) dík

22
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 05. 04. 2014, 11:12:26 »
nehledá autor náhodou http://www.webmin.com/ ? Shodou okolností je to v Perlu :D

dobrýýý!!! klikací, holku na to nesbalím ale pro účel to asi stačí :) ještě to prostuduju

Jinak podobný nástroj je i http://www.ubuntu.com/management

věnoval jsem tomu chvíli, ale tam je cosi na 30 dnů a pak koupit? s tím mě zaměstnavatel pošle k šípku zkratkou :D

23
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 05. 04. 2014, 11:08:24 »
O Perlu porad vsude ctu, ze je read-only. Cili otazka je, co se stane, kdyby to po vas nekdo mel jednou prevzit. Zesili novy administrator a zacne v parku vrazdit pejsky a kocicky?

hahaha :D :D kvalitní poznámka :D perl volím protože jsem si na škole zapsal předmět perl, napsal jsem v tom celkem míň jak 2000 rádků kódu a cokoli ostatního bych se musel učit. perl už "umím".

co se samotného kódu týče tak se spíš držím C stylu a rozhodně se nevyžívám v dolarových proměnných a nějakých psychopatických obratech. zaujal mě cpan kde když budu něco potřebovat s dejme tomu web serverem nad apache tak si na to stáhnu modul a zdroják bude mít maximálně 50 řádků...

o předání projektu se bavit nemusíme, s tím každý z nás válčí dnes a denně :D :'(

24
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 05. 04. 2014, 10:59:38 »
Vlastné skripty sú typickým prípadom cesty do pekiel dláždenej dobrými úmyslami.

z Vašeho komentáře vyzařují letité znalosti, zkušenosti a skills. chápu kam tím míříte. přece jen, mohl by jste to nějak rozvést? nebo hodit nějakou pikóšku co Vám vylámala zuby?

Inak teda cfengine a git.

cfengine neznám, koukal jsem a je to zajímavá věc. no, odpověď je stejná jako jsem tu odpovídal na puppet. ještě bych dodal že linux je moje hobby :D má profestí specializace a profilace leží kapku jinde :)

git znám, používám ale nechápu jak to souvisí s tématem. gitovat zdrojáky? "táág určiťééé :)"

25
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 05. 04. 2014, 10:50:57 »
Co puppet?

puppet je zajímavý (až na oficiální stránky :D ) ale je to otázka. musel bych se to naučit, a nevím jestli se potom nenaučit python, který by nebyl jak tu JardaP. píše read-only. A hlavně by se mi python hodil na tisíc věcí, které potřebuji řešit...

každopádně puppet by asi uměl ty tranzakce o kterých jsem psal?

díky za radu! :)

26
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 04. 04. 2014, 21:35:11 »
#2 - zalezi na tve distribuci, nic univerzalniho neexistuje ...

jasný, to mě taky mohlo trknout že asi neexistuje nástroj kterej instaluje balíčky a v sobě implementuje podporu rpm, deb... :)

27
Vývoj / Re:Administrace pomocí Perlu
« kdy: 04. 04. 2014, 21:33:49 »
Nějak jsem z dotazu nepochopil co přesně má být cílem. Nějaké konfigurační udělátko typu vše v jednom jako třeba YaST u SuSE?

Takře u té správy balíků to bude mířené na yum... takže je pravda že musím najít něco na yum a šmitec.

Kde to má to fungovat - web, terminál, ...?

Omlouvám se, ale vůbec nechápu otázku. No, jeden z typických mých úkolů: píšu Hadoopovou aplikaci a administruju si celý cluster. Představuju si to tak, že se sshčkem přihlásím na PC, wgetem stáhnu skript (třeba z githubu), a pustím ho.... :)

28
Vývoj / Administrace pomocí Perlu
« kdy: 04. 04. 2014, 20:47:44 »
Zdravíčko.
Některé věci bych v používání / administraci Linuxu potřeboval automatizovat. A potože z množiny Bash, Perl, Python "umím" nejvíc Perl tak ho použiju. Potřebuji dělat běžné věci. Spravovat balíčky, uživatele, práva, pracovat s konfiguráky, vytvářet adresáře, zabíjet procesy... prakticky všechno co vás napadne. Už jsem si něco hledal a zkoušel programovat. Přece jen bych se chtěl zeptat:

0) je vůbec Perl vhodná volba? Pokud není, existuje něco lepšího?
1) doporučil by mi někdo jaké použít moduly z cpan?
2) oříšek: přemýšlel jsem, jak dělat něco podobného db tranzakcím... zedituju nějaký konfigurák, nainstaluju 2 balíčky, udělám tamto. druhý balíček se mi nepodařilo nainstalovat, takže všechno vrátím do původního stavu.

díky! :)

29
Hledám práci / Re:Praca v Solarwinds
« kdy: 27. 06. 2013, 16:09:02 »
Ahoj, berete na brigády i studentíky? :) jsem ochoten vařit kafe, utírat podlahy a okna, psát testy, provádět libovolné nejnudnější debuggování. bonus, skills na studentské úrovni: java, ruby, bash, linux, db... ochota naučit se klidně postavit se na hlavu? :)

Vicemene ne. Mame internship program, kdy bereme studentiky na prazdniny, ale ten uz je plny.

Btw, Java, ruby, bash, linux ani db tu zrovna nefrci :)

Díky za info. Mám na lístečku seznam IT firem kam by mě mohli chtít a poslední položka je SolarWinds a NetSuite. Tak vím co mám škrtnout :)

30
Hledám práci / Re:Praca v Solarwinds
« kdy: 27. 06. 2013, 11:44:03 »
Pro zacatek: pracuju v SolarWinds, a jim lidske maso :)

Rosteme hodne rychle, protoze vyvyjime nove produkty, a kupujeme nove firmy. Proto potrebujeme cim dal tim vice developeru a testeru. Za pet let, co jsme v Brne, jsme vyrostli z 0 na vice nez 180 lidi. Pokud mate nejake otazky, klidne napiste mne, nebo se obratte primo na naseho recruitera: http://solarwinds.jobs.cz/contact.html

Ahoj, berete na brigády i studentíky? :) jsem ochoten vařit kafe, utírat podlahy a okna, psát testy, provádět libovolné nejnudnější debuggování. bonus, skills na studentské úrovni: java, ruby, bash, linux, db... ochota naučit se klidně postavit se na hlavu? :)

Stran: 1 [2] 3