Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - letranger

Stran: 1 2 3 [4] 5 6
46
Studium a uplatnění / Re:Jak pracuje softwarový tester?
« kdy: 15. 05. 2015, 13:10:09 »
A jak vypadá takový automatizovaný test třeba pro GUI aplikaci?

47
Já mám trochu opačný problém. Pracuji teď v R&D oddělení jedné relativně velké mezinárodní softwarové firmy. A téměř všichni, mimo dvou ze tří managerů, v tomhle oddělení jsou introverti. Od mírnějších, co jen řekněme aktivně nevyhledávají společnost, až k extrémům lidí, co prakticky vůbec nekomunikují. Jít společně na pivo nebo nějaký sport je nemyslitelné, o kolezích nic nevíš, nikoho nezajímá tvůj život.

Né že bych byl nějaký super extrovert, spíš něco mezi introvertem a extrovertem, ale tohle mě doslova ničí. Skoro si říkám, že v tomhle typu společnosti asi vůbec nemůžu pracovat.

Takže odpověď je ano, introvert nebude mít problém, je to normální a určitě to bude časté i v IBM. Samozřejmě záleží i na oddělení, myslím, že i v jiných odděleních u nás je to trochu lepší.

48
Druhy je plat a benefity, nechci open space, pichacky, mam svuj hw na ktery jsem zyvkly.

Co pořád všichni máte proti těm píchačkám? Mě to naopak přijde jako lepší, takhle nemám žádné neplacené přesčasy, což většina mých známých "bez píchaček" nemá :)

49
Je pravda, ze malych podvodu je v Rakousku urcite daleko min. A to asi ze trech duvodu: 1) Vsechno se vic kontroluje. Rakusaci jsou nauceni, ze vsechno se kontroluje, treba v noci chodi po meste policista s baterkou a kontroluje auta, jestli maji vsechny spravne nalepky atd. 2) Kdyz na to neprijde urad, oznami mu to vas soused. V Rakousku se vseobecne dost udava. 3) Vyssi moralka, mozna i z predchozich dvou duvodu. Casto slysim me rakouske zname, jak sami vylozene nechteji delat nic nelegalniho, kupuji vyrobk od firem, ktere zamestnavaji vic invalidu atd.
Ale to funguje hlavne na mele podvody. Tech velkych maji skoro stejne jako u nas.

50
Rakouská ekonomika je pro mě tak trochu záhada. Minimálně dvě třetiny země jsou hory, kde nic moc za průmysl být nemůže, korupce je taky docela častá (pandury, zkrachovalá Haiderova Hypobanka atd.), daně vysoké (z 5000 eur měsíčně dostanete 2885 čistého), silné odbory, Vídeň plná přistěhovalců z Turecka a Balkánu, ale tak nějak to zatím funguje.

Lyžaři to asi neutáhnou, tak předpokládám, že to jde hlavně z bank, které mají po švýcarských druhé nejlepší bankovní tajemství v Evropě. Nebo si tam taky někdo za války ukryl zlato :)

51
Studium a uplatnění / Re:K čemu školy?
« kdy: 24. 05. 2014, 15:06:46 »
Pokud chcete dělat něco cutting edge u nějaké firmy v ČR, je dost velká pravděpodobnost, že se vám to nepovede. Dá se to, ale takových míst je v ČR hodně málo. Takže to chce si to buď udělat vlastní start-up nebo vyrazit do světa. Ideáln doporočuju nejdřív vyrazit do světa a pak ten vlastní start-up :) A pokud chcete najít zajímavou práci v zahraničí, dobrá škola a třeba i PhD vám hodně pomůžou. Naštěstí jsou země, kde některé firmy chápou, že kvalitní obecné vzdělání je obrovské plus.

52
Vývoj / Re:C++, Unicode a debugování
« kdy: 23. 05. 2014, 16:46:01 »
Děkuju za příklad, tohle funguje dobře. Nakonec jsme se ale rozhodli si napsat vlastní tolower() funkci pro UCS-2 znaky, se kterými pracujeme (latinka, azbuka, řečtina) než přidávat ICU knihovnu do projektu. Měl jsem celkem problem udělat z ICU static knihovnu ve Windows, ale asi by se to poddalo, kdybych tomu věnoval víc času.

Jinak doufám, že se postupně v nových verzích překladačů bude podpora C++11 zlepšovat. Docela jsem se na podporu Unicode v C++11 těšil, ale současný stav je pro mě velkým zklamáním, hlavně úplná absence <codecvt> v gcc...

53
Vývoj / Re:C++, Unicode a debugování
« kdy: 15. 05. 2014, 13:18:12 »
Ja to nepotrebuju az tak detailne k nejakym vyjimkam s reckou sigmou nebo ostrym s v nemcine prevadenym na "ss". Potrebuju jen, aby se to chovalo konzistentne v standardnich pripadech.

Nicmene jsem si to ICU stahl a zkompiloval, ale prijde mi to jako dost velka hruza s dost nevhodnym interfacem. Maji tam jakou si tridu UnicodeString, ale neni uplne evidentni, jak si rozumi s STL, tj. do ni nacpat std::string (u16string,u32string), potreboval bych videt alespon nejake priklady pouziti, ale nemuzu ani pres google nic najit.

54
Vývoj / Re:C++, Unicode a debugování
« kdy: 14. 05. 2014, 16:50:24 »
Na to ICU jsem se díval, ale přijde mi to trochu "heavy" na to, že jen potřebuju převést text z UTF-8 do UTF-32 a mít způsob, jak na něj udělat "tolower()". Vlastně jen to druhé, na to první jsem už našel tuhle knihovnu - http://utfcpp.sourceforge.net/

55
Vývoj / Re:C++, Unicode a debugování
« kdy: 14. 05. 2014, 15:29:04 »
GDB podporuje UTF-16 a UTF-32. M2lo by to umět i automaticky, pokud je typ proměnné char16_t nebo char32_t.

Prave, ze to tak jednoduse nejde. Pouzivam interne char32_t, ale je to opravdu mor, dost veci porad neni implementovana a gcc a VS compilery se dost lisi. Dalsi hruza je jak udelat nejak prenositelne konverzi UTF-32 retezce na mala pismena (to_lower), to mi nejde ani s boost::locale ani se std::locale z C++11.

56
Vývoj / Re:C++, Unicode a debugování
« kdy: 13. 05. 2014, 11:38:53 »
Taky používám primárně Visual Studio. Zobrazovaní v debuggeru by mělo jít nějak upravit přes jakési .natvis soubory, viz např. http://blogs.msdn.com/b/mgoldin/archive/2012/06/06/visual-studio-2012-and-debugger-natvis-files-what-can-i-do-with-them.aspx ale jak už jsem psal, zatím jsem se nedostal dál, než k zobrazení utf-8 stringů přes "watch".

57
Vývoj / C++, Unicode a debugování
« kdy: 13. 05. 2014, 10:44:19 »
Máte prosím někdo zkušenosti s prací s UTF-32 řetězci v C++? Píšu program, který analyzuje texty v unicode - načte řetězec v UTF-8, pro interní zpracování ho převede do UTF-32, zpracuje a výsledek převede zase do UTF-8 a uloží do souborů. Mimo to, že práce s Unicode je v C++ hodně nepříjemná (i v C++11 standardu), zvláště pokud chcete mít kód, který jde přeložit jak ve Visual Studiu tak v gcc, mám velký problém s debugováním. Ve Visual Studiu jsem schopen zobrazit UTF-8 řetězce, pokud si dám watch něco jako "text.c_str(),s8", ale s UTF-32 už si nevím rady. Nevíte, jestli na to existuje nějaké nastavení, plugin nebo to umí nějaké jiné IDE (Eclipse, Netbeans...)?
 

58
Studium a uplatnění / Re:Kolik byste mi dali?
« kdy: 22. 06. 2013, 20:52:28 »
Kdybych potreboval presne tebe tak bych ti 40 na svarc (na fakturu) byl schopny nabidnout, ale to bys musel FUNGOVAT, tzn samostatne pracovat a neresit banality. Na HPP tak 22, protoze zbytek jsou dane pro Kalouska. Region Sumperk.

Doufám, že neděláš u vás ve firmě účetního, protože 40 na živnosťák tě stojí stejně jako 30 hrubého ma zaměstnance, rozhodně ne jako 22.

Obecně mě tyhle vaše silácké diskuse o tom, jak zaměstnanci nezaplatíte nic, docela fascinují. Ale někdo si tu prostě rád honí ego. Spíš to ale ukazuje, že ty vaše firmy jsou na tom tak bídně, že nezvládnete ani důstojně zaplatit zaměstnance. Proč by se nemohl zeptat na to, jak vyjednávat o platu? U nás nefunguje nic jako Glassdoor, tak je to myslím přínosná diskuse pro všechny potencionální zaměstnance.

59
Studium a uplatnění / Re:Zkušenosti s prací ve Švýcarsku
« kdy: 08. 05. 2013, 12:16:58 »
letranger:  ono to vicemene zalezi na jednotlivych kantonech, ale svycarsko v EU neni a nikde jsem neslysel, ze by se k tomu prihlasilo... vsude to maji popsane tak, ze "obcan odchazi do duchodu..", ergo musis byt obcanem svycarska

Nemusíš být občanem Švýcarska. Cituji stránky ČSSZ:

Pokud jste pracovali v několika státech EU, EHP či Švýcarsku a odváděli příspěvky na sociální zabezpečení, máte nárok na samostatný důchod z každé země, kde jste byli pojištěni minimálně jeden rok. Po splnění podmínek stanovenými národními právními předpisy dané země (např. rozhodný věk pro vznik nároku na důchod), vám bude vyplácen starobní důchod nebo jeho poměrná část podle doby pojištění v dané zemi. V úvahu se bere i doba pojištění v členských státech před vstupem ČR do EU. V případě, že získáte v některém členském státě celkovou dobu pojištění kratší než 1 rok, nebude pobírat z tohoto státu důchod, pokud podle právních předpisů tohoto státu taková krátká doba pojištění sama o sobě nestačí pro vznik nároku na důchod. O tuto dobu pojištění kratší než 1 rok však nepřijdete, neboť ji stanoveným způsobem započtou do výše důchodu ostatní členské státy, kde jste byli pojištěni déle než 1 rok.

60
Studium a uplatnění / Re:Zkušenosti s prací ve Švýcarsku
« kdy: 08. 05. 2013, 11:09:00 »
Myslím, že na důchod ze země EU stačí odpracovat jen 1 rok. Ale samozřejmě z té země dostáváte pak jen poměrnou část. Švýcarsko se myslím k tomuhle EU systému nedávno přihlásilo, takže by to mělo být podobné.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6