Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - dj-bobr

Stran: 1 ... 3 4 [5]
61
Software / Re:Vytvorenie boot USB s niekoľkými ISO obrazmi
« kdy: 12. 05. 2020, 11:36:48 »
Používám YUMI – Multiboot USB Creator a jsem dlouhodobě spokojen.. různá Live CD, rescue kompilace a distra i instalačky Windows v komfortním menu a komfortní je i přidávání dalších ISO.

62
Sítě / Re:Teplotní odolnost telefonního kabelu a zapojení
« kdy: 13. 11. 2019, 10:35:05 »
Aha, to se něco změnilo? Žiju s tím, že i vedení od ÚRáku až do účastnické zásuvky v domě/bytě/whatever je ve "správě" (nedejbože majetku, ale to už bych vařil z vody) SPT/Telecom/O2/CETINu..
Ještě nedávno byla doba, kdy předávacím rozhraním (=bod, kde začíná odpovědnost uživatele za drátařinu) byla účastnická zásuvka v bytě a když jelo někde blbě ADSL (protože bylo SNR akorát na hraně vinou mizerného vedení k zásuvce v bytě - šlo to poznat podle NEXT/FEXT), technik (tehdá Telecomu/O2) klidně vyměnil kabel z chodby přes celý byt až do účastnické zásuvky, protože - dle jeho slov - musel.

(kdyžtak mě někdo, prosím, vyveďte z omylu)

63
Odkladiště / Re:U mobilu funguje budík i po výměně baterie
« kdy: 11. 11. 2019, 09:38:06 »
Mobilní sítě od doby GSM broadcastují Network Identity and Time Zone zprávy, které by mělo být možné dekódovat i bez SIM a bez vysílání, ale nejsem si vědom, že by to tak telefony dělaly.

Prastaré Ericssony (A1018/T10/T18 atd.) měly malou knoflíkovou baterku připájenou na plošňáku a čas šel vesele dál, i když byla hlavní baterie vyjmuta.
Současné telefony používají často i tzv. superkondenzátory (velmi vysoká kapacita ve velmi malém pouzdře - běžně i řád jednotek Faradů), které čas udrží mnoho hodin - stačí opravdu jednotlivé mikroampéry, aby čas šel. (citation nebude, ale pár let dozadu jsem vypájel 0.2F o půdorysu zrnka čočky z nějakého velkého smartphonu)

Jinak, zkoušel jste někdo nastavit budík za dva dny, vyjmout baterii na 24 hodin, vrátit baterii a nezapínat telefon, kdy se vzbudí? Ono není zaručeno, že ten čas se sice uloží, ale zastavený a žádné RTC ho neposouvá :)

64
Hardware / Re:Bracket a SATA kabel pro Lenovo L340
« kdy: 06. 11. 2019, 20:19:37 »
Mám tento bracket - teď nevím přesně, myslím že z nějakého prastarého ProBooku. Nebylo by ti to k něčemu? Nic bych za to nechtěl..

65
Software / Re:Sledování tisku
« kdy: 04. 10. 2019, 13:11:25 »
YSoft SafeQ je asi overkill, co?
Je to printserver s možností autentizace uživatelů, účtováním na uživatele/cost centra, s doplňky typu lokálního monitoru umí sledovat i tisky na nesíťových tiskárnách atd. - za nezávaznou poptávku nic nedáš (poptávat nutno u dodavatele tiskáren, ne přímo u Y Softu - tiskárny jsou vlastně všehochuť, nebo jedna značka?)

66
Sítě / Re:Zkušenosti s LTE femtocell
« kdy: 01. 10. 2019, 10:29:18 »
LTE 2100 u Vodafonu jede na o kousek jiných frekvencích (ARFCN 10663, 10687, 10712), než je nosná pro femtocelly (10737), takže rušení bych se neobával, pokud od sebe zařízení využívající LTE 2100 a femtocella nebudou centimetry od sebe (a to by ta femtocella asi nedávala smysl, že).

Na GSMWeb.cz si můžete LAC i CID femtocell krásně vyhledat (stačí zadat "femto" do hledání). Femtocelly mají vyhrazené první čtyři scrambling kódy, takže se neruší ani s makro vrstvou 3G (resp. jo, ale díky principu CDMA nijak zásadně).

Co vím ze zkušeností kolegy, tak femtocella od VF vesele funguje i v cizině skrze VPN (pokud není moc vysoká latence), neskenuje okolní sítě ani GPS souřadnice. Nejspíš se přitom porušují předpisy místního ekvivalentu ČTÚ a může to rušit síť pracující na stejné frekvenci.

Mimochodem, paketový přenos dat se opravdu nepočítal do FUP?

BTW: NetMonster umí zalogovat i BTS, se kterou neproběhlo oboustranné spojení, jen ji "zaslechl". Když telefon umí band lock nebo lock na technologii (WCDMA), lze lovit i "uzavřené" femtocelly nebo velmi vzdálené 3G celly, na které by se telefon nedovysílal, ale signál z BTS k telefonu v dostatečné kvalitě doletěl.

67
Bazar / Re:Prodám Thinkpad W520 [7000Kč]
« kdy: 08. 02. 2019, 18:37:49 »
Mám zájem. Přes Brno jedu dnes večer a v neděli večer, bylo by možné se na notebook podívat a eventuelně rovnou zakoupit?
Vzal bych i jednu dokovačku.
Kdyžtak zašlete kontakt (mobil) do soukromé zprávy, zavolám.

68
Studium a uplatnění / Re:Ověření pracovní praxe
« kdy: 07. 02. 2019, 15:19:57 »
Hele, já ti nevím. Řekl jsem si za onsite support 8h/5d hrubých 55, dostal jsem 50. Reálně drtivou většinu času tvořily L1 požadavky typu objednávání a rozdávání mobilů, příslušenství, administrativa, skutečného IT naprosté minimum..

(bavíme se o HPP, ne o OSVČ)

69
Studium a uplatnění / Re:Ověření pracovní praxe
« kdy: 07. 02. 2019, 15:04:22 »
Nikoli, poskytují služby zejména pro velké korporáty - pharma, kosmetika, kuchyňská/koupelnová chemie atd. a najímají si na to lidi v místě působnosti klienta na on-site support.

Paradoxně když jsem dělal ve složce armády jako občanský zaměstnanec, neproběhl prakticky žádný check, jen velmi rychlé školení při příležitosti dělání prověrky na stupeň Vyhrazené.

70
Studium a uplatnění / Re:Ověření pracovní praxe
« kdy: 07. 02. 2019, 14:03:39 »
Kupříkladu HCL Technologies (při najímání na HPP) ten background check bere obzvláště intenzivně.

Dělá jim to Credence Background Screening a KPMG plus milion papírů pro HCL jako takové - např. všechny adresy, na kterých člověk žil v posledních letech + důkazy/kontakty na svědky, historii zaměstnání za posledních x let + kontakty na HR a šéfy, potom prokázat (včetně svědků) co jsem dělal v době mezi zaměstnáními atd.

Takže buďte rádi za kopii maturitního vysvědčení :)
(budiž jim ke cti, že jsem jim asi 75% těch papírů nedodal nebo jsem se nevešel do nabídnutých hodnot parametrů a není s tím zas až tak velký problém)

71
Sítě / Re:Vodafone Kombo modem CELOT CTD-200 & MikroTik?
« kdy: 26. 03. 2012, 15:28:40 »
Prachy.. mělo by to bejt asi pokud možno celý levnější, než to auto :D modem mám tak jako tak, routerboardy stojí pár stovek (a proč to rovnou nezkusím? do výplaty daleko..)
+ RouterBoard mi umožní takový ty kravinky, jako víc SSID, jedno CZFree.Netový tunelovaný a tak.
+ ty mobilní hotspoty umí HSPA přes 3G, ale nikoliv CDMA v českých podmínkách (které má pro cestování mimo velká města asi nejlepší poměr pokrytí/rychlost)

72
Sítě / Vodafone Kombo modem a MikroTik
« kdy: 26. 03. 2012, 15:06:42 »
Ahoj,

chtěl bych si udělat hotspot do auta na bázi RouterBoardu a Vodafoního Kombo modemu CDMA/HSPA (v CDMA módu). Nějak se mi o tom modemu (CELOT CTD-200) nedaří sehnat podrobnosti, zkoušeli jste ho někdo zprovoznit v Linuxu nebo na Mikrotiku?
Modem mám, ale nechci qůli tomu kupovat RouterBoard, abych pak zjistil, že to nerozchodím..

Děkuji předem

Stran: 1 ... 3 4 [5]