Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jakub Váňa

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
16
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 21:09:12 »
Jo o timetracking se rád podělim, je to ale hodně ... no, jak bych řekl :D Občas je potřeba něco opravit ručně, když to člověk poplete :D

sw Co ted Prave Delam  #(9 slov max  - shift je pro BFU :D )
sw -c #vypíše timetrack za dnešní den
sw -c datum #YYYY.MM.DD
sw -m cas OD DO #přesune trackovaný čas z jedné položky do druhé speciální symbol STOP se nezobrazuje a symbolizuje ten čas, kdy se nic nedělá
sw -set cas POLOZKA #nastaví danou položku na daný čas HH:MM:SS
sw -d #dump - připraví csv - z toho pak píšu timesheety a mužu říct, že pro mě není problém z těchto záznamů napsat relevantní timesheety, které poěílám klientům i po několika měsících

sw -r je nějaké zaokrouhlování při -c
a pak je tam nějaké -get ... nevím už k čemu :D

17
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 20:22:41 »
Kit: jasný :D Taky jsem si před lety napsal v shellu nástroj na timetracking a lepší bych nesehnal ;-) Napíšu kdekoli na command line dvě písmena a co dělám a hotovo. Pro běžného uživatele nepoužitelný už třeba jen proto, že to všechen text spojí do jednoho "slova". Ale když to chci zadat znova, tak to zkopíruju myší na dvojklik ... a prostřední tlačítko :D

A taky jsem tenkrát hledal ideální nástroj několik dní a nakonec to vzdal ;-)

18
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 19:59:38 »
To je dobrá otázka, pro koho to je .....

Dokumentace - o nasazení, seznam "technologií"
Pro - mě (týmovou variantu zatím neřeším) a k tomu bych si rád udělal strojově generovaný report pro klienta z exportu - to je ale celkem snadné a nepracuje se s tím neustála
Tj. bude se z toho exportovat
Krátké i dlouhé popisy, ale stačí neformátovaně - formát by byl spíš na škodu - lehké formátování pak může řešit právě ten exportní nástroj. Nadpisy, tj. struktura výstupního dokumentu by logicky kopírovala ten stromeček ;-)

Trello neumožňuje vytvářet moc hlubokou strukturu. Toto je spíš o té dokumentaci než o řízení života úkolů. Trello teď skouším na ty operativní věci a není to špatné ;-)

Opravdu si myslím, že ideální by bylo mít na levé straně klasický strom(s možností sbalit a rozbalit) a co node stromu, to řádka tabulkového procesoru.

Jsem asi divnej, ale připadá mi to jako nástroj s mnoha využitími ;-)

19
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 19:14:48 »
V gnumericu jsem narozdíl od oocalcu (kde to bylo dost nepohodlné) vůbec nepřišel na to, jak jednotlivé větve (tj. skupiny řádků) schovávat, ale možná jsem něco přehlédl ....

20
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 18:54:58 »
to_je_jedno: stačí plaintext

21
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 18:53:50 »
Tak jistě, ale IT je široký pojem a neustále čklověk hledá nové nástroje.

No, excel sice mám (dokonce i legální :D :D ), ale ve windowsech a ty jsou ve virtuálu - na rootu jsem hledal něco víc linuxového ;-)

Open Office má něco podobného, ale pracuje se s tím příšerně - jak říkám struktura je to triviální a přiblížit se k ní dá v lecčems, ale zatím jsem nenarazil na použitelné UI.

Radši bych nic nepřiohybal a našel něco, co na to bude navržené a pokud nic takového není, tak to asi budu muset vytvořit, protože to budu používat pořád ;-)

22
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 17:22:16 »
To jsem tedy asi napsal špatně.

Chci mít jeden strom, který bude představovat složený datový typ (strukturu) a poté pro každého klienta instanci tohoto typu. Když přidám node do stromu, přibyde mi automaticky ve všech instancích.

A k tomu nějaký pohled na tato data, kde instance budou přehledně vedle sebe.

Mě opravdu překvapuje, že jsem zatím nenarazil na nikoho, kdo by řešil něco podobného ;-)

23
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 24. 09. 2015, 16:43:31 »
PPR: chvíli jsem koukal, jestli by se dal přiohnout freemind, ale není to ono - prostě to je jen jedna dimenze (struktura služeb) - ta druhá (klienti) by se dala nějak spravovat, ale zase by to bylo ručně.

24
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 23. 09. 2015, 23:35:01 »
No, neznám přesně Vaší potřebu, ale tu mou určitě CRM nesplňuje. Sám jedno implemenuju u klientů a opět - dokážu si představit v něm nastavit struktury a data ukládat do něj, ale UI bych si musel zase udělat vlastní. CRM je obecně zaměřené trochu jinám ....

No, on ten webserver a databáze zas tak náročné nejsou, pokud skoro nic nedělají. Já ale drupal neumím a učit se v tuhle chvíli nechci....

Spíš jsem nedávno (no, už asi 4 roky) začal používat PHP - hodně se mi líbí na běžné skriptování - mnohem lepší než shell :D Tak zvažuju, že si to nabušim v tom - koukám už nějakou dobu po GUI knihovnách ale nějak mi to nejde nainstalovat.

Taky už mám ale systém 4 roky a přecejen začínám čím dál tím víc narážet na různé nekompatibility - zvážím instalaci nového OS ....

Je, to jsem se rozkecal ;-)

25
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 23. 09. 2015, 21:55:22 »
to_je_jedno: půl dne zní roumně, jakou máte sazbu ? Otázka je spíš hostingu, resp. asi bych to chtěl mít offline u sebe. Apache mi tu lokálně sice běží, ale co by vyžadoval navíc pro drupal ???

26
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 23. 09. 2015, 21:51:11 »
Jj, ale doufal jsem, že najdu něco, co nebudu muset programovat.

1) datové struktury nejsou anitak problém - to je sranda vytvořit strukturu - honička je vytvořit nějaký UI

2) tak to asi dopadne - zatim se mi zdá FS jako nejlepší varianta, jak si rychle zbušit vlastní řešení. Ale z těch file managerů se mi nevybírá dobře.
K tomu MC - vůbec mi nikdy nedošlo, že také umí stromové zobrazení. Ještě ho prozkoumám, ale zdá se, že pohyb ve stromě také nebude ideál - hlavně je trochu potíž, že zobrazení začíná v "/" a tedy se tam motá spousta věcí, které nesouvisí ;-)

Nejblíž je xfe - vypadá výborně, ale taky zobrazuje od "/" :-(

Ale děkuju za tip.

27
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 23. 09. 2015, 16:57:15 »
Kit: to jsem měl napsat - moje chyba...

Jsem konzultant (IT) mám asi 6 klientů o které se starám roky a dělám pro ně věci větší i malé - povětšinou se ty velké skládají z těch malých a jsou jich řádově stovky.

28
Software / Re:Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 23. 09. 2015, 16:54:12 »
čumil: Toho se trochu bojim - řekl bych ale, že je to celkem logická přdstava a nezdá se mi pravděpodobné, že by to už někde nebylo. Jen jsem to bohužel nenašel.

29
Software / Stromečkové tabulky - editor
« kdy: 23. 09. 2015, 16:37:31 »
Pěkný den ještě jednou,

sháním nějaký nástroj, který by mi umožnil zároveň vytvářet strukturu dokumentace a zároveň ji u jednotlivých klientů postupně vyplňovat a doplňovat. Dal by mi lepší přehled o tom, co jsem u jednotlivých klientů realizoval a co naopak mohu ještě nabídnout.

Struktura by měla vznikat živelně, ale měla by být pro všechny klienty stejná. Data samozřejmě by byla individuální.

Představuju si program podobný tabulkovému procesoru, kde ale místo osy Y by na levé straně obrazovky byl stromeček - struktura dokumentace. A na ose X by byly jednotliví klienti. Ale neříkám, že neexistuje lepší řešení.

Nemáte někdo nějaký tip, děkuji.

30
Desktop / Re:Dokumentace k .directory / .desktop
« kdy: 23. 09. 2015, 12:49:20 »
Zkoušel jsem mnoho podobných kombinací ... Ale je pravda, že spíš s .directory - ta directory není desktopem. Nicméně tudy evidentně cesta nevede - podporuje pouze link, directory nebo aplikaci. Já potřebuju změnit ikonku u texťáků - dle obsahu ;-)

D8ky ale za tip ;-)

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7