Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tomas Matejicek

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8
16
Distribuce / Re:Jak v Debianu spustím kompilaci balíku?
« kdy: 28. 10. 2014, 13:50:29 »
Podarilo se mi problem identifikovat, a diky tomu jsem nasel co v PHP zpusobuje tu chybu v alokaci (dealokaci) pameti.
Submitnul jsem bug report a doufam ze to nekdo vyresi, je to nekolik let stary problem.
https://bugs.php.net/bug.php?id=68318

17
Distribuce / Re:Jak v Debianu spustim kompilaci baliku?
« kdy: 28. 10. 2014, 09:13:29 »
Podíval bych se do souboru debian/rules.
Diky! Toto presne jsem hledal :)

18
Distribuce / Re:Jak v Debianu spustim kompilaci baliku?
« kdy: 26. 10. 2014, 10:59:32 »
No ono jde o to, ze obvykle resim komplexni ulohy, a vysvetlovat tady na foru muj cil je tak trochu asi zbytecne off topic.
Proste, PHP ma od verze 5.4 chybu. Kdyz ho zkompiluju kdekoli (na debianu i nedebianu) primo z oficialnich zdrojaku, tak ma chybu v alokovani pameti pri vypisovani dat z databaze (desitky tisic radku), narusta alokovana pamet, az to spadne na prekroceni limitu.

Debiani zkompilovane PHP ale tuhle chybu nema. Takze mym cilem je zjistit, co dela debian tak specialniho, aby tu chybu eliminoval.

V prvnim kroku sem si stahl zdrojaky a patche z debianu, aplikoval vsechny patche a zkusil zkompilovat (na debianu) s defaultnimi parametry pro configure, ale to mi da stejny vysledek - binarku s php ktera ma tu samou chybou alokace (uvolnovani) pameti. Takze jsem  z toho udelal zaver, ze zadny patch tu chybu neopravuje, a tudiz ze teda ta chyba se asi eliminuje nejakym configure parametrem (napr jako side effect disablovanim nejake feature, ktera s mysql treba vubec nesouvisi).

No a tak se snazim prijit na to, jake ty parametry jsou, abych mohl zkusit to s nima zkompilovat rucne, abych videl jestli to ty parametry eliminujou ten bug. Zkusil sem apt-get source --compile php5, to po hodine prace balik opravdu rekompiluje a nejake configure parametry (cflags) to behem cinnosti vypisuje, nicmene kdyz ty configure parametry vemu jak jsou a rucne s nima spustim configure, tak tam je nejakej problem, u nekterych parametru to hlasi ze jsou unrecognized, a make pak havaruje s nejakou chybou (undeclared function), coz je uplne nejaka haluz.

19
Distribuce / Re:Jak v Debianu spustim kompilaci baliku?
« kdy: 26. 10. 2014, 10:34:20 »
OK priznavam, ze sem se asi spatne zeptal.
Potrebuju znat configure / make parametry, abych na JINEM systemu (ne debian) zkompiloval ten balik se stejnymi parametry jako debian. Takze mym cilem neni rekompilovat balik, na to z vysoka se*u, k cemu bych to taky asi delal? kdyz muzu rovnou stahnout predkompilovany...

Takze mi ten odkaz na googlu vubec ale naprosto ani trochu nepomohl.

20
Distribuce / Jak v Debianu spustím kompilaci balíku?
« kdy: 26. 10. 2014, 09:42:18 »
Kdyz chci na debianu zdrojaky neceho, treba php, tak dam
apt-get build-dep php5
apt-get source php5

Jak ted spustim configure a make se spravnymi parametry? (myslim tim s parametry stejnymi ktere pouzil ten kdo v debianu kompiloval ten balik). Pochybuju ze defaultni ./configure bez parametru mi bude stacit.


21
Vývoj / Re:PHP: uložení proměnné do souboru
« kdy: 18. 10. 2014, 21:44:08 »
Nekdo tady radi FILE_APPEND parametr pro file_put_contents, to je nicmene trochu neco jineho nez chces, protoze to zapise data na konec souboru, nikoli na zacatek.

Nekdo dalsi tvrdi, ze zapis do souboru ze ktereho ctes je blbost, konkretne tady v tom tvem PHP nikoli, protoze PHP funguje tak ze nejdriv vyhodnoti string ktery se ma zapisovat, vcetne ziskani obsahu souboru, a pak teprv ho zapise, takze v tomhle problem neni. Ovsem problem vznikne pokud by vic lidi chtelo naras do toho souboru takhle psat, muzes prijit o nejake data. Obecne je nutne soubory lockovat, pokud je ma pouzivat vic lidi najednou. I kdyz tohle vypada ze ma byt nejaky tvuj admin, ke kteremu budes pristupovat jen ty, takze bych v tom az zas takovy problem nevidel.

K tvemu problemu, pokud to do souboru ulozi novy zaznam, vcetne jmena, ale neulozi to promennou $text, tzn je jakoby prazdna, pak pravdepodobne prisla z formulare prazdna, nebo pod jinym jmenem. Ujisti se, ze <textarea> ve formulari ma atribut name=text

22
Distribuce / Re:Slax a Porteus nebootují
« kdy: 25. 09. 2014, 17:27:44 »
Navod na instalaci Slaxu je na webu:
http://www.slax.org/en/documentation.php

Po nakopirovani na USB Flashku je nutne spustit (ve windows jako administrator) z flashky soubor bootinst.bat, je v adresari /slax/boot/
Ten se postara o setup MBR.

23
Distribuce / Re:Slax a Porteus nebootují
« kdy: 25. 09. 2014, 15:26:20 »
Vypadá to jako by na těch fleshkách nebyl nastavený zavaděč. Je pravděpodobné, že obě distra (porteus i slax) používají ten samý způsob setupnutí boot recordu na flash disku, neb porteus vychází ze slaxu. a je možné že ten způsob má nějakou chybu nebo  z nějakého důvodu  nefunguje.

Co za verzi je ten Slax? v jakém OS je provedena "instalace" na flešku?

24
Vývoj / Re: Náhodný výběr obrázku z FTP
« kdy: 16. 09. 2014, 12:14:42 »
a kde je tam to ftp? normalne nacitate soubory ze slozky... pokud chcete nekonecny pas, mrknete na AJAX (to je nejlepsi a nejsmysluplnejsi volba)

AJAX?
AJAX is the art of exchanging data with a server, and updating parts of a web page - without reloading the whole page.

25
Server / Re:Kompilace PHP na Aix 7
« kdy: 09. 09. 2014, 17:31:13 »
to je posledni co je v tom logu...

Psal jsem posledních pár SET řádků. Na konci je houbeles.

Aha tak asi beru zpět, to vypadá že ten configure není moc sdílnej, tak asi nic.

26
Server / Re:Kompilace PHP na Aix 7
« kdy: 09. 09. 2014, 17:29:12 »
to je posledni co je v tom logu...

Psal jsem posledních pár SET řádků. Na konci je houbeles.

27
Server / Re:Kompilace PHP na Aix 7
« kdy: 09. 09. 2014, 10:45:44 »
Teoreticky by mohlo pomoct precist si par poslednich set radku v souboru config.log

28
http://www.zdravotni-zidle.cz/

Já tu židli Spinalis Hacker mám a není to nic světoborného. V první řadě je problém v tom, že i ta nejnižší varianta toho jejich pístu je pořád moc vysoká, takže při sedění s opřením zad mám problém mít vodorovně stehna a kolmo k tomu lýtka a nedosáhnu celou plochou bosého chodidla na zem. Fakt špatný, protože když došlápnu na zem tak mírně zvětšuju tlak ze spodu na stehna, což brání průchodu krve a to je chyba. Další vadou je, že opěradlo nejde posunout vpřed. Takže pokud člověk sedí zadkem uprostřed nad pružinou, tak se nemůže opřít, což vás nutí dát zadek dozadu a protože je to sedátko vrtkavé tak právě zadek klesne níž než kolena a nastává ten problém s nemožností položit chodidla na zem.

Nemožnost cokoli seštelovat (pouze výšku opěrek loktů) je fakt na palici, u tak drahé židle...

Výraznou změnu v bolení zad nepozoruju. Sedím na tom už cca rok moc hodin denně a nedokážu říct, jestli je to lepší než normální židle, žádný zázrak se teda nekoná.

Taky uvažuju o tom chodícím pásu, ale taky netuším jestli to k něčemu bude.

29
Rychlost načtení webu závisí na několika faktorech:
1) rychlost zpracování (accept) spojení a předání požadavku volnému vláknu či procesu webserveru
2) rychlost zpracování požadavku (provedení PHP skriptu, odeslání SQL dotazů do databáze, generování HTML kódu)
3) rychlost přenosu výsledného HTML kódu k uživateli po síti
4) rychlost uživatelova počítače a prohlížeče který stránku vyrenderuje
5) počet dalších požadavků na server ze stejné stránky (např. načítané obrázky, javascripty, css soubory, atd)

Pokud chápu výše uvedenou posloupnost zpracování, můžu z toho udělat závěry co načtení webu zrychlí:
1) do nastavení webservereu bych nehrabal. Defaultní hodnoty nastavené hostingem by měly být dost optimální
2) rychlost provedení PHP nebo SQL příkazů neovlivníte, pokud používáte wordpress či jiné existující softwary. Dá se předpokládat, že autoři wordpressu mají ten software taky odladěný, takže zde bych do ničeho taky nehrabal.
3) rychlost s jakou se data pošlou z webserveru ke klientovi lze ovlivnit jejich kompresí, a toto nastavení podstatně zrychlí načítání stránek uživatelem. Nastavit lze na úrovni aplikace (pravděpodobně nějaký setting ve wordpressu) či na strane php.ini (output_handler nebo zlib.output_handler a pod.), nebo na straně httpd.conf (SetOutputFilter DEFLATE)
4) rychlost renderingu stránek na počítači uživatele bude záviset na použitém templejtu pro wordpress, stejně tak počet dalších požadavků poslaných klentem bod 5), tudíž tohle jde ovlivnit volbou vhodného designu / templejtu, výsledný efekt ale nebude zas tolik rozdílný. Pokud weby zobrazují hodně obrázků, je vhodné použít na serveru SSD disk, z kterého se posílají, jinak může docházet k zdržování vlivem čekání na volné IO na disk.

Dá se předpokládat, že komprese odesílaných dat už je na serveru zapnutá, takže shrnuto a podtrženo s rychlostí načítání stránek neuděláte nic moc.

30
Misto wgetu bych pouzil "lynx" s parametrem -dump. To prekonvertuje HTML tabulku do vhodneho formatu.
Pak bych to prohnal pres while. Neco jako:

lynx -dump $url | while read sloupec1 sloupec2 sloupec3 sloupec4; do
   echo $sloupec2 $sloupec4 $sloupec1 $sloupec3
done


Stran: 1 [2] 3 4 ... 8