Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jiří Eischmann

Stran: 1 2 3 [4]
46
Studium a uplatnění / Re:Práce u SUSE?
« kdy: 31. 10. 2014, 12:52:34 »
Z admina na testera, to by byl teda pořádnej downgrade...

+1

-1

Minimálně u nás v Red Hatu musí umět QA engineer (raději nepoužíváme slovo tester, protože to má konotaci právě toho klikače) víc než průměrný Linux admin. Jsou to fakticky vývojáři, kteří jen neprogramují produkt samotný, ale testy kolem něj. Často mají mnohem širší přehled než samotní vývojáři.
Máme tu lidi, kteří jsou fakt špičkoví vývojáři (třeba stále jako dobrovolníci v upstreamových projektech) a dělají QA. Rozdíl není ani tak ve schopnostech a kvalifikaci jako spíše v "mindsetu". Na QA člověk prostě musí mít povahu, přemýšlet, co všechno se může pokazit, jak to rozbít. Znám tu lidi, kterým dám libovolnou věc a oni ze sebe začnou sypat, co je tam vyřešené blbě, kdy a jak se to projeví atd. Na to nemá každý.

47
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 18. 09. 2014, 18:38:09 »
Evolution. Tím nechci říct, že je jako klient Exchange na úrovni Outlooku, ale jeho podpora Exchange je mezi linuxovými klienty zdaleka nejlepší.
Toto tvrzeni je pravda. Nicmene neni to CELA pravda.

Asi jako kdybych rekl: "Tim nechci rict, ze Petr je na urovni Usaina Bolta, ale ze vsech nasich clenu se jeho vykonum blizi nejvice" a zapomnel rict, ze se jedna o sportovni klub domova duchodcu, Petrovi je 73 a 100m ubehne za 5minut a 16 sekund.

Cela pravda je: "Zadna linuxova aplikace nedokaze plnohodnotne nahradit Outlook v beznem pracovnim nasazeni. Z tech, ktere se o to pokouseji je Evolution asi nejmene hrozna a nepouzitelna."

Nevím, jaké zkušenosti s tím máte vy, ale Evolution paradoxně funguje s Exchange lépe než s IMAP+LDAP. Jestli to znamená dostatečně dobře? To ať si každý posoudí sám. Pro mě je Evolution hlavní pracovní nástroj už roky a nestěžuju si.

48
Studium a uplatnění / Re:VŠ s minimem Windowsismu?
« kdy: 18. 09. 2014, 14:28:21 »
Mohl by jsi tedy prosím navrhnout jakou aplikaci použít na linuxu aby měla stejnou funkcionalitu jalo Outlook. Myslim poštu, kontakty, kalendáře a poznámky pro připojení k exchange? Dík

Evolution. Tím nechci říct, že je jako klient Exchange na úrovni Outlooku, ale jeho podpora Exchange je mezi linuxovými klienty zdaleka nejlepší.

49
U nas v Red Hatu je to momentalne tak 50 na 50. Nicmene jako clovek, ktery ma v RHT na starosti spolupraci s univerzitami, muzu rict, ze s FI MUNI je domluva a spoluprace na uplne jine urovni nez s FITem. I jejich zamereni na Linux je vetsi, Linux je tam primarni platformou. Z naseho pohledu to na FIT hodne zachranuje aktivni studentska unie.

Stran: 1 2 3 [4]