Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - robin martinez

Stran: [1] 2 3 4
1
Bazar / Koupím procesor Celeron G3900T
« kdy: 29. 12. 2021, 08:49:34 »
Koupim vyse zmineny procesor, pouze variantu 'T' - jde mi o spotrebu.

Nabidnete, diky ;)

2
Bazar / Koupím: dual/quad ethernetové karty
« kdy: 22. 12. 2021, 05:56:51 »
Zdravim, rad bych sehnal jednu z nasledujicich sitovych karet:

PCI-E quad gigabit ethernet
PCI-E dual gigabit ethernet
PCI-E dual SFP idealne s gigabit RJ45 modulem

Na znacce asi nezalezi, podminkou je funkcnost a ovladac v linuxu

Je to na pokusy, nizka cena se hodi :)

Nabidnete. Diky

3
V době koronavirové jsem samozřejmě četl různá oznámení, že pošta normálně rozváží a co dostanou, to přepošlou k zákazníkovi.

Poslední dobou (tak měsíc a půl zpátky) mi balíky buď nechodí a nebo v lepším případě chodí strašně pozdě. To by bylo ještě v pohodě. Ale u mrtě balíků mi je aliexpress označí jako "Arrived to destination country", "Arrived to local post office" a nebo "Accepted by last mile carrier" - to poslední chápu tak, že už to má pošťák a třeba zítra to mám u sebe.

Nicméně i u takhle označených balíků mi třeba vůbec nedorazily. Od dubna tam mám u pár položek toho 'last mile carrier' a dodnes nic nedošlo. Kdyby to byl jeden paket, jsem ticho, ale už jich je asi 8.

Zatím jen zjišťuju, jestli to někdo nemá podobně. Snad to nebudu muset řešít a i kdyby, bojim se, že u balíků z číny mi to bude na nic.

Dík

4
Software / Broadcom ovladač b43 a unicode název wifi?
« kdy: 29. 12. 2019, 19:43:36 »
Ahoj, mám na dvouch počtadlech wifi od Broadcomu (lucky me...) a momentálně používám ovladač wl.

Asi funguje ok, ale chtěl jsem vyzkoušet i komunitní b43, jenže když ho nainstaluju, tak mi nenajde moje sítě. Obě mají v názvu pouze jeden unicode znak a obě jsou 5GHz. Pak mám ještě jednu 2.4GHz, která má normální název a ta vidět je.

Na netu jsem nic nenašel a momentálně se mi nechce zkoušet kombinace 5GHz a ascii název nebo 2.4GHz a unicode název abych zjistil, jestli je problém v názvu (si myslim spíš) nebo ve frekvenci.

Tak mě jen napadlo jestli na to někdo nenarazil.

5
Ahoj, řeším jenom takovou blbost, která mě ale lehce irituje.

Mám systém s debianem a je tam jen root user, když se pod ním příhlasím (vlastně se ani přihlašovat nemusím, dělá to i v login screenu,) tak když píšu příkazy, kurzor mi třeba po 10ti vteřinách přeskočí z aktuální pozice na začátek řádku, takže si přepisuju prompt. Udělá to sice jen jednou, ale z jistých důvodů je to otravný.

Nevíte někdo, co s tím?


Dík

6
Sítě / Optika do domu - který transceiver
« kdy: 13. 11. 2019, 08:31:14 »
V optice se vyznám tak nějak zběžně, ale zajímala by mne jedna věc.

Máme tu operátora, který do bytu dotáhne optiku a pronajme ONT modem. Modem bych rád svůj, respektive mám svůj router a převodník ethernet <-> SFP, jen by mě zajímalo jaký SFP modul.

U různých operátorů jsem viděl, že používali obvykle žlutý optický kabel a jeden modrý SC konektor. Takže by to měl, podlě toho, co vím, nějaký single mode simplex se SC konektorem, ale samozřejmě nevím, jestli je to nějaký běžný standard u optiky do domu. Když jsem ale koukal po nějakým tom SFP modulu, tak s jedním SC konektorem jsem moc neviděl, spíš měly jeden LC konektor a jejich TX a RX vlnové délky byly buď 1310nm / 1550nm nebo 1550nm / 1310nm pro použití v páru (viz https://www.lan-shop.cz/ubiquiti-uf-sm-1g-s-uf-sm-1g-s-213716).

Zajímalo by mě, jestli je teda optika do domu nějaký standard a jaký SFP modul by byl vhodný, nebo jestli si tam každý operátor může natahat co chce a musím to přímo řešit s ním, což si samozřejmě zjistím u operátora, až to bude aktuální, ale jen jsem se chtěl trošku přiučit.

7
Sítě / IPtables - „globální“ přepis IP adresy
« kdy: 22. 08. 2019, 08:17:19 »
Zdravím,

předem upozorňuji, že se s IPtables (zatím) moc nekamarádím, ale řeším tu jeden problém. Mám tu jednu debilně napsanou aplikaci, která se pomocí XMPP protokolu připojuje na server, ale v kódu má natvrdo zapsanou IP adresu místo domény. Na nových verzích jsem to samozřejmě přepsal a zkompiloval, ale ta aplikace běží i na starých strojích, kde je nasazení nový verze sice možný, ale lehce složitější (není tam jednoduchý přístup přes SSH). Napadlo mě, že by se třeba ta adresa dala nějak globálně přepsat na jinou IP, případně vymyslet řešení, jak zjišťovat aktuální IP dle domény. Zkoušel jsem něco jako:


Kód: [Vybrat]
iptables -t nat -I OUTPUT --dest x.x.x.x -j DNAT --to-dest y.y.y.y

nebo

Kód: [Vybrat]
iptables -t nat -A PREROUTING -p tcp -d x.x.x. -j NETMAP --to y.y.y.y

Nevím, jestli mám řešit jen OUTPUT nebo i INPUT apod. Jak říkám - jsou to spíš moje výkřiky do tmy z toho, co jsem různě načetl na netu. Zkouším to jen tak z mojí vlastní iniciativy a zajímalo by mne, jestli by někdo zkušenější neporadi, zda vůbec můj problém jde vyřešit a případně jak.

Předem díky za jakýkoliv rady :)


8
Mám tu docela problém s nejdebilnějším produktem ve vesmíru.

Mám na jednoum disku (režim GPT, bootování dle EFI) nainstalovaný Debian a Windows. V Grubu u Debianu je samozřejmě reference na Windows, ale nevím proč, po čase se stane to, že se grub při bootu vůbec neobjeví a začnou startovat přímo Windows. To se mi docela DOST nehodí.

Samozřejmě jsem v debianu udělal přes efibootmgr různý ty věci typu "Nahodit debian jako primární bootovací entry" nebo "úplně smazat z EFI referenci na Windows Boot Manager", ale po čase si to asi Widle samy nastaví podle sebe.

Nevíte někdo, jestli něco dělám blbě nebo jestli to takhle funguje normálně? Díky

9
Zdravím, mám jeden dotaz:

Řekněme, že znám firmu, která vyrábí specifické počítače. Nainstaluje do nich standardní oem licence Win 10 Pro, vlastní software a tyto počítače jako produkt potom prodává dál. Někdo mi říkal, že se přeprodávat licence Windows takto nesmí, ale na druhou stranu mi to příjde normální. Mohl by mě někdo zasvětit, jak to tedy je? Předem dík!

PS: díky a tohle super fórum, který z ničeho nic přesměruje někam do zadele s tím, že si myslim, že mi zmizel příspěvek a zakládám ho tak znova  ::)

10
Zdravím, přebírám v práci jeden starší projekt, kde součástí linuxu byla funkcionalita, že se v grub menu kernel spustí s jistým parametrem a pokud se tenhle parametr v souboru /etc/rc.local detekuje, spustí se plnohodnotná konzolová aplikace (partimage) bez nutnosti loginu.

Předělávám to teď do nový distribuce se systemd a zkusil jsem tuhle funkčnost přidat jak do souboru /etc/rc.local, tak i do vlastní unity pro systemd. Aplikace sice funguje tak, jak má, ale textovej výstup z ní neleze nějak správně - místo, aby si vzala celou plochu displaye, se zobrazí jakoby jako informační výstup ze systemd / rc.local (zkusím dodat foto).

Moje otázka je jednoduchá - lze nějak vytvořit systemd službu, která sputí nějakou konzolovou aplikaci / skript stejně, jako by ji spustil uživatel - tzn. aby byla normálně "interaktivní"?


dyk
UPDATE: vysoce kvalitní, nelesklé foto, ale snad z toho jde pochopit, že takhle partimage vypadat nemá.


11
Desktop / Snížení jasu při neaktivitě (Debian + i3)
« kdy: 19. 03. 2018, 14:50:49 »
Zdravím, všechny DE na linuxu mají různá klikátka, ale já tu mám menší projekt, kde běží jen jedna aplikace přes fullscreen. Systém je Debian Stretch s i3 rozhraním.

Nedaří se mi nijak nastavit dimming obrazovky při neaktivitě. Ideálně přes komandlajnu. Přes xset dpms xxx yyy zzz dokážu monitor po čase zhasnout, ale je pro mne důležité i snížení jasu předtím. Zkoušel jsem nainstalovat i xfce4-power-manager a tam mi to taky nešlo.  Pokud použiju jednorázově v terminálu xrandr --output LVDS1 --brightness 0.5, jas se upraví, takže v monitoru asi chyba nebude.
Dokázal by někdo poradit? Dyk

12
Software / Změna $PATH shazuje shell
« kdy: 17. 09. 2015, 23:42:16 »
Čau, ve stručnosti: na počtači používám zshell a jeho nadstavbu prezto (na tom víceméně asi nezáleží), ale dnes mi terminál začal po startu ihned padat (asi nějaká aktualizace či co) a po hodinách bádání jsem přišel na to, že mám v souboru ~/.zprofile nastaveno

Kód: [Vybrat]
export PATH=/opt/local/sbin:/opt/local/lib/mariadb-10.1/bin:$PATH
export PATH=/opt/local/bin:$PATH
(tady už to mám rozdělený na dva řádky)

Nicméně pokud ten druhej odstraním/zakomentuju

Kód: [Vybrat]
export PATH=/opt/local/sbin:/opt/local/lib/mariadb-10.1/bin:$PATH
#export PATH=/opt/local/bin:$PATH


tak mi terminál naskočí. Nevíte někdo, co to sakra je za problém?

13
Sítě / Zablokované fórum na některých sítích
« kdy: 07. 11. 2014, 10:08:19 »
Zdravím, v práci se do fóra dostanu bez problémů, nicméně, když si rozkliknu nějaké téma na fóru doma, zobrazí se mi hláška, že můj účet opakovaně porušil pravidla fóra a je trvale deaktivován (či tak něco). 

Nevíte, kde je zapesanej kop?

14
Bazar / Koupím levný Wi-Fi router
« kdy: 21. 08. 2014, 14:32:48 »
Ahoj, neválí se doma někomu nějakej WiFi router za levnej peníz?

Ideálně Nkovej a kdyby tam šlo openWRT, tak by to bylo super, ale důležitý to není.
Jde mi hlavně o to, aby se nemusel nějak často restartovat a aby fungoval. Nějakej tplink nebo tak něco, dnes se v tom už moc nevyznám, tak nevím, co je dobrý :X

15
Odkladiště / Pravidla pro sdílení připojení do víc bytů
« kdy: 12. 08. 2014, 19:26:15 »
Zdravim, myslite, ze je mozne, abych mel na svou osobu internetove pripojeni a distribuoval ho pro me a osoby blizke v ramci dvou bytu?

Jde o to, ze se budu stehovat do bytu o patro vys a nechci sobe nebo rodicum zrizovat vlastni pripojeni, takze bych stavajici proste wifinou prijimal ve dvou bytech.

Je mi jasne, ze to jde, ale je mozne, aby na me firma nejak vyletela? Nebo mam si dat pozor na nejaky bod ve smlouve? Je tam myslim neco jako "Je zakazano distribuovat pripojeni tretim osobam", nicmene, nevim, jak tomu mam rozumet v mem pripade...


Diky za rady :)

Stran: [1] 2 3 4