Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Quark1966

Stran: [1]
1
Windows a jiné systémy / JamFile vs. MakeFile
« kdy: 07. 07. 2020, 20:48:20 »
Přátelé na bojovém poli gcc developmentu (win32),
jaký máte názor na build systém "Jam"? Prý jeho ovládání je jednodušší nežli u klasického make (mingq32-make.exe).
A potřebuji jej vůbec, když výrobu a spuštění makefile při procesu build má v kompetenci samotné IDE ? (používám CodeBlocks), takže si vlastně ani s "make" nepotřebuji moc tykat...
Nebo vyplatí se na make zapomenout a vrhnout se na Jam? Co potom ale spousty programů ve zdrojácích... tam se předpokládá make...
Ď.

2
Hledám práci / Jakýý dresscode na pohovor
« kdy: 17. 02. 2020, 10:09:50 »
Dobrý den,
možná přízemní otázka, ale přesto: jsem softwarový tester a jdu na první pohovor k potencionálnímu zaměstnavateli (velká banka jako čobka, kb,..) a potkám se s lidmi veskrze technickými. Musím nutně na sebe hodit černý oblek s kravatou? Umím ho sice nosit, ale nechci, aby se u aktuálního zaměstnavatele profláklo, že si hledám práci... Nebo stačí "casual", tj nedžíny a košili?

3
Vývoj / Indent pro ASM
« kdy: 08. 12. 2015, 21:06:05 »
Vážení spolubojovníci na poli IT,
marně pátrám po nějakém formátovači zdrojového kódu, jakým je bezesporu nádherný INDENT. Jenže hledám pro assembler (v syntaxi Intel) kde nic, tu nic (platforma Windows). Něco jsem na webu našel, ale žádné open source, nebo free. Neporadíte? Nějak "přiohnout" indent? Přiznám se, že awk a podobné nástroje jsou mi cizí, takže hledám jednoduché spustitelné exe, stdin-stdout a pár parametrů v ini souboru. Díky předem za případný námět.
MK.

4
Windows a jiné systémy / Objem přemesemých dat aplikací
« kdy: 18. 02. 2015, 19:09:34 »
Vážení spolubojovníci v oblasti IT. Tedy vlastně ICT.
Chtěl bych se Vás zeptat na námět, čím se dá měřit hrubý přenos (objem) dat na úrovni jedné aplikace a to v prostředí windows7. Představuji si něco jako
Kód: [Vybrat]
c:\nastroje\spust_nade_mnou.exe -port=442 -app=pinker.exe -output=vystup.txtKde pinker je klient komunikující s webem. Nejde mi o detailní rychlostní analýzy, ale jenom sumář hodina/den, řádově stovky kilobajtů denně. Aplikace využívá port myslím 442 a běží v jedné nistanci (žádný browser, ale něco jako onlajnovka).
Díky za námět a za nasměrování.

5
Software / Stažení zdrojáků Wiki
« kdy: 05. 07. 2013, 10:17:53 »
Vážení kolegové,
odjíždím mimo dosah sítě internetu (zažil to někdo? to musí být hrůza) a rád bych si vzal sebou offline kus práce na jedné oborové wikipedii (překládám do mateřštiny). Hotové a anglické stránky (cca 1500 stránek+png) mám olíznuté HTTrackem. Ale je to jenon pomůcka. Rád bych "stáhnul" i zdrojové html-wiki soubory tak, abych si na localhostu editoval prostředky Wiki (tj. už rovnou formátoval texty a tak). Lokální wiki server LAMP běží v pohodě... Tedy sumárum: jak vytvořit malý offline mirror wiki serveru?

Poradíte?  Prý nějaký wikiadmin migrate příkaz (linux) to umí. (jedu Win XP).

6
Odkladiště / Jak na registraci domény
« kdy: 09. 01. 2012, 19:10:24 »
Ahoj kolegové,
rád bych se jako weboamatér zeptal: chtěl bych si zaregistroval moji první doménu. Za rozumné peníze pro obyč.rodinné použití (webserver).
Zde dotazy:
1)je vhodná doba když dochází k různým jak jsem četl DNSSEC certifikacím a tak?
2) Můžu si její jméno odkázat zatím na moji pevnou linku, kterou bych si u O2 přeobjednal na pevnou ip adresu (i když je pevná, nemám to ve smlouvě, takže raději...) Anebo si někde domluvit hosting a tam udělat nějaký http-redirect ke mne domů?

Možná plitký dotaz, ale hostovaný webserver u providera už jsem měl a zvládám. Tedy alespoň ála drupal (ale tuny reklam a nemožnost experimentů jak bych rád...). Já bych jel svítilnu LAMP.

díky za námět(y).

Stran: [1]