Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Quark1966

Stran: [1] 2
1
Windows a jiné systémy / JamFile vs. MakeFile
« kdy: 07. 07. 2020, 20:48:20 »
Přátelé na bojovém poli gcc developmentu (win32),
jaký máte názor na build systém "Jam"? Prý jeho ovládání je jednodušší nežli u klasického make (mingq32-make.exe).
A potřebuji jej vůbec, když výrobu a spuštění makefile při procesu build má v kompetenci samotné IDE ? (používám CodeBlocks), takže si vlastně ani s "make" nepotřebuji moc tykat...
Nebo vyplatí se na make zapomenout a vrhnout se na Jam? Co potom ale spousty programů ve zdrojácích... tam se předpokládá make...
Ď.

2
Hledám práci / Jakýý dresscode na pohovor
« kdy: 17. 02. 2020, 10:09:50 »
Dobrý den,
možná přízemní otázka, ale přesto: jsem softwarový tester a jdu na první pohovor k potencionálnímu zaměstnavateli (velká banka jako čobka, kb,..) a potkám se s lidmi veskrze technickými. Musím nutně na sebe hodit černý oblek s kravatou? Umím ho sice nosit, ale nechci, aby se u aktuálního zaměstnavatele profláklo, že si hledám práci... Nebo stačí "casual", tj nedžíny a košili?

3
Odkladiště / Re:Trestné činnosti s IS
« kdy: 25. 01. 2019, 09:15:09 »
No já bych začal od lesa. S oborem IT a taky ICT souvisí jedna bezprecedentní možnost okrádání už počátku nákupu. Tím myslím kapitola A) projekty, třebas do strátní správy. Důvody:
1)nikdo tomu pořádně nerozumí
2)nikdo není schopen přesně definovat, k čemu ty stroje a sw potřebuje
3)pokud neplatí 1)2) tak je možné zakázku libovolně předražit zbytečnými "fíčurami" systému
4) pokud neplatí 1)2)3)4) je možné zakázku vybavit tak špatnými komponentami, že nebudou použitelné a navazující projekt přinese další prachy
5) pokud nepla 1234).. tak na úplatcích (všimné) se v těchto projektech rozdává 15-20% částky.
Další kapitolkou B) může být tr.činnost související s provozem IS - krádež, zneužívání (využívání) dat, neoprávněné využívání (využití firemního poče pro soukromé aktivity, což dělám například teď já :-)
C) IT je nositel informace a informace je zbraň. Z toho lze napsat dalších deset kapitol...
Musím makat, ale todle není na seminárku, ale na 500 stránkovou knížku. Zdar!

4
Vývoj / Re:Rada ohledne bludište
« kdy: 08. 12. 2015, 21:17:10 »
... hadam se najde někdo schopný..
Že jdu zrovna kolem :-) ... To dáš. Já jsem se s algritmem páral měsíce... nu a nakonec jsem vymyslil "růstový algoritmus" spočívající v tom, že "nedlabu chodby" ale nechávám růst stěny různými směry. Náhodně se stěna rozvětví. Nikdy neproroste do druhé stěny. Vše nad jednoduchým polem x,y. Vstupní pole mělo pouze "ohradu kolem a díru pro vstup a výstup." Parametrizováno: náhodná četnost větvení, náhodná průměrná délka stěny, samosebou náhodný směr). Výstup v HPGL (nic jiného neumím. Pak jsem dělal čb bitmapy)...
Výsledky vskutku fascinující (na ty největší  plachty A3 - 1000 na 1000 jsem s tužkou v ruce už neměl nervy).

5
Vývoj / Indent pro ASM
« kdy: 08. 12. 2015, 21:06:05 »
Vážení spolubojovníci na poli IT,
marně pátrám po nějakém formátovači zdrojového kódu, jakým je bezesporu nádherný INDENT. Jenže hledám pro assembler (v syntaxi Intel) kde nic, tu nic (platforma Windows). Něco jsem na webu našel, ale žádné open source, nebo free. Neporadíte? Nějak "přiohnout" indent? Přiznám se, že awk a podobné nástroje jsou mi cizí, takže hledám jednoduché spustitelné exe, stdin-stdout a pár parametrů v ini souboru. Díky předem za případný námět.
MK.

6
Windows a jiné systémy / Re:Objem přemesemých dat aplikací
« kdy: 19. 02. 2015, 00:02:00 »
A vůbec, mitm kvůli zjištění trafficu jednoho procesu? není to tak torchu fuj a overkill?

Co třeba tohle?

http://www.manageengine.com/free-process-traffic-monitor/free-process-traffic-monitor-index.html

Hnedle jsem vyzkoušel a myslímže dostačující (mimochodem python mi stále ještě z netu tahá potřebnosti k MITM a kompiluje :-) ) Jinak fraffic-monit chce winpcap.dll (http://www.winpcap.org/install/ ) tak jsem mu jej dal a běží. Vcelku pro uživatele jednoduché. To úplně stačí. (nicméně předchozí tůl se může hodit pro větší věci). Díky všem za ochotu, jsem o pár bajtů moudřejší.

7
Windows a jiné systémy / Re:Objem přemesemých dat aplikací
« kdy: 18. 02. 2015, 20:36:59 »

8
Windows a jiné systémy / Objem přemesemých dat aplikací
« kdy: 18. 02. 2015, 19:09:34 »
Vážení spolubojovníci v oblasti IT. Tedy vlastně ICT.
Chtěl bych se Vás zeptat na námět, čím se dá měřit hrubý přenos (objem) dat na úrovni jedné aplikace a to v prostředí windows7. Představuji si něco jako
Kód: [Vybrat]
c:\nastroje\spust_nade_mnou.exe -port=442 -app=pinker.exe -output=vystup.txtKde pinker je klient komunikující s webem. Nejde mi o detailní rychlostní analýzy, ale jenom sumář hodina/den, řádově stovky kilobajtů denně. Aplikace využívá port myslím 442 a běží v jedné nistanci (žádný browser, ale něco jako onlajnovka).
Díky za námět a za nasměrování.

9
Software / Re:Wiki - zdroje
« kdy: 05. 07. 2013, 11:27:46 »
Ha, něco jsem našel. Naráží to však na problém, že musím na původní anglické wikipedii býti adminem. Jam menu: speciální stránky, export XML...

http://localhost/index.php/Speci%C3%A1ln%C3%AD:Exportovat_str%C3%A1nky
Exportovat stránky
Můžete exportovat text a historii editací některé stránky nebo sady stránek zabalené v XML. Výsledný soubor lze naimportovat do jiné wiki, která běží na software MediaWiki, pomocí importovací stránky.
Do níže uvedeného editačního pole zadejte názvy stránek, které chcete exportovat; každý řádek jeden název. Zvolte také, zda se mají exportovat i starší verze stránky včetně informací v historii editací, nebo jen aktuální verze s informací o poslední editaci.
V druhém případě můžete také používat přímý odkaz, např. pomocí Speciální:Exportovat stránky/Hlavní strana se vyexportuje „Hlavní strana“.

10
Software / Stažení zdrojáků Wiki
« kdy: 05. 07. 2013, 10:17:53 »
Vážení kolegové,
odjíždím mimo dosah sítě internetu (zažil to někdo? to musí být hrůza) a rád bych si vzal sebou offline kus práce na jedné oborové wikipedii (překládám do mateřštiny). Hotové a anglické stránky (cca 1500 stránek+png) mám olíznuté HTTrackem. Ale je to jenon pomůcka. Rád bych "stáhnul" i zdrojové html-wiki soubory tak, abych si na localhostu editoval prostředky Wiki (tj. už rovnou formátoval texty a tak). Lokální wiki server LAMP běží v pohodě... Tedy sumárum: jak vytvořit malý offline mirror wiki serveru?

Poradíte?  Prý nějaký wikiadmin migrate příkaz (linux) to umí. (jedu Win XP).

11
Odkladiště / Re:Nezaheslovaný soubor nahraný na uloz.to
« kdy: 13. 05. 2013, 19:58:15 »
Ne, ale je nabíledni si myslet, že jde o soubor terka/terry/tery/terinka/terez/tereza/odterky/terezky/ter*.zip

12
Odkladiště / Re:Na ISS přecházejí na Linux
« kdy: 13. 05. 2013, 19:54:32 »
No upřímně řečeno mít možnost si vybrat, ve které lodi se prolítnu, volím taky Linux. Zprávička dobrá. Ta musí být trnem v oku... Ale takových je víc, třebas jedna anglická brokerská společnost po roce neúspěšné implementace transakčního busu odešla od MSoftu k linuxu. A myslímže naše (tedy rakouská :-) ) spóřa taky upouští od MS ofisu (směrem do GCloudu?). Čas prostě ukáže.

13
Odkladiště / Re:Registrace domény - jak na to.
« kdy: 09. 01. 2012, 20:15:53 »
no to je vlastně pravda. Myslil jsem, že modem ADSL dostává od providera dynamickou adresu, ale asi to mají stejně nastavené napevno, protože už od léta 2010 mám stále stejnou venkovní adresu (a už jsem měl modem zap/vyp několikrát). Možná to mají i provozovatelé "drátů" jednodušší, ale je to tak . (tady na dig ústředně nedaleko Berouna je tak cca tisíc lidí, ale odhaduji tak dvacet, třicet pevných.. A totální garanci fakt nepotřebuji, zatím (!) soukromou banku neprovozuji  ;)

14
Odkladiště / Re:Registrace domény - jak na to.
« kdy: 09. 01. 2012, 20:10:52 »
Díky moc! Vypadá to jednoduše.
Nevěděl jsem, že lze adresu pak měnit, myslil jsem, že je adresa napevno, tak jsem opatrný. Hezký den!

15
Odkladiště / Jak na registraci domény
« kdy: 09. 01. 2012, 19:10:24 »
Ahoj kolegové,
rád bych se jako weboamatér zeptal: chtěl bych si zaregistroval moji první doménu. Za rozumné peníze pro obyč.rodinné použití (webserver).
Zde dotazy:
1)je vhodná doba když dochází k různým jak jsem četl DNSSEC certifikacím a tak?
2) Můžu si její jméno odkázat zatím na moji pevnou linku, kterou bych si u O2 přeobjednal na pevnou ip adresu (i když je pevná, nemám to ve smlouvě, takže raději...) Anebo si někde domluvit hosting a tam udělat nějaký http-redirect ke mne domů?

Možná plitký dotaz, ale hostovaný webserver u providera už jsem měl a zvládám. Tedy alespoň ála drupal (ale tuny reklam a nemožnost experimentů jak bych rád...). Já bych jel svítilnu LAMP.

díky za námět(y).

Stran: [1] 2