reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zdenek Henek

Stran: [1] 2 3 ... 9
1
Hardware / Re:Mám pořídit nový disk?
« kdy: 11. 10. 2019, 11:02:37 »
Takze radsi mam poridit novy ?


Badblocks -sv ukazueporad stejnypocet vadnych bloku (52/0/0) a Smart-Data and SelfTest take porad stejne (z prvu to ukaze 17 vadnych, nez nakonec SELF-TEST FAILED) smartctl -A /dev/sdX ukazuje taky tech 17 podezrelych.

Nikdo jiny nez ty nedokaze zhodnotnit, jak velky bude problem, pokud ten disk chcipne. Pokud jen to, ze se vecer nebudes divat na film, tak to neres a zalohuj. To bys uz stejne mel delat. Pokud to bude znamenat, ze nemuzes dopsat diplomku a stravis o rok dele ve skole misto prace, nebo nedokazes odevzdat praci, kterou jsi slibil odevzdat, tak urcite kup novy a tento si nechej jako klon, protoze i novy disk muze chcipnout i kdyz pravdepodobnost je velmi mala.

2
Hardware / Re:Mám pořídit nový disk?
« kdy: 11. 10. 2019, 08:32:31 »
ok, stejne bych zvazil do jake miry budes mit problem, kdyz disk chcipne.

Disky menim preventivne pravidelne ve stroji, ktery pouzivam na praci. Plotnove jednou za 3-4 roky. SSDcko mam ted prvni dva kousky a nevim jak se k nim chovat. Zatim jede 4 roky a vse vypada ok. Snazim se co nejvic zalohovat. Ted jsem zacal disky klonovat. Takze mam vzdy dve sady pracovnich disku. Jednu v pocitaci a jednu ve skrini. Takto vyuzivam ty stare disky, ktere jsou v poradku, ale uz je v pracovnim stroji nechci.

Disky ve strojich, ktere mame doma a neslouzi na praci nemenim, ale snazim se zalohovat, pokud o to uzivatele stoji :).

3
Pořád z toho nejsem moudrej. Máme aplikaci napsanou programátorem v Java 8 JDK před cca 2ma roky. Teď řešíme jestli tuhle aplikaci, kvuli ktere musime Java 8 JDK nainstalovat aby běžela, můžeme vůbec oficiálně používat? A pokud ne, co dělat? Platí se za každou instalaci takové aplikace? Děkuji za stručnou odpověď pokud ji někdo zná ...

Java 8,9,10 můžete naprosto v pohodě používat. JRE i JDK si můžete v klidu stáhnout z Oracle webu. Ovšem Oracle Java 11,12,13,... již ke spuštění vaší aplikace pokud si ji nezaplatíte používat nesmíte. Samozřejmě co oko nevidí, to srdce nebolí. Pokud potřebujete novější Javu 11,12,13 a nechcete platit pak vám nezbývá nic jiného než použít nějakou implementaci OpenJDK ( viz. odkazy od Jirskáka) a nutno u toho dodržovat GPLv2.

Myslím, že tam máte chyby. OpenJDK je release pod GPLv2 s CLASSPATH exception. Takze Vase aplikace nemusí být pod GPL.

Oracle JDK 11 je free prvních 6 měsíců. Je to vlastně OpenJDK s možností prodloužené podpory od Oracle po prvních 6 měsících , kdy je každý release zadarmo.

Oracle JDK 8 do release u201 je podle staré licence, novější updaty jsou jen k nekomerčnímu použití, nebo pro vývoj, nebo si musíte koupit licenci.

V současnosti bych asi zvolil OpenJDK 11, protože je to LTS a bude podporovaná 3 roky. Většina kritických oprav bude v upstreamu.
Adopt OpenJDK kompiluje upstream a prokázal životaschopnost.

Pokud potřebujete podporovat starší aplikaci, tak Oracle JDK 8 update 201 a přemýšlet o přechodu na JDK 11. Nebude to jako dřív, mezi JDK9 a JDK 11 došlo k odstraňování tříd, které mohou využívat Vaše knihovny. Je potřeba upgrade na novější verzi knihovny, která je kompatibilní s JDK 11. Další změnou jsou moduly. Pokud jste používal interní api JDK, tak nemusí už být vidět veřejně.


4
Hardware / Re:Doporučení reprosoustavy k PC
« kdy: 06. 10. 2019, 19:09:44 »
Používám toto Bose Companion 20 reproduktory se zvukovkou Sound Blaster Audigy RX

Poslouchám na tom i opery a je to pro mě dostačující.

5
Kdysi jsem se díval tady
https://www.technimax.cz

uvažoval jsem o koupi repasu, pak ale AMD vydalo Ryzeny a poskládal jsem si raději nový počítač.
Pokud potřebuješ hodně RAM a rychlou komunikaci s RAM, tak AMD Threadripper ma 4kanálový přístup do paměti a když AMD vydá novou generaci, tak půjdou starší CPU sehnat levněji.

Záleží co považuješ za dostatečné množství RAM pro workstation.


6
Zkuste se podívat na https://www.flexibee.eu/

7
Já bych si dovolil trochu offtopic říct jestli je to dobrý nápad. Jdeš do prváku a navíc už jsi jednou zfailil, je rozumné nabrat si hned další kýbl povinností? Nedá se ta druhá škola studovat třeba jako mimořádné studium?

Nebo se soustředit na jednu VŠ a tu opravdu dokončit třeba s červerným diplomem, než dvě nedokončit, nebo bídně?

Další možností je zajít za studijním poradcem, pokud to bude možné, tak ti dovolí zapsat si předměty z jiného oboru-fakulty jako volitelné atd.

V prvním ročníku se soustřeď na tu jednu školu a ve volném čase odpočívej a regeneruj.

8
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 02. 09. 2019, 14:38:43 »
[quote author=Mirek Prýmek link=topic=21759.msg316102#msg316102
Takže jo, debata o tom, co má ještě smysl a co už je jenom pro zajímavost, je přesně to, o čem by se mělo mluvit. A já se i snažím mluvit konkrétně, proto jsem se taky chytil toho konkrétního HP nad TM a chtěl jsem slyšet konkrétní důvody, proč by se měl učit :)
[/quote]

Řekl bych, že jsi měl jít na FIT, teorie tak akorat, aby když to pak člověk potřebuje mohl dostudovat do posledního detailu. Končil jsem 2004.

To co je v praxi potřeba za pár let můžeš jen odhadovat. Osobně smekám před lidma, kteří ty osnovy vytváří. Každý z té teorie v životě použije jiný kus, protože nedělají všichni stejnou práci, neřeší stejné problémy.

Proto není možné definovat, co je důležité pro praxi a co ne. Možné je zkusit to odhadnout a zařadit to do výuky jako mozkocviky a snad se to chytne. Za čas to podle zkutečnosti trochu poopravit.

9
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 02. 09. 2019, 13:20:43 »
Díky za těch pár rad/zkušenosti, které jsem zaregistroval. Zbytek mi připadá, jako docela OT flame a nevypadá to, že by z toho něco hodnotného vzešlo.

Na dny otevřených dveří určitě zajdu a uvidím.

Klid, pokud se dostaneš na FIT VUT i na MUNI a budeš vybírat z těchto dvou škol, tak nemůžeš vybrat špatně. Já jsem byl na FIT, kamarád na MUNI a oba jsme spokojení. Teorie je potřeba,někdy ji v praxi využiješ někdy je to prostě jen mozkocvik. Matematice se na VŠ věnuj co ti čas dovolí, dohánět to pak při práci, třeba za 15 let, je opravdu těžké. Vím o čem mluvím, jednou za čas na mě něco padne, kde se bez matematiky neobejdu a občas se mi pak zdá, že jsem neudělal státnice :).

10
Studium a uplatnění / Re:Jakou VŠ?
« kdy: 01. 09. 2019, 09:26:42 »
A nechceš se ho zeptat i na to, co jsou podle něho "třídy složitosti"?
Kdybych se na to chtěl zeptat, tak bych se na to zeptal :)

Třídy složitosti jsou (v tom nejzákladnějším principu) triviální a opravdu vcelku využitelná věc. Semtam se člověk v praxi opravdu setká s tím, že je třeba u nějaké knihovní funkce napsáno, jakou má složitost, a jednou dvakrát za život ho to opravdu i zajímá ;)

Ovšem co se týče "Halting Problemu" (ať už to má být cokoli), tak by mě ty podrobnosti fakt zajímaly.

Teorie kolem zastaveni Turingova stroje je slozita v praxi se s ni potkáš nejčastěji na zastávce autobusu.

Podle toho jaké dáš řidiči vstupy, tak ti zastaví, nebo ne.

Například v ČR zatím zastaví, když stojíš na zastávce, někde večer musíš přidat další vstup zamávání na řidiče. V Irsku je nutné použít vstup mávání na řidiče pokaždé. Vstup v podobě vyskytování se na zastávce se ignoruje. :)

11
Studium a uplatnění / Re:zkusebni doba
« kdy: 28. 08. 2019, 17:53:09 »


Tazateli do toho může ještě kecat jeho realitka na lidi a její provize. Já jsem tam byl naštěstí na přímý inzerát, tak jsme se mohli domluvit jak jsme chtěli.
Ona je do toho nějak zatažena realitka a jak s tím souvisí? Z co provize?

Předpoklad, že dotazovaný se dostal do současné práce přes agenturu zprostředkující práci, říkám tomu realitka na lidi.

12
Nevím jaký máš kontext.

Můžeš to ještě zkusit řešit s člověkem, který byl u pohovoru. Nemůžeš čekat, že hned dostaneš dělat něco, na čem závisí produkt-projekt.
To byste si mohli vyjasnit a pak budeš moudřejší.

Jednou jsem odcházel po cca 4 měsících. Oznámil jsem to nekdy po druhém měsíci a dohodli jsme se, že doděláme projekt na kterém jsem byl.
Řekl jsem jim, že jsem dostal nabídku z oboru, který mě zajímá a že jsem tu nabídku nečekal. Prostě pravdu. V mém případě to bylo opravdu dobré rozhodnutí. Od té doby jsem už 13 let ve stejné firmě.

tak to je paradni situace, ze jsi dokoncil projekt, a firma ze to v pohode skousla.

Myslím si, že je vždy lepší hledat nějaký kompromis. Ne vždy to jde, ale když odcházeli někteří kolegové ze současné firmy, tak to říkali vždy několik měsíců dopředu, ale to byl odchazejicí ve firmě třeba deset let.

Tazateli do toho může ještě kecat jeho realitka na lidi a její provize. Já jsem tam byl naštěstí na přímý inzerát, tak jsme se mohli domluvit jak jsme chtěli.

13
Nevím jaký máš kontext.

Můžeš to ještě zkusit řešit s člověkem, který byl u pohovoru. Nemůžeš čekat, že hned dostaneš dělat něco, na čem závisí produkt-projekt.
To byste si mohli vyjasnit a pak budeš moudřejší.

Jednou jsem odcházel po cca 4 měsících. Oznámil jsem to nekdy po druhém měsíci a dohodli jsme se, že doděláme projekt na kterém jsem byl.
Řekl jsem jim, že jsem dostal nabídku z oboru, který mě zajímá a že jsem tu nabídku nečekal. Prostě pravdu. V mém případě to bylo opravdu dobré rozhodnutí. Od té doby jsem už 13 let ve stejné firmě.

14
/dev/null / Re:Auta na baterky - má to budoucnost?
« kdy: 27. 08. 2019, 12:49:32 »
Bezpochyby velkou.

Je možné, že jen na přechodnou dobu, než je nahradí něco dalšího, předvídat dnes v horizontu 40 let je dost obtížné. Ale pokud si myslíte, že se uvolní emisní limity, tak jste buď slepý, nevnímáte realitu nebo jste fanatický příznivec V. Klause. :)

Pokud největší automobilová mocnost na světě kompletně přezbrojuje na elektro a výhledově na vodík, tak můžete vzít jed na to, že klasický spalovací motor to má spočítané. To neznamená, že elektro auto  bude v každé domácnosti. Hláška, že dobře už bylo, podle mne asi nejlépe charakterizuje nejbližší vývoj automobilové dopravy.

Do te doby nez budou odstaveny vsechny tepelne elektrarny, tak bych zmenil nazev na uhlomobil, at vime z ceho ta energie opravdu je.

15
Odkladiště / Re:Jak zdrhnout z IT?
« kdy: 27. 08. 2019, 10:18:27 »
Bratranec je drevorubec. Specializuje se na rizikove kaceni. Vydela si zhruba stejne jako ja v IT. Teda on ma zivnost a ja HPP takze to nejde uplne srovnat, ale +/- podobna zivotni uroven.
On musi shanet ksefty a jednat se zakazniky o fakturach, ale zase se neda kacet porad takze ma hodne volna. Pracuje na cerstvem vzduchu a ma silu jako bejk  :).
Intelektualni narocnost je predpokladam nizsi nez u programovani, aspon po nejakym case az si clovek zvykne na discipliny a udela si par skoleni.

Tak tohle co jsi řekl je přesně TO co mě totálně se re na moji práci. Celý život jsem se jenom učil a vydával svoji duševní energii na získání nějakého nového skillu, a teď mám tvl nadváhu a z práce dojdu domu duševně vysáty. V mezičase vídám kolem sebe lidi, co věnovali energii do něčeho normálnější ho a mají se financne stejně jako ja. Jestli vůbec budu mít děti, tak si dám záležet na tom, aby je nezpracovali ve škole, protože mi přijde že člověk nakonec v životě dojde dál, když nedělá co nechce. Děti ve škole i na střední mají ohromnou pravdu, když se jim to učení hnusi. - nabyté vědomosti v takové mire jsou totiž cloveku strašně nepřirozeně. Kolik takové nepřirozenosti člověk může pojmout, aby se ještě dál považovat za normálního? V našem oboru jsou nejlepší ti, co mají nějaký mentální disorder.

Z tohoto komentare mam pocit, ze jsi kompletne vyhorel a ze spis nez zmena oboru by bylo lepsi zajit k psychologovi a zacit se hejbat a pokud mozno nedelat moc prescasy. Tim psychologem Te nechci nejak urazet, muze Te nasmerovat mnohem lip nez diskuse na root.cz . Pohyb - pokud mas vic jak 90 - 100kg, tak doporucuji zacit plavanim a Jogou a prochazky. Behani bych zaradil,az s nizsi hmotnosti,jinak si odrovnas klouby.

Hodne stesti.

Stran: [1] 2 3 ... 9

reklama