Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - nenapadnyKolemjdouci

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:IT na VŠ se sítěmi?
« kdy: 26. 01. 2023, 18:31:38 »
Ahoj, sice trochu z ruky ale v Brně na PEF Mendelu je tam nový program Administrace IS/ICT, a jak již z názvu napovídá tak je zaměřen na administraci a z toho tak třetina jsou sítě. První síťový předmět tam je již v druhém semestru a je to v podstatě první část CCNA. Potom máš zaručeno že v každém semestru budeš mít alespoň 1+ síťových předmětů. V ostatních povinných předmětech pak jsou věci jako databáze, Linux, Windows, virtualizace apod.
V povinně volitelných předmětech si pak můžeš vybrat předměty které jsou z většiny příprava na síťové certifikace. Jsou tam předměty na Juniper (JNCIA-Junos, JNCIA-SEC), Mikrotik (MTCNA, MTCWE),samotná CCNA, CNNP ENCOR a pak na výběr ze tří CCNP specializací (Enterprise, Wireless a Collaboration). Ještě by možná stálo za zmínku že taky lze získat certifikát od firmy Checkpoint Security.
Mimo to je v 5. a 6. semestru praxe ve firmě v rozsahu cca půl úvazku.
stránka programu: https://mendelu.cz/studijni-programy/administrace-is-ict/?rup=aHR0cHM6Ly9tZW5kZWx1LmN6L3VjaGF6ZWMvcHJvdm96bmUtZWtvbm9taWNrYS1mYWt1bHRhLz9wc249Njg0JnQ9YmFjaGVsb3ImZmk9MTgz&psn=456

Pokud zůstanu v Brně tak vyloženě specializaci na sítě/administraci tu má pak tuším MUNI ve svém programu informatika. V Praze na FIT ČVUT mají dva programy. Jsou to Počítačové sítě a internet a Počítačové systémy a virtualizace. O žádném z těchto tří zmíněných však nemám žádné podrobné informace, tak je když tak můžeš omrknout sám.

Stran: [1]