Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - karel356

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 26. 01. 2023, 13:43:30 »
Jsem na střední, 3. ročník. Největším podnětem byl učitel na informatiku, dělali jsme vzorečky v Excelu, měl jsem hotovo, tak mi dal práci navíc. Byly to jen základní struktury v HTML. Mimo školu jsem se to začal učit, pak jsem začal zjišťovat, jak to mohu dál rozvíjet, narazil jsem na JS. Udělal jsem pár návrhů na  webovky a deploynul je přes github.

Následně jsem koukal jaký jazyk se vyučuje v prvním semestru na na vysokých školách, zvítězil c#. Koukal jsem po povinné literatuře k předmětu a koupil si c# bez předchozích znalostí a knihu louskám po večerech. Občas mi přijde i lepší vysvětlení z YouTube než z knihy, takže to kombinuji.
.

2
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 25. 01. 2023, 15:34:17 »
nemám s oborem předešlé zkušenosti
A jak se takový člověk rozhodne jít studovat na IT? Chápu, proč se někdo jde učit na zedníka, ale jít studovat IT?

Love kámo, love. To je otázka co snad nemusela být ani položena.

Přece 8K/MD je něco jinýho jak 30k/měsíc za mrdlání se s cihlama na stavbě...

No, bez předchozích zkušeností a zájmu o obor, si může nechat o těch 8K/MD leda zdát. Vyleze ze školy a bude rád za těch 30k/měsíc...
Myslíte si, že bez zájmu o obor bych vůbec uvažoval o něčem takovém? Nechte mi Vám položit otázku. Kolik lidí asi tak jako 15 letý proutek ví, kam by tak dál chtěl jít. Někdy se stane, že se někdo netrefí. Kolik z nich má snahu o to, aby se snažili najít nové možnosti a cesty. Proto jsem tady, aby mi někdo poradil kam dál.
P.S. Kdybych si Vás dovolil soudit podle internetu, vsadím se, že u Vás to bylo 80% peníze, 20%, že Vás to baví.

3
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 25. 01. 2023, 11:40:47 »
Super díky moc, ze všeho nejvíce jsem uvažoval právě buď nad PEF na ČZU nebo VŠE, tak jste mi celkem usnadnil případný výběr.

4
Studium a uplatnění / Re:Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 25. 01. 2023, 09:44:18 »
Nejspíše asi aplikovaná informatika, obecná, pak přemýšlím o zaměření v průběhu studia.

5
Studium a uplatnění / Přiměřeně lehká IT VŠ
« kdy: 25. 01. 2023, 07:55:19 »
Zdravím,
jak už říká název hledám lehčí vysokou školu zaměřenou na informatiku. Jasně, určitě se zde najde mnoho lidí typu: " ty jsi flákač, nechceš se učit." Tady jde o to, že ne že bych se nerad učil, je to fajn, ale příliš si nevěřím, nemám s oborem předešlé zkušenosti a mám z něj respekt. Úplně si nejsem jistý, že bych byl schopen naučit se základy a pak na nich stavět tak rychlým tempem. Matematiku dalo by se říct zvládám, počítám si sám příklady doma, baví mě.
Budu rád za každou radu, poznámku, která se pod příspěvkem objeví.

Stran: [1]