reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Petr Krčmář

Stran: [1] 2 3 ... 162
1
Sítě / Re:IPv6 na cestách
« kdy: Dnes v 10:50:49 »
Jediným rozumným řešením dneska zřejmě je tunel od vpsFree.cz realizovaný pomocí OpenVPN. Nepotřebuje veřejnou IPv4 a funguje i na cestách.

2
/dev/null / Re:Riesenie nerealistickych scenarov
« kdy: 17. 03. 2019, 19:12:56 »
Jak je napsáno výše, je to příliš obecné, nedá se na to rozumně reagovat. Zamykám, pokud je schopen to původní autor lépe formulovat, může založit nové téma.

3
Vybral bych si Android a pořídil bych telefon z programu Android One. Je tam jistota dlouhé podpory včetně bezpečnostních aktualizací a nových verzí systému. Mám po ruce několik telefonů Nokia a Xiaomi z programu One a rozhodně je můžu doporučit.

4
O serveru Root.cz / Re:Smazáni neschvaleného příspěvku
« kdy: 06. 03. 2019, 15:51:05 »
Příspěvek je v tomhle stavu jen do chvíle, než se jím zabývá moderátor. Pak se buď objeví všem nebo zmizí i původnímu autorovi. Stačí tedy počkat, dodatečně ho odstranit autor sám ani nemůže.

5
Proč by neměla? Let's Encrypt má velkou výhodu v automatizaci svých služeb, takže není potřeba se o obnovení starat. Že to může být problém ukázal nedávný problém ve Spojených státech, kde přestali chodit úředníci na chvíli do práce a některé služby přestaly být dostupné, protože v kanceláři neseděla lidská síla, která je zodpovědná za hlídání platnosti certifkátů a jejich včasné ruční obnovování. Tohle je lepší nechat na stroji.

6
/dev/null / Re:IPv6 sit
« kdy: 27. 02. 2019, 11:41:27 »
Fórum funguje jako poradna, zápisky ze života patří do blogu. Zamykám.

7
Software / Re:translator slov v google chrome
« kdy: 24. 02. 2019, 20:48:18 »
Já používám rozšíření Context Menu Search, které umožňuje do kontextového menu vložit libovolné vyhledávače. Mám tam Wikipedii, nějaké slovníky a další užitečné věci. Stačí mi pak jen označit daný text, klepnout pravým a vybrat, jaké stránce ho chci předat. Výsledek se otevře v samostatném panelu.

8
O serveru Root.cz / Re:Přihlašování do diskusního fóra
« kdy: 19. 02. 2019, 09:22:49 »
Já si myslím, že se to takhle chovalo vždycky. Je to nějaká vlastnost SMF, které tady máme nainstalované. Už jsem to dřív hlásil, ale nějak se s tím nic nepodařilo udělat. Zkusím to kolegům předat znovu. Díky

9
O serveru Root.cz / Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« kdy: 11. 02. 2019, 17:03:04 »
Pletete si počet zobrazených stránek s počtem uživatelů a počtem návštěv. Já se bavím o reálných měsíčních uživatelích. Každý z nich navštíví za měsíc Roota průměrně čtyřikrát a zobrazí si deset stránek. Ale pořád je to jeden uživatel.

10
O serveru Root.cz / Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« kdy: 11. 02. 2019, 14:30:05 »
Taky jsem přesvědčený, že z těch pravidelných čtenářů sem chodila většina aspoň částečně kvůli diskusím...

Přesvědčený být můžete, ale realita je jiná: do diskuse vstupovalo vždycky velmi malé procento čtenářů. Třeba se to teď zlepší, když tam budou jen rozumné a vybrané komentáře. Každopádně diskuse nikdy netvořily významný zdroj návštěv, přestože tím často diskutující operují. Opak je pravdou, točilo se tam dokola jen pár lidí. My ti statistiky máme a sledujeme je. Kdyby diskuse tvořily nějaká významná čísla, nedostali bychom od nadřízených zelenou s nimi takhle dramaticky pohnout. Poškodilo by to totiž server z hlediska návštěvnosti, což se ovšem nestalo.

11
O serveru Root.cz / Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« kdy: 10. 02. 2019, 23:04:03 »
Že byl ten komentář schválen napotřetí byla chyba, ale to se při zavádění něčeho nového stává. Sedá si to.

Pravidla definovaná jsou, hlavním kritériem je přínos pro čtenáře. Je těžké definovat pravidla neprůstřelně a naprosto pevně nad volným textem, neposuzujeme tu validitu TCP paketů, ale volně psaný text. Jedním z cílů bylo potlačit nekonečné diskuse několika málo lidí, kteří si přišli popovídat – tohle se nedá exaktně popsat, je potřeba k tomu přistupovat individuálně.

Příspěvek má za úkol nějak rozšiřovat/doplňovat článek, musí se vyjadřovat k němu a čtenáři přinést něco navíc. To je základní kritérium. Pokud se to otočí do původního „pište si, co chcete, pokud to nebude sprosté“, tak jsme zase u rozvláčné debaty o nesmrtelnosti brouka. Vždycky bude někdo nespokojený, to je jasné.

12
O serveru Root.cz / Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« kdy: 10. 02. 2019, 22:02:59 »
Účelově mícháte čtenáře a diskutující, opět se k tomu vyjadřoval ten původní text. Diskutujících jsou desítky, čtenářů dvě stovky tisíc. Je to naopak vstřícný krok ke čtenáři, který se nemusí brodit bahnem, aby našel přínosný příspěvek. To bylo také napsáno v tom článku a platí to.

Že ubude diskusí, bylo jasné. Pokud se odstraní nesmyslné tlachání, na které čtenář jen nevěřícně zírá, pak tu samozřejmě tyhle věci nebudou a o to méně tu bude příspěvků v diskusích. To byl záměr.

Jestli tomu říkáte emotivně cenzura nebo třeba výběr rozumných komentářů, je celkem jedno a na věci to nic nemění. Na Rootu je teď klid, komentářů je málo a jsou k věcí. To bylo cílem.

Tahle diskuse mě rozhodně nepřesvědčí, abych navrhl návrat k původním nepořádkům. Jak vidíte, i tady se najdou diskutující, kteří ten krok chápou a vítají. Zatím to celé plní přesně ten účel, jaký mělo, serveru to nijak neublížilo, čtenost naopak během těch dvou týdnů moc pěkně stoupá.

13
O serveru Root.cz / Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« kdy: 10. 02. 2019, 21:11:26 »
Argument svobodou slova je nesprávný, přesně o tom byl ten komiks XKCD. Nemá smysl tu dál o tom donekonečna debatovat. Pravidla jsou jednoduchá: redakce z článků a z názorů vybírá. Pokud se vám to příčí, nemusíte trávit čas psaním příspěvků na tomhle serveru. Prostoru pro volnou diskusi je na internetu dost, stačí si vybrat takové místo, které vám bude svými pravidly a přístupem vyhovovat.

14
O serveru Root.cz / Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« kdy: 10. 02. 2019, 20:11:23 »
Vydavatel má právo rozhodovat o tom, co bude na jeho webu vydáváno a co ne. Platí to o článcích, stejně tak to platí o diskusích. Je absurdní požadovat, aby byl vydán jakýkoliv článek, který vydavateli pošlete. Stejně absurdní je požadavek, že musí být na webu zveřejněno cokoliv, co napíšete do nějakého formuláře. Důvody vysvětluje před dvěma týdny zveřejněný text.

15
O serveru Root.cz / Re:Chci zpatky diskuzi pod komiksem
« kdy: 09. 02. 2019, 11:39:05 »
Diskuse pod komiksem nebude, nikdo tam nebude takové komentáře schvalovat, nemá smysl je tam psát. Pravidla pro diskuse se změnila a taková diskuse sem nepatří.

Stran: [1] 2 3 ... 162

reklama