Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - SledgeHV

Stran: [1]
1
Windows a jiné systémy / Re:Skusit BSD?
« kdy: 11. 07. 2022, 19:29:32 »
Nemá někdo zkušenosti s BSD na starém netbooku? Mám tu Asus 900HA, tlačit na to Windows či "velký" Linux je nesmysl, ale rád bych z toho udělal aspoň psací a možná emulační stroj (NES, Atari 2600, ZX Spectrum ...), tak si říkám, že buďto retro Windows 2000, nebo právě experiment s BSD :)

2
1000 je zobrazení, plus mínus, unikátních návštěv cca 300 až 400, dle období. A jj, je to high-voltage.cz :) Tam je asi problém hlavně v té cílové skupině, to jsou lidi, kteří vesměs mají AdBlock, a i kdyby ne, na nerelevantní reklamu je moc neutáhneš, takže klasická reklama je prostě mrtvá. Tak jsem radši začal dělat ten "merch", aby se mi web aspoň trochu rentoval :)

Co aspoň trochu fungovalo byl Heureka Affiliate s reklamami na Raspberry Pi na webu raspi.cz. Projekt už je mrtvý, ale na začátku "šílenství" kolem maliny pár stovek UIP denně zvládl, a pár stovek měsíčně vydělal. Tzn. něco takhle konkrétně zacíleného smysl mít může, a to i s nižší návštěvností.

3
Vývoj / Re:Klon Bombermana a hry Bulánci v JavaScriptu
« kdy: 11. 07. 2022, 14:26:13 »
Pokud ti jde spíše o ty hry, než o "cestu programátora", imho sáhni po nějakém existujícím enginu, ušetříš si spoustu práce. Za sebe můžu navrhnout třeba https://phaser.io/, chvilku jsem si s tím hrál, je tam spousta příkladů, dokumentace je dobrá, i jako relativnímu laikovi mi to dávalo smysl. Popř. jsou tu "klikátka" typu Construct či gDevelop, v obou lze exportovat projekty do HTML / JS.

4
Za sebe jako za provozovatele malého komunitního webu zaměřeného spíše na techničtěji zdatnější publikum a s cca tisícovkou zobrazení denně musím konstatovat, že reklama je dobrá tak akorát od toho, aby tu hrstku návštěvníků, co nemají AdBlock, prudila :) Zkoušel jsem Sklik Partner a Heureka Affiliate, výdělky maximálně v řádu nižších desetikorun měsíčně, ani hosting to nezapláclo. Tak radši prodávám podložky pod myš, v roce 2022, ovšem i to vydělává víc :))

Stran: [1]