Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Liquids

Stran: [1] 2 3 ... 9
1

Tak si trhni, když se nechceš bavit normálně. Že v Německu vydělá hajzlbába víc než v Česku, to nebylo tématem vlákna a je to triviální zjištění. Tématem bylo, jestli má mít programátor-nicka a programátor superhvězda dostat stejnou nabídku. Což je blbost.
Naštváváte se zbytečně. Sám přišel jste s termínem obrovská mzda, která z vás stále nevypadla. V ČR jste si vyšroubovali ceny tak, že jsou stejné nebo vyšší než v Německu. Navíc jsme na jednotném pracovním trh, takže to porovnávat budeme. 4000 € před zdaněním je normální mzda vysokoškoláka. To, že v ČR platíte třetinu nebo maximálně polovinu a tuhle částku vydáváte za něco extra, vám prostě každý nesežere. Nejsme na pohovoru, abych musel být hyperkorektní. Prostě země levné práce...

2

Tak to obraťme a napiš Ty, co jsou u Tebe "české drobné". Já nechci psát žádné konkrétní částky, jelikož to je individuální, ale naznačím: u kvalitního vývojáře není problém dát 6 cifer, u méně zdatného je to 5 cifer. A minimální zákonná mzda to není, to se neboj.
Opravdu nevím, co chcete obracet. Stále z vás nevypadlo to číslo. Pětimístnou sumu má nevzdělaný migrant z Afriky v Německu, kde jsou náklady na život stejné nebo nižší než v ČR. Šestímísná suma je normální mzda inženýra. Takže bych rád slyšel tedy číslo ohledně obrovské mzdy? ;D ;D ;D ;D

3
Citovany jedinec je presne ten typ

Vůbec nevím, proč mě urážíš. Já jsem sem napsal věcně, jak vypadá problém, který se zde diskutoval, z opačné strany. Nemusíš souhlasit, argumentuj, nebuď osobní, jedinče.
No věčně..... stále z vás věčně nevypadlo číslo obrovské mzdy, ale předpokládám, že  v rámci věčné diskuze se nic věcného nedozvíme, protože do budou zase nějaké české drobné...

4
jo, tak to neberme, vykaslete se na tyhle typy, v zahranici je porad prace dost.

Konečně jsi pochopil princip nabídky a poptávky, přesně o tohle jde - chceš makat jinde? Hodně štěstí, máš svobodu.

...a pak zase budete v ČR fňukat, že nejsou lidi. Takhle odvážná arogance v ČR mě vždy překvapovala. Vzhledem k oficiálním kurzu levné práce by člověk čekal, že v ČR srazíte paty, ohnete hřbet a prokážete pokoru, že v době volného pracovního trhu v EU aspoň někdo schopný chce v ČR zůstat.

5
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 19. 09. 2023, 18:42:52 »

Kolem sebe vidím, že formální vzdělání, zavírá dvěře leda tak v zapšklých korporacích, kde dělaj většinou totální volové, co lpěj na takových kravinách.


Všimněte si, že jsem psal o kvalitním formálním vzdělání. To je právě ten rozdíl, kdy nekvalitní vám dá titul. Kvalitní vás někam posune.

Nikdo vás nenutí studovat s dědky v ČR, kteří do výukové procesu přišli při poslední obměně v 90. letech po revoluci a kteří učí podle metod 80. let posledního století v minulém tisíciletí.

Tazatel rozhodně není v situaci, že je mu 20 s minimem prostředků, kdy musí akceptovat pouze vzdělání hrazené z daní.


6
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 19. 09. 2023, 12:49:22 »
Co tak začínám s blížící se čtyřicítkou u sebe pozorovat, a bavím se i s ostatními, tak jednoduše řečeno už to není ono, alespoň ne po schopnosti vzít tři redbully a za večer něco napsat.

Naopak v otázce vnitrofiremní politiky jsem začal být řádově silnější, a odpadla naivita.

Uvažuji, jestli do budoucna opravdu vede jen cesta přes management?

Taky co se týká IT obecně, ČR už začíná být drahá a firmy uvažují, že se přesunou více na východ.

Mám touhu se neustále posouvat, ale mám pocit, že jako řadový technik v IT, už prostě není jak.
Vzhledem k vašim výstupům zde na Root bych doporučil si doplnit kvalitní formální vysokoškolské vzdělání. Otázka je, jestli na to máte moral.

7
Já to ale nebudu nikomu psát.
Jo, obvykle v ČR tohle chování nástává, když je tam nesmyslně nízká mzda. Běžné silné řeči, za kterými nic není...

8
Dej někomu, o kom nevíš, jestli Ti něco přinese, ve zkušebce obrovskou mzdu, ale já bych to nikdy neudělal.

Co je v ČR obrovská mzda? :D

To si musíš stanovit sám.
Nezkoušejte na mě fígle z českých pohovů. O pojmu obrovská mzda jste začal hovořit vy, tak mě zajímá kolik je pro vás je......čili kolik?

9
Dej někomu, o kom nevíš, jestli Ti něco přinese, ve zkušebce obrovskou mzdu, ale já bych to nikdy neudělal.

Co je v ČR obrovská mzda? :D

10

Co se ti stat muze je, ze budes vyrazen proto, ze sis rekl moc malo. To se bere tak ze bud neznas svou cenu nebo neumis to co tvrdis ze umis.

Mimo jine se tomu rika trh. Nabidka a poptavka. A pochopitelne ze se kazda firma snazi najit vhodneho cloveka za co nejmene penez. Pokud mi vykopes bazen za pivo, muzes prijit.

Tomu se říká postsocialistická země levné práce. V rozvinutých zemích mají u pracovní pozice rozsah mzdy a pod ten se nejde.

Těch několik specifických pozic, které se obtížně oceňují, tady opravdu neřešíme.   

11
Dobrý den,
kolik je taková normální sazba na pozici Java vývojáře juniora (s roční zkušeností na part-time) s tím, že umím Javu, Spring Boot, Hibernate, Docker, SQL atd.

Samozřejmě se to odvíjí od toho, co předvedu ve finále na interview, ale zajímalo by mě, kolik si mohu reálně říct, nebot nemám absolutně ponětí v bankovním sektoru.

60-70k hrubého je reálné?
Díky
Není nic jednoduššího než obejít několik pohovorů a zjistit mzdovou realitu v ČR. Můžeš se také zeptat dopředu, pokud nebudou schopní/ochotní poskytnout nějaký rozsah, tak většinou celkově společnost místo za moc nestojí. Memotechnická pomůcka je, že pokud je tam dobrá mzda, tak se to inzerátu napíše.

Něco může najít zde - https://www.glassdoor.com/

12
Hardware / Re:Hardware na NAS
« kdy: 29. 08. 2023, 19:00:22 »

Pokud uvazujes toto, tak nehledas NAS. Hledas bastl ke kterymu pujde pripojit disk.

Imho....Celé řešení situace je připojení disku k routeru přes USB a využít fuknce sdílení.

13
Hardware / Re:Hardware na NAS
« kdy: 28. 08. 2023, 22:27:43 »
Zdravím všetkých.
Uvažujem aký hardware kúpiť na vytvorenie domáceho NAS. Uvedomujem si, že napr. Synology robí hotové produkty, ale stoja dosť peňazí. Väčšinu z ich funkcií ani nepotrebujem. Potrebujem niekde centrálne ukladať fotografie, filmy, zálohy dvoch notebookov. K týmto dátam potrebujem prístup napr. cez sambu, média by sa mohli dať streamovať cez DLNA na televízor. Možno časom urobím rovnaké zariadenie u rodičov, aby som docielil geograficky oddelený backup. Tiež by som chcel, aby tam bolo podľa možností pasívne chladenie, resp. čo najtichší ventilátor (bude to umiestnené vedľa spálne).
Zatiaľ mi napadli nasledovné riešenia:
- Raspberry Pi 3B+ / 4B - nízka spotreba, ale pripojenie diskov len cez USB a teda otázne možnosti monitorovania cez SMART
- Odroid-HC4 - nízka spotreba, pripojenie diskov cez SATA
- repasovaný mini počítač x86 (Lenovo ThinkCentre M73 i5 4GB RAM, HP ProDesk 600 G3 DM 8GB RAM) - asi výkonnejší hardvér, otázna možnosť pripojenia viac ako jedného SATA disku, otázna hlučnosť

Aké sú vaše skúsenosti? Čo by ste odporučili? Prípadne máte iné návrhy?
Chybí nejdůležitější informace...strop rozpočtu.

Jinak technické věci zde - https://www.truenas.com/community/categories/community-forum.4/

14
/dev/null / Re:Co se to deje s Wedosem?
« kdy: 24. 08. 2023, 18:01:28 »
Každopádně tento režim nikomu nebrání jít za prací do zahraničí, když je to takové terno.
Jistě, akorát "se" pak v ČR fňuká, že "nejsou lidi".

15
Studium a uplatnění / Re:Etický hacking
« kdy: 18. 08. 2023, 09:04:15 »
Rád se budu mýlit, ale spíše se obávám že tohle není ten případ.
Já jsem se tazatele na jeho motivaci k tomu všemu ptal. Logicky odpověď nepřišla. Samozřejmě nápomocné by bylo vědět, jaké pracovní zařazení tazatel má, případně jaké vzdělání.

Osobně mi přijde, že jeho představy patří do 90. let, když IT v ČR začínalo a brali kohokoliv, kdo uměl zapnout PC.

Jenom drobná a jízlivá poznámka do diskuze k formálnímů vzdělání. ČR je země levné práce, proto žádné vzdělání není potřeba a je spíše nevýhodou, naopak nízká nebo nesmyslná mzda je ta přednost.

Stran: [1] 2 3 ... 9