Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Noxiwic

Stran: [1]
1
Děkuji za reakce. Přidám vtipnou vsuvku  :) . Podařilo se mi projít jedním pohovorem - 2.5 hodiny technických otázek ohledně architektury, celý pohovor v angličtině, algoritmy.. Bylo tam na mě 5 lidí a já to dal. Tak všichni hrozně natěšení že budou mít nového kolegu a HR mě měla kontaktovat s nabídkou. Včera mi psala email že má vše nachystáno a dnes bude volat. No co čert nechtěl, ráno se Putin se začal snažit o třetí světovou a HR mi dneska celá vyjukaná povídá do telefonu že vedení z USA pozastavilo nábory vývojářů po celém světě, jelikož jim od rána volají klienti kteří jsou buď z Ruska, nebo mají nasmlouvané projekty s přesahem do Ruska a vše pozastavují na neurčito. >:(

2
Pracuji už pár let v menší firmičce jako frontend programátor - (převážně React). Práce mě přestává bavit a rád bych zkusil i něco jiného než eshop na 100 způsobů a tak jsem začal chodit po pohovorech. Bohužel jsem tvrdě narazil, zatím ve všech firmách po mě chtěli nějaké skoro slovní úlohy a logické uvažování na kterém jsem shořel jako papír. Já nemám problém si se zákazníkem sednout, navrhnout řešení eshopu, to poté naprogramovat i s administrací. Takových projektů mám za sebou několik. Všechno to byly jen CRUD aplikace. Ale mám obrovský problém, když na mě začnou házet otázky typu jak prohodím dvě hodnoty bez použití třetí pomocné proměnné nebo jak zjistím zda se dva obdélníky překrývají. Otázky tohoto typu se pořád opakují. Když se jich slušně zeptám k čemu jim moje odpověď bude tak z nich jen vypadne že to je pouze test logického a algoritmického myšlení. Zatím jsem takto vyletěl od tří pohovorů, mě to touhle logickou nebo jak říkají algoritmickou cestou nikdy moc nemyslelo. Pokud jsem se v práci kdy s takovým problémem setkal, tak mi stačil strejda Google a na zkopírovaný kód si napsat testy. Docela začínám propadat zoufalství protože jsem byl v jedné firmě i nařčen, že jako programátor se 4 lety zkušeností bych si s tím měl poradit hravě, že jim tam snad lžu. Existují nějaké tipy / triky jak tento logický / algoritmický styl myšlení vylepšit?

Stran: [1]