Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - hmmmw

Stran: [1] 2 3
1
Bazar / Re:Sháním - starý notebook
« kdy: 28. 08. 2023, 13:01:39 »
Bral bys Lenovo T400?

2
Sítě / Re:Monitoring pingu (dostupnosti) v domácí síti
« kdy: 21. 08. 2023, 10:34:10 »
Já vím, že vyřešeno, ale přesto doplním prometheus a jejich blackbox exporter.
Pokud třeba už jedeš grafanu z nějakých jiných důvodů, tak je to snadné doplnění. Pokud ne, tak uznávám, že je to zbytečně kanon na vrabce.

3
Studium a uplatnění / Re:Hledám kurz grafiky v programu Canva
« kdy: 17. 08. 2023, 09:12:20 »
Nejde o název organizace, ale o podezřelé chování čerstvého uživatele, který má jeden post a v něm „náhodou“ odkaz na komerční kurz na věc, na kterou se ptá. Občas se to tu objeví a má to vždycky stejné schéma.

A tady je podle mě stejný případ, který unikl: https://forum.root.cz/index.php?topic=27816.msg390707

4

Citace
Tak mě napadá, nezvládl bys třeba toho bakaláře si napráskat do jednoho/dvou let, odchodit si přednášky, co tě zajímají, a ostatní projekty/úkoly jen formálně odevzdat.
- @hmmmw
> Zajímavé.... O něčem takovém jsem slyšel a trochu jsem nad tím přemýšlel, avšak nevím jak se to dá / nedá, nebo celkově jak to funguje?


Opravdu velice zjednodušeně. V současné době je systém postaven na kreditech, což je jakási metrika náročnosti studia. Obvykle se požaduje absolvovat předměty za 60 kreditů za každý rok studia.

Do toho pak leze to, že na daném oboru máš nějakou sadu povinných/povinně volitených předmětů, které musíš prolézt. A zbytek předmětů do té šedesátky si navolíš z těch dále nabízených (volitených).

A teoreticky, ti škola může dovolit nabouchat si předměty za 90 kreditů za rok, a tím pádem máš za dva roky tu studijní část splněnu. Během toho napíšeš bakalářku, a přihlásíš se k obhajobě/státnicím.

Ale jak někdo jiný tady poznamenal. Využij Erasmus a podobné programy, je to příležitost, která už v životě nepřijde. Zapoj se do školních projektů, kterým se věnuje univerzita v rámci výzkumů.

Napracuješ se ještě hromadu let, a peníze, co teď vyděláš jsou třeba velké (obzvláště ve srovnání s příjmy vrstevníků), ale rozhodně to budou šušně ve srovnání toho, co budeš brát za dvacet let, tak nepromarni v práci tu skvělou etapu života.

5
Windows a jiné systémy / Re:CMD - SET Ver= FindSTR ...
« kdy: 27. 07. 2023, 13:29:52 »
Můžu se zeptat proč se používá cmd, a ne PowerShell?

6
...Je vidět, že jsi na žádnou VŠ nechodil, protože na normálních technických školách je důraz na pochopení. Požadavky na memorování byly naprosto výjimečné případy, které vycházely od učitelů, kteří byli těmi neschopnými idioty. Těch ovšem na dobré škole zas tak moc není.
Jo, po 5 letech na FELu se valim smichem po podlaze ... zadna takova skola v CR neexistuje. Absolvoval sem tam mimo jine mozna 8 matik (5x matalyza + logika + ...) a ve vsech tzv odbornych predmetech sem si vystacil bohate s tou stredoskolskou.

U zkousek se chtela recitace vzorcu, vet, definic. Na predmety, kde to vypadalo jinak, by stacily prsty jedne chrome ruky. I to programovani tenkrat vypadalo tak, ze zapich se delal na papir, a hodnotilo se, kolik kde chybi stredniku ... (to je mimochodem jeden z duvodu proc se posleze odtrhla FIT)

Naivne sem si tenkrat myslel, ze se na VS clovek dostane k technice, kterou jinde neuvidi. A to je fakt, takovy vykopavky nemaji ani v muzeich.


Nevím, co ti mám na to říct. Možná jiná doba?

My si zkoušeli v odborných předmětech naprogramovat všelicos. A namátkou "Metoda hraničních prvků" pro mě teda nebyla středoškolská matematika.

Ani ohledně zkoušek jsem nic z toho nezažil, programování na papír jsem nikdy podstupovat nemusel.

Když jsem u zkoušky nahodil rovnou vzorec, zkoušející se zeptal, odkud ho mám. Takže jsem stejně musel alespoň trochu popsat, jak to vzniká, popřípadě ho odvodit. Jasně, dá se to odvozování naučit, a občas to bylo jednodušší, zapamatovat si pár písmenek, a doufat, že to zkoušející neprokoukne. Ale nikdy to šprtání a recitování nebylo vyžadováno, a vždy byl důraz na pochopení postupu.

Technika jak kde, na mé alma mater byl a je superpočítač. A v rámci diplomky jsem na něj dostal přístup, jen škoda, že mi to tenkrát nic moc neříkalo.

7
Pokud nechces delat pro stat, titul nikoho nezajima. Na VS muzez navazat zajimavy kontakty, ale zaroven pocitej s tim, ze se tam setkas s vysokou koncentraci neschopnych idiotu (na strane vyucujiich). Pokud mas problem s tim, ucit se basnicky zpameti, tak budes mit problem se studiem. Ze tomu rozumis/umis nikoho nezajima.

Je vidět, že jsi na žádnou VŠ nechodil, protože na normálních technických školách je důraz na pochopení. Požadavky na memorování byly naprosto výjimečné případy, které vycházely od učitelů, kteří byli těmi neschopnými idioty. Těch ovšem na dobré škole zas tak moc není.

8
Tak po tomto textu si připadám jako větší nula, než jsem. Ale aspoň mě to zas nakoplo trochu na sobě máknout.

Ohledně VŠ souhlasím s tvou úvahou o zbytečnosti a učení se něčeho, co už znáš. A zárověň souhlasím, že titul není k zahození, už vzhledem k nějakému tomu postupu do nejodbornějších kruhů.

Tak mě napadá, nezvládl bys třeba toho bakaláře si napráskat do jednoho/dvou let, odchodit si přednášky, co tě zajímají, a ostatní projekty/úkoly jen formálně odevzdat.

9
To ti někdo volá. Zvedni to, a řekni: "Haló."

10
Vývoj / Re:Pískání penalt pomocí neuronové sítě
« kdy: 04. 05. 2023, 07:17:48 »
Ahoj,

ted se hodne resi Sparta a jeji sporne penalty a VAR. Zajimalo by me, zda by nejak neslo vyuzit Computer vision a neuronove site.

Predstavoval bych si to tak, ze by se natrenovala sit na vzorku videi, s labelem, zda je spravne nebo spatne odpiskana penalta. Je neco takoveho proveditelne?

Rozhodně je něco takového proveditelného.

Ale podle mě je to zbytečně malý cíl. Já bych spíše směřoval k tomu, že AI si načte statistiky a schopností hráčů, a pak místo zápasu se jen vygeneruje reálný výsledek a zápis zajímavých událostí. Jako bonus by to mohlo rovnou udělat novinový článek, ve kterém Midjurney může rovnou vytvořit fotografie.

11
Bazar / Re:Prodám NanoPi R5C, úplně nový, 100% stav
« kdy: 03. 04. 2023, 11:46:34 »
Celkem troufalá cena za bazarové zboží. Vždyť tady je nové za 49USD. To jste platil stoprocentní clo?
https://www.friendlyelec.com/index.php?route=product/product&product_id=290

PS. A na bazoši za to chcete 1900. Proč?
https://pc.bazos.cz/inzerat/166088657/nanopi-r5c.php

12
FIO presne tohle dela - jsem potreboval neco vyridit z telefonu mimo domov (nemam appku, kdyz jedu PC only) a nemohl jsem si vzpomenout na heslo (nemam hesla sdilene online), tak po asi patem pokusu se ucet zablokoval na nejakou dobu.

Takze pokud vite nekoho prihlasovaci login (email), jde mu znacne zneprijemnit zivot.
Zablokoval jste si přístup z jednoho počítače. Z toho bych ještě neusuzoval na to, že útočník z opačného konce Země by vám dokázal stejným způsobem zablokovat přístup. To je právě to, o čem jsem psal – že je potřeba rozlišovat útoky z jednoho zařízení a distribuované útoky.

Proc si zas vymyslite?
Blokace je zde na ucet, ne na IP adresu (prave z duvodu ze IP jde snadno menit - kdyz jste utocnik).

Klasický Jirsák. Tak ho nechte, ať si pindá, na to my jsme zvyklí.  ;D

13
Eset zvlášť, DB zvlášť. Zbytek co jde, tak šup s tím do dockeru.

14
Software / Re:Domácí wiki - zkušenosti
« kdy: 08. 02. 2023, 08:19:59 »
Souhlasím, že wiki systémy jsou pro jednotlivce kanon na vrabce. Přesto doporučím  wikiJS: https://js.wiki

Líbí se mi:
- Markdown (umí i WYSIWYG nebo html)
- verzování ala git
- možnost backup do gitlabu/githubu
- obrázky, diagramy,  ...
- ani ta konfigurace není tak složitá

15
Tam zbývá ta odvěká otázka, v čem se liší ta naše neuronová síť v mozku od umělé a proč jedna kreativní být může a ta druhá ne (a jak se vlastně kreativita měří)...

Přesně. V Life 3.0 (Max Tegmark) je hezky vysvětleno, že principálně se neliší vlastně v ničem. Jen v té fázi u AI prozatím nejsme. Nazývat AI soustavou ifů, anebo search enginem nepovažuji za vhodné. Pokud se to děje, tak to není AI postavená na neuronové síti.
Souhlasím, že současná funkčnost může připomínat jenom chytrý výběr a lepení ze stackoverflow, ale podstatné je, jak to "přemýšlí" uvnitř.

Stran: [1] 2 3