Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - rojo

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:Jak generovat kód inkarty na PC
« kdy: 06. 01. 2022, 15:28:24 »
Tady je mimochodem specifikace tištěných Aztec kódů na papírových jízdenkách, třeba v tom QR kódu najdeš podobné věci

To je paráda! Díky, aspoň je čeho se chytit. Zkusím zachytit několik snímků a prozkoumat. Na konci je příklad 'doklad' tak třeba to bude zrovna inkarta. Takže najít správný offset a deflate.

Citace
jenom rotuje několik QR kódů

Jasně, pokud se kódy podepisují na serveru a appka jen tupě zobrazuje, pak nemám moc šanci generovat to sám. Vypadá to že to provedli poctivě (a že znám případy...) .

K reverse engineeringu by mi tedy mělo stačit odchytit komunikaci appky s cd.cz když se přihlašuji a když to stahuje ty jízdenky. Pak předstírat že jsem apka, vše stáhnout a zobrazit...

Má smysl tím trávit čas? Nevím :) děti se taky neptají když si hrají.


2
Vývoj / Re:Jak generovat kód inkarty na PC
« kdy: 06. 01. 2022, 13:27:55 »
nechapu..

Díky, o to mi teď nejde. Zajímá mě ten QR kód.

3
Vývoj / Re:Jak generovat kód inkarty na PC
« kdy: 06. 01. 2022, 12:16:45 »
soukrome data ziskane z qr kodu se ti tu asi nechce davat, co?

Výroba fake digitální inkarty jde přes můj vlak asi zadarmo. Trochu to ale vázne přes anbox kvůli fotce. Když se podaří, nasdílím. Díky za podněty.

4
Vývoj / Re:Jak generovat kód inkarty na PC
« kdy: 06. 01. 2022, 12:08:25 »
a nemusíš řešit

Tohle je trochu off-topic, ale budiž. Díky za radu. Nakupuji jízdenky on-line na fakturu a skrze digitální inkartu jsou tam i ty mé nákupy. S vytištěnou kartou bych stejně musel vytahovat jízdenky. Kouzlo karty na PC spočívá v tom že ve vlaku stejně na PC pracuji, stačí tedy jen otočit na průvodčího. Funguje to s anbox - ověřeno v praxi.

5
Vývoj / Jak generovat kód inkarty na PC
« kdy: 05. 01. 2022, 16:28:08 »
Ahoj,

Tablet můj odvěký už neunese tíhu moderny. Ač stále chrabře běhá, Android 4.4 už současné vývojáře nezajímá a tak je tablet odsouzen k odchodu do věčných křemíků, jednosuše proto že už na něj nic nenainstaluji.

Mě stačí můj laptop s Debianem. Můj Vlak ale na PC nejede. Nainstaloval jsem si tedy Anbox a do něj nainstaloval MůjVlak a wow ono to teda jede. Přihlásil jsem se a inkarta ukazuje svůj divoce rotující QR kód.

Na to abych průvodčímu ukázal legitimaci přeci nepotřebuji LXC a kdo ví co. Předpokládám že bych mohl kód generovat sám. Tož, softit umím, ale co je v tom kódu? Na první pohled něco binárního. Vyfocený QR kód jsem přečetl pomocí zbarimg. Z hex dumpu svítí WEBPVP8 a RIFF. To by mohlo něco znamenat. Že by přes QR kód posílali mojí fotku? Číslo in karty by tam mělo být také...

Předpokládám že jsou data nějak podepsaná, klíče by měla mít aplikace, protože to funguje i offline, klíče tedy musí být nějak dostupné z mého profilu.

Pokud není známá specifikace kódu, je tu nějaký binary hacker? Tohle by mohla být pěkná utilitka pro fíky jako já - bez "chytrých" zařízení.

Díky

Stran: [1]