Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - skunkos

Stran: [1] 2
1
Nemuzete porovnavat H procesory (45W) s necim z ULV segmentu (9W).

Samozrejme ze je MUZU porovnavat, co to je zase za pind ze nemuzu.
Srovnávat můžete, co chcete a zjistíte. Že surové parametry procesoru prostě nelžou.

2
Treba si to vyskúšať. Git vo svojom repozitári trackuje u každého súboru, či je "executable" a ak na striedačku jedno repo používam raz s linuxovým/unixovým gitom a druhý krát s windowsovým gitom, tak v tom ľahko vznikne chaos. Podobných problémov je popísaných množstvo, napríklad:
https://github.com/microsoft/WSL/issues/4336
https://www.edwardthomson.com/blog/setting-files-executable-in-git-on-windows.html
https://youtrack.jetbrains.com/issue/IDEA-124933

Ale ako som už napísal vyššie, je možné, že pri dostatočnej vytrvalosti by sa všetky tieto problémy dali nejako vyriešiť. Mňa to proste po istej dobe prestalo baviť stále skúmať a riešiť čo a prečo zase nefunguje a zvolil som preto jednoduchšiu cestu.

Jakym zpusobem bude problematicka integrace gitu s IDE kdyz bude nainstalovany ve WSL? Z hlediska IDE probiha prace s gitem nad slozkou .git v kazdem jedom repozitari, ktery si v IDE otevru, a PyCHarm ma svuj vlastni git. Kde vznikne problem pri praci s gitem? A kde v GITu oznacujes, ktery soubor je executable a ktery neni?

Toto není problém. Stačí nastavit "filemode = false" v konfigu repozitáře/gitu a je to. Naprosto stejný problém je i mimo WSL. Vždyť je to napsáno i v tom issue. Windowsový git prostě neřeší linuxová práva.

3
Server / Re:Řazení a organizace filmů na NASu
« kdy: 09. 03. 2021, 11:45:07 »
Já mám knihovnu rozsložkovanou takto:
Movies
Music
TV Shows

Používám KODI i PLEX a jedu tedy dle společné podmnožiny doporučení. Konkrétně:
Movies - obsahuje jednotlivé filmy ve vlastních složkách s formátem názvu složky "Film (rok)", třbea "Avengers (2017)". Ve složkách jsou už soubory filmu + titulky. V případě vice CD-čkových filmů musí názvy obsahovat "cd1", "cd2" atd.

Music - obsahuje složky s autory, každá složka autora obsahuje podsložky s názvy alb.

TV Shows - obsahuje složky s názvy seriálů a rokem vzniku, v každé této složce jsou podsložky "Season 1", "Season 2", podle toho, kolik má seriál sérií. V každé takovéto složce už jsou přímo soubory jednotlivých dílů s titulkami a každý díl obsahuje string "0x0" nebo "S00E00" - tedy identifikátor dílu v sérii.

Takto zvolená hierarchie je v souladu s tím co doporučuje KODI i PLEX a indexování funguje výborně.

4
Odkladiště / Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« kdy: 29. 01. 2021, 07:54:30 »
ad Kodi + SledovaniTV... take pouzivam uz dlouho, kazdejden jako primarni "TV", presto ze jde o neoficialni doplnek (oficialni(betu) pred roky prestalo SledovaniTV vyvijiet (a umelo toho tehdy mnoohem mene)) tak s nim nemam problemy, primarne pouzivam s Kodi 18.x ale novejsi verze funguje (lepe/vice) i s devel Kodi 19... s tim ze obcasne upravy posila autor i do te pro 18.x vetve...
puvodni neoficialni doplnek: https://github.com/PepaRokos/pvr.sledovanitv
jeho udrzovanej/vylepsovanej fork (kterej pouzivam): https://github.com/palinek/pvr.sledovanitv.cz

funguje v nem:
- sledovani/poslouchani zive TV/Radia
- sledovani ze zaznamu vcetne pretaceni
- program tv
- sledovani zpetne z programu
- pridani do nahravek
- smazani z nahravek
- a jiste dalsi veci co mi ted vypadlo nebo nepouzivam :)

zaroven SledovaniTV pouzivam v LG TV s webOS, tam jde o oficialni doplnek...

Ano, přesně tento doplněk používám a je to snad nejvíc "seamless" řešení a-lá IPTV, které asi v ČR existuje. Je to rychlé, pohodlné, funkční a je to dokonce plně zdarma, pokud vám stačí ČT1/2/24/3/ART a NASA TV.

5
Vývoj / Re:Jak posunout vývojáře k CI/CD
« kdy: 29. 01. 2021, 07:52:21 »
U nás ve firmě to vypadalo při mém příchodu takto:
- polovina firmy (ta starší) nepoužívala žádný verzovací systém
- druhá polovina používala SVN šíleným způsobem
- CI/CD v podstatě neexistovalo, pár projektů bylo v tehdy už brutálně zastaralé verzi Hudson

Byl to tvrdý a těžký boj. Vyhodil jsem SVN a nasadil self-hoste Gitlab. Vyhodil jsem Hudson a nyní máme pravidelně aktualizovaný Jenkins.

Naučit pár starších kolegů základní Git workflow a vůbec to myšlení byl boj. Někteří dělali zálohování prostým kopírováním zdrojáků, když se objevil neřešitelný problém, obnovil kolega zálohu daného souboru, kterou našel atp.

Masakr byl, že po nasazení Gitu kolega stále dělal i své souborové copy-paste zálohy a když se mu něco v pracovní kopii nezdálo, prostě soubor přepsal svou chytrou zálohou, což dělalo strašné harakiri při různém mergování atp. Už se zlepšil.

V podstatě neexistovala rozumná "štábní kultura" ohledně formátování kódu, konvencí pojmenování proměnných atp. Neexistovala standardizovaná cesta, jak generovat instalátory našich produktů, neexistovala cesta, jak nové verze dostávat spolehlivě k zákazníkům.

Firemní web byl šíleně napsán v Silverlightu -> přešlo se na ASP.NET a máme funkční web za který se nemusíme moc stydět.

Nyní jdou dělat věci, co předtím kolegové dělat nemohli. Můžeme přesně dohledat každou individuální změnu, zavedl se ticketovací systém (v Gitlabu), každý má 100% přehled o tom, jaké bug-fixy po něm ostatní chcou.

Celá tahle epopej byla osvobozující.

6
Odkladiště / Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« kdy: 26. 01. 2021, 15:03:50 »
Protože doplněk je neoficiální, ale pokud vím, někde jsem četl, že o něm ve sledovanitv.cz vědí a mají ho "in mind". Prostě nechtěli věnovat manpower na jeho vývoj, ale pokud nedojde k zásadní změně API, tak ten plugin bude fungovat dlouho. Autor jej udržuje.

Ja dva roky ani jeden výpadek, koukám na to na ČT24, případně ČT2 a funguje to výborně. Včetně nahrávání.

7
Odkladiště / Re:Jakou IPTV pro Enigma2
« kdy: 26. 01. 2021, 13:42:39 »
Nechci te zrazovat od Enigmy (nemam s tim zkusenost), ale asi to nebudes mit jednoduche. Sel bych cestou TVHeadend + Kodi. Na webu se daji dohledat navody, jak zprovoznit sledovani.tv s TVHeadend. Jako HW bych pouzil bud RPi s OSMC nebo nejaky Android Box s Amlogic, na kterem se da pustit LibreElec.

Vždyť sledovanitv.cz má plně funkční doplněk přímo do KODI, včetně programu. Používám jej denně, funguje naprosto perfektně, včetně přenosu přímo v x265.

Dokonce sledovanitv.cz má "demo", kde je k dispozici jen pár ČT programů, ale je to zdarma a napořád.

8
Hardware / Re:Výběr hardware pro NAS
« kdy: 15. 12. 2020, 11:45:26 »
Mám postaven server už léta na tomto: https://www.digilidi.cz/prvni-pohled-asrock-n3150dc-itx-miniitx-deska-s-dc-externim-zdrojem-v-cene

Perfektní, výkon pro mě dobrý (na můj use case), dobrý formát, spotřeba parádní.

9
Měl jsem vždy za to že UEFI se na ARMech moc nerozšířilo. Fastboot je tu místo UEFI setup (částečně)?

Jen mé zkušenosti. Z TechMesto to odemknul naprosto skvěle. Ale jak jsem si tu nedávno postěžoval že to výrobci nedělají, tak je vidět že se  mermomocí snaží aby to nikdo nedělal. Android není koncipován jako PC. Vím že je to mimo téma, ale pro všechny, kteří by to chtěli (minimálně na tomto telefonu zkusit) posílám své poznatky (pozn. Nokia 7.2):
1. Odemčení rozbije SafetyNET, takže pápá Google Pay
2. SafetyNET se dá přinutit k fungování Magiskem (nějaké moduly a Hide), ale to zase kompletně rozbije Bankovní aplikaci (a zkoušel jsem to dlouho)
3. Na LOS18 SMS nechodily nebo chodily s velkým (10 minutovým) zpožděním, NFC nejde, NikGapps jsou jaksistabilní
4. Obnovil jsem telefon do původního systému (narychlo aby to nějak šlo, Firefox, Telefon, Telegram, Element a SMS) a i tak (kvůli odemčení to nejde)
5. Android je systém navržen aby šel bez roota, raději bych ho tak provozoval, jinak vás budou aplikace a ekosystém sabotovat
6. Root je užitečný, když nepotřebujete nějaký ten běžně používaný ekosystém aplikací (Google Pay, bankovní, Netflix)

→ Nejraději bych byl, kdyby byl normální Linux s Phoshem a fungující emulací aby mi šlo platit skrz Google Pay (nebo ještě lépe, udělat sjednocený protokol jak má platba fungovat a ať si to každý implementuje po svém). Jinak raději zůstat na Stock Uzamčeném Androidu a vystačit si s Termuxem :)

---
Když budu flashovat původní ROM, mám to flashovat na A a B nebo jen na jeden slot? Budu mít prázný disk.

Děkuji.

Dovolím si trošku nesouhlasit. Záleží vždy na vašem skillu, na modelu telefonu a na ROM, kterou tam chcete dát. Fleshoval jsem už několik telefonů a zatím vše naprosto v pohodě. Můj příklad teď. Koupil jsem si Redmi Note 7 (má Qualcomm, MTK šity na fleshování nebrat, špatná podpora). A flashoval jsem na něj nejnovější MIUI11/xiaomi.eu variantu, kde deklarují že SafetyNet bude OK a bankovní aplikace mají tuto rom na whitelistu. Skutečně, měli pravdu, vše funguje bez potíží.

Víte ona je "custom rom" a "custom rom". LineageOS jsem používal na Redmi 2 dlouho a fungoval naprosto výtečně, nevšiml jsem si žádného problému, kromě pomalejší GPS, která ale zlobila i na původní MIUI 7.cosi.

Nyní na RN7 mám nejnovější MIUI11 a jsem naprosto spokojen. Stabilní, rychlé, a hlavně to NEŽERE. Vydržím 7 dnů na jedno nabití (30 minut denně web, 5 fotek denně, jinak jen pár telefonátů a SMS denně, jinak telefon leží, jedu pouze na 2G (!!) sítě).

Bod 5 je s prominutím naprostý blábol, sorry.

10
Distribuce / Re:Nahrazení hesla v Linuxu
« kdy: 20. 10. 2020, 08:35:05 »
Proc tak komplikovane... vytahnu disk s instalaci a zmenim v nem heslo.
Kód: [Vybrat]
sudo bash
mount /dev/zapomenuto1 /mnt/x
chroot /mnt/x /bin/bash
passwd
Tomu chroot se dá vyhnout, passwd má krásný parametr -R.

11
Zdravím. Nejspíš bych mohl nabídnout pomocnou ruku.

V případě zájmu mi napište mi e-mail na rotter.martinos(at)gmail(dot)com


12
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 11. 08. 2020, 13:43:52 »
5) Já dělám na OSVČ jen takové "bokovky", mám normální práci na HPP. Z OSVČ činnosti, které věnuji tak max 10-30 hodin měsíčně mám relativně malé zisky, ale beru to jako "přilepšení", cca v horizontu 1000 - 20 000 měsíčně, podle toho co se naskytne.
Kde tyhle bokovky a krátkodobé práce sháníš? Co vždycky koukám na inzeráty tak chtějí někoho na full time minimálně na půl roku.
Místní hackerspace; afterparty po InstallFestu; bývalý spolužák; Upwork. Spíš by mě zajímalo co dělá a jak to dělá, protože já k fulltime práci nic dalšího dělat nedokážu (nejsem schopen provozovat mentálně náročnou činnost víc než X hodin denně).

Tak pokud to bylo na mě, tak ten projekt vezmu jen tehdy když vím že na to mentálně mám a jedná se vlastně jen o takovou "lopata"-style práci. Prostě vím, že tam nejsou žádné velké překážky, kdy bych se musel vyloženě tím protrápit.

Buď tak, nebo to musí být hodně peněz.

13
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 11. 08. 2020, 13:42:08 »
5) Já dělám na OSVČ jen takové "bokovky", mám normální práci na HPP. Z OSVČ činnosti, které věnuji tak max 10-30 hodin měsíčně mám relativně malé zisky, ale beru to jako "přilepšení", cca v horizontu 1000 - 20 000 měsíčně, podle toho co se naskytne.
Kde tyhle bokovky a krátkodobé práce sháníš? Co vždycky koukám na inzeráty tak chtějí někoho na full time minimálně na půl roku.

První bokovky jsem sehnal tuším na jobs.cz, a doteď jedu pro ty cca dvě firmy různé malé projekty.

14
Studium a uplatnění / Re:Přechod na IČO
« kdy: 10. 08. 2020, 12:42:14 »
0) Osobně si myslím, že pokud jseš schopný, o práci nebudeš mít ani nyní vůbec žádný problém. Na JOBS.cz či jiných portálech nabízí práci na OSVČ relativně hodně subjektů.

1) Napřímo, s prostředníkem mám mizerné zkušenosti. Navíc dostaneš pravděpodobně víc peněz.

2) Neznám.

3) Zákazník pošle hrubé zadání práce nebo lépe nějakou "technickou" dokumentaci, řekne alespoň nahrubo co to má být (COM knihovna, .NET knihovna, desktop aplikace, ...). Já dle svých ZKUŠENOSTÍ a trošku dle intuice rozhodnu pro sebe, jak bych to reálně mohl stihnout (řeknu si dobře, tohle za dva týdny dám v pohodě i kdyby se vyskytly drobné problémy) + pak k tomu připočtu třeba 20 hodin (případně více, podle nejasnosti zadání).

Zákazníkovi vše říkám v totálních číslech, řeknu, bude to asi na 100 hodin práce, na faktuře by bylo 60 000 Kč. Zákazník porovná se svým deadlinem a pokud souhlasí zašle návrh smlouvy o dílo, podepíšu -> makám -> průběžná komunikace -> hotový výrobek -> faktura.

Potřebnou dobu na vypracování projektu si stanovuji zcela podle sebe, zákazník buď souhlasí nebo ne a jde o dům dál. Celý týden se můžu flákat a udělat to přes víkend, když vím, že to dám (mám vyřešené problémové oblasti v řešení atp.). Případně dle domluvy se zákazníkem.

4) Zatím vždy každý zaplatil.

5) Já dělám na OSVČ jen takové "bokovky", mám normální práci na HPP. Z OSVČ činnosti, které věnuji tak max 10-30 hodin měsíčně mám relativně malé zisky, ale beru to jako "přilepšení", cca v horizontu 1000 - 20 000 měsíčně, podle toho co se naskytne.

6) Zatím jsem 100% zakázek udělal zcela online, některé zakázky dokonce bez jediného telefonátu - pouze e-mail/git. I s firmou, co mě "nezná" (ale samozřejmě posílám CV, včetně github acc atp.).

15
Hardware / Re:NAS Server
« kdy: 12. 07. 2020, 19:38:59 »
Postavit si sám, microITX deska s DC napájením, vše pasivní, na to nějakou distribuci dle chuti, ručně nakonfigurovat.

Dle mě nejlepší volba, víte přesně jak co máte nastaveno, 100% kontrola.

Stran: [1] 2