Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Patt21

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:IT a znalost více cizích jazyků
« kdy: 15. 12. 2021, 15:09:14 »
Jake call centrum? jak to logicky souvisi s  jake IT nabidky clovek od recruiteru dostane?

Aha, to jsou vlastne nabidky na nejakym ceskym webu. Tak to je to posledni, kam bych se dival. Predpokladam, ze to jsou inzeraty hned vedle lidi k pasum..

Mne vola (pokousi se zavolat, i kdyz dle linkedin profilu praci nehledam) 3-5 recruiteru denne. Pochopitelne tam neni zadne call centrum, i kdyz  jednou mi teda nabizeli "flight attendant"

Dnes z toho 2 pozadovali jako druhy jazyk nemcinu, 1x  "Dutch or French"

Ano, na českém webu. Pro mě teď moc nedává smysl zakládat LinkedIn nebo něco jiného, kde by mohli psát přímo recruiteři mně, takže mi zbývá prohlížet nabídky na pracovních portálech.

2
Studium a uplatnění / Re:IT a znalost více cizích jazyků
« kdy: 15. 12. 2021, 12:02:10 »
Zatím díky všem za reakce, odpovím asi "hromadně" ať nemusím odpovídat x různým reakcím.

Čínsky se asi učit nejdu  :) Pro některé to asi bude užitečné, já i když se možná v budoucnu odstěhuji do zahraničí tak to bude stejně max v rámci Evropy, takže nejvíc využiji právě evropské jazyky. Začal bych určitě s tou němčinou, protože v ní mám na čem stavět, a i v ČR je určitě užitečná (a navíc mnohem jednodušší na naučení než např. ta čínština).

K tomu sebehodnocení – chápu že se asi nikdo nedokáže objektivně zhodnotit, já vycházím hlavně z porovnání se svými kolegy na škole, mnohdy mají SŠ zaměřenou na IT, programují aktivně už třeba od puberty, a během studia zvládají poloviční nebo i plný úvazek. Já se jim nemůžu rovnat, tenhle semestr jsem neměl skoro žádný volný čas, pracovat při studiu bych na 100 procent nezvládl. Takže první praxi získám asi až ve 25, po dokončení studia. Proto právě přemýšlím o těch jazycích, protože málokdo z nich umí AJ tak jako já, a kdybych k tomu přidal NJ, mohla by taková kombinace znalostí být pro zaměstnavatele zajímavá (ale určitě bych tomu neobětoval všechen svůj čas na úkor IT). Dodal bych ale že úplné kopyto na IT nejsem, Bc. titul mám, Ing. bych taky měl zvládnout, to nedávají každému na potkání.

A ano, všiml jsem si že většina nabídek "IT + němčina" je hlavně nějaké to callcentrum, nicméně tímto směrem se vydat nechci, většinou to jsou nabídky kde stačí němčina a nějaké úplně základní seznámení s tím produktem, které zvládne skoro kdokoli i bez vzdělání v IT.

3
Studium a uplatnění / IT a znalost více cizích jazyků
« kdy: 14. 12. 2021, 13:32:26 »
Zdravím, chtěl bych se zeptat na váš názor na užitečnost cizích jazyků v oblasti IT.

Jsem teď v 1. ročníku magisterského studia informatiky a začínám mít pocit, že jsem oproti ostatním v oblasti IT pozadu. Navíc nemám příliš rozvinuté logické myšlení - na testy se bez problémů naučím, ale jakmile mám vymyslet něco bez přípravy tak mám vážný problém. Proto začínám pokukovat o rozšíření obzorů a jednou z možností jsou cizí jazyky.

Je mi jasné, že základem je v IT angličtina. Tu umím na úrovni C1 a už nemám jak moc ji smysluplně zlepšit. Myslím si, že bych se do pár let dokázal naučit německy a popř. i polsky, základy už ovládám, neříkám že je budu ovládat tak dobře jako angličtinu (tu umím, protože ji používám opravdu každý den) ale minimálně na takové úrovni, že bych se s tím cizincem domluvil. Teď se ale nabízí otázka, bude se jednat o smysluplné využití času?

Klasickému informatikovi asi bude k ničemu doktorát z filozofie nebo pokročilé znalosti dějin umění. Mě by zajímalo, jestli bude informatikovi (prozatím v rámci ČR) k něčemu znalost jiného cizího jazyka než angličtiny. Beru to tak že určitě mi ta znalost neuškodí, nevím ale jestli se nevyplatí zkusit jít do větší hloubky v samotné oblasti informatiky, i když za cenu toho že mě to nebude tak moc bavit.

Stran: [1]