Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - retFox

Stran: [1]
1
Může tu někdo znalý shrnout, jak si vedou (nebo můžou vézt) elektroinstalatéři/elektrikáři mzdově v porovnání s programátory? Často slýchám z různých zdrojů, jak to mají elektrikáři skvělé, dělají málo a řeknou si hodně, poměr práce/materiál třeba 50/50 a tohle a tamto, ale mám známého, který je elektrikář, a ten mi říká že naopak zakázky trvají dlouho, poměr práce/materiál maximálně 30/70 a vůbec dosáhnout na 100k čistého za měsíc je nereálné, ikdyby bral nejlepší zakázky v praze apod a jel těžký byznys. Tak kdo má tedy pravdu? 8k/MD mi přijde extrémní, podle toho co jsem se doslechl. Nebo se dá najít nějaká taková firma která opravdu vyplácí tolik, když jdou zakázky přes ní?

Jinak k otázce, na 8K/MD jako programátor (nebo hodně blízko tomu) se dá dostat za dva roky praxe, a nemusí to být ani zahraniční firma překvapivě, ale záleží to samozřejmě na strašně moc faktorech.

2
Já slyšel, že by měli ten limit 1m u paušální daně zvedat na dva. Mohlo by se to prý podařit již k začátku příštího roku. Jenom přemýšlím, jestli potom pro to pásmo 1 - 2m tu odvodnou částku nějak nenavýší. Rozhodně bych se ale nebránil platit zhruba 4% daň z příjmu.

3
Studium a uplatnění / Re:Profinit - junior java dev
« kdy: 04. 01. 2022, 19:03:42 »
Spolužák u nich byl nedávno na pohovoru na stejnou pozici. Měl asi rok zkušenosti jako brigáda při škole. Pohovor byl prý na 2 hodiny zkoušení jak logiky, tak i trochu programování (prý hodně vyčerpávající), ale měl pocit, že se mu to povedlo. Nakonec mu řekli na posledním pohovoru, že ho berou, ale nabídli mu drasticky méně, než chtěl. Co vím tak o tom přemýšlel. Nakonec si počkal a šel na dalších asi 5 pohovorů, kde mu postupně nabídli skoro až dvojnásobek toho, co v profinitu s minimálním úsilím na pohovorech.
A když jim volal, že nabídku odmítá, tak se ještě ptali, jestli by se nechtěl domluvit na lepší částce.
Takže rada na závěr by asi byla rozhodně jít na více pohovorů. I když by tě tady vzali, udělal by sis představu o trhu a nabídkách. Udělat dojem hlavně po sociální stránce s tím, že chybějící znalosti se rád doučíš, a pokud budeš mít nabídek hodně tak je pravděpodobné, že ti nabídnou ještě lepší podmínky, jakmile je odmítneš.

Na tomto fore najdes kopu "alfa samcov" ktory vcera vysli zo skoli a uz sa nehanbia pytat si 5k/MD (alebo 60k hrubeho), potom sa divia ze posielaju zivotopis do 20tich firiem naraz, a idu tak na 5pohovorov z ktorich na 3 ich firma aj tak zavola len tak for fun lebo chcu tich blaznov vidiet.

Jinak si myslím, že po dvou letech je 5000/MD nebo minimálně 60k hrubého naprosto reálná mzda, ale záleží na spoustě faktorů. Na druhou stranu zrovna v profinitu to fakt asi nedají... Zjednodušeně, kdo si o to řekne, možná to nedostane, ale kdo si o to neřekne to určitě nedostane.

4
Zdravím, hledám si momentálně práci v Praze jako programátor a v podstatě se rozhoduji mezi dvěma druhy nabídek:
C++ programátor: skoro vždy to je embedded, ale viděl jsem i "slušné" nabídky od herních studií.
C# programátor: většinou backend pro nějaké weby.

Osobně mě vždy c++ bavilo více, weby mě nikdy moc nezajímaly. Známý, který pracuje v embedded mi však řekl, že platy tam jsou nižší, než podobné pozice v c# nebo java a to prý až o třetinu, takže to už si člověk rozmyslí, jestli bude dělat něco co ho baví trochu víc, ale za 2/3 peněz.
Tak bych se rád zeptal někoho zkušeného, kdo má přehled, jestli má smysl se tady v čechách věnovat embedded c++ jen proto, že to člověka baví trochu víc než pořád dokola nějaký web atp.
Taky by mě zajímalo, a to je informace kterou za boha nemůžu nikde zjistit, jestli ty rozdíly v platech jsou pocítit jen na typických začátečnických programátorských pozicích. Když pak ale ve firmě po x letech povýším na nějaký team lead nebo manažera, tak jestli i na těchto pozicích bude markantní rozdíl mezi C++ / C# ohodnocením, nebo je to zanedbatelné?
Samozřejmě velmi záleží na aspektech dané firmy, ale kdyby se třeba porovnaly dvě podobné, jak by to mohlo být?

Taky mi přijde, že v zahraničí nikdo nemluví o tom, že by c++ developeři měli méně peněz než nejaká ta java a c#, většinou naopak. To je to jenom u nás takhle unikátní?

Stran: [1]