Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mrkev 42

Stran: [1]
1
Server / Re:Spouštění úloh na pozadí - zálohy a workflow
« kdy: 15. 09. 2021, 22:30:26 »
Citace
Dále, není jasné "Servery na sebe nevidí - mimo těch popsaných průstupů". Jedná se o přístup do databáze nebo třeba i ssh? Jinak, dump databáze lze udělat i vzdáleně (např. rovnou na cílový server). Pak je další seskriptování jednoduché a stačí to víceméně poskládat třeba v jakémkoliv oblíbeném shell skriptu.

Díky za poznámky.

Snažím se držet servery oddělené, co nejvíc to je možné.
Při řešení tedy není možné předpokládat přístup každý s každým, některé na sebe nevidí, apod. Pro řešení to asi není důležité.

Seskládat  v oblíbeném shell skriptu to je možné - původní řešení je hromada shellových skriptů slepených dohromady a běží to úspěšně pár let.

Problém se shell skripty nastane v okamžiku, když se něco pokazí a hledáme ve kterém kroku se to pokazilo. Pak by nějaké pěkné rozhraní orchestrátoru pomohlo. - Něco, jako RunDeck, či Ansible Tower.  Oba mají ale své limity a tak hledím, jestli neexistuje alternativa o které nevím.

2
Server / Re:Spouštění úloh na pozadí - zálohy a workflow
« kdy: 15. 09. 2021, 22:19:37 »
Díky za odpovědi.

Citace
Mate v uvaze velkou chybu. Pokud trva zaloha db 1-3h, tak zaloha na disku neni konzistentni.

Díky za poznámku.
I snapshot může trvat hodinu až tři hodiny. Je to zrovna tenhle případ.
(mysql i postgresql mají snapshotting, udělají snapshot a pak můžou dlouho kopírovat v rámci lokálního disku)

Citace
Vetsina slusnych backup programu navic ma pre-backup a post-backup faze. Anebo neco jako rundeck.

Díky za tip na Rundeck.

Umí Rundeck počkat, až doběhne akce na vzdáleném serveru? Dokáže se znovu připojit a počkat na dokončení skriptu i v případě, že se SSH spojení rozpadne? Podle návodu to není zřejmé.

Užít pre-backup a post-backup fáze ze zálohovacího SW by znamenalo, že se zálohovací server musí připojit někam, kde udělá navazující akce. To není úplně pěkné, protože nechceme, aby databázový server měl přístup k zálohám či jinam. ( v případě úspěšného útoku na bychom přišli o databázový server i o jeho zalohy ).

Proto hledám nějaký pěkný nástroj, který tohle dokáže "zorchestrovat".

3
Server / Spouštění úloh na pozadí - zálohy a workflow
« kdy: 14. 09. 2021, 12:16:46 »
Ahoj,

řeším zálohování a hledám nástroj na postupné spouštění skriptů v nějakém workflow.

Cílový stav:
  • Mám k dizpocici hlavní server, který to celé řídí.
  • Mám databázový server, na kterém potřebuju spustit skript, který udělá lokální zálohu toho serveru na sebe sama. Ta běží dlouho (hodinu až tři).
  • Až to doběhne, tak potřebuju serveru se zálohami říct, aby si stáhl zálohy z databázového serveru. ( opět hodina běhu ).
  • Až doběhne stažení zálohy, tak potřebuju říct testovacímu server, že má zahodit svoje data a natáhnout na sebe data ze zálohovacího serveru.
  • Servery na sebe nevidí - mimo těch popsaných průstupů.

Hledám nějaké pěkné řešení, které dokáže pravidelně spouštět tři navazující skripty na různých strojích a reportovat, že se to povedlo či ne.

Zkoušel jsem Ansible a AWX (umí pěkně pravidelně spouštět úlohy na vzdálených serverech), ale spadlo na tom, že zálohovací skript běží přes hodinu.

Předpokládám, že existuje už nějaký software, který takový workflow řeší, ale neznám ho.

Nějaké nápady?

M

Stran: [1]