Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - KrejzyManky

Stran: [1]
1
Software / Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« kdy: 02. 03. 2022, 09:24:17 »
Žádné jejich servery v Moskvě ani jinde v Rusku neleží, leží v Kypru (edit: a dalších lokalitách v rámci EU)

Ale chápu aktuální situaci a proto jsem zmínil, že většina těch filtrů je volně dostupná a lze je při troše snahy použít i lokálně, bez aplikace.

2
Software / Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« kdy: 01. 03. 2022, 14:52:28 »
Předem se omlouvám, ale nemám čas na pročtení celé diskuse.

S tímto problémem celkem obstojně bojuje AdGuard - možnost aktivace desítek filtrů v rámci aplikace.

Lze tedy snadno určit filtr, který Vám vyhovuje a případně jej použít i lokálně (za předpokladu, že nechcete spoléhat na aplikaci/doplněk v pozadí). Doplněk pro prohlížeče je volně dostupný, open-source.

3
Server / Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« kdy: 24. 11. 2021, 13:43:16 »
Super, děkuji za informace. Pročetl jsem si možnosti integrací a asi jsem rozhodnut :-)


4
Server / Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« kdy: 24. 11. 2021, 09:54:00 »
Jasně, i to je varianta. Za těch pár šupů je to super řešení. Konektivitu mám, ale řekněme, že lehce nestabilní a konec konců k tomu projektu mohou a budou přistupovat i ostatní členové.

Je to jen o pohodlnosti, cenu, kterou za to zaplatím samozřejmě příjmu, to mi problém nedělá a ani nad tím popravdě moc nepřemýšlím.

5
Server / Re:Hetzner - reálné zkušenosti
« kdy: 24. 11. 2021, 07:40:41 »
A kde jinde prosím pěkně bych se měl ptát, než na rootu, kde na něj pár referencí již bylo? Byť pouze pár a pozitivních.

  • Ptám ale i na případné negativní reference.
  • Právě, že o něm nic z pohledu dlouhodobějšího hlediska nevím. Snad je dobře si udělat průzkum od lidí s pozitivní, případně s negativní zkušeností, a to zcela nezaujatě.
  • Samozřejmě si nemyslím, že by mi smazali server. Poukazoval jsem na skutečnost, že se to lidem stalo. A hledej obousměrnou komunikaci, která by ti ukázala obě dvě strany mince a která by obsahovala podklad, na který se můžeš spolehnout.
  • Porty blokují, a to lidem, kteří se museli dokazovat občanským průkazem, nebo jiným typem dokladu pak nefungoval například 25,465. Zde se ta komunikace dá celkem snadno dohledat. To je mi ale fuk. Jejich mechanismus vyhodnocování je na základě zkušeností.
  • Jasně, že si mohu najít poskytovatele s dobrými referencemi - DO, Vultr, Linode a další, ale v porovnání s nimi si Hetzner v oblasti poskytnutých prostředků vede o mnoho lépe.
  • A ne, nevadí mi je využívat. Ale proč bych to měl dělat, když zde existují velcí hráči s některými rozporuplnými reakcemi. Opakuji, jde mi o jakoukoli zkušenost. Dělat si názor z diskuzí na Redditu skutečně nechci. Pokud uživatel porušoval podmínky, tak souhlasím se smazáním a zablokováním, ale to v dané diskuzi nedozvíme, víme? :-)

Honza

6
Server / Hetzner - reálné zkušenosti
« kdy: 23. 11. 2021, 22:29:41 »
Zdravím Vás,

Rád bych otevřel téma a poslechl si pozitivní i negativní zkušenosti na společnost Hetzner od uživatelů využívající jejich služby a to v aktuálním čase, nebo v minulosti.

Rád bych si vytvořil testovací lab v ceně 18 eur (4vCPU, 8GB RAM, 80GB NVMe). Samozřejmě zkušenosti, byť minimální, s nimi mám. Co se výkonu týče - naprostý perfekt. Konektivita - perfekt. Zde se mi však jedná o dlouhodobější užívání.

Cílem je K3s z důvodu edukace. Povolené pravidla na firewallu vidím na standardní SSH na specifickém portu, HTTP, HTTPS a další nespecifikované služby, které by nijak neměly odporovat podmínkám. Bohužel se internet množí různými stížnostmi na zablokované účty bez uvedeného důvodu a také na množství abuse e-mailů bez reálného podkladu. Je mi jasný, že pokud bych měl vyfiltrovat blbce, co si neumí nastavit pořádně své služby, tak se dostanu na mnohonásobně menší číslo, ale možná se pletu a je to prostý fakt.

Nerad bych se dostal do situace, kdy mi společnost smázne server, čímž zlikviduje zálohy a následně i zablokuje účet. I to jsem opakovaně viděl. Samozřejmě podklady stěžovatelů žádné.


Prosím o Vaše názory. Sám osobně jsem za tu chvilku velice spokojen, ale z dlouhodobého hlediska bych byl nerad zklamán.


Děkuji,
Honza Hálek

7
Windows a jiné systémy / Re:Apple M1 - unzip = kernel panic
« kdy: 14. 10. 2021, 09:36:56 »
Na MBP M1 jsem nyní ověřoval unzip na 40GB archivu a vše proběhlo v pořádku.
Monterey beta 9

8
Server / Re:Docker Swarm mode
« kdy: 20. 08. 2021, 11:28:03 »
Dobrý den, děkuji za názor :-)

Tedy půjdu cestou ověřenou. "Swarm mode" jsem zmínil právě v kontextu s avizovaným stavem produktu "Docker Swarm". Co jsem pročítal různé diskuze, tak v zapomnění upadne pouze standalone Swarm, přičemž Swarm mode, který je defaultně v Dockeru bude nadále podporován. Jak dlouho těžko říci.9
Server / Docker Swarm mode
« kdy: 20. 08. 2021, 09:08:17 »
Dobrý den,

Mám na vás ryze začátečnickou otázku týkající se osobního projektu, který bude obsahovat několik webových stránek a dalších testovacích projektů za účelem zdokonalování zkušeností. Nutno podotknout, že projekty nebudou nikterak náročné na systémové prostředky a minimálně webové stránky budou se zájmovým zaměřením a neočekávám tedy bůhví jakou zátěž.

Aktuálně přemýšlím o následujícím provedení
1x VPS s 32GB SSD, 2GB RAM, 1vCPU

Vzhledem k dalšímu testování a dalším projektům by přibyla (možná) další VPS s pravděpodobně identickými parametry. 

Prozatím jsem se poohlížel po metodách a přišlo mi vhod následující. Na primární VPS by byl nainstalován a nakonfigurován Swarm mode jakožto operátor. Následovala by instalace Traefiku a prvních projektů. Až pak by teprve došlo k instalaci a připojení další VPS, pokud vůbec. Bavíme se tedy i o možnosti, že by v možném případě zůstal pouze operátor.

Otázkou tedy je, zdali je toto řešení vůbec vhodné na tento typ projektu. Vzhledem k povaze zaměstnání se k této technologii jen tak nedostanu a do K8s se mi upřímně bez znalostí nechce. Také mohu používat prostý docker-compose :-)

Děkuji za osobní názory k mé menší problematice menšího projektu :-) Samozřejmě rád doplním jakékoli informace.


Stran: [1]