Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tuxedoassassin

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Firemní počítač na soukromé použití
« kdy: 28. 12. 2022, 15:07:28 »
U mě v korporátu mám celkem volnou ruku, mohu si vlastně instalovat co chci, akorát nějaké webové stránky jsou zakázané.

2
Zdravím root,

K tomu vykazování v práci.

Jsem dlouholetý čtenář rootu, a také jsem juniorní web vývojář. Rád bych slyšel váš názor na zkušenosti z mé druhé, prakticky potažmo první práce. Pracuji již jinde, ale často přemýšlím nad předchozí zkušeností, protože mi přijde velmi zvláštní.

Nastoupil jsem do práce na pozici juniorního webového vývojáře na backend vývoj. Při pohovoru bylo mou stranou a firmou několikrát vysloveno že jsem junior a že jdu na pozici juniora, to koneckonců souhlasilo i s mým CV kde jsem v pracovních zkušenostech neměl napsané zhola nic, odpovídala tomu také cena za tuto práci kolem 30 000 HPP - Praha. Jednalo se o pozici v agenturní firmě, která dělala vývoj pro klienty.


Heh, mi to připomíná také mojí první práci, bylo to v malé firmě která se bokem zabývala vývojem vestavěných zařízení pro měřící přístroje. Tehdy jsem byl docela naivní a první mým varováním mělo být, že člověk který mě zaučoval i když byl fajn, tak byl vyučený elektromechanik, jenž řešil mechaniku, elektroniku a i samotné programování těch mikrokontrolerů.  :D

No potom co jsem trochu otrkal a uvědomil jsem si, že moje práce je stejně k ničemu, protože firma kupuje nekvalitní přístroje, jenž nemají slíbenou přesnost měření a pak ty zakázky nejdou dodělat i přes mnoho přesčasů, protože to prostě není technicky možné, tak ten kolega dal výpověď a já zanedlouho také.

Takže já jsem z této zkušenosti poučil a už si při nástupu dávám pozor, do čeho vlastně jdu.  :D

3
Studium a uplatnění / Re:Informatika VŠB - OSU
« kdy: 29. 07. 2021, 17:26:57 »
Zdravím,
tohle téma celkem zasahuje do mého života, tak jsem si tu musel založit účet.  :)

Já jsem teď na VŠB - FEI na magisterském studiu na Řídících a Informačních systémech, plus na škole dělám i na nějakých projektech. Programování je tu taková všehochuť, je tady C, C#, ale nebere se to tolik jak třeba na Informatice. (Nejsou tu algoritmy atd.) Co ale můžu vyzdvihnout, tak ty PLCečka tu jsou na dost vysoké úrovni (je tu dost dobrá laboratoř PLC, teď se otvírala nová laboratoř, kde je Smart Factory 4.0 a takové srandy, to šlo zatím mimo mě), pak se tu učí LabView, to se tu dost používá v rámci zpracování obrazu.

Mikrokontroléry tu také jsou, nicméně aby se k tomu člověk více dostal, je třeba na tom dělat závěrečnou práci, v těch předmětech co jsem zatím měl to byl spíš takový průlet.

O Mechatronice toho moc nevím, mám tam jednoho kamaráda a rozhodně to není špatný obor, tak předměty tam jsou nastavené tak, že něco je z elektrofakulty, něco ze strojárny, problém je že na to FEI tolik nehledí a často měl kolize v rozvrhu, které musel řešit. Nicméně se studiem byl jako spokojen.

Pokud budete mít zájem vědět víc, stačí mi napsat do zpráv.


Stran: [1]