Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - belohoub

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:ČVUT FEL vs ZČU FEL
« kdy: 07. 07. 2021, 14:47:22 »
Obě školy znám jako student - na každé z uvedených fakult jsem během studia studoval více než jeden oborový předmět, i když na žádné z nich jsem neobhajoval (v Plzni na FAV a v Praze na FIT). Znám ale obě školy celkem zblízka i jako zaměstnanec (i když v případě ČVUT jen jako zaměstnanec "vedlejší fakulty").

Podle mého zaujatého názoru jsou obě školy dobré školy. Jestli budete nakonec spokojený ale hodně záleží na oboru - leccos se může lišit obor od oboru.

Velký rozdíl z pohledu nastupujícího studenta podle mě je, že na ČVUT jste se dostal na největší fakultu, kde budete součástí obludného soukolí, na ZČU bude přístup osobnější (zejména v úřadě, ale i s vyučujícími - i když v prvním roce je to trochu masovka všude). Na druhou stranu FEL ČVUT je prostě větší a můžete si tak vybírat své zaměření "jemněji", Plzeň má omezenější nabídku - základ je podobný, ale "specialit" je méně. To se ale týká hlavně navazujícího nebo Ph.D. studia.

Náročnost studia je spíš o rozdílech v předmětech a oborech než o školách. Je ale pravda, že na ČVUT se dávál větší důraz na časově náročnější semestrálky a domácí práce než na ZČU, což je zároveň plus i mínus - záleží jak se na to člověk dívá, na kontextu a na osobních předpokladech a očekáváních.

V Praze je víc studentských spolků a aktivit obecně, na kolejích i mimo ně, v Plzni je zase levněji a má taky svoje kouzlo. Pokud se v rámci školy - "in-house" - budete chtít "vyřádit" i v nějakém humanitním oboru, netechnické fakulty ZČU jsou lepší volba než MUVS ČVUT, v Praze máte ale zase jiné univerzity a tím pádem i jiné možnosti ...

Pokud můžu doporučit svou cestu, tak bakalář v Plzni a magistr v Praze nebyla špatná cesta.

Stran: [1]