Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - naivka

Stran: [1]
1
Díky chlapi za reakci, tak vezmu to v úvahu při vyjednávání :)


Je to reálné, že platí 23k/MD.

Ale nepočítal bych to tak jak to počítáš - je v tom pojištění a další blbosti, popř. pokuty a tak. Pokud děláš přes agenturu, tak ta si bere klidně 25% a víc. No 10k bys měl mít, ale na této pozici už to asi nevyřešíš, poučení do budoucna, že máš MD rate chtít mnohem vyšší. Nemá cenu jít na IČO a vydělávat almužnu :)

Nevim co presne delate, ale... Bezny software house co dela zakazkovy vyvoj, tak vydelava hlavne na juniorech, asistentkach, testerech a podobne. Tu ten pomer byva hodne ve prospech zamestnavatele. Vubec bych se nedivil pomerech typu 80:20. Naopak u dulezitych seniornich roli ten pomer bude opacny, aby byla vubec sance ten projekt dodat v cas a pokud mozno i funkcni.

2
Pokud ti přijde, že bereš málo, tak žádej víc. Já třeba z firmy odešel, když jsem věděl, že jiný zaměstnanec na stejné pozici měl 2x víc a mě nechtěli přidat ani tisíc. To tě zkrátka psychicky deptá. Ale jinak mě nějak extra nazajímalo, že jsem firmě vydělával milion měsíčně. Tam jsou taky nějaké náklady. Jako každý rok nové BMW apod.. S tím musíš počítat :D

Rozumím, také to tak teď mám, proto si jdu říct o víc. Každopádně  chci nějak rozumně, tak se tady ptám na názor zkušenějších. Jaký poměr bývá pravidlem. Kdyby mi řeklo 10 lidí, že je to 80/20 pro firmu, tak holt to udělám takhle, ale fér to holt není.

3
podle mě, to nemá cenu řešit. Stejně to nezměníš. Je jasné, že agentura musí "z tebe" něco mít, oni tě "půjčují". Takže mají malou domů. Otázkou je jen, kolik procent je ještě morálních, ale to Tebe nemusí zajímat.

Od kámoše vím o případu, kdy byl jako student VŠ zaměstnán ve firmě za 1.5k/MD, ale fakturováno bylo 10k. A je to asi 5 let zpět. Takže si udělej obrázek sám...

Za mě je spíše důležitější (a to tu někdo zmínil), řešit to, jestli za svou práci máš odpovídající ohodnocení. Více bych neřešil. Jsi opravdu naivní, pokud si myslíš, že se něco zmůžeš když budeš argumentovat tím, že jsi je podržel v covid sezóně ;-)

Jediné, co je blbé, je spíše to, že jako jednotlivec OSVČ se nemusíš dostat do některých firem. Z osobní zkušenosti vím, že jako OSVČ jsem nedostal do jedné firmy, ale když jsem tam šel přes vlastní firmu, šlo to a samozřejmě s vyšším MD rate.

Chápu, máš pravdu, že se někam dá dostat jen přes agenturu. Proto bych třeba pochopil 60/40, ale těch 70/30 se mi zdá už dost a to nemám ani teď. Ale díky.

4
Zásadní otázka spíš bude, zda jsi pro projekt klíčový nebo si v klidu najdou místo tebe 4 jiný lidi.

Tak na tvoji zodpovím, že ano. Odpovíš ty mně?

5
Bud je na mna dnes este skoro rano a nemysli mi to, ale mohol by si prosim ta uviezt vzorec ako si z 2 milionov dosiel na 23k/MD?
Ak firma na tom zarobi (prijem, nie cisty zisk) 2mega, a MD rate je 23k, pri 4roch ludoch to vychadza 2M/(23k * 4) = 21,7 dna.

To je nejaky projekt na 22dni prace a potom schluss? Hladaj si nieco dalsie?

Ahoj, v pohodě, jsem v tom nový tak možná já to špatně počítám. Nebo spíše jsem neupřesnil, že se měsíční revenue zvýšil o 2 mega za tenhle projekt, kam nastupují 4 lidi. Tudíž vychází cca 23k/MD za těch +- 21 práce. Jde mi o to, jestli je to reálné, že firma tohle dostává od zákazníka a tudíž o kolik si mám říct. Jestli je standard 50/50 nebo 60/40 pro firmu. Přijde mi fér, když jsem je podržel při covidu, tak teď se zase nechci nechat oj-bat. Děkuji

6
Kámo, přeji ti hezké svátky a užitý prodloužený víkend. A také trochu šťastnější život.  :)

Proc resis takove blbosti? Starej se o to, zda tvuj vydelek je adekvatni vynalozene namaze.
Ty delas pro agenturu, ne pro koncoveho zakaznika.

Na standardni pomer se zeptej holek na ulici.

A rikat si OSVC, ktery neni schopen si najit praci primo bez agentury, je usmevne :P

7
Ahoj všem!

Prosím o radu. Po letech na HPP jsem přešel na OSVČ. Díky nezkušeností a covidu jsem nebyl víc průbojný při vyjednávání. Následně jsem přešel na jiný projekt a zjistil jsem podle nějakých reportů, že firma za 4 lidi na tomhle projektu udělá přes 2 mega. Zákazník je firma, které se velmi daří a rostla i během covidu. Jedná se o pozice senior testerů analýza/automaty.

Pokud to vydělím, tak firma na člověka má cca 23k/MD. Je to reálná cifra? Pokud ano, beru zlomek a celkem mě to s-re. O kolik si mám říct? Přijde mi fér 50/50. Jaký je standardní poměr rozdělení odměny pro agenturu a osvč?

Děkuji za Vaše názory

Stran: [1]