Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mr.Tao

Stran: [1]
1
Funguje geolokace?
Kód: [Vybrat]
curl -s "https://location.services.mozilla.com/v1/geolocate?key=geoclue

3
Markantní je to u příspěvků ke zprávičkám. Pokud mezi napsáním příspěvku a schválením uplyne tolik času, že zprávička z hlavní stránky zmizí, přesouvá se debata o jeho přínosu do kategorie existence zvuku stromu padajícího v prázdném lese. Jestliže ani ½ roku k automatické publikaci nestačí, a protože kritéria jsou nejasná, moje chuť zapojovat se do diskuse výrazně klesá.

4
O serveru Root.cz / Re:schvalování komentářů u článků
« kdy: 24. 11. 2021, 13:49:45 »
Díky za vhled do procesu, vidím, že granularita je opravdu vysoká. Jak dlouho ale zůstává přispěvatel kandidátem-čekatelem?

5
O serveru Root.cz / schvalování komentářů u článků
« kdy: 24. 11. 2021, 12:43:53 »
Vždy, když okomentuji článek, zůstane tam komentář viset s červeným pruhem a Tento názor čeká na redakční schválení. Přitom kolem vesele naskakují příspěvky, zhusta povahy obecné s informační hodnotou mizivou. Otravné je to zejména když se původní diskuse v čase do schválení posune jinam. K čemu je tento filtr a proč je jeho uplatňování selektivní?

6
Sítě / Re:VDSL bez modemu
« kdy: 30. 10. 2021, 02:38:59 »
Oni maji v zyxelu zmatek v dokumentaci. V ni pisou, ze tohle je Annex A (nad PSTN) varianta a to, co dava CETIN, je Annex B (nad ISDN).
Ve skutecnosti ten zyxel u nas funguje (mam ho doma, koupil jsem ho po zkusenostech jinych zakazniku, kterym taktez funguje). Oproti CETIN variante se lisi hlavne konektorem (6p4c varianta z volneho trhu resp. 8p4c z distribuce CETINu).
Annex má význam jen pro ADSL, pro VDSL profily je irelevantní. Takže v situaci, kdy by měl někdo linku s ADSL modemem, který by chtěl vyměnit za vlastní Zyxel, nebude mu do přepnutí na ústředně na VDSL verze s Annex A fungovat.

7
Hardware / Was: Balíčky z Aliexpresu
« kdy: 07. 10. 2021, 18:43:33 »
Fascinující reakce! Ostrovani, z nichž půlka netušila, pro co vlastně hlasuje, se vybrexitují na úroveň vztahu Fidži ⇄ EU a tenhle lumen, který by si bez EU mohl tlačit balíčky k tlačírně nanejvýš z Košic, prej: „fak é ú“  ::)
Skor ma serie ze inksquid.com z Anglicka prestal posielat celkom kvalitne neoriginalne naplne do tlaciarne na Slovensko.  Fuck EU.

8
Hardware / Re:Nova sluchátka práce/hudba
« kdy: 26. 07. 2021, 19:44:10 »
Obava z nutnosti řešení problémů BT na Windows je opravdu zbytečná. Resp. značně vybledne po řešení problémů s BT audiem na Linuxu, cf. https://forum.root.cz/index.php?topic=24912.msg353747#msg353747

9
Sítě / Re:Jaký je nejlepší operátor?
« kdy: 08. 07. 2021, 18:34:24 »
Metronet dava modem ZYXEL-MG4005-B60A - Terminator a pevnou IP-adresu zdarma.
V ceníku mají IP adresu za 100 Kč/měsíc :thinking:
A jak je to s tím Terminátorem? To řeknu, že mám zájem třeba o xDSL 50/5 (tj. rychlost, kterou v místě zvládne jeden pár) a že bych k tomu rád Terminátor, a oni odpoví: „tak jo“?

10
Aby WH-1000XM4 zněly při volání jako propojené s iOS, Windows… OS, který s BT prostě funguje™, je potřeba v hsp/hfp profilu použít kodek mSBC. Pro poslech hudby je pak zase třeba přepnout je na profil a2dp (jestli s kodekem AAC nebo SBC je už vcelku jedno).
Důvodem, proč je BT audio na Linuxu tragédie větší než kde jinde, je fakt, že maintaineři PulseAudia jsou non plus ultra vohnouti [1]. S PipeWire se situace pohnula, mSBC i AAC obsahuje (touto dobou by snad měly být i v PA) a WH-1000XM4 fungují ± jako jinde (schází nějaké inteligentní automatické přepínání profilů a2dp a hsp).

[1]: https://gitlab.freedesktop.org/pulseaudio/pulseaudio/-/merge_requests/227

Stran: [1]