Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - makovec_3

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Studium a uplatnění / Re:Intriky při výpovědi
« kdy: 16. 02. 2024, 22:20:00 »
Mam tam jeste par dnu z lonska, taky mi prijde, ze kdyz je predpis, ze se musi do konce brezna vybrat, tak ji nejde proplatit.
Smrdi mi z toho snaha, aby mi ty dny propadly.

Nejspíš o tý dovolený z loňska nic neví, prostě je nasranej že má o starost navíc, a chybí mu trochu velkorysosti.

Mimochodem, naznačoval jsi před tím že nejsi spokojený a přemýšlíš o tom odejít a nebo to pro něj byla rána z čistého nebe?

Z mojí zkušenosti nejhorší co člověk může udělat se začít samonasírat a domýšlet si nějaké scenáře jak mu kdo chce ublížit, a eskalovat to nějakými naschvály a snahami "jim ukázat" z vlastní strany. Nasranej a zkaženej čas z toho budeš mít primárně ty.

Domluv si s ním schůzku abyste si ujasnil jaké jsou tvé priority do odchodu, a upozorni ho při tom také stylem "ja a ještě jedna věc" na tu nevybranou dovolenou a zkus se v klidu domluvit jak to s ní uděláte. Nic extra od toho nečekej ale nepředjímej jak to dopadne.

2
Psaní mobilních aplikací není ani tak o jazycích ale o systémových frameworcích daných platforem.

Nejlíp uděláš když je napíšeš v nativně podporovaném prostředí: Android Studio (Kotlin) pro Android a Xcode (Swift) pro iOS. Na vývoj iOS aplikace potřebuješ Mac, jestli ho nemáš tak začnu Androidem.

S MAUI zkušenost nemám, ale Xamarin je zastaralý už nepodporovaný moloch.

3
Odkladiště / Re:Jak počítat zobrazení obsahu?
« kdy: 19. 01. 2024, 14:24:34 »
Generický přístup je:

1. uvědomit si co je pro mně podstatné počítat (co mi zajímá)

2. počítat to

4
Bazar / Re:Novoroční úklid
« kdy: 03. 01. 2024, 11:14:08 »
Je taky otázka kolik potenciálních zájemců o síťové prvky se na diskusní téma "Novoroční úklid" podívá...

5
Server / Re:Operátor pro příjem SMS zpráv
« kdy: 22. 12. 2023, 09:35:27 »
Brány přímo operátorů jsou technicky komplikované a “nízkoúrovňové”, není to pro ně v malém zajímavý business.

Sms agregátoři už nefungují?

Ale ta cena asi nebude nikdy moc hluboko pod korunou za zprávu, musí z něčeho žít a platit vývoj a infrastrukturu.


6
Server / Re:Který systém píše diakritiku až po znaku?
« kdy: 07. 12. 2023, 13:56:04 »
Postup psaní “nejprve znak, potom diakritika” používají systémové klávesnice v iOS. Ale jak už psal Tomáš, samotné pořadí jak se to napíše na klávesnici neznamená že to tak je ve výstupním textu “zakódované”.

7
Odkladiště / Re:Proč český Google podporuje scam?
« kdy: 01. 12. 2023, 14:29:37 »
Naprosto stejná zkušenost s pravděpodobně tou samou reklamou (nahlášeno, odpověď ze je to v pořádku).

Jo a s těmi default stránkami v prohlížeči: nainstaloval jsem si Edge a než jsem se toho odpadu doporučených stránek celebritálních drbů a dezinfa zbavil tak jsem fakt měl dost zvýšený tlak. Napsal jsem jim to do feedbacku ale nedělám si nejmenší iluze že tím něco ovlivním.

8
v jistém bodě nemáš kam růst jako vývojář a můžeš jen začít šéfovat


To určitě není tak jednoznačné: můžeš se přesunout víc do architektury, nebo do vymýšlení produktu. Je to i pro technicky zaměřené seniorní lidi logičtější směřování než ten management.

9
/dev/null / Re:dvoji obcanstvi?
« kdy: 20. 10. 2023, 08:01:45 »
K tomu mít firmu v cizině není potřeba žádné dvojí občanství. A pokud jde o to kde se platí daně, podívejte se také na pojem “daňový domicil”.

10
Studium a uplatnění / Re:IT rekvalifikace z pohledu firem
« kdy: 30. 07. 2023, 09:31:44 »
Ještě dodám že nejlíp se naučíš programovat tak že budeš programováním řešit nějaký svůj reálný problém nebo otázku (pro práci, domácnost a nebo hobby).

Určitě najdeš něco relativně jednoduchého co by se dalo vylepšit nějakou automatizací - tak tím začni.

Zjisti si jaké jsou možnosti a pusť se do toho. Už jen že se naučíš správně definovat problém a pátrat po možnostech řešení je součást práce programátora.

11
Studium a uplatnění / Re:IT Rekvalifikace
« kdy: 29. 07. 2023, 21:27:34 »
Ještě možná dodám, že s IT nemám zkušenosti, ale rád bych využil situace na trhu.

Jakou situaci na trhu?

Nedostatek IT expertů.


Volných ajťáků je naopak “na trhu” docela dost, hlavně juniorů, a otevřených pozic relativně málo, spíš pro experty (představ si sebe za 10 let pokud se do toho zakousneš) ale i pro ně žádná sláva. Pokud myslíš že s nějakým certifikátem bez praxe o tebe bude v dohledné době zájem, tak se obávám mýlíš.

Jinak pokud chceš programovat, nevybírej si nejdřív jazyk, ale co chceš programovat… weby? mobilní appky? backendy? hry? a pak se podívej jak se to dělá. Jazyk z toho vyplyne přirozeně.

12
Studium a uplatnění / Re:IT Rekvalifikace
« kdy: 29. 07. 2023, 18:40:54 »
Ještě možná dodám, že s IT nemám zkušenosti, ale rád bych využil situace na trhu.

Jakou situaci na trhu?

13
K životu a dobré práci vysokou školu nutně nepotřebuješ.

Vysoká škola je jiná než střední v tom že bude hodně taková jakou si ji uděláš (hlavně vyšší ročníky).

“Praktické” vědomosti co si odneseš zastarají tak jako tak, teoretické základy jako matematika zůstanou, i když je asi málokdy opravdu použiješ a postupně se taky z paměti ztratí.

Co zůstane jsou měkké dovednosti: schopnost se strukturovaně učit, zejména nové, cizí věci které tě třeba ani moc nebaví, od základu.

Ideálně se také naučíš myslet out of the box - chápat a pracovat nerutinně, challengovat své zaběhlé mentální konstrukce a představy.

Programování nejsou jen technologie, je to také - a v některých rolích opravdu hodně - pochopení problémů okolního světa které ty technologie řeší a jejich analýza tak aby šly těmi technologiemi řešit.

Vysoká škola ti ideálně otevře svět “unknown unknowns” - oborů kterým nejen zatím nerozumíš, ale o kterých ani nevíš že existují.

Ale záleží hodně na tobě co od toho chceš a jak aktivně k tomu přistoupíš a co si z toho vezmeš. Samo se to nestane, a občas to také prostě nepůjde - i to je dobré si zkusit nanečisto dřív ve škole než v regulérní práci.

Pokud půjdeš teď seriózně pracovat v oboru, tak se do školy tak jak bys jí prožil teď už nikdy nevrátíš.

14
Při povrchním pohledu mi napadlo, jestli by ty nešly ty dokumenty minimálně rozdělit na menší.

Obecně to ale vypadá že potřebujete spíš nějaký content management systém ve kterém budete udržovat ten obsah, a z něj potom ty dokumenty (pokud to vůbec potřebujete jako celé dokumenty) pouze pro čtení (pdf) v jednotném stylu generovat. Počáteční náklady na pořízení a import existujících dokumentů a překonání fáze protestů "vždycky se to tak dělalo" a "nic se učit nebudu" by se nakonec mohly dlouhodobě vyplatit.

15
Vím že neodpovídám přímo na otázku a můžu být vedle pokud se týká potřeb uživatele, ale neuvažoval jste o tabletu?

Pokud moc nepíše (ten požadavek na Word?) tak větší tablet (iPad Air?) je pro podobné potřeby skoro ideální zařízení: v podstatě bezúdržbový, sám se zálohuje, ovládání jednoduché ("nerozbitný"). Kvalita displaye lepší než jakýkoli notebook ve srovnatelné ceně. Pro seniory jako dělané. Morálně vydrží nejméně 5 let, spíš víc.

A i pokud hodně píše, tak nějaký stojánek s klávesnicí z něj udělá v podstatě psací stroj.

Stran: [1] 2 3 ... 7