Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Rnx

Stran: [1]
1
Sítě / Re:Blokace webů a youtubových kanálů
« kdy: 10. 11. 2023, 13:27:24 »
léčení ze závislostí...

2
Sítě / Blokace webů a youtubových kanálů
« kdy: 10. 11. 2023, 12:34:42 »
Jak na blokaci některých webů, yt channels nebo dalších služeb na všech zařízeních které rodina využívá?

Restrikce na straně routrů nedávají smysl, jelikož jsme s mobilama "mobilní", domáci VPN asi také ne z důvodu bandwithu (pomalý upstream) a geolokace.

Možná by šlo využít specifické DNS + dynamické načítání pravidel + HAproxy + html forwarding, nicméně praktické zkušenosti s tím nemám. Neexistuje na to nějaká věrejná služba? Klidně i za úplatu.

3
Hardware / Cowork v Praze - externi monitor
« kdy: 10. 07. 2023, 00:36:01 »
Je v nějakém coworkovém centru externí monitor? Co jsem se díval na foto, tak to snad neměl žádný. Jak to případně řešíte vy? Nějakým ajpedem, nebo jinou vychytávkou? Hledám něco primárně v Praze…

4
/dev/null / Alternatíva k Fíha Tralala
« kdy: 25. 12. 2022, 22:22:55 »
Existuje nejaká rozumná alternatíva k Fíhe? Môže to byť Fínske, Indické alebo i z Kene, len nech to má faktor profesionality o rád vyšší než sú rôzni štískovia a smejkovia. Všetkým IT tatom a mamám všetko dobré do roku 2023!
Díky...

5
Software / Jaký účetní SW pro OSVČ?
« kdy: 09. 03. 2022, 22:50:02 »
Který účetní sw/službu používáte pro OSVČ? Hledám alternativu k LPsoftu, který po posledních aktualizacích přestal fungovat na Macu s M1 (mám Parallels a arm Widle). To co požaduji je evidence několik málo desítek dokladů ročně (paragony, faktury...) a generování daňových přiznání - DPH, KH, daň z příjmu.   

6
Software / Re:Jak monitorujete tok dokumentů?
« kdy: 06. 01. 2022, 17:54:55 »
Díky za hinty a postřehy, doufám, že mě posunuly správným směrem.

7
Software / Re:Jak monitorujete tok dokumentů?
« kdy: 05. 01. 2022, 20:08:04 »
Řešení na míru je taky odpověď, jenomže jak to udělat? Nebo kdo to umí? Jakékoliv reference beru...
Problém, který řeším je množství - třeba i stovky tisíc dokumentů přes den nelze jakkoliv monitorovat "ručně", nebo přes Jiru.
A pak cokoliv co řídí BPM je supr, ale nelze to aplikovat s čímkoliv, třeba SAP nelze zahodit nebo podřídit. Při procesech před dekádou se s tím nepočítalo a teď je už vcelku pozdě, takže změnit podnikové workflow by bylo likvidační, ne-li nemožné.
Potřebuji monitorovat dokumenty, párovat je podle (různých) ID, být notifikován o bottlenecku a umět dohledat jakýkoliv dokument v jakémkoliv kroku. Ideálně i historicky, s retencí třeba rok, celkově jsou to jednotky TB dat v lozích. Setkal se s tím už někdo přímo v praxi?

8
Software / Jak monitorujete tok dokumentů?
« kdy: 05. 01. 2022, 12:18:50 »
Existuje řešení pro monitorování toku dokumentů? Neptám se na různé "workflow" CRM/ECM řešení, které pracují s dokumenty v rámci jedné aplikace (příklad - schvalování faktur), ale na monitoring toku, třeba:
1. stažení přes ftp -> 2. konverze z doc na pdf -> 3. podepsání dokumentu -> 4. uložení (zálohování) -> 5. odeslání emailem -> 6. notifikace přes REST API
Jak takový tok monitorovat, pokud každý krok je samostatná apliklace, která má úplně jiné logování, chování atp. Především potřebuji znát jestli všechny dokumenty prošly všemi procesy a vědět který krok jak dlouho trvá (nebo alespoň zjistit celkové trvání zpracování jednoho dokumentu). Napadá vás něco?

9
Tak pes je zakopaný v ACL. Človek sa učí...

dms_benefit_qas$ getfacl t.txt
# file: t.txt
# owner: dms_benefit_qas
# group: qxz
user::rw-
user:service_ftp:rwx            #effective:rw-
group::r-x                      #effective:r--
mask::rw-
other::r--

dms_benefit_qas$ lsattr
--------------e--- ./w.txtxt
--------------e--- ./xxx.rxr
--------------e--- ./t.txt


10
Ahoj,
  nejaké rady prečo nedokážem zapisovať do zložky ktorá je 777 a v rovnakej skupine ako user? Klasika Ubuntu, bash, ext4, pokus o vytvorenie akéhokoľvek zápisu do zložky zlyhá. Zápis sa podarí len usrovi, ktorý je owner zložky a rootovi.

Zložka, do ktorej potrebujem zapisovať:
drwxrwxrwx+  2 dms_benefit_qas qxz             4096 Aug 26 11:35 dms_benefit_qas/

Nadradená zložka:
drwxrwxr-x+ 25 root            root            4096 Aug 26 12:53 ./
drwxrwxr-x+  6 root            root            4096 Mar 19 12:18 ../

Pokus o zápis:
pwd:
/*********/dms_benefit_qas$

benefit_qas@*****:/****/dms_benefit_qas$ touch test.txt
touch: cannot touch 'test.txt': Permission denied

benefit_qas@*****:/****/dms_benefit_qas$ id
uid=1028(benefit_qas) gid=1025(qxz) groups=1025(qxz)

Do iných ložiek v rámci rovnakého adresára dokážem zapisovať v rámci možností oprávnení bezproblémovo.

Díky za každý hint.


11
Odkladiště / Re:AirTags security problem?
« kdy: 21. 04. 2021, 10:36:07 »
Podobné služby už existují, Apple bude mít „akorát“ lepší pokrytí.

Čo v prípade, ak niekto chce zistiť, či niekto v okolí používa iPhone?
Na otázku „používá někdo v okolí iPhone?“ si rovnou můžete odpovědět „ano“ a nemusíte nic dalšího zjišťovat.

Prípadne bude slúžiť ako Alert device, že sa niekto blíží?
Někdo, kdo má iPhone. Také je otázka, jak rychle bude notifikace fungovat. Když budete skenovat Bluetooth, můžete se o dotyčném vědět také, a také o majitelích dalších telefonů se zapnutým BT.

Alebo identifikátor o tom, že prišiel na chatu?
Stejně tak můžete monitorovat, že se tam objeví Bluetooth, WiFi nebo mobilní telefon. Pravda, v takovém případě byste si sám musel zajistit napájení a komunikaci, v případě AirTags tohle zajistí mobil.

Nezaváňa to trochu ako security issue, ktoré je možné zneužiť?
V čem spočívá možnost zneužití?

BT v iPhone veľmi nevidíš, AirDrop môžeš vypnúť, Wifi AC nemá zapnutý každý a taktiež na to máš vplyv. Otázka je, ako bude možné ovládať airtag a posielanie dát.
Na checkovanie zariadení hocičím potrebuješ nejaký el. zdroj a zariadenie (noťas, mobil, neviem...), ktoré to bude monitorovať a posielať data. Air tag len niekam položíš, žiadna elektrina, iPhony sa vlatne prásknu samé. Príde mi to ako veľmi jednoduché a elegantné - a to je môj concern, v podstate to "špehovanie" s tým môže robiť každý s minimom úsilia.

12
Odkladiště / AirTags security problem?
« kdy: 21. 04. 2021, 08:56:04 »
Apple predstavil AirTags, ktoré za pomoci BT (UWB) dokážu zaslať info o svojej polohe cez ľubovoľné (podporované) Apple zariadenie. Čo v prípade, ak niekto chce zistiť, či niekto v okolí používa iPhone? Prípadne bude slúžiť ako Alert device, že sa niekto blíží? Alebo identifikátor o tom, že prišiel na chatu? Nezaváňa to trochu ako security issue, ktoré je možné zneužiť?

Stran: [1]