Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - lopisan

Stran: [1]
1
Windows a jiné systémy / Re:android jako touchpad
« kdy: 08. 11. 2021, 09:44:45 »
Doporučuju https://www.unifiedremote.com/, používám ho pro ovládání "plátna" v obýváku - na serveru je Ubuntu, má pohodlný trackpad, klávesnice v případě nouze, má i přímo ovládání VLC.

2
Server / Re:Hledám vhodný hardware na superpidi server
« kdy: 11. 06. 2021, 14:53:27 »
Krabičku jsem si vytisknul a mám tam jen pasivní chladič
To me zajima. Krabicka vlastni navrh, to co jsem sem posilal, nebo neco jineho?
Ta varianta s Odroid H2+ (vylepsena verze) se me lidi cim dal vic. Jenze "Termín dodání nepotvrzen.   Kvůli nejisté situaci v dodávkách komponentů není zatím k dispozici žádný další plán dodávek." :-(

Krabičku jsem použil tuhle: https://www.thingiverse.com/thing:3444409 - ale jen ten spodní díl - tj. abych to mohl položit (jinak by se to opíralo přímo o SSD a RAM. Nahoře to mám nezakryté aby to větralo.

Mám v plánu udělat vlastní krabičku - do které vlepím magnety a zboku to přicvaknu k recieveru - to doufám bude lépe chladit.
NAS mám externí, tak žádné další disky k tomu nepotřebuju. Jo a s dostupností je to bída, taky jsem na to čekal přes půl roku (původní V1 byla rychle rozebraná a HardKernel čekal na Intel CPU). Teď to bude asi taky nadlouho :(

3
Server / Re:Hledám vhodný hardware na superpidi server
« kdy: 09. 06. 2021, 15:53:14 »
Mám Odroid H2 už víc jak rok a jsem s ním spokojenej. Krabičku jsem si vytisknul a mám tam jen pasivní chladič a celé to hozené i s audio zesilovačem v poličce, kde není místo. Teploty v klidu cca 42 C, pokud koukám na film, tak se teplota vyšplhá na 70 C, v peaku na 85 C), SSD teplota cca 40 C. Plánuju to vyndat z poličky, aby se to lépe chladilo.
Kdyby tam ale něco žralo CPU na 100 % déle, tak už se to ale může přehřát - párkrát se mi to stalo - teplota víc než 100 C a automatickej shutdown (po tom co jsem to dal dál od toho audio zesilovače tak už ale v pohodě).

Používám hlavně na filmy, plus hromada věcí v dockeru na domácí automatizaci (influx, mqtt, python skritpy). Mám 32 GB RAM + 256 GB SSD, data na NAS. Výkonu to má pro moje účely víc než dost.

4
Server / Re:Řazení a organizace filmů na NASu
« kdy: 08. 03. 2021, 10:35:21 »
Používám https://www.tinymediamanager.org/, umi docela rozmně naindexovat filmy - škoda je, že to dělá podle tmdb a imdb, ale nemá podporu pro čsfd (kterou zvažuju jestli si nedopsat - hlavně kvůli tomu aby mi zobrazoval moje hodnocení).
To ce si ma tmm hodně líbí je dobře vyřešené filtrování filmů podle všeho možného - žánr, rok, země původu, ..
Umí i seriály a skupiny filmů (tj. vytvořit skupinu "hvězdné války", která obsahuje všechny díly, takže si nemusím pamatovat jak se jmenoval 8. díl).

Zkoušel jsem i kodi, který taky docela funguje, má i podporu pro čsfd, ale nevyhovovalo mi UI - nezjistil jsem jak rozumně kombinovat filtry a rychle vyhledávat podle názvu.
Dále jsem zkoušel Plex, který umí i streamovat, ale také jsem u něj nezůstal.

Stran: [1]