Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mint

Stran: [1]
1
Sítě / Re:Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« kdy: 20. 01. 2021, 18:00:47 »
V nastavení wifi bych mrknul v nastavení 2,4GHz na Channel Width, zda je tu nastaveno 20/40MHz Ec/Ce/XX

Mám nastaveno 20/40MHz XX.

2
Sítě / Mikrotik hAP ac2, problémy s WiFi
« kdy: 20. 01. 2021, 16:40:59 »
Zdravím, potřeboval bych radu ohledně nastavení WiFi na Mikrotiku. Mikrotik mám připojený do modemu od Vodafone, který je v režimu bridge. Jedná se o můj první Mikrotik a nastavení jsem provedl v režimu Quick Set, v sekci Home AP Dual. Mám nastavené 2GHz na (B/G/N) a 5 GHz(A/N/AC), country - etsi, Frequency - auto. Rychlost na 2.4 GHz mi klesla o polovinu(testováno v místnosti s routerem), oproti původnímu TP-Linku. WiFi na 5 GHz jede v pohodě. Nemáte někdo tip co zkusit přenastavit? Díky.

3
Software / Re:Jak zablokovat anti-adblocker ochrany
« kdy: 12. 01. 2021, 14:10:19 »
Zajímavým řešením je také Pi-hole. https://pi-hole.net
Lze ho kombinovat s pluginy (Ublock Origin) v prohlížeči.

4
Díky za odpověď. Ano, jedná se o malou síť. Vím, že Wireguard je relativně nový protokol, tak jsem si nebyl jistý, zda je dostatečně odzkoušený a prověřený.

Předpokládám tedy, že bude stačit nainstalovat PiVPN s Wireguardem, vybrat port a ten pak otevřít na routeru, vyexportovat klíče a ty naimportovat na laptopu nebo v telefonu? Nebyla by ještě nějaká rada k free DDNS službě? Zatím jsem narazil na www.noip.com

5
Sítě / Instalace PiVPN na Raspberry Pi 4 s Pi-hole a unbound
« kdy: 12. 01. 2021, 13:01:26 »
Zdravím,

Na malé domácí síti (router Tp-Link Archer C6) mi běží Raspberry Pi s Pi-hole a unbound (rekurzivní DNS server). Zatím se s celým systémem seznamuji, ale vypadá to, že vše běží jak má. Mám v plánu nainstalovat na malinu také PiVPN, abych se mohl přihlásit z venku.

Doporučili byste mi OpenVPN nebo Wireguard? Jakou DDNS službu použít? Používáte někdo podobný setup a na co si dát případně pozor při konfiguraci VPN? Díky za případné postřehy.

Stran: [1]