Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - semik75

Stran: [1]
1
Odkladiště / Re:Účet v EUR na práci v zahraničí (EU)
« kdy: 23. 03. 2022, 09:05:59 »
V Raiffeisen Bank jde u účtu aktitovat další měny. V základu mám CZK a doplněk EUR, USD. Když přijde platba v některé z aktivovaných měn, tak se připíše na účet příslušné měny. Když se platí kartou v některé z dostupných měn tak se použije ta bez dalších poplatků. Převody v EUR jsou vrámci EU zdarma (což si myslím je nějaká Evropská regulace). Pro konverzi měn se dá uzavřít smlouva o "sjednávání devizových obchodů..." a pak se obchoduje za spotovou cenu, ovšem min 1000EUR. Výběr jsem v zahraničí nikdy nerealizoval. Apple pay nevím co je, pro online platby použivám jinou "virtualní" platební kartu kterou nepoužívám v reálném světě.

2
Pro uživatele Debian Buster, bych dodal, že když se soubor pojmenuje 70-u2f.rules a umístí do /etc/udev/rules.d/ tak koliduje se systémovým /lib/udev/rules.d/70-u2f.rules a rozbije podporu YubiKey který do tý doby fungoval úplně bez problémů. Po přejmenování na 71-GoTrustIdemKey.rules funguje jak tenhle token tak YubiKey.

Stran: [1]