Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kern1124

Stran: [1]
1
Studium a uplatnění / Re:FIT VUTBR alebo FI MUNI?
« kdy: 08. 01. 2021, 08:57:26 »
Ďakujem, v tom prípade sa asi viac prikloním k štúdiu na MUNI... Aké sú dobré/žiadané dodatočné polia k Informatike? Resp. spomenuli ste tu spojenie IT a práva.

2
Studium a uplatnění / Re:FIT VUTBR alebo FI MUNI?
« kdy: 07. 01. 2021, 17:03:49 »
Sám studuji FIT, škola je to celkem kvalitní, ale stojí dost času a místy i nervů, profesoři většinou jsou neutrální, někdo pomůže rád, někdo zase nedá ani za zlatý prase... (tak asi jak všude najdeš všechny typy osobností), z mojí vlastní zkušenosti jsem párkrát dostal přidáno na Éčko nebo lepší známku, většinou se tě zeptají na nějakou otázku, nebo projdou písemku a nechají znova spočítat nový/starý příklad a korektně "proč to bylo špatně", vysvětlíš, když jsou spokojeni -> body, no pokud ne, tak body taky ne :D

Co vidím jako plus, tak FIT má dost lidí co jsou opravdu špička ve svém oboru, například takový Honza Černocký (asi jedny z nej přednášek vůbec), takže pokud máš ochotu, tak tě takovýto člověk určitě neodmítne a minimálně tě nasměruje správným směrem.

Předměty mají proměnlivou tendenci, někoho baví tamto, někoho zase támhle to... Záznamy nejsou takový problém, minulý nebo předminulý rok tu byl problém kvůli nové AV technice, ale furt jsou staré záznamy a dnes díky online výuce zase tyto (ehm ehm ještě studenti si občas udělají vlastní ;))

FIT má dost "HW" předmětů, od elektro -> základní obvody -> základní cpu/micro -> řadiče/arm/...
tak i směs sítí, grafiky, databází, ...
Do každého předmětu je minimálně jeden projekt, jak už to bývá, tak dosti často programování v C (výjimečně něco jiného), později povolí i C++ třeba

Cvičení zase závisí od daného předmětu

Co znám spolužáky, tak většinou bakaláře si pochvalují, že jim opravdu něco dal, včetně přehledu
V práci většina nebo snad nikdo neměl problém... Vždycky se budeš pár tejdnů/měsíců otrkávat

Osobně mi přijde dobrá cesta rozvolnit již na začátku a začít třeba od 2 semestru pracovat (to ale fakulta moc nemá ráda, minimálně podle toho co občas zaznělo na přednáškách)

Zkouškové stojí lehce za ... jsou pevné termíny, takže se stane že "nejtěžší předměty" máš třeba úterý, středa, čtvrtek - volno, pátek zkouška, a opět milované projekty... třeba odevzdávka 20.12. nebo i později, a první zkouška klidně 2.1. v novém roce, takže odpočinek a čas na svátky téměř žádný

Co jsem slyšel a poptal po kamarádech, tak MUNI je taková volnější, jak do předmětů, tak termínů zkoušek, dohody atd.
Projekty tam jsou většinou doplňování do kostry nebo něco relativně "lehkého" (zase záleží na předmětech).
Horší je asi teorie, kde FIT má relativně málo občas, nebo to není tak do hloubky/bazírované (tu zase nějaké jiné předměty jsou velmi striktní, takže rub má i líc)

Bohužel studuji jen FIT, s FI nemám zkušenost osobní, ale řekl bych, že ani jedno není špatná volba, ale měl bys sám se zamyslet, jestli ti vadí vzít třeba páječku do ruky, nebo raději bys řešil množiny a jejich důkazy atd.

Osobně bych doporučil asi rozvolnit a najít si pak práci a nebo zvolit "horší" školu a mít více volného času, ale mít zase nějaký svůj studijní plán, čemu by ses rád věnoval.


edit: řekl bych, že vedení se na jednu stranu snaží být moderní a dělat změny k lepšímu (minimálně bych řekl, že je taková snaha), ale zase občas člověk má pocit, že je to boj s větrným mlýnem a říká si "proboha proč"

taky FIT má discord, kde se můžeš klidně připojit a zeptat se více lidí na jejich názor případně se přímo zeptat třeba proděkana Dytrycha (hrozně v poho cápek) a dalších

FI má taky discord, ale je tam méně lidí

Ďakujem ti, veľmi dobre si mi to priblížil. Stále nie som rozhodnutý, pretože by som sa chcel dostať k bližším informáciám o MUNI, ale ďakujem ti nonetheless :)

Ak sa ešte smiem spýtať, viem, ťe je to veľmi individuálne, ale zostáva ti popri štúdiu aj nejaký voľný čas? Prípadne si sám spomenul prácu popri štúdiu - do akej miery to je možné? Ja osobne som sa venoval ľadovému hokeju a viem, že v Brne sú 2 univerzitne tímy, ktoré sú univerzitami oficiálne podporované, určite by som využil možnosť hrať v nich, ak sa naskytne a ak je to v rámci daného štúdia reálne.

3
Studium a uplatnění / Re:FIT VUTBR alebo FI MUNI?
« kdy: 06. 01. 2021, 17:15:16 »
Jaky studijni obor?
Mno, na FITke len Informačné technológie. Na FI by som mohol Informatiku alebo Programovanie a vývoj aplikácií, ktorý je údajne viac praktický (s povinnou stážou).

4
Studium a uplatnění / FIT VUTBR alebo FI MUNI?
« kdy: 06. 01. 2021, 15:31:06 »
Zdravím.

Uvedomujem si, že táto otázka zaznela na tomto fóre (a nielen tu) už mnohokrát. Prešiel som asi všetky väčšie vlákna, mnoho z nich je postarších z rokov 2013-2015. Dospel som samozrejme ku klasickým záverom - FIT je viac praktická, viac programovania, projekty, neľudský prístup profesorov, univerzita stojí/upadá. MUNI zas veľké množstvo matematiky, priateľskí a zhovievaví profesori, žaľobne málo programovania, údajné sťažovanie zamestnávateľov na málo praktických skúseností absolventov. Otázkou je, čo sa dá považovať za lepšie? Naháňa sa FIT stále za tou "prestížou" a sťažuje študentom život (napr. znemožňovaním prístupu k nahrávkam prednášok)?

Sú tu nejakí čerstvejší absolventi daných univerzít, ktorí by sa vedeli vyjadriť? Tiež by ma zaujímalo, ako rýchlo ste sa dokázali z danej školy zaučiť v práci, resp. či pre zamestnávateľa je naozaj lepšie zamestnať niekoho z VUT. O prácu sa nebojím, skôr sa bojím toho, že budem pre zamestnávateľa veľká príťaž keby sa rozhodnem pre MUNI.
Pôvodne som plánoval FIT VUTBR, ale už si tým nie som vôbec taký istý.


Za odpovede, postrehy a skúsenosti som Vám len vďačný.

Stran: [1]