Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - EnsiM

Stran: [1]
1
Hardware / Zkušenosti s USB-C hub 6IN1
« kdy: 01. 12. 2020, 10:56:23 »
Zdra­vím.

Chtěl bych se ze­ptat, jest­li má­te ně­kdo zku­še­nos­ti s HUB 6IN1 od spo­leč­nos­ti Fi­xed? Vi­dím, že z e-sho­pů mi­zí, ale re­cen­ze na něj je vel­mi má­lo. Je­den zá­kaz­ník psal, že mu ne­fun­gu­je, ale mož­ná udě­lal ně­co špat­ně. Mys­lí­te, že je to "kva­lit­ní" USB-C hub za tu­to ce­nu a zvlád­ne vše utáh­nout přes "USB-C gen 1"?

Dě­ku­ji.


2
Ahoj­te.

Za­jí­ma­lo by mě, ja­ké zku­še­nos­ti má­te s klá­ves­ni­ce­mi k PC? Mo­men­tál­ně po­tře­bu­ji ně­ja­kou vy­brat, avšak jsem na váž­kách.

V mé ce­no­vě ka­te­go­rii jsem se za­mě­řil na ty­to 2 mo­de­ly:
- Pre­ferred pro ii od Le­no­va - mem­brá­no­vá
- Oryx k444 - me­cha­nic­ká

Do­po­ru­či­li bys­te, pro­sím, z va­šich zku­še­nos­tí, kte­rou by by­lo vý­hod­něj­ší vzít? Hry ne­hra­jí, ale pod­sví­ce­ní tak či tak ne­ní k za­ho­ze­ní. Vzít mem­brá­no­vou či me­cha­nic­kou?

Dě­ku­ji.

3
Hardware / Výběr monitoru k práci (2K/4K rozlišení)
« kdy: 24. 11. 2020, 12:40:44 »
Ahojte.

Vybírám min. 27" monitor k práci, ale i zábavě. Měl by být napojený na notebook (Thinkpad_E14).

Rozpočet: kolem 9 tisíc.

Po širším výběru jsem dospěl k těmto modelům:

P2720DC (2K, usb-c PD pro ntb.) - již vlastním, ale nejsem si jistý správným výběrem
S2721QS (4K, bez usb-hub)
iiyama ProLite XUB2792QSU-W1

Chtěl bych se zeptat, který z těchto monitorů byste mi doporučili a proč? Nebráním se případným lepším návrhům modelů. V případě P varianty je výhodou usb-c, tedy jediným kabelem přenáším a zároveň nabíjím a nemám na stole nepořádek. Co se však týče S modelu, jeho hlavním lákadlem je 4K rozlišení. Zajímaly by mě vaše zkušenosti s tak vysokým rozlišením na 27".
Po přečtení mnoha internetových diskuzí na téma 2K vs 4K na 27" jsem nedošel k jednoznačnému závěru. Skutečně, co člověk, to jiný názor. Některým 4K vadilo, jiní z něj byli unešení.

Argumenty pro 4K: větší ostrost, větší hloubka barev, avšak chybějící usb-c a u programů s takovým rozlišením prý časté škálování, s kterým má W10 problémy.

Argumenty pro 2K u Dellu: usb-c, "vhodné" 2K rozlišení na 27"

Iiyama je pro mě neznámá značka, ale chválí si ji.

Nemám zkušenosti s 4K rozlišení, nevím, na kterém monitoru by se mi lépe pracovalo a delší dobu četlo bez bolesti očí. Nicméně od monitoru sedím cca půl metru a u 2K rozlišení již mohu vidět pixely. Vyplatí se jít spíše do 4K? Není to zbytečně nevyužité rozlišení, které bude při dlouhodobé činnosti spíše oči namáhat? Také se jedná o odlišné řady Dellu - "S" a "P".

Děkuji za pomoc s výběrem.

4
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 11. 11. 2020, 20:07:52 »
Díky. Ještě bych mě zajímala jedna věc. Jak je na tom v porovnání s modelem P2720DC model S2721QS?

"P" má usb-hub s podporou PD (nabíjení), 2K rozlišení
"S" má 4K rozlišení a navíc nemá už nic

Nemohu se rozhodnout, který vzít. Buď vezmu stejný typ s nižším rozlišením, nebo 4K a smířím se s chybějící podporou PD usb-c. Otázkou je, jak je na tom 4K rozlišení na 27" a zda-li se vůbec vyplatí... Nemám s tím žádné zkušenosti a ještě jsem na 4K monitoru nepracoval.

5
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 10. 11. 2020, 14:15:17 »
Moc děkuji za vaší pomoc :). Monitor vrátím v rámci lhůty (kupoval jsem jako běžný občan) a budu doufat, že už bude bez vad. Každopádně je to tedy nejlepší výběr v poměru cena/výkon/kvalita kolem 9 tisíc? Neorientuji se v oblasti monitorů, nicméně by měl sloužit pro pracovní účely a rád si nechám poradit/rozmluvit jiný model od zkušenějších ;). Jsem ten náročnější typ, který chce vždy za danou cenu to nejlepší, avšak jsem smířen s tím, že dnešní výrobci, co se týče kvality, nemají, v případě, že vynaložená částka nepřesahuje 10ky tisíc, moc co nabídnout.

6
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 10. 11. 2020, 12:49:54 »
Neurazil jsi mě. Jen mě ten vadný bod dostal. Od, pro mě zatím, nejdražšího monitoru bych to nečekal. Za tu cenu bych samozřejmě bral to nejlepší a vím, že jsou i varianty s 4K rozlišením, nicméně s monitory nemám žádné zkušenosti. Momentálně zmíněný Dell využívám s usb-c (Thinkpad->Dell) a je to pohodlné řešení. Ale ten bod... Pokud bych monitor vrátil a koupil třeba z Alzy, také žel nemám jistotu, že to bude v pořádku.

7
Hardware / Re:Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 10. 11. 2020, 11:49:29 »

Dell P2720DC není profesionální monitor, je to o něco lepší a dražší kancelářský model (s tradiční kancelářskou 8bitovou hloubkou), takže bych byl určitě shovívavý, stát se to může každému výrobci.

Doporučil bys za podobnou cenu jiný monitor, který by za ty peníze opravdu stál? Měl jsem za to, že je to "profesionální" model. Samozřejmě, že do monitoru nemohu dát desetitisíce...

Co třeba Samsung U28R550?

8
Hardware / Monitor od Dellu (řada P) - mrtvý pixel
« kdy: 10. 11. 2020, 10:37:40 »
Ahoj­te.

Před cca 3 dny jsem za­kou­pil mo­ni­tor Dell P2720DC. Dnes jsem však po tes­tu pi­xe­lů zjis­til, že má vad­ný/mrt­vý 1 pi­xel čer­né bar­vy na dol­ním pra­vém okra­ji.

Za­jí­ma­ly by mě va­še vlast­ní zku­še­nos­ti. Sta­lo se Vám to u tak dra­hé­ho pro­fe­si­o­nál­ní­ho mo­ni­to­ru od Dellu? Je v po­řád­ku si tu­to chy­bu ne­chat lí­bit, ne­bo to rov­nou vrá­tit ve 14­den­ní lhů­tě? Jak to ře­ší­te vy? Při­pa­dá mi, že by se mrt­vé pi­xe­lů u tak ná­klad­né­ho mo­ni­to­ru ne­mě­ly ob­je­vo­vat... Před tes­to­vá­ním na pi­xe­ly jsem si ho ne­vši­ml, ale ny­ní mě štve po­kaž­dé, když si na něj vzpo­me­nu, za­mě­řím po­zor­nost a hned je vi­di­tel­ný.

Dí­ky.

9
Hardware / Re:"Backlight bleeding" u ThinkPadu E14 (250 nits)
« kdy: 28. 09. 2020, 20:46:50 »
Je to výrazné i při cca 20% podsvitu, nebo jen naplno?

Je to výrazné pouze naplno a u tmavých scén. Nijak to neruší u práce, jen u sledování filmů a tam, kde figuruje černé pozadí. Není to tak strašné, jen jsem z toho mírně zklamaný. Přeci jen 22 tis. jsou také peníze a těžce vydřené.

Vrzající mezerník bych jim omlátil o hlavu hned.
Tento problém v případě ponechání notebooku budu určitě reklamovat. Věřím, že s tím nebudou dělat problémy...

Dlouho jsem totiž zvažoval variantu ThinkPad T14 s Ryzenem, ale u nás jsou zcela vyprodané (stejně jako můj E14). Jen si stále nejsem jistý, zda-li to za ten příplatek (cca 11 tis.) doopravdy stojí...

10
Hardware / Re:"Backlight bleeding" u ThinkPadu E14 (250 nits)
« kdy: 27. 09. 2020, 13:34:48 »
A nevěděli byste, prosím, jak to řešit s tím vrzajícím mezerníkem? To je u levných modelů Thinkpadů běžné?

11
Hardware / Re:"Backlight bleeding" u ThinkPadu E14 (250 nits)
« kdy: 26. 09. 2020, 18:53:16 »
Díky. Jsem si 14denní lhůty vědom. Potom bych však musel vzít variantu T14, což je podstatně dražší (cca 7 - 11 tisíc dle CPU).

Jedna věc mi však stále nesedí. Kromě otravné vrzající klávesy mezerníku má můj ntb E14 2letou záruku u společnosti, ve které jsem ho zakoupil, avšak přímo u Lenova se jedná pouze o 1roční servis/záruku. Proč tomu tak je u nižších ThinkPad modelů, jakým je řada E? Např. u T14 je rovnou 3letá záruka. Obávám se, že mi něco uniká, ale ještě nevím co. Že by mi měl E-model do roka odejít? Jak spolehlivé tyto řady vlastně jsou, když se jich samotné Lenovo, v případě záruky, tak brzo vzdává?

12
Hardware / "Backlight bleeding" u ThinkPadu E14 (250 nits)
« kdy: 25. 09. 2020, 20:24:29 »
Zdra­vím.

Po­tře­bo­val bych se vás ze­ptat na "bac­kli­ght ble­e­ding" u 250 nits dis­ple­je. Dnes jsem si za­kou­pil Thin­k­Pad mo­del E14 Gen 2 a po vy­zkou­še­ní čer­né­ho po­za­dí ob­ra­zov­ky jsem se ne­sta­čil di­vit. Po stra­nách dis­ple­je jsou bí­le fle­ky. Za­sí­lám fot­ky k po­sou­ze­ní:
https://ibb.co/album/f4cVqH

Va­dí to pou­ze při sle­do­vá­ní fil­mů a všu­de tam, kde na ce­lé ob­ra­zov­ce fi­gu­ru­je čer­né po­za­dí. Mys­lí­te, že je to jas­ný dů­vod pro vrá­ce­ní no­te­boo­ku "14­den­ní lhů­ta)? Vím, že je to do­ce­la ty­pic­ký pro­blém u Le­no­va s dis­ple­ji 250 nits. Se­tka­li jste se s tím? Mám zná­mou, kte­rá má no­te­book od spo­leč­nos­ti HP rov­něž s 250 nits, ale ani je­den bí­lý flek na něm ne­má. E14 je dle mě per­fekt­ní no­te­book, moc se mi lí­bí, ale mo­men­tál­ně sil­ně zva­žu­ji, jest­li jsem ocho­ten ta­ko­vý ne­pří­jem­ný "pro­blém" ig­no­ro­vat. Těch­to no­te­boo­ků jsem ob­jed­nal 2 ku­sy a u dru­hé­ho ntb je ten­to pro­blém o ně­co mír­něj­ší (2-3 bí­lé fle­ky). Ten prv­ní mě však zá­sad­ně štve.
Při vrá­ce­ní a za­kou­pe­ní no­vé­ho stej­né­ho ty­pu opět ne­mám jis­to­tu, že to ne­bu­de hor­ší a hor­ší...
A aby toho nebylo málo, mezerník na klávesnici při stisku vrže...

Dí­ky za pří­pad­né ra­dy.

Stran: [1]